Anketa: Personální tým SčK + Praha

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět

Souhlasím se vznikem společného personálního týmu ve spolupráci s Prahou?

Ano
4
20%
Ne
14
70%
Ano v případě jasně daných podmínek
2
10%
 
Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Dalibor.Zahora píše: 25 kvě 2020, 07:59 Mě možná nějak uniká, jaký je důvod tu spolupráci nutně v tento moment nějak formalizovat.

Je určitě dobře, že teď víme, že se v Praze o něco takového pokoušejí a že kdo má zájem, může se do té skupiny zapojit.
Ale ty další kroky mi připadají v tuto chvíli nějak zbytečné - pokud by vznikl nějaký konkrétní podnět nebo aktivita, řešil bych ho ad hoc.
No, důvod proč ji formalizovat tu je, zlepšit i u nás práci s lidmi, která není dobrá. Uvědomme si, že pokud uspějeme v krajských volbách přijdeme možná o pěknou řadu lidí (Jarmanka to ANO dost po to...) bez lidí nedosáhneme takových těch věcí, jako (ne)kumulace funkcí z našich plakátů... :) Abychom právě naopak nedopadli, jako v té Praze.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Chápu i souhlasím. Ovšem viděl bych to nejprve na vznik čistě Sčk skupiny. A pobavit se o tom, asi spíš f2f.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Dalibor.Zahora píše: 25 kvě 2020, 09:04 Chápu i souhlasím. Ovšem viděl bych to nejprve na vznik čistě Sčk skupiny. A pobavit se o tom, asi spíš f2f.
F2F klidně, ale se záznamem z jednání na fóru. Ono možná by bylo nejlepší sepsat výzvu - "Kdo chce v SčK pracovat s lidmi a rozvíjet se / ostatní v této oblasti, nechť se přihlásí." a pak se začít propojovat, ale stěžejní je fungovat na fóru a transparentně směrem k ostatním, takhle jsem se musel @Jana.Skopalikova velmi složitě dotazovat "Vo co tady jako de?". Teď už nejsem principielně proti, ale musí se to dobře zvládnout.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jasně, plus by urcite meli byt nektery lidi, treba Klara.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Milan.Krch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 164
Registrován: 06 dub 2018, 10:09
Profese: IT manager
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Milan.Krch »

Zajímavá plamenná diskuze se z toho dobrého záměru stala ... já tedy jsem součástí oné "tajné" skupiny na FB. Chtěl bych tedy jen podotknout, že zde cítím zbytečné emoce a nepochopení. Ta skupina na FB není tajná. Ale je to věc názoru. Zulip je taky tajnej pro spoustu lidí :-)). Ta FB skupina má pouze správce, který tam nepouští blázny a Jirku Pospíšila.

Jinak já jsem pro to aby se SčK s Prahou bavil a navzájem propojoval. Důležité totiž je, aby jsme se ponaučili navzájem ze svých chyb popř. vítězství :-).

Nehledal bych tam hned apriori problémy a řeči typu MY a ONI bych spíše vedl směrem k "společné cestě"....jejich úspěch je náš úspěch a opačně...

„Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 11:17 Zajímavá plamenná diskuze se z toho dobrého záměru stala ... já tedy jsem součástí oné "tajné" skupiny na FB. Chtěl bych tedy jen podotknout, že zde cítím zbytečné emoce a nepochopení. Ta skupina na FB není tajná. Ale je to věc názoru. Zulip je taky tajnej pro spoustu lidí :-)). Ta FB skupina má pouze správce, který tam nepouští blázny a Jirku Pospíšila.

Jinak já jsem pro to aby se SčK s Prahou bavil a navzájem propojoval. Důležité totiž je, aby jsme se ponaučili navzájem ze svých chyb popř. vítězství :-).

Nehledal bych tam hned apriori problémy a řeči typu MY a ONI bych spíše vedl směrem k "společné cestě"....jejich úspěch je náš úspěch a opačně...

„Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ — Mahátma Gándhí
Do značné míry s tebou souhlasím, až na drobnou výhradu, dokud není jednání zaznamenáváno na oficiální platformě strany, pak se nejedná o konstruktivní činnost, protože se tom většina lidí nedozví a neví o co jde. Jinak ano, z mojí strany se jedná o velké nepochopení, ostatně nic na začátku nebylo důsledně vysvětleno. Proč? No, protože jak jsem vypáčil z @Jana.Skopalikova nic ještě nemá jasné obrysy, není nic, jen správná myšlenka, která je navíc zahrabaná někde, kde ji nikdo nemá na očích, kromě pár lidí, co se s ní schovali mimo oficiální komunikační platformu. Nabízím tedy podporu, pokud se to udělá lépe a přehledněji pro všechny, ne jen pár vyvolených.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 11:17 Zajímavá plamenná diskuze se z toho dobrého záměru stala ... já tedy jsem součástí oné "tajné" skupiny na FB. Chtěl bych tedy jen podotknout, že zde cítím zbytečné emoce a nepochopení. Ta skupina na FB není tajná. Ale je to věc názoru. Zulip je taky tajnej pro spoustu lidí :-)). Ta FB skupina má pouze správce, který tam nepouští blázny a Jirku Pospíšila.
No to jsou právě ty rozdíly. Zulip je stranický systém s nějakými pravidly, které právě díky tomu, že je provozuje strana můžeš je vymáhat. U FB jsme zcela v jiném světě, včetně toho správcovství.
Jinak já jsem pro to aby se SčK s Prahou bavil a navzájem propojoval. Důležité totiž je, aby jsme se ponaučili navzájem ze svých chyb popř. vítězství :-).

Nehledal bych tam hned apriori problémy a řeči typu MY a ONI bych spíše vedl směrem k "společné cestě"....jejich úspěch je náš úspěch a opačně...

OFFTOPIC„Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ — Mahátma Gándhí
Já nevidím moc přínosné propojovat se nejprve skupinou, která podle toho, co jsem tu viděli, má problémy sama se sebou - se svým nevyjasněným statutem. A i s ohledem na to, jaká je v Praze situace, preferuji jistou obezřetnost než se zaplést do nějakých pražských mumrajů. Proto preferuji Sčk schůzku, abychom si nejprve my ujasnili o co nám jde. Přece jen Sčk není Praha, v mnoha ohledech.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Milan.Krch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 164
Registrován: 06 dub 2018, 10:09
Profese: IT manager
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Milan.Krch »

Vaclav.Kubaljak píše: 25 kvě 2020, 11:46
Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 11:17 Zajímavá plamenná diskuze se z toho dobrého záměru stala ... já tedy jsem součástí oné "tajné" skupiny na FB. Chtěl bych tedy jen podotknout, že zde cítím zbytečné emoce a nepochopení. Ta skupina na FB není tajná. Ale je to věc názoru. Zulip je taky tajnej pro spoustu lidí :-)). Ta FB skupina má pouze správce, který tam nepouští blázny a Jirku Pospíšila.

Jinak já jsem pro to aby se SčK s Prahou bavil a navzájem propojoval. Důležité totiž je, aby jsme se ponaučili navzájem ze svých chyb popř. vítězství :-).

Nehledal bych tam hned apriori problémy a řeči typu MY a ONI bych spíše vedl směrem k "společné cestě"....jejich úspěch je náš úspěch a opačně...

„Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ — Mahátma Gándhí
Do značné míry s tebou souhlasím, až na drobnou výhradu, dokud není jednání zaznamenáváno na oficiální platformě strany, pak se nejedná o konstruktivní činnost, protože se tom většina lidí nedozví a neví o co jde. Jinak ano, z mojí strany se jedná o velké nepochopení, ostatně nic na začátku nebylo důsledně vysvětleno. Proč? No, protože jak jsem vypáčil z @Jana.Skopalikova nic ještě nemá jasné obrysy, není nic, jen správná myšlenka, která je navíc zahrabaná někde, kde ji nikdo nemá na očích, kromě pár lidí, co se s ní schovali mimo oficiální komunikační platformu. Nabízím tedy podporu, pokud se to udělá lépe a přehledněji pro všechny, ne jen pár vyvolených.
Vzdyt to není pravda Vašku...tvrzení, že když "informace není na oficiální platformě strany, tak se ji většina lidí nedozví a neví o co jde", je mylná...

Vypadá to pak, že informace platné jsou jen a pouze na oficiálních platformách strany. Tak to přeci není. Demokracie je přeci VOLBA...a i zvolit si kde chci diskutovat, kde a v čem chci tvořit je správné...Problém by byl, kdyby ti to právo se zúčastnit někdo odpíral, ne že technicky je vedena jinde...A to se neděje...FB je pouze platforma...

Jsem si skoro jist, že pokud ta diskuze bude mít nějaké "stranické" výstupy nebo návrhy apod... půjde se žádat, předkládat apod...na oficiální procesy strany. To nikdo určitě nezpochybňuje.
Kdo ale chce informace, tvořit, sdílet apod...není mu bráněno a může se do té skupiny přidat...

Podle mě je to věc možností platformy a jednoduchosti komunikace...proto dle mého subjektivního pocitu ta diskuze probíhá na FB...

Proto bych do toho netahal, že je někdo "vyvolený" a druhý ne...Možnosti a volbu máme svobodnou
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Označit jednu z největších šmírovacích korporací neutrálním "FB je pouze platforma..." to je od člena Pirátské strany, která ochranu soukromí ve stanovách docela slušný výkon. Gratulki

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Milan.Krch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 164
Registrován: 06 dub 2018, 10:09
Profese: IT manager
Dal poděkování: 497 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Milan.Krch »

Dalibor.Zahora píše: 25 kvě 2020, 12:28
Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 11:17 Zajímavá plamenná diskuze se z toho dobrého záměru stala ... já tedy jsem součástí oné "tajné" skupiny na FB. Chtěl bych tedy jen podotknout, že zde cítím zbytečné emoce a nepochopení. Ta skupina na FB není tajná. Ale je to věc názoru. Zulip je taky tajnej pro spoustu lidí :-)). Ta FB skupina má pouze správce, který tam nepouští blázny a Jirku Pospíšila.
No to jsou právě ty rozdíly. Zulip je stranický systém s nějakými pravidly, které právě díky tomu, že je provozuje strana můžeš je vymáhat. U FB jsme zcela v jiném světě, včetně toho správcovství.
To nezpochybňuji...ale přeci proč bychom chtěli "vymáhat" nějaké věci v diskuzích a debatách apod...myslím, že jdete s kanonem na vrabce...Pak z toho mám pocit, že jedinou komunikaci bych měl vést přes stranické platformy :-) a běda jestli ne. No neblbněte kluci...:-) Diskutovat a tvořit lidé chtějí tam kde se jim prostředí zdá příjemné...to znamená, že Forum a Zulip atd...nebude úplně příjemné prostředí :-) ale to je určitě na jinou diskuzi...
Dalibor.Zahora píše: 25 kvě 2020, 12:28
Milan.Krch píše: 25 kvě 2020, 11:17 Jinak já jsem pro to aby se SčK s Prahou bavil a navzájem propojoval. Důležité totiž je, aby jsme se ponaučili navzájem ze svých chyb popř. vítězství :-).

Nehledal bych tam hned apriori problémy a řeči typu MY a ONI bych spíše vedl směrem k "společné cestě"....jejich úspěch je náš úspěch a opačně...

OFFTOPIC„Vykonávat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ — Mahátma Gándhí
Já nevidím moc přínosné propojovat se nejprve skupinou, která podle toho, co jsem tu viděli, má problémy sama se sebou - se svým nevyjasněným statutem. A i s ohledem na to, jaká je v Praze situace, preferuji jistou obezřetnost než se zaplést do nějakých pražských mumrajů. Proto preferuji Sčk schůzku, abychom si nejprve my ujasnili o co nám jde. Přece jen Sčk není Praha, v mnoha ohledech.
S tím koncem souhlasím, je pro SčK důležité si nejprve ujasnit co chceme. Ale na druhou stranu pokud v Praze není úplně ideální situace, i my jim díky této aktivitě třeba ve finále můžeme pomoci k lepšímu stavu. Nejen, že oni pomůžou nám :-)
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“