Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legalizaci

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Klus
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 130
Registrován: 01 kvě 2012, 15:45
Profese: webdesign
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 553 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal.Klus »

co se spíše soustředit na přítomnost a blízkou budoucnost a formulovat to nějak takhle:
PRIORITY
1.Budeme prosazovat, aby zákon povoloval pěstování omezeného množství konopí pro vlastní potřebu osobou starší 18 let. Legalizaci by měla předcházet osvětová kampaň.

2.Jsme pro dekriminalizaci držení a uživání všech drog u osob starších 18 let. To znamená, že držení drog a jejich užívání pro osobní potřebu je stále nezákonné, ale porušení těchto zákazů se považuje za přestupek, ne za trestný čin. Prodej drog je stále trestně stíhán. Tento postup v praxi již funguje v Portugalsku a osvědčil se.
Příklad Portugalska ukazuje, že ukončení prohibice nezvyšuje užívání drog, naopak snižuje jejich pouliční prodej a tedy i dostupnost pro děti, výskyt nemocí mezi závislými i počet policejních zásahů.


3. (dáme to tam teda vůbec? nebo stručně až nakonec?) Jako dlouhodobý cíl navrhujeme postupnou legalizaci drog a umožnění prodeje státem vybranýmy subjekty. Podle stupně nebezpečnosti drogy bude k prodeji potřebný lékařský recept a vyšetření. Cíl je dostat obchod s drogami alespoň částečně z rukou narkomafií, vývoj méně nebezpečných drog se stejnými účinky a zamezení používání nebezpečných přísad na černém trhu.

LEGISLATIVA
- U lékařem doporučených případů by konopné léky měly částečně hradit pojišťovny.
- ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Klus za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, Michal_Wagner, Patrik.Dolezal, Leszi, rtucnik, V__
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal_Wagner »

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/2280 ... opni-latky

tady s náma souhlasí a kupodivu tomu většina i rozumí a lidi s názorem ... no přečtěte si diskuzi a sledujte ty palce ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvek:
V__
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
rtucnik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 52
Registrován: 29 říj 2013, 19:23
Profese: marketing manager
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od rtucnik »

Dovolte mi prosím vyjádřit svůj názor. Trpím profesionální deformací z komunikace s veřejností a z marketingu.

Pročetl jsem si zde různé diskuze a přestože rozumím argumentům pro legaliazci drog, je to něco, co by stranu mohlo poškodit v očích veřejnosti. I proto, že názory odborníků a lékařů jsou přinejmenším rozporuplné.

Myslím, že doba je připravena na legalizaci konkrétně konopí - marihuany. Veřejnost již z velké části akceptovala její zdravotní účinky a jiné evropské státy tento krok již podnikly a ok.

Z marketingového hlediska bych pro dobro strany volil postupné kroky:
1) Začal bych marihuanou a její legalizací, opíral bych se o doložené pozitivní účinky a životní příběhy lidí, kterým pomáhá žít s určitým onemocněním. Včetně jejího držení pro osobní potřebu.
2) Striktně se vymezit k tématu drogy + děti, ukázat, že jsme názorově proti tomu, aby děti drogy zkoušeli nebo k nim měli jednodušší přístup než nyní.
3) Nepsal bych do programu, že jsme pro legalizaci tvrdých drog. To by nám mohlo výrazně uškodit. Přestože možná většina našich členů nemá děti, většina populace (voličů) ano a legalizace tvrdých drog je pro ně noční můrou. A neodargumentujeme to ani kdybychom se po*rali ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi rtucnik za příspěvky (celkem 5):
Michal.Klus, Petr.Vileta, Roman.Kucera, Vit.Fux, V__
Kolikrát mám vysvětlovat, že poloviny jsou obě stejné? Ale jak se tak na vás dívám, stejně to větší polovina z vás nechápe...
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1986
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ale Piráti nepotřebují marketing pro získávání hlasů. Potřebujeme argumentačně přesvědčit lidi, aby podpořili dobrou věc. Škodí předsudky a proti těm bojujeme.
Kdyby nás někdo volil na základě toho, že mu zamlčíme, že jsme pro legalizaci všech substancí, a pak to zjistil, tak budeme za debily. Krátkodobě získaný volič ztratí důvěru a už nás nikdy volit nebude. Primární cíl pirátské strany není dostat se do parlamentu, ale něco změnit a to něco musí jít celkově z celé společnosti a ne od několika poslanců ve sněmovně.
A děti mám dvě :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, V__

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Michal.Klus
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 130
Registrován: 01 kvě 2012, 15:45
Profese: webdesign
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 553 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal.Klus »

Někdo se bojí politiky někdo marketingu..
řekl bych že to co napsal
rtucnik
je nejlepší postup jak prosadit to co chceme.

A pokud vím není shoda na legalizaci všech substancí. Na tom se neshodneme ani sami, natož o tom přesvědčit veřejnost. Spousta lidí si totiž nemyslí, že je to dobrá věc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Klus za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1986
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Michal Klus píše:Někdo se bojí politiky někdo marketingu..
řekl bych že to co napsal
rtucnik
je nejlepší postup jak prosadit to co chceme.

A pokud vím není shoda na legalizaci všech substancí. Na tom se neshodneme ani sami, natož o tom přesvědčit veřejnost. Spousta lidí si totiž nemyslí, že je to dobrá věc.
Nejde o to, co si kdo myslí, ale o fakta. Máš-li nějaká, tak je klidně předlož :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
V__

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
rtucnik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 52
Registrován: 29 říj 2013, 19:23
Profese: marketing manager
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od rtucnik »

Tomas Klapka píše:Ale Piráti nepotřebují marketing pro získávání hlasů. Potřebujeme argumentačně přesvědčit lidi, aby podpořili dobrou věc. Škodí předsudky a proti těm bojujeme.
Kdyby nás někdo volil na základě toho, že mu zamlčíme, že jsme pro legalizaci všech substancí, a pak to zjistil, tak budeme za debily. Krátkodobě získaný volič ztratí důvěru a už nás nikdy volit nebude. Primární cíl pirátské strany není dostat se do parlamentu, ale něco změnit a to něco musí jít celkově z celé společnosti a ne od několika poslanců ve sněmovně.
A děti mám dvě :)
1) Samozřejmě, že mrkt je zapotřebí. Ale ono jde spíše o to, jak se mrkt chápe, že ;-). Někdo to má za sprosté slovo :-D.
2) Každopádně, zpět k tématu. Nečetl jsem sice všechny diskuze, ale co jsem pochytil, tak ten postoj u tvrdých drog je nejednoznačný i ve straně i mezi odbornou veřejností?
3) Rozhodně s tebou souhlasím, že nechceme naše voliče klamat a pokud je názor vedení jednoznačný, tak to uveďme. Ale podle toho co jsem pochňapal, ten názor jednotný není.
4) Já vyjádřil svůj názor, že to nepovažuji za moudré z důvodu dopadu na obrázek, který u veřejnosti vytváříme.
5) Tím více můžeme působit na společnost a něco měnit, pokud budeme mít podporu veřejnosti. Pokud budeme mít podporu veřejnosti, budeme v parlamentu ;).
Tito uživatelé poděkovali autorovi rtucnik za příspěvek:
V__
Kolikrát mám vysvětlovat, že poloviny jsou obě stejné? Ale jak se tak na vás dívám, stejně to větší polovina z vás nechápe...
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal.Ketner »

Pokud není shoda doporučuju navrhnout změnu programového bodu. Kterou se snažím provést už delší dobu, ale nedaří se. :fet:
Pokud nechce legální tvrdé drogy tak budem zakazovat i alkáč ne .
Rozhodně nejsem ochotný přistoupit na populismus typu, nebudem dávat do programu to a to aby nás voliči volili.
Tento programový bod v první řadě má rozvířit diskuzi a donutit lidi přemýšlet nad arguemnty a ne žít v dogmatu co tu vytvořila válka proti drogám.
Už je z toho důvodu prostě musí být to téma provokativní.
Vážně občas mám pocit že se bavím s populistickejma konzervama , co by každýmu něco diktovali a ještě chtějí vytvořit iluzi že to dělají pro dobrý pocit lidí . :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, V__

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
rtucnik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 52
Registrován: 29 říj 2013, 19:23
Profese: marketing manager
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od rtucnik »

Tomas Klapka píše:
Michal Klus píše:Někdo se bojí politiky někdo marketingu..
řekl bych že to co napsal
rtucnik
je nejlepší postup jak prosadit to co chceme.

A pokud vím není shoda na legalizaci všech substancí. Na tom se neshodneme ani sami, natož o tom přesvědčit veřejnost. Spousta lidí si totiž nemyslí, že je to dobrá věc.
Nejde o to, co si kdo myslí, ale o fakta. Máš-li nějaká, tak je klidně předlož :)
no myslím, že právě rozporuplnost oněch faktů je ona rozporuplnost :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi rtucnik za příspěvek:
V__
Kolikrát mám vysvětlovat, že poloviny jsou obě stejné? Ale jak se tak na vás dívám, stejně to větší polovina z vás nechápe...
Uživatelský avatar
rtucnik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 52
Registrován: 29 říj 2013, 19:23
Profese: marketing manager
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od rtucnik »

Michal Ketner píše:Pokud není shoda doporučuju navrhnout změnu programového bodu. Kterou se snažím provést už delší dobu, ale nedaří se. :fet:
Pokud nechce legální tvrdé drogy tak budem zakazovat i alkáč ne .
Rozhodně nejsem ochotný přistoupit na populismus typu, nebudem dávat do programu to a to aby nás voliči volili.
Tento programový bod v první řadě má rozvířit diskuzi a donutit lidi přemýšlet nad arguemnty a ne žít v dogmatu co tu vytvořila válka proti drogám.
Už je z toho důvodu prostě musí být to téma provokativní.
Vážně občas mám pocit že se bavím s populistickejma konzervama , co by každýmu něco diktovali a ještě chtějí vytvořit iluzi že to dělají pro dobrý pocit lidí . :fet:
Školu na to sice nemám, ale nepovažuji alkohol za tvrdou drogu.
A osobně vidím velký rozdíl mezi rozvířením diskuze a programovým bodem strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rtucnik za příspěvky (celkem 2):
Michal.Klus, V__
Kolikrát mám vysvětlovat, že poloviny jsou obě stejné? Ale jak se tak na vás dívám, stejně to větší polovina z vás nechápe...
Odpovědět

Zpět na „Návykové chování“