KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Zamčeno
kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od kaze »

Andrea.Linhartova píše: 08 úno 2021, 18:48
Pavel.Stepanek píše: 08 úno 2021, 17:43
Jak přesně prosím bylo toto ustanovení porušeno? Přiznám se, že tomu nerozumím. Vidím, že Kaze připomíná svůj dotaz k tématu a vyjadřuje povzdech nad tím, že se odpovědi v rozpravě nedočkal.
co tohle?
@Ondrej.Karas mi odpovedel na vlastni napady a alternativni cesty (ktere by imo mely byt vyzadovany jen pokud nefunguji standardni cesty).

Nemam odpoved na ne vzdy/ temer vzdy! :|

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Přátelé, zdá se mi, že se opět místo jádra věci zabýváme více procesními záležitostmi a vzájemnou nevraživostí. Což je fakt škoda.
  • Je v tuhle chvíli důvod neprodloužit rozpravu a počkat na přijatelný alternativní návrh hodnocení? Bude mít prodloužení rozpravy dopad na @Ivana.Mrkvickova nebo někoho jiného?
  • Má někdo ambici předložit alternativní návrh hodnocení, který by případně řešil nedostatky, které byly tomu přeloženému vytknuty?
Vzhledem k tomu, že se nám blíží lhůta pro ukončení rozpravy (pokud jsem něco nepřehlédl), navrhuji prodloužení doby pro navrhování do pátka 12. února.
Termín jsem zvolil záměrně, protože 11. února už padlo a zřejmě není a nebude podpořeno.

Prosím zvláště @Ivana.Mrkvickova o vyjádření, zda prodloužení rozpravy nezpůsobí nějaký problém s proplácením její práce.
Dále prosím nějakou dobrou duši o předložení alternativního návrhu hodnocení, který by řešil vytknuté nedostatky. Něco nakousl @David.Marhold. Možná by stálo za to, to dotáhnout do konce.

Jen dodám, že přes všechny výtky, kterým rozumím, byl předkládaný návrh varibilní části hodnocení navrhovaný ne proto, aby mělo PKS otrokářský bič na koordinátora, ale aby PKS mohlo nějak flexibilně ohodnotit práci koordinátora s ohledem na úspěšnost plnění úkolů, aktivitu a kreativitu hodnocené osoby v situacích, které to vyžadují. Jak už jsem zmínil, byl bych dost nerad, kdybychom v osobě koordinátora hledali cvičenou opičku, která jen plní seznam zadaných úkolů, bez vlastních nápadů, fantazie a kreativity. A tomu by podle mě mělo odpovídat i hodnocení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hrubes, Ivana.Mrkvickova, Pavel.Stepanek
Uživatelský avatar
Ivana.Mrkvickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 214
Registrován: 31 bře 2020, 20:22
Profese: asistentka resortních týmů
Dal poděkování: 529 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od Ivana.Mrkvickova »

Děkuji za otázku @Ondrej.Karas, vážím si toho, že myslíš na dopady, jaké to na mě má.

Vliv to má v tom, že neznám přesné parametry mého hodnocení, což mi ovšem nebrání práci vykonávat. Ještě nejsem ohodnocena za leden, ale dle směrnice týkající se podmínek pro placené úkoly jsou pevně nastavené počty dnů, takže s výplatou na schválení hodnocení určitě čekat nebudeme.

Osobně bych byla ráda, kdyby byl proces hodnocení nastaven srozumitelně jak pro mě, tak pro hodnotitele i pro celé KS a aby tam byl co nejmenší prostor pro subjektivní výklady (i když chápu, že ten prostor tam bude vždy, ale lze ho minimalizovat). Předpokládám, že daná stupnice hodnocení nebude určena jen pro koordinátora, ale i pro tajemníka případné další pozice (tady je to můj předpoklad - na tuhle otázku tu odpověď není - jestli ano, tak mě prosím někdo opravte) a tedy má smysl věnovat čas diskuzi a úpravám a připravit hodnocení hned na začátku tak, aby bylo funkční.

(stupnici hodnocení vnímám jako první krok - důležitější než stupnice pro mě je zadávání a kontrola zadaných úkolů a způsob a metodika předávání zpětné vazby na ně)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Mrkvickova za příspěvek:
Ondrej.Karas

Ivana Mrkvičková
tel: 778111450
ivana.mrkvickova@pirati.cz

„Na práci u nás nemusíte být blázen. Ale hodně to pomáhá.“ — Terry Pratchett

kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od kaze »

Ondrej.Karas píše: 08 úno 2021, 20:01
  • Je v tuhle chvíli důvod neprodloužit rozpravu a počkat na přijatelný alternativní návrh hodnocení? Bude mít prodloužení rozpravy dopad na @Ivana.Mrkvickova nebo někoho jiného?
  • Má někdo ambici předložit alternativní návrh hodnocení, který by případně řešil nedostatky, které byly tomu přeloženému vytknuty?
Moje predstava byla,ze treba bude pks ochotna se svym navrhem sama hybat na zaklade podnetů zde. Nakonec bude hodnotit sama,tak imo nema moc cenu pks vnucovat "nepratelskou" metodiku. Osobne uz zadne ambice nemam, muj navrh usneseni skupinu clenu neziskal.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Eviduji návrh postupu od @Ondrej.Karas viewtopic.php?p=745751#p745751 . Vzhledem k tomu, že se nám blíží lhůta pro ukončení rozpravy (pokud jsem něco nepřehlédl), navrhuji prodloužení doby pro navrhování do pátka 12. února. Pokud nikdo není proti a nepodá námitku tak si návrh postupu beru za svůj a prodlužuji dobu pro navrhování do 12.2.2021
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Karas, Martin.Saifrt, Andrea.Linhartova, Pavel.Stepanek
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od Filip.Mezera »

Napíšu to i sem. Buď přijde skutečný alternativní návrh (nemám s tím sebemenší problém), nebo je tohle jen zbytečné mlácení prázdné slámy. Soudruh Snopek blahé paměti by z toho měl velkou radost. Pamatuji si, jak na krajském zastupitelstvu přišel s návrhem poslat 250 tisíc korun Číně, ale nevěděl ani, z jaké rozpočtové kapitoly by prostředky uvolnil. Takhle tedy prosím snad "pracovat" nechceme a nebudeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 4):
Martin.Saifrt, Jiri.Duchacek, Andrea.Linhartova, Vladek.Vacha

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od Dominik.Becka »

Alternativní návrhy se v minulých rozpravách setkaly s velkou hostilitou, že věci jen komplikují (a někdy jo, vždycky je lepší se domlouvat). Mně přišlo přirozenější dávat podněty ke změně návrhu PKS, těžko jim budu psát něco úplně zvenku. Na diskusi ale musí být dva. Všechno bylo tiše přejito nebo odmávnuto jako hledání pseudoproblémů a spousta ještě horších výrazů.

Komplexnější návrh tu poslal David Marhold, bez reakce. Já stále nechápu výhodu proti hodnocení 1–5 používaném v PO, ale navrhovat jej „na sílu“ mi přijde nesmyslné.

Při vší úctě, přirovnávat věcné připomínkování navrženého dokumentu na místě, které je k tomu určeno, k soudruhu Snopkovi je absolutně mimo.
Naposledy upravil(a) Dominik.Becka dne 09 úno 2021, 15:15, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 2):
kaze, Pavel.Stepanek

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj,
byla jsem požádána o vyjádření, tak jsem tu.
Co se týče metodiky, jsem ráda, že nějaká vzniká. Je pravdou, že některé formulace jsou trochu nešťastné, protože plnění může být vykládáno subjektivně.
PO do vaší metodiky nemůže zasahovat, tak jen shrnu dobrou praxi za nás.
Někdo již tady zmiňoval kritéria hodnocení za PO. Ta jsou ze strany PO vždy podložena konkrétním přehledem, co koordinátor udělal a co ne, veškeré úkoly jsou pak zadávány přes redmine, není tedy rozporu o tom, co bylo zadáno a kdy.
Vypadá to třeba takto a jde to ruku v ruce s metodikou.
Nevím, jaká je motivace měnit zaběhnutá kritéria PO, ale do toho mi bohužel nepřísluší kecat.
Nejjednodušší by bylo prostě je převzít, nicméně pokud chcete mít vlastní, budete mít vlastní. Tam bych tedy doporučila vyprecizovat text, protože hranice mezi jednotlivými stupni jsou velmi tenké, popř. bych doplnila další kontrolní nástroje, které budou sloužit jako podklad pro hodnocení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 4):
kaze, Dominik.Becka, Ivana.Mrkvickova, Pavel.Stepanek

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
David.Marhold
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 517
Registrován: 04 zář 2018, 19:04
Profese: student práv, historik
Bydliště: Brno (Svitavy)
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 546 poděkování

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od David.Marhold »

Ahoj, byl jsem vyzván, abych předložil alternativní návrh. Chtěl bych především uspokojit všechny, u kterých vyvolával původní návrh jakékoliv pochyby. Zároveň bych chtěl oslovit i ty, kteří neměli s návrhem PKS vážnější problémy. Chtěl bych předložit komplexnější návrh, který řeší jednotlivosti více do hloubky, přesto není pro hodnotitele časově náročnější. Je použitelný pro jakoukoliv jinou placenou pozici v KS.

Zatímco je návrh PKS odstupňován po 500,-, je moje metodika „šetrnější“. Pokud se PKS přiklonění k horšímu výsledku ztrácí KoKS v návrhu PKS 500,-. V mém návrhu může ztratit méně, pokud jsou nedostatky pouze v jedné oblasti, zatímco v jiné dosahuje skvělých výsledků. Tento způsob tak může být ve svém důsledku spravedlivější, objektivnější a pro hodnotitele jednodušší (pracovník může vykazovat v jednotlivých oblastech různé výkony a hodnocení „v balíku“ [dle návrhu PKS] by byl výběr mezi extrémy)

Hodnocení je navrženo tak, aby v případě kvalitní práce získal pracovník 100 % z variabilní odměny. Vysoká míra proaktivity i vyšší míra časové zátěže jsou ponechány mimořádné odměně.
Částečně byly ponechány prvky návrhu PKS, aby byla plná odměna udělena v případě proaktivního přístupu a při hledání vlastních aktivit (viz kritérium vlastní iniciativa). Stejně jako v návrhu PKS představuje toto kritérium 1/5 z celkové variabilní odměny.

Vynecháno je kritérium „hledání alternativní cesty ke splnění úkolu“ (částečně obsaženo v kritériu vlastní iniciativa - PKS může takové kritérium však zohlednit i při hodnocení předkládanou metodikou). V případě, kdy koordinátor splní všechny úkoly včas a ve vysoké kvalitě, nemusí na tuto složku přesto dosáhnout. Vzniknul by tak paradox: v případě maximální spokojenosti by nemusela být udělena maximální odměna. Navíc se jedná o velmi těžko doložitelné kritérium, které však představuje celou 1/5 z odměny koordinátora.

Můj návrh je aplikovatelný na jakoukoliv výši odměny. V případě zvýšení v dalších rozpočtech není třeba zásahů do metodiky (což v případě návrhu PKS je nutné, neboť je odvislá právě od celkové výše 3 500,-).

Chtěl bych požádat o podporu tohoto návrhu, či případné návrhy jeho vylepšení. Byl bych rád, pokud se tento způsob odměňování ujal. Je zpětnou vazbou pro pracovníka i KF, neboť zohledňuje jednotlivé oblasti.
Jsem si vědom, že zde mohou být rozdílná mínění o jednotlivých kritériích (ty však vychází ze smlouvy). Pokud máte návrh na doplnění kritéria, sem s ním. Jinak bych počítal, že zůstanou v podobě, v jaké jsem je navrhl. V případě, že by se do budoucna objevila nutnost revize, navrhuji:
- aby PKS po 3 měsících od zavedení metodiky vyhodnotila nutnost provedení revize kritérií a případně navrhla změny.
- KF se zapojilo do diskuze. Pokud by KF usoudilo, že není třeba takovýchto diskuzí na úrovni KF, delegovalo právo měnit kritéria na PKS (do doby, než si toto právo svým rozhodnutím znova neatrahuje na sebe).


Metodika odměňování v. 2 (David)

Náplň práce KoKS (vychází ze smlouvy)
- práce s dobrovolníky a pořádání akcí
- vedení krajské evidence dobrovolníků, plánování místní volební kampaně
- zajištění lidí a materiálů na svolané akce (schůze, akce v kampani)
- oslovování vybraných vhodných kontaktů s nabídkou většího zapojení či členství
- rychlé odpovídání na žádosti o členství a kontaktování zájemců
- vytipování subjektů a osob vhodných ke spolupráci (lokální politická hnutí, podniky, spolky apod.)
- úkoly zadané krajským předsednictvem
- spolupráce s KS na předem stanovených úkolech

Základní odměna
Základní odměna je stanovena smlouvou. K jejímu vyplácení dochází bez dalšího bez účasti jiných subjektů. Výše odměny KoKS je stanovena na 12 500,-.

Osobní ohodnocení - variabilní odměna
Variabilní odměna je udělována každý měsíc v maximální výši 3 500,-. Její výše závisí na výkonu pracovníka v daném měsíci. Pracovník je ohodnocen v jednotlivých oblastech, které vychází z povinností uložené smlouvou.

Kritéria
Jednotlivá kritéria vychází ze smlouvy. Doplněna byla vlastní iniciativa, která vychází z obecného přesvědčení, že by pracovník měl vedle pouhého plnění úkolů taktéž vymýšlet část vlastní činnosti. Vlastní iniciativou se však nutně nemyslí pouze vymýšlení vlastní činnosti, nicméně je nutný proaktivní přístup v hledání nových úkolů (i takové jednání bude ohodnoceno 3 body).

PKS může vytvořit stručnou náplň jednotlivých kritérií. Ta by měla vznikat ve spolupráci s pracovníkem. Obě strany by měly být ve shodě.

Kritéria jsou:
- práce s dobrovolníky
- pořádání akcí
- oslovování zájemců a rychlé odpovídání na žádosti o členství
- úkoly zadané předsednictvem
- vlastní iniciativa

Vlastní hodnocení
Kritéria se hodnotí body 1, 2 a 3:
1 - v dané oblasti bylo dosaženo podprůměrného výkonu; pracovník se dopouštěl závažných chyb; úkoly byly odevzdávány s velkým zpožděním bez předchozí domluvy/omluvy
2 - průměrný výkon s mírně závažnými chybami; úkoly byly plněny, přestože docházelo k mírným zpožděním
3 - průměrný výkon bez chyb až nadprůměrný výkon

Výjimečně lze rozhodnout o neudělení odměny. Takový výsledek je možné udělit pouze v případě, kdy pracovník nekomunikuje s PKS a úkoly nejsou splněny alespoň v minimální míře.

V případě, kdy PKS nemůže objektivně určit výkon pracovníka v té které oblasti, dané kritérium se nehodnotí a nezařazuje do průměru.
Př.: V době koronaviru není možné pořádat akce jako v běžné době. Hodnocení by v tomto ohledu nebylo fér. Proto může PKS rozhodnout o nehodnocení kritéria.

Převod hodnocení na fin. odměnu
Je vytvořen průměr všech hodnocených kritérií.
Průměr 3.0 představuje 100 % variabilní odměny. Nižší hodnocení představuje poměrnou část variabilní odměny.

Odměna se zaokrouhluje nahoru na celé koruny.

Závěrečná ustanovení
Je na vůli PKS, zda bude hodnotit kolektivně, pouze jeden člen PKS či každý člen PKS zvlášť s následným zprůměrováním. Pravidla se aplikují obdobně. Hodnocený člověk ví, jakým způsobem byl hodnocen.

Každé ohodnocené kritérium doprovází slovní komentář. Ten slouží jako zpětná vazba k odvedené práci a má svůj význam především v případě více či méně závažných nedostatků.

Hodnocení je v neupravitelné verzi veřejně dostupné.

Příklad hodnocení
Práce s dobrovolníky - 1
Oslovování zájemců a rychlé odpovídání na žádosti o členství - 3
Pořádání akcí - 2
Úkoly zadané předsednictvem - 2
Vlastní iniciativa - 3

Celkem: 2,2 (= 73,33 %) = 2567,- (zaokrouhleno nahoru)

Mimořádná odměna
Mimořádná odměna je stanovena maximální roční částkou, kterou lze z daného záměru vyplatit kdykoliv během roku a v jakékoliv výši (tedy buď část či celou částku). O udělení a neudělení mimořádné odměny se rozhoduje každý měsíc, společně s určením variabilní odměny.

Důvod mimořádné odměny:
- ocenění pracovníka v době voleb (tj. akce, které nespadají do běžné činnost, administrativa OVK, zajištění lidí a materiálu na jednotlivé akce)
- ocenění pracovníka za časově náročnější úkoly, které přesahují časový rámec běžné pracovní doby
- další mimořádné důvody (zejm. vysoká míra proaktivity, která vybočuje z běžné činnosti)
Důvod udělení odměny je pracovníkovi sdělen.

Pro KoKS je stanovena mimořádná odměna v maximální výši 24 000 Kč.
PKS předpokládá, že odměna bude během roku vyčerpána.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Marhold za příspěvky (celkem 4):
Dominik.Becka, Ivana.Mrkvickova, Ondrej.Karas, Filip.Mezera

David Marhold
tajemník KS PaK

email: david.marhold@pirati.cz
tel.: +420 778 439 560

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 08/2021 hodnocení KoKS

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

@David.Marhold Dik za okomentovanou metodiku + navrh. Ja bych zjednodusil pocitani tech % odmeny tak. Ze bych natvrdo dal 0% 25% 50% 75% 100%. A prumer zaokrouhloval k cislum 1, 1.5, 2, 2.5 a 3.

Oduvodneni: Nemusi se to dopocitavat, je to jasne na prvni pohled.

Prumer hodnoceni:
  • 1 = 0%
  • 1.5 = 25%
  • 2 = 50%
  • 2.5 = 75%
  • 3 = 100%
EDIT: 0% bonus pri hodnoceni vsech 5 skupin cislem "1" muze znit zvlastne, ale pokud clovek ve vsech oblastech nesplni prakticky nic, tak dle me mu bonus nenalezi(kriteria jsou jasne dana - pripadne dotycna osoba muze podat rozpor). Pokud je to na tebe moc krute, muze dat treba 10%.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“