systém Flexi Bee

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti technického odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Lukas.Novy »

Tak ja tomu nerozumim.

Je tam jednak nabidka, ktera pocita s 2500 zrizeni a migrace + mesicne 1500 uctovani + 1000 dalsi sluzby + 0 za hosting (jeden uzivatel + rest api), v te jsou 3 hodiny uctovani a 2 hodiny dalsich sluzeb.
Pak je tam nabidka v navrhu prikazni smlouvy, ktera rika, ze to bude stat 2500 mesicne sakum prdel a bude v tom 5 hodin prace (uctovani?)
Pak je tam nabidka na fakture, kdy je za 1000 zrizeni a migrace a jsou to 2 hodiny prace + (mesicne) 1500 uctovani + 0 za hosting.

Pricemz ve vlaknu s vyberkem je jen a pouze ta prvni varianta.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ivo.Vasicek píše:
Lukas.Novy píše:
Ivo.Vasicek píše:V emailu byl odkaz, který jsem i zkopíroval do příslušného vlákna výběru.
Nezkopiroval a navic si tam mel prilozit to PDF.
Otevři si přílohu, odkaz je v textu hned na začátku verejna-vyberova-rizeni-f572/vyberove-r ... A9#p410339Možná jsem to odbyl a měl jsem to všechno stáhnout a vložit do příloh. mě to však vzhledem ke stručnosti ostatních nabídek připadalo redundantní. klidně si nech přeposlat ti emaily od Jirky Rezka.
Oteviram jak o zivot, v tom .odt je odkaz na normalne nepristupny evernote, ale ten stejne obsahuje jenom tu variantu prvni.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Aha, tak to jsem se uklikl, to se omlouvám. Nicméně já jak to v komplexu přečetl, tak jsem to vyhodnotil, že je to 2.500,- to ostatní slevy atp, jsem bral jen jako marketing. Vůbec mě nenapadlo, že je v tom nějaká pochybnost.
Asi bych to řešil jinak, kdyby těch nabídek bylo v takové kvalitě a rozsahu víc. Nerozumím o co ti jde.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jde mi o to, ze se klidne muze stat, ze nevybereme nikoho. Kdyz zadna nabidka nesplnuje zadani, tak proste nikoho nevybereme. To je naprosto normalni. Dale mi jde o to, ze se nezarucuji, ze udelaji tech 100 polozek mesicne, jenom ze daji 3 hodiny (1. nabidka) resp. 5 hodin (2. nabidka) nebo to neni uvedeno vubec (faktura). Takze tahle nabidka mela byt vyrazena.

A prozrad mi, ktere firmy jsi oslovil, v tom puvodnim vlaknu to taky neni.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Mě z toho nic takového neplyne. Mě to přišlo jednoznačně. Krom toho budeme uzavírat smlouvu a v ní také musí být splněny podmínky nabídky, tak jak byla vyhodnocena (tedy 12x3.025). Obeslané firmy jsem postoval výše. Do vlákna to doplním, za to se omlouvám.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Lukas.Novy »

Z vyberka:
Napln cinnosti:
...
Aktuální rozsah účetnictví nepřesahuje 100 položek měsíčně.
Coz je podle me doplnujici podminka a ma byt ve smlouve.

Ve smlouve neni.

Nabidka nesplnuje doplnujici podminku.

Mela byt vyrazena.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Petr.Vileta »

A pěkně se tu mydlíte, takže jsem trefil do černého. :D OFFTOPICa dobře jsem věděl, proč se z toho mám vyloučit :P

Tady https://www.flexibee.eu/ceny-a-varianty/cenik/ je ceník přímo výrobce SW, tedy pronájem na jeho webu, nebo koupě licence a provozování na našem HW. Proto se ptám, protože každé má nějaká pro a proti. Určitě budeme potřebovat verzi Bussiness (kvůli mzdám = DPP), možná dokonce Premium, kvůli přizpůsobení (vlastní výstupy?). Přímo u Abbry bychom museli platit minimálně za 2 uživatele. 1) naše FO, 2) náš dodavatel účetních služeb.

Pak je možné také akceptovat nabídku té účetní firmy a pronajmout si SW na jejich webu. Co jsem tak koukal do nabídky, mají ceny menší než Abbra.

No a pak je ještě možnost si SW zakoupit a provozovat na vlastním HW. Je to sice dražší a za každoroční aktualizaci se zase platí https://www.flexibee.eu/ceny-a-varianty ... i-podpora/ ale můžeme provozovat neaktualizovaný SW. :D Ostatně 99% aktualizací se týká pouze změn zákonů (SW generuje jiné Daňové příznání atd.), nikoliv nějakých záplat programu.

OFFTOPICPerte se a žerte se. :twisted:
Navázal jsem první kontakt a k osobnímu setkání má dojít buď 10.9. nebo ve dnech 14. - 16.9. Samozřejmě nic podepisovat nebudu, jde jen o výměnu informací a postojů.

Jo a Abbra jsou Plzeňáci a dokonce je trochu znám. Mohu tam zajít a podebatovat s pane ředitelem, jestli by si nás nevzali jako takového Fofolu a na oplátku nám nedodělali do SW nějaké úpravy, případně nedali slevu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ondrej.Profant

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Lukas.Novy »

Pokud ste si mysleli, ze je nekdo ochotnej zauctovat 100 ucetnich polozek a k tomu platit papiry, formulare a licence do ucetnictvi za 5000 vcetne dane, tak ste spadli z jahody.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:Pokud ste si mysleli, ze je nekdo ochotnej zauctovat 100 ucetnich polozek a k tomu platit papiry, formulare a licence do ucetnictvi za 5000 vcetne dane, tak ste spadli z jahody.
Tak stávající účetní to dělal doposud zdarma (dával nám to jako nehmotný dar) a dál chtěl jenom 3000 Kč a rozsah dobře zná. Bohužel si špatně přečetl podmínky a nepochopil, že musí všechno poslat najednou a nejde jen o prvotní přihlášení se, po kterém bude nějaká výzva k doložení dalších náležitostí. Tak to většinou bývá u výběrových řízení, že napřed jen dáš najevo zájem a teprve potom tě vyzvou "Doložte A, B, C ...". OFFTOPICSám jsem se kdysi několika řízení účastnil jako potenciální dodavatel. No nic, odvolávat se prý nebude.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: systém Flexi Bee

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Námitky Krtka považuji za nekompetentní a dál neřeším. Způsob poptávky je naprostý standart. Nevím jaké další zadání bychom měli rozesílat. U tohoto typu výběru jsem se s tím nikdy nesetkal. Nebylo to přijímání nového zaměstnance. Domnívám se, že si to Petr plete se situací, kdy se někde ucházel o zaměstnání. V poptávce bylo zcela jednoznačně uvedeno co poptáváme a co mají nabízející předložit. Ještě jsem to dával k připomínkování (díky)a doplnil.
Nabídky byly zasílány na info@pirati.cz
Došly čtyři emaily a vyhodnotil jsem. Ve svém profesním životě jsem takových nákupů řešil stovky. Nabídka mi přišla jednoznačná - za služby které požadujeme 3 025,-Kč včetně DPH měsíčně. Byl jsem zklamán že byla jediná nabídka kvalitní, úroveň ostatních nabídek byla strašná.Naštěstí dali vyšší ceny.
Kdyby byly nějaké pochybnosti, smlouvu neuzavřeme. Potom by byl další výběr a to bych zvedl částku a šel i do inzerce
Pozn.:
Už začínám chápat Ivana, proč je z Krtka na nervy. Já už taky nebudu reagovat. Já to bral jako běžný úkol k vyřízení a teď jsem obvińován z nějakých manipulacíí. Zdržuje to, je to otravné, člověk má chuť se na to vysrat.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Odpovědět

Zpět na „Podatelna technického odboru“