Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Tvl ale my se bavíme o reálných lidech, z nichž někteří mají opravdu zásadní a reálné problémy a hrozí jim ještě větší, když jim nepomůžeme.
Jenže diskuse není o lidech co mají opravdu reálné a zásadní problémy a kterým hrozí ještě větší. Jak u nás, tak v místech kde je invazní vlna usazena se řeší, co s lidmi, kteří neprchají odněkud, ale prchají někam a nárokují si životní styl z míst odkud utekli - to je ten paradox a nemožnost vytvořit podobnosti s minulostí.
V minulosti se prchalo odněkud se snahou se tam opět vrátit a žít své životy jako předtím nebo se prchalo někam, protože prchající chtěl žít stylem jako žijí lidě v místech prchání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Jiri.Kaderavek.sen
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Michal.Ketner »

Srovnavat soukrome vlastnictvi a nejakou hloupou caru je funny :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 884
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Vaclav.Fortik píše:Jenže diskuse není o lidech co mají opravdu reálné a zásadní problémy a kterým hrozí ještě větší. Jak u nás, tak v místech kde je invazní vlna usazena se řeší, co s lidmi, kteří neprchají odněkud, ale prchají někam a nárokují si životní styl z míst odkud utekli - to je ten paradox a nemožnost vytvořit podobnosti s minulostí.
V minulosti se prchalo odněkud se snahou se tam opět vrátit a žít své životy jako předtím nebo se prchalo někam, protože prchající chtěl žít stylem jako žijí lidě v místech prchání.
Ne, diskuse je o všech. Já nechci bejt přechytralej, ale vždycky mě fascinuje, jak se u Pirátů (té údajně liberální straně) dokážeme bavit jen v paušalizujících škatulkách. Tehdy se prchalo tak... Dneska se prchá tak... Za každým tím migrantem je přeci vlastní úplně individuální příběh, ne?
Sorry ale fakt nechápu, proč se vždycky ta debata musí stočit k tomu, že buď zavřeme hranice a nebo se musíme migrantům ve všem podřídit a udělat tady chalífát (to je reakce obecně, ne na tebe). Jestli nás sem někdo přišel vyžrat a odmítá se přizpůsobit našim zákonům, tak to řešme. Ale nedělejme z toho nějaké závěry pro ostatní
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 4):
anonym2064, Tomas.Martinek, Tomas.Zmuda, Michaela.Nepejchalova

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Robert.Magni »

Lukas.Hejduk píše:
Robert.Magni píše: Jistě. Je to o prevenci.
Tvl ale my se bavíme o reálných lidech, z nichž někteří mají opravdu zásadní a reálné problémy a hrozí jim ještě větší, když jim nepomůžeme. To je fakt jak ten Okamura, když srovnával uprchlíky (aka lidské bytosti) s košem jablek z nichž pár je otrávených. Dělat takový analogie je nechutný.
Reálný člověk je pro mě český bezdomovec.Jinak si pomáhej,komu chceš,ale za svý.V tom je ten problém,že za mě někdo beze mě rozhoduje,komu mám pomáhat a komu ne.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Ondra.kl »

Robert.Magni píše:V tom je ten problém,že za mě někdo beze mě rozhoduje,komu mám pomáhat a komu ne.
... opravdu tě nutí někdo někomu pomáhat? ... asi tak stejně jak mě někdo nutí likvidovat tvůj bordel ;)
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Ondra.kl »

Vaclav.Fortik píše: Jak u nás, tak v místech kde je invazní vlna usazena se řeší, co s lidmi, kteří neprchají odněkud, ale prchají někam a nárokují si životní styl z míst odkud utekli
... hele, to jsem nevěděl že Piráti budou řešit i životní styl ... hele, podle tebe by měly být povolený i dlouhý vlasy a rocková hudba, nebo jen tesilky a dechovka?
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Michal.Ketner píše:Srovnavat soukrome vlastnictvi a nejakou hloupou caru je funny :D
nejvice funny je mit tu hloupou caru v sokromem vlastnictvi. aspon dva metry. ale je dost vynosna i bez toho.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 884
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Robert.Magni píše:Reálný člověk je pro mě český bezdomovec.Jinak si pomáhej,komu chceš,ale za svý.V tom je ten problém,že za mě někdo beze mě rozhoduje,komu mám pomáhat a komu ne.
Tady už se fakt jedou debatní bomby tvl. Reálný člověk je tak nějak z definice každý člověk.
On to za tebe nerozhoduje 'někdo'. Rozhodují zákonné normy, azylová pravidla, mezinárodní smlouvy. O čem se tu vůbec bavíme? Že Česko nemá poskytovat pomoc lidem, kteří mají nárok na azyl?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

rst
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 666 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od rst »

Lukas.Hejduk píše:
Robert.Magni píše:Reálný člověk je pro mě český bezdomovec.Jinak si pomáhej,komu chceš,ale za svý.V tom je ten problém,že za mě někdo beze mě rozhoduje,komu mám pomáhat a komu ne.
Tady už se fakt jedou debatní bomby tvl. Reálný člověk je tak nějak z definice každý člověk.
On to za tebe nerozhoduje 'někdo'. Rozhodují zákonné normy, azylová pravidla, mezinárodní smlouvy. O čem se tu vůbec bavíme? Že Česko nemá poskytovat pomoc lidem, kteří mají nárok na azyl?
Ne, bavíme se o tom, že Česko má právo se rozhodovat komu, kdy a jak pomůže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč mají země V4 tak negativní přístup k uprchlíkům

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Radim.Stach píše:
Lukas.Hejduk píše:
Robert.Magni píše:Reálný člověk je pro mě český bezdomovec.Jinak si pomáhej,komu chceš,ale za svý.V tom je ten problém,že za mě někdo beze mě rozhoduje,komu mám pomáhat a komu ne.
Tady už se fakt jedou debatní bomby tvl. Reálný člověk je tak nějak z definice každý člověk.
On to za tebe nerozhoduje 'někdo'. Rozhodují zákonné normy, azylová pravidla, mezinárodní smlouvy. O čem se tu vůbec bavíme? Že Česko nemá poskytovat pomoc lidem, kteří mají nárok na azyl?
Ne, bavíme se o tom, že Česko má právo se rozhodovat komu, kdy a jak pomůže.
Tenhle "argument" by k necemu byl, kdyby to Cesko (jako by Cesko nekomu pomahalo, ne, to ti lidi by museli neco udelat...) pomahalo tem svym bezdomovcum... Takze kdo z vas pomohl jakemu bezdomovci cim, ze ma "dobry skutky" vycerpany pro vsechny ostatni lidi?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Lukas.Hejduk

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“