RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

To určitě může, jen kdyby na zasedání to nedopadlo a přešlo se rovnou do hlasování, považuju za fér nějakou možnost tu mít. Stejně tak se dá tenhle návrh ještě upravit a třeba vyhodit to přerušení a jen uložit vypracování.

EDIT: Potvrzuji, že Tomáš Válek má pravdu, že je to návrh věcný a tak by za ním měla být celá skupina členů.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Valek, Jakub.Backa, Jan.Novak

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2489
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1765 poděkování
Dostal poděkování: 2846 poděkování

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vojtech.Pikal píše: 20 úno 2024, 15:11

To určitě může, jen kdyby na zasedání to nedopadlo a přešlo se rovnou do hlasování, považuju za fér nějakou možnost tu mít. Stejně tak se dá tenhle návrh ještě upravit a třeba vyhodit to přerušení a jen uložit vypracování.

No, nebudu mluvit za členy RV, ale hádám, že pokud nebudou chtít schválit vypracování analýzy v předchozím bodě, tak si ho neschválí ani v dalším.

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 602
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2244 poděkování
Dostal poděkování: 1161 poděkování

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Vojtech.Pikal píše: 20 úno 2024, 15:11

To určitě může, jen kdyby na zasedání to nedopadlo a přešlo se rovnou do hlasování, považuju za fér nějakou možnost tu mít. Stejně tak se dá tenhle návrh ještě upravit a třeba vyhodit to přerušení a jen uložit vypracování.

Já jsem ten bod navrhla proto, abychom si jasně řekli, jestli chceme analýzy a pak se podle ní rozhodovat pro hlasování o jednotlivých návrzích, nebo nechceme. Asi nemá smysl rozhodnout o změnách a zároveň nechat dělat POST MORTEM analýzu, ale to je jen můj názor.
A prosím o info, jakým způsobem se dá získat podpora skupiny členů pro tebou navržený postup.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Jan.Novak »

Já jsem si Tě spetl s Terezou Vovesovou, za to se hrozně omlouvám. V tuhle chvíli tedy eviduji tvůj návrh, já ho podporuji, takže jsme dva. Stačí když dostanu na tenhle příspěvek ještě jeden paleček a máme dost. Za zmatky se omlouvám.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2195
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 7376 poděkování

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od David.Wagner »

David.Wagner píše: 14 úno 2024, 18:05

Čau,

protože jednání je to dlouhý a náročný, rozhodli jsme se, že pro nějakou minimální míru zjednodušení

a) ve velmi jednoduché formě najdete shrnuté dokumenty a varianty tady (https://www.dfw.cz/2024/02/14/reforma-spravy-strany/)

b) nabídneme ještě jedno jitsi na probrání našeho návrhu, primárně pro členy RV kteří se ještě nestihli na věc podívat, ale kontrolovat občanky a funkce nebudeme.
Sešli bychom se ve středu 21.2. v 19:00 na https://jitsi.pirati.cz/navrhreformyvw, rádi vás uvidíme.

OFFTOPIC(nechávám na úvaze předsedajícího @Jan.Novak , jestli je rozeslat pozvánku na členy RV vhodné nebo nevhodné, já v tom problém nevidím, ale taky to není rozhodnutí na mě že jo:) )

Čus,

protože to vypadá, že nic konsensuálního s dalšími předkladateli a s předsedajícím nebude, tak jsme si řekli, že nebudeme dělat něco sami. Bude ještě příležitost to probrat přímo na RV, bylo mnoho příležitostí předtím, návrhy máme vyvěšený a odůvodněný dlouho. V případě pochybností nebo nejasností napište:)

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Valek, Jan.Novak, Lukas.Hejduk

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3453
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2627 poděkování
Dostal poděkování: 5066 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jan.Novak píše: 20 úno 2024, 11:44

Nemám s tím problém, podporu máš dostatečnou. Zeptám zda-li je někdo proti (což fakticky znamená, že to na RV probereme, ale budeme mít čas to promyslet a hlasovat budeme o pár dní později).

Jsem zasadne proti hlasovani na zasedani.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Jan.Novak

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Jan.Novak »

Navrhuji, abychom to vyřešili na zasedání, Andrej pravděpodobně podporu sežene, pak to budeme muset hlasovat, než to dohlasujeme, tak stejně bude sobota, nebo neděle. To už se dohodněme se všemi členy RV na místě. Co říkáte?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Hubackova, Vojtech.Pikal

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3453
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2627 poděkování
Dostal poděkování: 5066 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

No, hlavně rozhodovat o dost důležité věci na zasedání, kde výsledek hlasováni ovlivňuje spousta věci, jako geografie (kde ten Benešov vůbec je? :?: ), nebo čás - druhy den zasedání neděle (vyčerpaní účastnici, polovina už je doma), navíc pod vlivem emoci s osobního setkaní se mi nezdá ani jako trochu dobrý nápad pro někoho, kdo by chtěl nejrelevantnější výsledek. Pro jakýkoliv druh manipulace zas celkem dobrý :fet:

Máme naprosto funkční systém pro korespondenční hlasováni, který nikoho neomezuje a umožní hlasování,většímu počtů členů RV.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Vojtech.Pikal

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Zdenek.Hrib píše: 19 úno 2024, 22:41

Mám tady procedurální návrh @Jan.Novak :

Navrhuji zkrátit dobu na rozpravu do 23. února (dobu na navrhování do 22.2. a dobu na rozmyšlenou do 23.2.) a poté toto jednání odročit na únorové zasedání RV konané dne 24. a 25. února v Benešově, na němž dojde po projednání k rozhodujícímu korespondenčnímu hlasování, které započne ihned po skončení rozpravy a potrvá alespoň jednu hodinu od konce rozpravy. Hlasování na zasedání proběhne dle § 9 (3) JdŘ RV tedy jako při hlasování v referendu.

Nad rámec procedurálního návrhu dodávám, že usnesení s jednotlivými body k hlasování vytvoříme přímo na místě v průběhu rozpravy, ale kloním se víceméně k návrhu Vojty Pikala viewtopic.php?p=870018#p870018

Dotaz na @Jan.Novak : chápu správně, že protože nikdo do 24 hodin od tohoto mého procedurálního návrhu (tedy do 20 února 2024, 22:41) nenapsal že je PROTI, tak byl můj návrh postupu schválen konsenzem?

Pokud jsem něco někde přehlédl a nějaké PROTI se v časovém limitu objevilo, tak mám za to že předsedající by měl dát můj procedurální návrh hlasovat hnedka teďka = nečekáme s hlasováním o procedurálním návrhu na zasedání.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: RV 5/2024 - Reforma aparátu strany

Příspěvek od Jan.Novak »

Chápeš špatně, hlas proti tu je, od Andreje. Ovšem jen na část tvého postupu, Andrejovi nevadí zkrácení doby, ovšem vadí mu hlasování fyzicky na místě, chce hlasovat online, bezprostředně po jednání.

A opravdu chceme jet Zdeňku byrokratickou férovku? Tuhle část vyřešíme na jednání během pár minut, pokud ovšem trváš na řešení online, tak budeme o postupu hlasovat, no.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“