Povinně doma

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Maria Vasickova píše:
Jiri Janecka píše: Jaké práce je málo? Co považuješ za práci? Pro mne je práce přemýšlení, to ostatní je robota, čili "dělání věcí". A pokud dokážeš přijmout, že ženy také přemýšlí, pak možná jisté argumenty pochopíš jinak.
Promiň Jirko, ale Tvá reakce jenom potvrzuje mou zkušenost na obecný pohled, že ženská=sporák=vařečka.
To teda nevím, čím jsem si tohle zasloužil. Asi holt žijeme každý v jiném světě, ale u nás zaměstnáváme od roku 2005 kolem 20 žen v administrativních pozicích a ani jedna to nepovažuje za kariéru. Kdyby mohly za stejné peníze zůstat doma, tak zůstanou. A mně jako zaměstnavateli je zase celkem jedno, jestli se vrátí za tři nebo pět let. Zaměstnanci jsou u nás cenná investice, trvá nejmíň půl roku, než jsou samostatní. Ale mateřství nebo rodičovství jsou prostě jiný level

Cítím z tvého vyjádření jakýsi despekt k těm, kteří se nedokáží živit nějakým velkým přemýšlením. Jenomže takových lidí bude vždycky naprostá většina. Hlavně ale mimo rozumu, který nijak zásadně neovlivníš a hlavně to není žádná zásluha, existuje spousta jiných kvalit, které odlišují lidi od zvířátek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Jiri Janecka píše:
Maria Vasickova píše:
Jiri Janecka píše: Jaké práce je málo? Co považuješ za práci? Pro mne je práce přemýšlení, to ostatní je robota, čili "dělání věcí". A pokud dokážeš přijmout, že ženy také přemýšlí, pak možná jisté argumenty pochopíš jinak.
Promiň Jirko, ale Tvá reakce jenom potvrzuje mou zkušenost na obecný pohled, že ženská=sporák=vařečka.
To teda nevím, čím jsem si tohle zasloužil. Asi holt žijeme každý v jiném světě, ale u nás zaměstnáváme od roku 2005 kolem 20 žen v administrativních pozicích a ani jedna to nepovažuje za kariéru. Kdyby mohly za stejné peníze zůstat doma, tak zůstanou. A mně jako zaměstnavateli je zase celkem jedno, jestli se vrátí za tři nebo pět let. Zaměstnanci jsou u nás cenná investice, trvá nejmíň půl roku, než jsou samostatní. Ale mateřství nebo rodičovství jsou prostě jiný level

Cítím z tvého vyjádření jakýsi despekt k těm, kteří se nedokáží živit nějakým velkým přemýšlením. Jenomže takových lidí bude vždycky naprostá většina. Hlavně ale mimo rozumu, který nijak zásadně neovlivníš a hlavně to není žádná zásluha, existuje spousta jiných kvalit, které odlišují lidi od zvířátek.
Jirko, mým cílem je, aby se žena mohla uplatnit jak sama uzná za vhodné. Prosím, pokus se odosobnit. Jsem dost stará na to, abych chápala, že muži žijí svůj svět ;) Vnímám zřejmě jinak než oni.OFFTOPICTo bude tím, že jsem žena ;) Když se podíváš na můj webový profil jistě pochopíš, že nemám nejmenší důvod k despektu. To co zatím muži nepobrali je skutečnost, že ženská uvažuje jinak a je to dáno její rolí mateřství a "pokud neprožiješ, nemůžeš pochopit". To současnými verbálními prostředky nelze sdílet. Prostě muži vysílají informaci, kterou si nejsou schopni uvědomit. Je to podvědomé a respektuji to. To však neznamená, že na to nebudu upozorňovat.
Hezký večer

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Marie, jenom opravdu malinká hrstka lidí se dokáže uplatnit tak, jak si představuje. A pak je ještě otázka, zda si to jenom nemyslí na základě momentální módy (tzv. sexy povolání).
Jsem ten poslední, kdo by tvrdil, že to ženy a muži mají stejné. Ale ona neexistuje ani žádná jednolitá masa mužů a žen.
Stejně jako znám spoustu holek, co si začnou časem připadat jako posluhovačky, tak znám spoustu chlapů, co mají pocit, že je rodina vnímá jen jako bankomat. Což mají horší v tom, že rozvod jim nepomůže. V konfliktu práv a povinností žádné jejich právo na svobodnou volbu povolání neexistuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Robert.Magni
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Marie, jenom opravdu malinká hrstka lidí se dokáže uplatnit tak, jak si představuje. A pak je ještě otázka, zda si to jenom nemyslí na základě momentální módy (tzv. sexy povolání).
Jsem ten poslední, kdo by tvrdil, že to ženy a muži mají stejné. Ale ona neexistuje ani žádná jednolitá masa mužů a žen.
Stejně jako znám spoustu holek, co si začnou časem připadat jako posluhovačky, tak znám spoustu chlapů, co mají pocit, že je rodina vnímá jen jako bankomat. Což mají horší v tom, že rozvod jim nepomůže. V konfliktu práv a povinností žádné jejich právo na svobodnou volbu povolání neexistuje.
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Jiri Janecka píše:Marie, jenom opravdu malinká hrstka lidí se dokáže uplatnit tak, jak si představuje. A pak je ještě otázka, zda si to jenom nemyslí na základě momentální módy (tzv. sexy povolání).
Jsem ten poslední, kdo by tvrdil, že to ženy a muži mají stejné. Ale ona neexistuje ani žádná jednolitá masa mužů a žen.
Stejně jako znám spoustu holek, co si začnou časem připadat jako posluhovačky, tak znám spoustu chlapů, co mají pocit, že je rodina vnímá jen jako bankomat. Což mají horší v tom, že rozvod jim nepomůže. V konfliktu práv a povinností žádné jejich právo na svobodnou volbu povolání neexistuje.
Vše je o emocích Jirko, o tom, co se nám líbí a co ne a jak na tuto informaci reagujeme. Pokud se mi nelíbí, že někdo chce měnit pravidla aby nějak ušetřil a říká, že je to pro blaho toho na kom chce šetřit, tak se prostě ozvu.
OFFTOPICJsem více za cesty inspirační než motivační. Je možné, že chápeme oba stejně co tím říkám?

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Ale jistě, já v téhle verzi tu povinnou rodičovskou dovolenou chápu jako takovou snahu se zviditelnit. Možná ta finanční úspora ani nebyla vědomá, ale možná jo. Osobně bych nám chlapům tu dovolenou moc přál. Ne každý má tu možnost si věci zařídit, aby si to užil jako já. V tuhle chvíli to ale nepovažuji za reálné pokud obecně nedojde k výraznému zvýšení příjmů hlavně v nízkopříjmových rodinách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 4):
Maria.Vasickova, Robert.Magni, Ivo.Vlasaty, Marek.Dluhos
Marek.Dluhos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Tak Marie můžeš tady dát definitivní text pro tiskovou správu? Myslím je jasné, na čem jsme se obecně shodli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Marek Dluhos píše:Tak Marie můžeš tady dát definitivní text pro tiskovou správu? Myslím je jasné, na čem jsme se obecně shodli.
Je to tady podatelna-medialniho-odboru-f229/stanov ... 28431.html, už 5 dní :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, anonym2064

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“