[SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Středočeského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
  • Fórum slouží také jako archív zápisů ze schůzí a dalších náležitostí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi PKS 13.11.2023
Přitomni: Monika Kuncová, Barbora Knotová Vaicová, Martin Kodera, Lucie Cirkva Chocholová, Klár Kocmanová, Michal Hažlinský, Jan Liška, Jan Prokop, Marek Barbuš, Tomáš Zmuda, Petr Procházka, Simona Luftová, Jiří Snížek,
Omluveni:
Zapisuje: Monika Kuncová
Ověřuje: Barbora Knotová Vaicová

Úvod
Chobotnice
BKV: Nemáme nováčky.
Volby
a) CVŠ
– štáb byl rozdělen do pracovních skupin
– do konce listopadu budou termíny akcí (velkých a krajských), takže budeme moci naplánovat schůze KF
b) kraj
týmy, budou
program a jeho tvorba - opřipomínkování půjde na čelo a ti na KETy
nejbližší naplánované schůze KETů (k programu)
22.11. od 19:00 KET ŽP
jitsi.pirati.cz/zemzp

23.11. od 19:00 KET DOPRAVA
jitsi.pirati.cz/KET-doprava-strednicechy

29.11. od 19:00 KET ŠKOLSTVÍ

29.11. od 20:00 KET IT a smrt city
jitsi.pirati.cz/ket_it_sck

6.12. KET ÚZEMNÍ ROZVOJ

BKV: (1) Mají už KETy doručený program?
LCCH: Začátkem Příštího týdne.
(2) Chceme domluvit u KETů, které se neschází pravidelně (nebo vůbec nefungují) nějaké setkání pracovní skupiny? Pokud ano, navrhovala bych je vytipovat a navrhnout termíny setkání cca do poloviny prosince.
LCCH: Ano a potom poslat čelu.

Volba zástupců KF ve Volebním výboru(1. kolo) - výsledky: 38 hlasů, jsou zvoleni tři: Barbuš, Prokop, Drtina
Krajské nominace do volby Republikového předsednictva: viewtopic.php?t=65659
MH: Dostali jsme jako PKS žádost o doporučení, hlasování je zvlášť na předsedu/kyni strany a místopředsednické posty. Kdo projde nominací, získá podporu od SčK, podobně jako ve volbách na kandidátku EP.
diskuze

různé
a) problém: prosba o komunikaci vnitrostranických témat (mimo zápis)

b) Již brzy 18.11. COMPOTcon - ještě jsou možné registrace https://poevent.pirati.cz/kompot-con/

c) AKCE a schůze
https://mrak.pirati.cz/f/3140897
15.11. od 19:00 Schůze MS Jesenice-Jílové v Tami Pizzerii v Nupakách
15.11. od 19:00 Schůze MS Kladno v KlaPiCi
17.11. od 18:00 Deskovky a šipky v PiCe KoZa
26.11. od 13:00 KF Nymburk v restauraci Ve Stanici
27.11. od 18:00 Schůze MS Mělník v restauraci Dobrý Kanec
28.11. Výjezd Rady do ORP Kladno
29.11. Amnesty international/ Maraton psaní dopisů v Čáslavi https://fb.me/e/1iWHE3Nvs
3.12. Amnesty international/ Maraton psaní dopisů v Příbrami https://fb.me/e/1iWHE3Nvs
10.12. od 10:00 Guláš s Adélou
10.12. Vánoční večírek PiCe Praha
17.12. od 10:00 Guláš s Adélou
24.12. od 10:00 Guláš s Adélou

Dárky po Labi https://fb.me/e/40CFknZDn

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Jiri.Snizek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Jitsi PKS 20. 11. 2023
Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Helena Straková, Lucie Cirkva Chocholová, Lukáš Kohout, Marek Barbuš, Martin Polák, Tomáš Zmuda, Filip Vanko, Jiří Vavřina, Klára Kocmanová, Marek Jeřicha, Michal Bláha, Michal Hažlinský, Monika Kuncová, Ondřej Petr, Ondřej Kaprálek, Tereza Kvitová, Marek JEřicha, Martin Karim, Ondřej Kaprálek, Martin Kodera,
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová, Monika Kuncová
Ověřuje:bBarbora Knotová Vaicová

úvod
LCCH: Vítám vás, v pátek/sobotu máme teambuilding čela, v neděli bude schůze.

Chobotnice
BKV: Za minulý týden máme jednu žádost RegP z Kladna, žádosti o ověření odbavené.

grilování Helena Straková viewtopic.php?p=859259&hilit=helena+straková#p859259
LCCH: Dávám prostor pro představení.
HS: Zdravím, vlastně nevím, co mám říkat, jak to probíhá. Studovala jsem v Českých Budějovicíh, ted jsem se vrátila do Černošic. Studovala jsem přírodovědeckou a zemědělskou fakultru (specializace obojživejníci), ěnovala jsem se ochraně přírody (další specifika). Pracovala jsem v Blanském lese pod agenturou pro ogranu lesa. JSem ekologické neziskovce. S Piráty mám zatím krátkou historii, přihlásila jsem se dvě měsíce zpátky, strana je mi synpatická a blízká. Zajímám se o politiku a veřejné dění. Chtěla bych ve veřejném dění něco udělat, zapojila jsem se do KET pro Phu i SčK.
LCCH: Co pro tebe byla poslední kapka pro zapojení?
HS: Vyšumění kauzy Bečva, postoj politiků ke Green deal, bez toho nemůžeme fungovat dlouhodobě. Vytáčí mě postoj některých politiků, že tímhle směrem jít nemůžeme.
LCCH? Když jsi zvažovala Zelené?
HS: Přiznám se, že ne. Nepřijdou mi relevantní, nemají takovou šancí být slyšet. Obecně mi jsou bližší Piráti.
KK: Těší mě, Těší mě i zájem o žp, budu ráda, když se zapojít do RT.
KK: Děkuju moc. Je v pirátském programu něco, co ti nesedí? Legalizace/manželství?
HS: Nic jsem nenašla něco, co by se mi příčilo. :) Jsem 100%pro. Fandím tomu.
BKV: Máš ambice kandidovat do PMS nebo jinde uvnitř?
HS: Zatím jsem nová a ze všeho vyplašená a mám pocit, že se nechystám, ale nebráním se tomu do budoucna. Pokud by ostatní měli pocit, že bych mohla být přínosem.
LCCH: Některé věci jsou komplikované, ale od toho máme koordinátorku.
LK: Zůstanu u vnitrostranických záležitostí. Jak vnímáš pro někoho hypertrofovanou vnitrostranickou demokracii?
HS: Asi narážíš na kauzu s Kubou Michálkem?
HS: Pro někoho to bývá (média/podcasty) to bývá zdrojem rytí, nicméně já to beru jako součást strany. Na to jsme založeni. Převažuje většinový názor a tak to má být. Není to nic, co by mě od Pirátů odrazovalo.
LCCH: Co nejvíc pálí ČR píšeš, že to je, že se lidé “neumí dohodnout”.
HS: Sleudju jednání v PS a jsem tím ovlivněna. Není často snaha se dohodnout a pokud někdo něco udělá, přijde někdo jiný a zruší to i kdyby to fungovalo. A i teď to na mě působí tak, že se hledají výmluvy “proč to nejde”, protože to “ti předchozí” udělali blbě. Místo abychom se soustředili na řešení. Aby to fungovalo pro všechny.
KK: To jsi mě přivedla na ještě jednu otázku. Co si myslíš o zrušení EET?
HS: NEvím, já tomu příliš nerozumím.
LCCH: Co si myslíš o vládním angažmá? Směřuješ do MS a nebo dál?
HS: Snažila jsem se přizružit do MS. Nevím, jestli se to nějak vylučuje s členstvím…
LCCH: To jsi odpověděla.
HS: Myslím, že je dobře, že Piráti ve vládě jsou. Hodně se to rozebíralo a chtěla jsem, aby tam Piráti byli a proto jsem je volila. Vím, že byla situace s Blažkem a ODS se zachovala jak se zachovala… Já jsem ráda, že tam Piráti jsou.
LCCH: Co si myslíš o kvótách pro ženy v politice?
HS: No… pokud by se tam ty ženy nedostaly jinak. Ale lepší by bylo, kdyby byl systém nastavený přirozeně tak, aby se tam ty ženy dostaly. Někdo by mohl namítat, že by se na pozice dostávaly nekompetentní lidé. Že by žen mělo být v politice více si myslím asi jako většina žen. NEmám asi úplně jednoznačný názor. Podíl by se měl zvětšit, to určitě.

Volby
a) EP
BKV: minulý týden proběhlo první rozdělení termínů akcí před volbami, poslední týden bude I. v Pze (bylo by fajn, aby se tam vystřídalo krajské čelo)

chtělo by to brainstorming, co a jak budeme chtít na Kladně – padl návrh s věžáky
b) krajské volby
LCCH: o víkendu proběhne teambuilding stávající zastupitelé + čelo. Musíme si sladit informační hladinu.
BKV: rozeslání programu do KETů? - projednání do poloviny prosince
LCCH: Já po tom těď pátrám, někteří zastupitelé nedali připomínky, zda to poslat?
BKV: Ráda bych vám dala vědět termíny, pošlu to všem mailem/zprávou.
LCCH: Teď to předám gesčním zastupitelům, chci k tomu něco říct v pátek. Až to bude vědět, dám vědět a postoupíme.
MH: Volební výbor je navolený, je na mě svolat první schůzi. Miusíme si určit, kdo tomu bude předsedat. Asi udělám nějaký Doodle? Možná v neděli a nebo bokem online.

LCCH: Ve štábu chybí ještě ustavení. Na některé věci se trochu čeká. Má to prioritu.

MH: Stav primárek je takový, že jsou vyhlášené výsledky. Budeme řešit shodu Martina a Petra, bude doba na rozmyšlenou a potom bude další kolo o pořadí. Jedině, že by se oni do té doby domluvili jinak. Budeme volit ještě skupinu 22.-31. místo. To se pokusím adresovat a vyhlásit co nejdřív. Je nutné hnát, aby to bylo navoleno do Vánoc? Obávám se rozložení a navrhování?
BKV: Zbytek republiky má třeba navoleného jen lýdra, nespěcháme.
MH: Souhlasím.
LK: Chtěl jsem se zeptat, zda by nestálo udělat volby i na delší blok kandidátů?
MH: To je za mě dobrá alternativa. Nechat dlouhou dobu pro navrhování, hrát to na to, že se přihlásí velká spousta lidí. Velké skupiny mají tendenci generovat jen malé množství kandidátů.
diskuze
OK: Jak se postupuje ve volbě/nevolbě míst, co už nejsou voleni ve volbě?
MH: Ten zbytek má jiný systém, kdy na návrh PKS hlasuje KF o usnesení, kdy se un block volí těch zbylých 30-35 lidí. Dá se samozřejmě volit až do 65. místa. Proto se uvažuje o usnesení.

volba kandidátky 12 - 21. místo
Jan Lička 20
Barbora Knotová Vaicová 19
Martin Kodera 18
Petr Procházka 18
Samuel Volpe 17
Petr Chaluš 16
Marek Jeřicha 15
Marek Barbuš 12
Jan Liška 11
Monika Keřková 11
Helena Straková 10
Petr Petřík 10
Rozšíření MS J-J
BKV: V sobotu jsem se bavila s Mirkem a Františkem na Kompotu o rozšíření jejich MS, o kterém uvažují. Ráda bych tento bod zařadila a projednala na nedělním KF, časovou dotaci cca 20 minut. Připravím prezentaci možností.
Co se týče technikálií, kdo by nevěděl, tak (1) KF musí odhlasovat změnu základních parametrů MS, viz https://wiki.pirati.cz/rules/or#zalozen ... o_sdruzeni § 22 (6)
(2) MS, kterého se to týká musí mít možnost se k návrhu vyjádřit.
Shrnuto – PKS připravuje návrh, ten předloží KF, MS se vyjádří, KF hlasuje.
LCCH: Já jsem to s nimi řešila na CF.
BKV: František Kopřiva je z Říčan.
LCHC: JSem ráda, že se to posunulo.

KF 26.11. Nymburk
BKV: Last call o potvrzení vaší účasti v anketě https://mrak.pirati.cz/apps/polls/s/NzVO5EY1. Zatím máme 13 účastníků. Ve Stanici Nymburk je i dětský koutek, občerstvení budeme objednávat dopředu, aby bylo pro všechny.

Různé

MHY: připomentutí připomínkování rozpočtu a sbírání podnětů pro vznik jednacího řádu –> řeší se převod prostředků z letošního roku, limit bude 20k, takže max bude mít MS 40k.
Bohužel je klesající zůstatek s výhledem do dalších let.
Rád bych dal i manuál, jak objednávat, aby se mohlo proplácet z pirátských prostředků.

MHY: připomenutí volby RP. Volit se bude fyzicky na CF. Sbírají se podpory.
LCch: Asi nestihneme pozvat na neděli?
MH: Udělal bych to v pondělí 4. 12. online – pokud by byly kandidáti z jiných krajů.

LK: Zvu 27.11. na schůzi MS Mělník, kdyby chtěl někdo přijít.

OK: Ty jsi mluvila o guláši na Kladně. JE to aktuální?
BKV: Ano, ted makáme na propagaci, aby dorazili potřební.

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

KF 26. 11. 2023
Přítomni osobně: Marta Martinová, Štěpán Drtina, Jiřina Procházková, Petr Procházka, Andrea Švojgrová, Michal Bláha, Jiří Snížek, Ondřej Kaprálek, doktor Jiránek, Jiří Vavřina, Barbora Knotová Vaicová, Michal Hažlinský, František Kopřiva,
Přítomni online: Tereza Vovesová, Jan Korbel, Helena Straková, Martin Karim, Jana Skopalíková, Mirek Dvořák, Lucie Cirkva Chocholová, Lukáš Kohout,

Omluveni: Tereza Kvitová, Ondřej Petr, Klára Kocmanová
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová
Ověřuje: Barbora Knotová Vaicová

Přivítání
Štěpán Drtina: Všechny vás vítám, bohužel více v online. Upozorňuji, že bude změna programu.

představovací kolečko přítomných

1. Představení senátního kandidáta p. Jiránka

obvod: Slaný a Litoměřicko.
ŠD: Byl jsem na schůzi Ústeckého sdružení, kde se probírali varianty senátních voleb. Buď budeme hlasovat společně a nebo naše KF budou hlasovat samoastatně budeme tak i participovat. Je to o komunikaci mezi PKS.
MH: Zázemí už se nám začíná ve Slaném profilovat.
Jiránek: Jsem důchodce, dětský lékař a kardiochirurg, byl jsem 17 let ředitelem neocnice. Byla otázka privatizace nemocnice, petice proti uspěla, jsem zastupitelem města - nezávislý. Již jsem byl zatupitelem historicky, nikdy jsem nebyl v radě, viděl jsem v tom kolizi. Minule jsem kandidoval za Sport a zdraví. Byl jsem 3. bez jakékoli podpory a kampaně. Jak jsem se dostal sem? žena mi to zakázala, potom přišla dcera a ta mě přesvědčila, že to smysl má, řekl ajsem, že ano, pokud budu mít podporu mladých lidí. Rozhodně mě zajímá zdravotnictví, školství a životní prostředí. Zajímá mě to především z pozice prarodiče. Má politická historie je taková, že jsem byl členem KSČ, věřím, že za mnou je ale vidět hodně práce.

PP: U Pirátů hodně rezonuje to, kdo byl členem. Uvažujete o tom, že byste vstoupil k Pirátům?

Jiránek: Respektuji to, ale po vystoupení KSČ jsem se rozhodl, že už nikdy nikam nevstoupím. Jsem na to starý, přečetl jsem si stanovy a program, jsem s tím v souladu, ale členem být nechci.

BKV: Byl byste ochotný dělat kampaň?

Jiránek: Ano, jsem zaneprázdněný, ale jsem schopný si čas udělat.

PP: A proč Piráti?

Jiránek: Kdo jiný? Kdysi jsem jednal se SocDem, ti se potom rozpadli a vy jste mi nejblíže. K Pirátům mám nejblíž. Myslím, že do politiky mají jít pořad mladší a mladší lidé.

Švojgrová: Otec pracoval i pro Brusel a pro EU (tripartita ve zdravotnictví). Moc mě mrzí, co se v této oblasti zdravotnictví děje. Vidíme to jako velmi závažnou věc.

MH: Jste pediatr. Pokud byste za nás kandidoval, zamířil byste do našeho senátního klubu?

Jiránek: Ano o to jsme se bavili. Neshledali jsme zatím žádné rozpory.

MH: Teď se zeptám programově. Žena je porodní asistentka, pracuje v pracovních skupinách, narážejí i na odpor pediatrických společností – péče o ženy při, po porodu, dostupnost komplexní péče o ženu a dítě, je zde návrh aby porodní asistentky mohli dojíždět za ženami a starat se o ně komplexne.

Jiránek: Tak to dříve bývalo, já s tím nemám problém. Další věc jsou alternativní metody, se kterými můžu mít problém, když s tím nemám zkušenost. V Litoměřicích bychom to chtěli znovu zavéct. Má to i druhou rovinu - lékaři jsou staří a je jich málo – společnost to bude muset ve finále dovolit, když to řeknu upřímně:

ŠD: Když budete dělat nějakou kampaň, je to i o penězích. Do jaké míry byste se podílel finančně?

Jiránek: Bavili jsme se o nějakém fondu, kde by mohli být nějaké statisíce, kromě osobních věcí.

JanLukášek: Legalizace konopí.

Jiránek: Jsem stará generace, nedávno jsem si pouštěl přednášku. Mán kamarády, které to používají a funguje to. Takže by to samozřejmě by lo dobré. Co mám problím, že se se prodávají legálně extrakty, což u mladistvých způsobuje např tachikardii. Pokud se to má pustit, tak ano. Vedle toho je ale příprava i té zdravotní profese, aby o tom lékaři a sestry něco věděli, samozřejmě i společnost a rodiče.

MH: To je účelem té regulace. Legalizace je právě regulace celého odvětví.

Jiránek: Takto bych to podpořil.

2. Činnosti MSek

NYMBURK

PP: MS za rok doznalo několik změn. Nejvýraznější je odtoupení a zrušení členství V.L. a A. K., přišli dám ale dva noví členové. Asi se objeví. Čtyři roky máme kancelář v PikNyKu, tu budeme na konci roku opouštět a rušit. Nejsme schopni to rozvíjet, stala se pouze skladem. Pro to si zvolíme jiné místo, pojedeme to po vlastní ose, nebudeme zatěžovat rozpočet. Tradičně se účastníme Ukliďme Česko, který teď byl spolu s naší sousedskou slavností. Dárky po Labi, velká sbírka, máme plakáty, vyzýváme všechno členstvo k účasti. V akcích chceme pokračovat i bez PikNyKu. Spokupracuje,e s Respondeo, sháníme oblečení, většinou pro děti.

KUTNÁ HORA

ŠD: Jsem v opozici, máme tři mandáty, vládne u nás ODS a ANO + obskurní sdružení. Měli jsme koncert Messenjah Pod Shodami, mluvilo se o tom. Pořádali jsme procházku po KH. 14.12. v 18h máme shůzi, zveme.

ČÁSLAV

JV: Posílili jsme o 1/4 členskou základnu, jsme 4. Budeme dělat psaní dopisů Amnesty International. Pozvali jsme další aktivisty, přijdou. Chystáme se podpořit Dárky po Labi. Chodíme jak se dá na zastupitelstvo. EPH a diskuze o demokracii. Účast na Ukliďme Česko. Jsme stabilizovaní. Snažíme se, aby byla Pirátská vlajka vidět.

MS Mníšecko Dolní Berounka

MK: Všichni víte, že proběhla Plavba po Berounce i s úklidem řeky, spolu s Piráty z Prahy 5. Následně Tereza Nislerová udělala akci v obvodu. Od minulého reportu k nám směřuje Helena Straková, chceme koupit ůžkový stan, Jednáme o zániku MS Mníšek, MS Beroun, aby vzniklo společné MS.

MS Mělník

LK: Stagnujeme, sešli jsme se na pěti schůzích MS, zítra bude ta pátá. Co se týče akcí, nepodařilo se nám udělat žádný výklad, základna je zastabilizovaná na 6ti členech. Jsem v kontaktu s místostarostkou Neratovic, která byla na kandidátce s Janou Szerynskou, chceme z MS koupit stan a pivní set do kampaně.

MS Kolín

JS: Sešli jsme se dvakrát, zákonné podmínky jsme splnili, sešli jsme se čtyři.

MS Jesenice-Jílové

MD: MY se scházíme pravidelně každý měsíc – 3-4 členové a příznivci. Teď jsme převoleni. V zásadě děláme především ty pravidelné schůze pro lidi, kteří chtějí být v budoucnu členové. Méme nového místopředsedu Františka Kopřivu – přeýmšlíme o rozšíření.
JK: Jsme decentralizovaní, sjíždíme se z většího různorodého regionu. Daří se nám i dělat rotace ve funkcích, což vnímám dobře.

MS Kladno

MH: Na Kladně držíme stabilně počty, plus RegP. Aktivita pravidelně kolísá. Máme 3 zastupitele. Za letošní rok jsme odzastupitelovali všechny 4 hodiny, máme nulové výsledky, bylo nám vše upřeno co se týče výborů i komisí. Máme velmi špatnou dostupnost k informacím. Snažíme se rozrůstat do Slaného – chceme je autonomizovali, aby měli i své MS. Jsme hodně rozdílné regiony, je těžké je obsáhnout.

LCCH: Z rozpočtu zatím na akce čerpali jen Příbram a KH.

3. Rozpočet 30 min.

MH: Vše je ve vláknu na fóru viewtopic.php?t=65534, soubor https://mrak.pirati.cz/f/3771998. Díky vyšším převodům se nám podaří možná převéct o 2 mil více oproti nejpesimističtějším předpokladům. Do roku 2028 přežijeme bez červených číslech. 2028 budou další krajské volby, abychom mohli počítat, že přežijeme. Příjem máme 2 200 000,- pracuji s odhadem 8 zastupitelů, tento limit jsem ponechal, ideální je obhajova pozic, což by nám přidalo 600 000,-. Kdyby se ani toto nepovedlo, museli bychom se uskromnit. Výrazný příjem jsou poslanecké mandáty, které nemáme, takže máme příjmy z pěti poslanců, což nás drží nad vodou. 2025 jsou sněmovní volby, dále to odhaduji na 3 poslance, cíl je obhájit. Co získáme navíc, tak si můžeme do budoucna počítat s dalšími věcmi do budoucna. Nyní máme udržovací režim. Opět MSkům převádět 20k + 20k nevyčerpaných. Toto pravidlo bude v návrhu rozpočtu. Není to podmínkou je to na vůli KF.

ŠD: V příjmech na 2024 se počítá s mandáty. Do zaří budeme mít 12 zastupitell.

MH: A říjen, list, pros počítám s 8 zastupiteli. Čím lépe dopadneme, tím lépe. Pokud by se naplnily nejčernější scénáře, museli bychom už v průběhu snižovat provozní náklady.

MK: Já chci také poděkovat za čas. Chtěl jsem se zeptat, nebo dát k zamyšlení, jestli nezvážit úpravu kajské kampaně.

MH: To je relevantní připomínka. To bude otázkou jednání a připomínek. Připravím výhlady, rád bych do Vánoc hlasoval.

JV: Jak říkal martin výhlad na 10, ten bys chtěl dát do jednání informativně?

MH: Co se týče výdajů na volby, tomu se bude věnovat VV, který se sejde zítra. Rozpočet se dá postavit pesimisticky, dá se do toho sáhnout a dát rozpočtové opatření.

JS: Chci upozornit na dvě věci. Minule jsme dělali kampan jinak – dělali jsme ji celý rok, reálně to bude 4 resp 2 měsíce. Ta kampn bude jiná, zvlášť rozložení v čase. Doporučila bych (z RV) interního fundraisingu, kdy máme lidi s funkcemi, aby lidé poměrně přispívali zpět straně, tím bychom si mohli hodně polepšit. Někdo to dělá dobrovolně, spíš bych se zamyslela i nad tímto.

MH: Máš určitě pravdu, to musí diskutovat i ti, co v těch funkcích jsou.

4. Jednací řád KF 30 min. viewtopic.php?t=65534

5. Rozšíření Jesenice-Jílové

MD: Jsme jedno z nejmenších MS, máme 10 členů, máme Františka kopřivu z Říčan, vznikla myšlenka rozšíření MS. Jde o to, jaké území přidat. Když už rozšiřujeme, tak proč nerozšířit dál a navázat na další MSka. Pokud to bude fungovat a podaří se nám přitáhnout další lidi, tak by se zase mohli rozdělit.

diskuze o rozšíření, potřeba, zda rozšiřovat i když zde nemáme členy

6. REPORTY

Zastupitelský klub (Lucie Cirkva Chocholová)

Pravidelná informace o našem pracovním režimu: nejbližší krajské zastupitelstvo proběhne toto pondělí, rada kraje jedná většinou každý týden ve čtvrtek. Jednou týdně,
konkrétně každé pondělí, se schází také zastupitelský klub, https://jitsi.pirati.cz/ZK_ScK. Kromě dne jednání zastupitelstva, kdy se klub schází ráno před jednáním. Na jednání klubu řešíme aktuální věci z rady a zprávy z výborů, komisí, medializaci témat a reporty uvolněných zastupitelů ze své práce.Jednání je přístupné všem členům, příznivcům či lidem nově zvoleným na čelo kandidátky. Výjezd rady do ORP: 28.11. Kladno

Co se odehrálo na zastupitelstvu v říjnu:
Kauza Dozimetr - vylepování plakátů, projednávání podání vysvětlení. Podpořili jsme dotace na podporu rozvoje a obnovu základních a mateřských škol (svazková škola Chýně-Hostivice, svazková škola Český Brod-Doubravčice, přístavba ZŠ na Nymbursku-Kostelní Lhota, Kounice, ZŠ Říčany Komenského náměstí, obec Sulice - přístavba školy nebo rozšíření MŠ v obci Vysoký Újezd na Berounsku). Schvalovali jsme zprávu a soutěžích na autobusové dopravce - díky soutěží jsme ušetřili 400 mil. Kč ročně. V rámci humanitární pomoci kraje pro partnerskou Kyjevskou oblast posíláme darem. Schválili jsme podmínky a vyhlášení programu na podporu vybavenosti knihoven a obnovu památek. Schválili jsme také dotace pro nemocnice na území kraje, který kraj nezřizuje (Mělník, Nymburk, Slaný, Říčany, Rakovník Městec Králové, Čáslav)

Co nás čeká v listopadu:
Budeme hlasovat o záměru kraje podmínit poskytnutí dotací z rozpočtu kraje obcím v SČK zákazem provozování hazardních her na k.ú. obce. Byla k tomu hodně jednání a komunikace,
včetně připravování různých komunikačních strategií, včetně vnitrostranické diskuze. Piráti budou předkládat pozměňovací návrh a to pověření náměstka hejtmanky Ing. Jiřího Snížka
k vytvoření dotačního programu pro neziskové organizace působící na území HSOÚ, které aktivně řeší negativní dopady spojené se závislostí na hazardních hrách.
Program s alokací do 5 mil. Kč bude zastupitelstvu předložen na jeho příštím jednání. Dalším zásadním bodem bude projednávání rozpočtu ve výši bezmála 50 miliard. Kč a střednědobý výhled rozpočtu na roky 2025-2029. Jirka ponese program na podporu vzdělávacích programů v oblasti podnikání v HSOÚ pro ORP a POÚ. V oblasti kultury a cestovního ruchu
budeme schvalovat dotace na podporu rozvoje doprovodné infrastruktury pro CR, ale také strategický materiál pro rozvoj CR 2024-2030. Z Jany oblasti to budou např. programy
z Fondu ŽPaZ na Kofinancování vybraných výzev v oblasti ŽP a podporu rybníků a malých vodních nádrží nebo na podporu Environmentálního vzdělávání, výchovu a osvětu či podporu
z infrastrukturního fondu.

Sněmovna (Klára Kocmanová)

Ve Sněmovně i na vládě je to v těchto týdnech ve znamení rozpočtu a snaze stihnout co nejvíc do konce tohoto roku. Legislativní proces je dlouhý a koluje rčení, že co se nestihne do konce roku posunout, už se nestihne do konce volebního odbobí schválit.
Co se týče klubu, ty nejzásadnější agendy v posledních týdnech jsou jistě u Ivana práce na digitalizaci stavebního řízení a má za sebou Týden pro digitální Česko. Jan Lipavský se zasadil o zařazení ruské agentury spravující nemovitosti na sankční seznam, takže rusko nemůže nakládat s majetkem, který má v česku. Michal Šalomoun finišuje legislativu na zřízení dětského ombudsmana, kde nechala spousta práce i Olga, která se zároveň věnuje taky legislativě MMR, konkrétně zákonu o podpoře v bydlení, který s Ivanem prosazuje už od minulého volebního období. Jakub Michálek, kromě toho, že zůstává dál předsedou poslaneckého klubu, tak se aktuálně věnuje např. zjednodušení formulářů k exekucím.
Co se týče mojí agendy, považuju za důležité, že došlo k vypořádání připomínek u redefinice znásilnění, která v tuto chvíli vypadá dobře a nachází se těsně před projednáním vládou. Tento týden také došlo k jednání o manželství pro všechny na ústavně-právním výboru (takto daleko jsme nikdy nebyli), ale žádné překvapení se nekonalo, konec diskriminace LGBT+ lidí je bohužel zatím v nedohlednu, i když se snažíme a bojujeme na všech frontách. Stejně tak se snažíme posunout konec kastrací trans lidí kvůli úřední změně pohlaví, ten zákon už je napsaný a připravený. Společně s Mikulášem Peksou jsme vykopli první verzi klimatického zákona, jak by mohl vypadat a jsme otevření veřejným konzultacím, které proběhnou zejména po novém roce. Jinak v průběhu října a listopadu schvalovali relativně velké množství zákonů, od liniového zákon, přes úpravu organizace správy sociálního zabezpečení až po zákon o léčivech.
Čeká nás třetí čtení rozpočtu na rok 2024 a mnoho bojů na mnoho frontách - např. po novém roce přijde do sněmovny myslivecký zákon, kde budu prosazovat zákaz norování mláďat, snažíme se zabránit umožnění lovu zvířat lukem. Taky s Mladým Pirátstvem pokračujeme v tematizaci studenstkého bydlení a obecně podpory vzdělávání. Velké téma je také zdražení energií v příštím roce a využití výnosů z emisích povolenek. Za Piráty bojujeme za to, abychom upravili programy Modernizačního fondu, aby stát investoval do přenosových sítí, které jsou k modernizaci energetiky nezbytné.

Senát (Marta Martinová)

V listopadu proběhla zatím plenární schůze 8. 11. 2023. Největším tématem byl konsolidační balíček. Adéla Šípová s podporou klubu podala PN, který by zavedl daň z tichého vína a naopak přeřadil hygienické potřeby typu menstruační pomůcky a dětské pleny do nižší sazby DPH. Přestože bylo jasné, že v současném rozložení senátu nemá moc naději na podporu, využila situaci alespoň k osvětě kolegů ohledně menstruační chudoby.

Příští schůze 29.-30. listopadu
Senátní klub SEN 21 a Piráti bude předkládat 2 pozměňovací návrhy:
První k novele zákona o matrikách – jeho cílem je umožnit osobám uzavírajícím manželství, aby si oba ponechali své rodné příjmení a připojili k němu jméno své(ho) nastávající(ho). Doposud je možné jen a) ponechat si svá rodná, b) vzít si jedno společné, c) vzít si společné a jeden k němu připojí své rodné – což spoustě párů (obzvláště mladých párů) nevyhovuje a nechtějí, aby jim do toho stát přehnaně zasahoval. Jsou pak nuceny přijít s žádostí o změnu příjmení na matriku, uhradit správní poplatek a následně je na úředníkovi, aby posoudil, zda jim změnu příjmení umožní. Ne vždy umožní.
Druhý je k novele zákona o obcích – cílem je, aby interpelovat na zastupitelstvu mohly již osoby od 15 let, namísto dosavadních 18 let (na osvícenějších zastupitelstvech není potřeba, mají v jednacím řádu, ale takto ze zákona budou muset interpelace umožnit všechna zastupitelstva).
Proběhne též volba nových členů a členek rady České televize, která navazuje na letošní legislativní úpravy jejího složení – nově se na skladbě podílí právě i Senát.

Co se dělo dál?
Lukáš s Adélou pořádali (zásluhy za organizaci patří především Báře a pracovní skupině Dětská práva) 13. listopadu 2024 v Senátu konferenci s názvem „Dopady fyzických a psychických trestů na život a rozvoj dětí“. Smyslem konference bylo upozornit, že normalizace fyzických i psychických trestů má měřitelné škodlivé dopady na celou českou společnost, které se projevují i na nemalých finančních nákladech státu. To vše doloženo výzkumy a daty, které si však neziskové organizace, pomáhající dětem i rodičům, musí financovat ze svého – celostátní data chybí. Právě dostupným datům se věnoval první blok příspěvků. Akce vzbudila velký ohlas na sítích, účastnilo se jí i několik influencerek, které informace z ní šířily dál. Adéla se zúčastnila oficiální navštěvy předsedy Senátu v Rumunsku a konference o kohezní politice v Bruselu. Začíname připravovat velkou konferenci k 150. letům výročí narození Františky Plamínkové, která proběhne pod záštitou předsedy Senátu v lednu 2025.

Co je v plánu v nejbližší době?
Na prosincové neděle (od 2. adventní) se chystá vaření adventních gulášů na Kladně.

RV (Tereza Kvitová)

Projednávali jsme program k volbá do EU, rozpočet a rozpočtový výhled, Etický kodex, zjednodušovací balíček, vzorový jednací řád pro oblastní sdružení. Dlouhá diskuze byla k Pirátskému institutu a ke sjednocení správy strany.

7. Různé

František Kopřiva: 9-10.12. setkání v Bruselu, můžete se hlásit jako náhradníci, 16.-17. opět viziting group setkání MP a jsou volná místa, bude se otevírat greens efa koordinátor, výberko bude od ledna, kdybyste věděli.

MH: Chtěl jsem informovat o iniciativě z KOMPOTu, kde vznikla iniciativa od krajů. Ve snaze hledat efektivní vnitrostranickou komunikaci. Budeme se snažit v rámci předsednictev snažit o efektivní komunikaci směrem do MSek. Zatím je vše v začátku. Je to apel na členstvo, pokud máme potřebu se k něčemu vyjádřit, tak to napřed zkusit přes PKS – často vzniká nedorozumění a zbytečně se to řeší v emocích. Další diskuze bude na CF.

LCCH: Byl ustanoven volební štáb. viewtopic.php?t=65790. Rozdíl je, že bude zástupce MS, který nemá zástupce na kandidátce. Nominace provádějí příslušná MS združení. Chybí nám na čele Beroun, Brandýs, MB, Nymburk, Jesenice-Jílové.
LK: Marta z Nymburka?
LCCH: Nymburk se může usnést, že to bude Marta.
JV: Takže Beroun bude mít svého zástupce?
LCCH: Ano, ještě to budu komunikovat, protože by to měl být někdo, kdo bude aktivní v tom novém MSku.

8. Interní průzkum

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Jiri.Snizek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

PKS 4.12.2023
Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Dalibor Záhora, Michal Hažlinský, Tereza Vovesová, Jan Prokop, Lucie Cirkva Chocholová, Jana Skopalíklvá, Markéta Gregorová, Martin Karim, Martin Martin, Ondřej Kaprálek, Martin Kodera, Michal Bláha, Mikuláš Peksa, Tomáš Zmuda, Jana Holomčík Leitnerová, Lukáš Hejduk, Tomáš Martínek,
Omluveni:
Zapisuje:
Ověřuje:

Kandidáti:

Jana Skopalíková
Tereza Vovesová
Jana Holomčík Leitnerova
Lukáš Hejduk
Markéta Gregorová
Mikuláš Peksa
Hana Hajnová
Dominika Michailidu
Marcel Kolaja
Albert Štěrba
Ivan Bartoš

Klára Kocmanová - omlouvá se z pracovních důvodů, prosí o otázky na fóru
Jakub Wolf - omlouvá se z rodinných důvodů, prosí o otázky na fóru

Přivítání
Lucie Cirkva Chocholová: Na pvod zvu všechny na vánoční večírek v PiCe, zvu všechny. Přoipravíme talíře i pro náhodné příchozí. Probíhá nominace i lidí do institutu.
Michal Hažlinský: Začneme ve 20.10. Otázky prosím zapsat do chatu.Na úvod omouvám Kláru Kocmanovou kvůli pracovním povinnostem, nabízí možnost zodpovědět jakékoli otázky ve vlákně.
ZAPNUTÍ ZÁZNAMU - SLOUŽÍ JAKO ZÁPIS
https://tv.pirati.cz/w/mo1cRqQv43W2YbyjHEroaw

Grilování do volby Republikového předsednictva
Jednání viewtopic.php?p=858522#p858522
Ačkoliv je samotná volba až v lednu, upozornuji, že možnost vyjádřit kandidujícím krajskou podporu se uzavře už TUTO STŘEDU!
Michal Hažlinský: Jako předsedající si dovolím vyhodnotit, že v tomto počtu přeskočíme předstaování a jdeme na otázky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Jan.Korbel »

Díky za záznam z grilu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Lukas.Kohout
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

PKS 18.12.2023
Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Lucie Cirkva Chocholová, Jana Skopalíková, Lukáš Kohout, Jan Prokop, Dalibor Záhora, Klára Kocmanová, Marek Barbuš, Ondřej Petr, Ondřej Kaprálek, Marek Novák, Martin Karim, Tereza Kvitová,

Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová
Ověřuje: Marek Barbuš

přivítání
LCCH: Pojďme začít. Podle kalendáře jsem zjistila, že se potkáme až 8. ledna. Budeme se tedy vídat na Zulipech a fóru. Je to týden, kdy je potom hned CF.

nalodění
BKV: Za minulý týden nemáme nováčky, ale máme odbavené všechny žádosti, což byl požadavek AO.

grilování (čekám na potvrzení) Marek Novák viewtopic.php?t=64775
LCCH: Poprosím o představení.
MN: Nechtěl už jsem jen sedět v koutě. Pracuji na jednom pražském úřadě, vím jak to funguje a chci s tím něco udělat.

LCCH: Proč Piráti?
MN: To, co děláte, přijde mi to nejčitější, přijde mi to jako rozumné a něco, pod co bych se mohl podepsat.
LCCH: Když jsem četla tvé vlákno na fóru, tak mluvíš o přebujelosti vlády, co si myslíš o koalici PirSTAN?
MH: Fungování ve vládě mi dává smysl. Dívám se na to, jako na něco, co můžeme udělat, ve vládě snáz než z pozice opozice - tedhy jen těžko. Spolupráce s STAN se mi nelíbí, nechápal jsem to nikdy. Ta cílená akce STAN o kroužkování byl poslední kapka.

KK: Těší mě, že k nám chceš vstoupit. Tak v čem se pokládáš za liberála. Jak se díváš na stejnopohlavní manželství.
MH: Jestli správně popíšu to liberální. Moje máma dělala v mezinárodní školce v Berlíně, kde byly děti diplomatů, tak od té doby mi přišlo úplně normální, že to jsou lidi z celého světa a byli to úplně normální lidé. Všichni si jsou rovni. Stejnopohlavní manželství mi přijdou úplně normální, mám spoustu kamarádů a kamarádek, neznám žádný pár, tkerý by dokázal adoptovat a to mi přijde hrozně zlé. KDyž to potom porovnám s tím, že vozím lidi z práce do dětského domova, tak nechápu co tam ty lidi dělají, když mohou mít rodinu.

JS: Já jsem se chtěla zeptat, zda se někde zapojuješ.
MN: Kromě pravidelných setkání v Brandýse jsem nikde nebyl. Zkoušel jsem se kontaktovat asi s tebou a nějak byla chyba v mailu. Ve volném čase dělám pekařinu. Ještě se rozhlížím.
LCCH: Říkal si, že sis rozmýšlel tento krok, jaké je tvé očekávání od politiky a jaká úroveň je ti nejblíž.
MH: Obecní politika je mi nejblíž, tam si sebe umím představit. Je zde jedno sdružení, které funguje a dobře. Začínám nahlížet na Brandýs a snažím se sledovat i celostátní politiku.

MK: Já se chci zeptat, co se ti líbí na Pirátech a co se ti nelíbí.
MN: Na to jsem asi i nedostatečně uvědomil. Nelíbí se mi zbytečně, až zbytečně transparentní vnitřní jednání. Možná by to nemuselo být až tak transparentní. Co se mi líbí, tak to je, že se mnou koresponduje to, co děláte.
MK: Děkuji za odpověď. Kde je ta mez, aby nebyla transparentnost moc?
MN: To je těžké, nevím. Asi to, co je interní, asi úplně nemusí podléhat veřejné kontrole.

BKV: Čekají nás volby, jsi připravený na to bavit se s lidmi. Máš kde
MN: Jsem na to připravený, můj tchán je babišovec a to je diskuze, jsem korektní, hodný zeť. Co se týče ostatních, tak moje rodiče nás oba volí. Mé okolí je v pořádku. Na banner možná budu mít místo, jen to musím prodiskutovat s manželkou.

LCCH: Když přemluvíš rodiče, tak asi nebudeš mít problém i s lidmi na ulici. Z vnitrostranického fungování, víš co je deminimum, kolik si myslíš, že ti zabere/chceš věnovat vnitrostranické politice?
MN: Demnimum nevím, co se týče času, tak jsem flexibilní.
LCCH: Deminimum je způsob hlasování, množství pravidel, které je fajn splnit, když se účastníš hlasování.
LCCH: Jak jsi na tom s fungováním na různých platformách. PRoblém nemám, patřím mezi ty, kdo hardwarové problémy řeší i pro své okolí.

MK: Já jsem se chtěl zeptat, ty jsi zmínil, že máš názor na trest smrti, mohl bys nás s tím seznámit.
MN: Je to v podstatě tak, že jsem byl zásadně proti tomu, což se zlomilo, když jsem měl děti. Kdyby mi někdo zabil dítě a vědělo by se, kdo to byl. Je tam ale problém těch opatření, těch ale je tam opravdu moc. PRoto bych říkal, že radši ne.
MK: Hlavně je problém toho, kdyby došlo k justičnímu omylu, tak to nelze zahojit.

LCCH: Děkuji, určitě bych byla ráda, kdybychom se potkali i na nějaké schůzi osobně.

JP: Marek už byl na několika schůzích, takže čekáme na doporučení kraje a budeme přijímat.

volby – štáb, výbor
výbor zasedal 1x
štáb zasedne v lednu
pro oba ográny jsem založila prostor na Mraku, kam mohou vkládat věci pro interní (skupinové) či veřejné (pro členy SčK) použití -> mám připravit krátký uživatelský návod? –> LCCH: Ano, návod by byl určitě k věci.
díky založení týmů můžeme používat i komunikace přes Chobotnici (všichni mají Zukip, takže i soukromé zprávy)
složení volebního štábu - chybí nominanti J-J, MB, Beroun
LCCH: Já jsem chtěla ještě ke krajskému programu, chodím po KETech, je to na stole asi už u každého KETu, v lednu bychom rádi měli nějaké informace/program, abychom z toho mohli tvořit.
různé
a) hlasování o rozpočtu viewtopic.php?t=66031 - hlasování 29.12.2023-2.1.2024
b) lednové schůze - PKS v pondělí 8. 1. 2024, s PKS musíme vykopnout schůze KF
LCCH: Měla jsem schůzi s komunálními zastupiteli, bylo to zajímavém to by se mi líbilo do programu
c) kulaté stoly jarní edition - uděláme, březen?
d) Klára Kocmanová: zítra, st, čt je grilovačka kandidátů do RP
LCCH: Nikde to nevidím.
JS: Mě to přišlo jen jako kandidátovi, ale myslím si, že to bude předtočené a zveřejněné najednou.
viewtopic.php?p=858661#p858661
e) MK: budu dávat k rozpočtu pozměňovací návrh, abychom mohli čerpat i z rezerv, se kterými jsme nepočítali.
f) OP: Chtěl jsem poprosit všechny o podporu našich videí na kanálu SčK. Plus upozorniji na novou sít threats, prosím kandidáty o přihlášení. Centrála točila velké vánoční video. Myn jsme ještě vymysleli anketu “jak děláte vánoční salát”. Kdybyste chtěli i indiviuálně popřát, tak to je také tip.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

PKS 8.1.2024
Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Marek Barbuš, Martin Karim, Ondřej Kaprálek, Lucie Cirkva Chocholová, Tereza Kvitová, Klára Kocmanová, Jana skopalíková, Tereza Vovesová, Michal Hažlinský, Lukáš Kohout, Jiří Lehejček, Jana Skopalíková, Marek Jeřicha, Simona Luftová, Tomáš Zmuda,
Omluveni:
Zapisuje: Marek Barbuš
Ověřuje: Barbora Knotová Vaicová

přivítání
LCCH: Posuneme začátek o pět minut. Pojďme začít. Hledala jsem ještě informace ze Zulipu. Přeji Vám vše nejlepší do nového roku 2024. V pátek byla schůze PKS + KoKS.
a) změna frekvence pondělních schůzí
LCCH: Nechodí moc lidí, tudíž jsme se domluvili na snížení frekvence na 1x za 14 dní. Informace budou komunikovány obvyklými prostředky - Zulip, newsletter. Volná pondělí budou sloužit ke schůzím VŠ.

b) vypsání termínů KF (28. 1. komunální praxe, 3.3. rovné šance, 7.4. Praha dotázána na kulaté stoly)
LCCH: 28.1. se budeme soustředit hlavně na komunální politiku, tudíž zvu komunální politiky na účast na této schůzi. Já se s nimi scházím 1x za 3 měsíce. Budou prezentace od komunálních politiků, které by mělo slyšet celé KF. MB vyzjistí info ohledně jejich práce.

c) KF leden sdílení praxe komunálních zastupitelů – obesláni pozvánkami, PiCe zarezervováno, FB událost zde: https://fb.me/e/aGYDDKPQX

nalodění/chobotnice
BKV: Za uplynulé období nemáme žádné nové žádosti k vyřízení, což mohou vidět i PMS ve svých pravidelných přehledech. Omlouvám se za dnešní zmatky s newsletterem, bohužel byl technický problém, který vyřešit až reset od TO.
LCCH: TZ říkal, že je potřeba vylepšit newsletter - články, překlepy…
BKV: Články nebyly, protože se jednalo o speciální informativní speciál. Chyby (nejen překlepy) byly kvůli zmíněnému problému.

volby 2024

a) EP

řešíme změnu termínu naší krajské akce vzhledem ke kolizi se zastupitelstvem
LCCH: Minule jsme se sešli s CVŠ, alokovali jsme rozpočet 400.000,-, máme z krajů nejvíce a cílíme na dopbrou diplomacii s CVŠ viz. velká volební akce na Kladně.
MH: Mně by dávala smysl změna termínu.
LCCH: Ondřej Petr se bude snažit řešit alternativy. Bohužel to není poprvé, co jsme našli kolizi se zastupitelstvem.
BVK: Vysvětlila jsem, že kolize se zastupitelstvem je problém, a budu se snažit o změnu termínu s CVŠ
LCCH a MH: Je potřeba artikulovat spojitost mezi Eurovolbami a krajskými volbami
LK: Nechápu, že řešíme neustále ten smý problém s volným časem známých lidí strany
LCCH: Proto nyní budeme požadovat nějakou podporu skrze těch 400.000,-
MH: Kdy bude další schůze?
BKV: Zatím není vypsaný termín.
MH: Měl totiž být call s PKS a CVŠ.
LCCH: Od Natálie přišlo, že se bude konat 11.1. od 17:00.
JS: V pátek jsem se ptala Štěpána, který se tvářil, že nic není jasné, tak je potřeba to ověřit.
KF: se domlouvá na platnosti termínu 11.1.
b) krajské volby

schůze štábu – první setkání úterý 9. 1. od 18h, jitsi.pirati.cz/sck, všichni pozvaní dostanou pozvánku
LCCH: VŠ máme kompletní, CVŠ se bude skládat z čela, KoKS, volebního manažera (Ondra Petr), a za MSka, která nemají reprezentaci: Karafiát, Keřková, Volpe, Javůrek a Martinová. Jednání VŠ bude příští týden a pro členstvo přístupné. VŠ chystá strategii atd. pro VV, který je schvaluje. Preferovala bych pondělky místo schůze KF. KETy pracují na programu. V únoru bude krajský voební program předložen KF.
JS: RV teď projednává zkrácený program do EP, poté pracovní skupina a až poté program krajů. Plánujeme to na příští týden. Nejpozději na konci února to bude schválené, draft už je vypracovaný.
LCCH: Prosím informuj nás, potřebujeme mít schválený republikový program a až poté krajský.
MH: Je potřeba vědět, že i krajský program musá na RV.
MB: Navrhuji pozvat mladé školní voličstvo do parlamentu, vše sepíši a budu informovat.
doplnění kontrolního výboru
hledá se člen/ka kontrolního výboru, Zastupitelský klub Pirátů ve Středočeském kraji hledá člena/ku Kontrolního výboru Zastupitelstva Středočeského kraje
viewtopic.php?t=56998&start=20
LCCH: Jiří Vavřina rezignoval na místo v KV, budeme hledat člena KV.
různé
a) dotazník Rovné šance - https://ankety.pirati.cz/index.php/1975 ... =Y&lang=cs
BVK: Řešila jsem účast RŠ na našem KF, poprosila bych vyplnění dotazníku ohledně zkušeností ve straně.
Nadcházející akce:

8.ledna, 20:00, schůze PKS, sejdeme se na: jitsi.pirati.cz/sck
9.ledna, 18:00, volební štáb, sejdeme se na: jitsi.pirati.cz/sck
13.-14. ledna, celostátní fórum Brno
BKV: LCCH bude mluvit za KF, AŠ za senát a KK za PS.
LCCH: společné jízdy koordinujte na Zulipu.
BKV: Doporučuji registrační dotazník.
17.ledna, 19:00, schůze MS Jesenice-Jílové
17.ledna, 19:00, schůze MS Kladno
17.ledna, 19:00, KET životní prostředí a zemědělství, sejdeme se na: jitsi.pirati.cz/zemzp
22.ledna, 20:00, schůze PKS, sejdeme se na: jitsi.pirati.cz/sck
28.ledna, 13-17, schůze KF PiCe Praha, https://fb.me/e/aGYDDKPQX
31.ledna, 19:00, KET životní prostředí a zemědělství, sejdeme se na: jitsi.pirati.cz/zemzp
31.ledna, 19:00, KET školství, sejdeme se na: jitsi.pirati.cz/sck_skolstvi
MK: Filip Vanko prosí PKS zprostředkování hlasování ohledně MS Beroun.
LCCH: Procesuje Martin Martin, ví o tom.
LCCH: Grilovačky nově JEN na prezenčních schůzích.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

PKS 22.1.2024
Přítomni: Barbora Knotová Vaicová, Michal Hažlinský, Tereza Kvitová, Lucie Cirkva Chocholová, Ondřej Kaprálek, Lukáš Kohout, Ondřej Petr, Marta Martinová, Martin Karim, Jana skopalíková, Martin Martin, Jan Prokop, Jiří Lehejček,
Omluveni: Marek Barbuš
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová
OVěřuje: Michal Hažlinský

  1. přivítání

LCCH: Potkáváme se na jitsi po 14 dnech. Příště se potkáme 5. února. Připomínám, že běží rozprava na kandidátku.

  1. nalodění/chobotnice

od 8. 1. máme pět nových lidí, 3 žádosti o RegP a 3 členy (jeden je Petr Ch.)
ráda bych tady vyzdvihla zapojování nováčků na Berounsku, Benešovsku a Jesenice-Jílové
v neděli na schůzi přislíbilo účast několik nováčků, měli bychom pogrilovat přestupujícího Lukáše Hejduka (viewtopic.php?t=64313)

  1. volby 2024

nominace na 22.-70. místo viewforum.php?f=406
LCCH: Prosím o komunikaci do MSek. Jinak k volbám se schází štáb 1x za 14 dní na tomto odkazu. Vytváří se strategii, program a výběrová řízení.
Eurokampaň

dnes bylo zahájení kampaně do europarlamentu
1.2. od 8:30 se bude online řešit akce na Kladně s CVŠ
– diskuze

  1. KF 28.1. (viewtopic.php?t=66282)

program:
13:00 - 14:00: reporty (ZK, RV, PS, Senát, kMO)
14:00 – 14:30: pauza
14:30 - 16:00: prezentace práce pirátských komunálních zastupitelů
grilování Lukáš Hejduk
LCCH: Kdy zařadíme grilování?
diskuze
LCCH: Jsem rádam že jsme to KF domluvili a že naši zastupitelé dorazí. Náměstek Lehejček tip na pozvání na dubnovou schůzi. Úkol pro KOKS (Lehejček, Chrást, Úlovec, Freitas, Pavlovic, )

  1. různé

a) slučování Berounska - ve čtvrtek na schůzi budou vybírat název
– diskuze, co by se dělo, kdyby nedošlo k domluvě na názvu
MH: Nelze udělat rozpravu bez názvu MS.

b) na youtube je záznam z CF

c) Senát a sněmovna bude probírat Istanbulskou úmluvu, tak zvu ke sledování a budeme rádi za podporu

d) LCCH: výzva která šla ohledně e-dokumentů, bylo by fajn nějaké korektní chování mezi sebou.

e) Ondřej Kaprálek: Já zvu od 18:30 zítra na přednášku Jany Skopalíkové v PiCe.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Krajské fórum 28. 1. 2024

Přítomni:Barbora Knotová Vaicová, Marek Barbuš, Martin Martin, Lucie Cirkva Chocholová, Tomáš Zmuda, Marek Řebíček, František Kopřiva, Vít Šnajdr, Marek Jeřicha, Klára Kocmanová, Jana skopalíková, Simona Luftováá, Jan Prokop, Zdeněk Strnad, Ondřej Petr, Antonín Schejbal, Petr Chaluš, Wendy Kučerová, Dominika Michailidu, Lukáš Kohout, Adam Šeňk, Jiří Snížek, Jan Bouše, Patrick Zandl, Marta Martinová, Michaela Wallisová, Daniel Netušil

Online: Adéla Šípová, Michal Hažlinský, Tereza Vovesová, Daniel Netušil, Radek Klempera

Zapisuje: Marek Barbuš
Ověřuje: Barbora Knotová Vaicová

Úvod, pozdrav

Senát v Litoměřicích - PKS Úsk

Představení netypického kandidáta založeného na osobnosti - Jiránek.

Report ZK
Pravidelná informace o našem pracovním režimu: nejbližší krajské zastupitelstvo proběhne toto pondělí, rada kraje jedná většinou každý týden ve čtvrtek. Jednou týdně,
konkrétně každé pondělí, se schází také zastupitelský klub, https://jitsi.pirati.cz/ZK_ScK. Kromě dne jednání zastupitelstva, kdy se klub schází ráno před jednáním. Na jednání klubu řešíme aktuální věci z rady a zprávy z výborů, komisí, medializaci témat a reporty uvolněných zastupitelů ze své práce.Jednání je přístupné všem členům, příznivcům či lidem nově zvoleným na čelo kandidátky. Výjezd rady do ORP: 30.1. Černošice.
Co se odehrálo na posledním zastupitelstvu v listopadu: řešil se hejtmanky návrhy podmínit přidělování krajských dotací obcím tím, že zakážou hazard na svém území a k tomu náš pozměňovací návrh, který chtěl vytvořit podporu pro neziskovky, které pracují s negativními dopady hazardu na území HSOÚ - neprošel ani jeden návrh, schválili jsme rozpočet ve výši bezmála 50 miliard, schválili jsme dotace pro infrastrukturu cestovního ruchu, dotační programy na podporu vzdělávacích programů v oblasti podnikání v HSOÚ, na podporu vzniku rybníků a malých vodních nádrží nebo na podporu environmentálního vzdělávání.
Co nás čeká v lednu: Zásadním krokem bude vstup nového pirátského zastupitele do krajského zastupitelstva. Po Petru Tomášovi, který ke konci rezignoval, nastoupí Petr Chaluš. Na zastupitelstvo neseme návrh ke změně limitů pro projednávání materiálů na zastupitelstvu a radě kraje, která reaguje na změnu zákona o krajích od nového roku. Nad tímto návrhem není koaliční shoda, předpokládám, že nebude zařazen na program jednání. Dále měníme našeho zástupce v kontrolním výboru, za Jirku Vavřinu nastoupí Marta Martinová. Doufám, že schválíme důležité kroky k projektům v dopravě jako je smlouva o spolupráci na projektu Cyklostezka Greenway Jizera v úseku Loukov - Bakov nad Jizerou nebo smlouvu o spolupráci na výstavbě parkovacího domu v Hostivici. Jana ponese na zastupitelstvo ke schvální pravidla pro dary týkající se výsadby stromů. Budeme také schvalovat program na podporu hospicové péče.

Report RV

Tereza vovesová + Jana Skopalíková

Report PS
Klára Kocmanová

Prosinec: Vláda schálila redefinici znásilnění, velká shoda s opozicí, velké téma ve veřejném prostoru; Prosadili jsme úpravy ve XXX fondu, momentálně není moc transparentní, jedná se o finance na dekarbonizaci, modernizaci a klimatickou změnu, momentálně se jedná o modernizaci distribučních sítí; Zbraňová legislativa, byl rozjetý ještě před tragédií na FFUK, schválili jsme opatření zadržení zbraní u podezřelých nákupů, piráti prosazují psychotesty, ale problém je málo odborníků; Korespondenční volba - nyní bude projednávaná ve výborech a otřebuje úpravu.

Obstrukce: budeme bojovat za změnu jednacího řádu.

Edoklady spuštěny.

Zákon o lobbyingu - již 8. protikorupční zákon.

Istanbulská úmluva - mneschváleno senátem, pravděpodobně se již nebude řešit ve sněmovně ani v senátu, nicméně budeme pokračovat v osvětě.

Olga vyhrála soud nad AliPro (fuj)

Bude uspořádán kulatý stůl na návykové látky. Budou se projednávat podrobnosti typu konopné kluby, regulace kratomu a HHC apod.

Byl projednán zákon o podzemním uskladnění radioaktivních odpadů, piráti souhlasí s vládním návrhem, kvůli politikaření byl upraven, ANO chce, aby bylo rozhodnuto exekutivně, nyní čeká na projednání v Poslanecké sněmovně

Stáže u pirátských politiků pro zájemce o primárky

ANO vyhlásilo mimořádnou schůzi ohedně RUD, bude vytvořena pracovní skupina v rámci pětikoalice, Ivan plánuje vytvořit “pirátskou asociaci krajů” pro vyjádření jiná platforma než PKS+RP

IVP ve spojení s psychickým zdravím se momentálně neřeší, nicméně se jedná o přínosný podnět;

Momentálně probíhá boj o curiculum - pirátské priority by měla být osobnost žáka a duševní zdraví

Obstrukce nedávají smysl, piráti proti nim bojují, Jakub se tím zabývá, v koalici má boj podporu 4/5 stran (všichni kromě ODS - jmenovitě Benda)

Report Senát
Adéla Šípová
V listopadu až lednu proběhly plenární schůze 30. 11. 2023, 14. prosince a 24. ledna.

Největším tématem bylo hlasování o vyslovení souhlasu s ratifikací Istanbulské úmluvy.

listopad
Senátní klub SEN 21 a Piráti neúspěšně předložil pozměňovací návrh:
První k novele zákona o matrikách – jeho cílem je umožnit osobám uzavírajícím manželství, aby si oba ponechali své rodné příjmení a připojili k němu jméno své(ho) nastávající(ho), při kvóru 34 pro návrh 24, návrh nebyl schválen.
Proběhla též volba nových členů a členek rady České televize, která navazuje na letošní legislativní úpravy jejího složení – nově se na skladbě podílí právě i Senát. V 1. kole první volby byli zvoleni: Jefim Fistein, Ivana Chmel Denčevová a Barbora Procházková. Ve druhém kole 1. volby byli zvoleni David Brabec, Jiří Padevět a Ivan Tesař.

prosinec
Adéla Šípoví načetla PN k návrhu zákona o řízeních souvisejících s hlubinným úložištěm radioaktivního odpadu, který by zřízení hlubinného úložiště podmiňoval souhlasem obcí: Souhlasné vyjádření dotčené obce podle odstavce 2 písmene a) je nezbytnou podmínkou pro určení umístění hlubinného úložiště na území dotčené obce, pokud nadzemní nebo podzemní část úložiště má být umístěna blíže než 2 kilometry od jejího zastavěného území podle stavebního zákona. V případě, že hlubinné úložiště má být umístěno blíže než 2 kilometry od zastavěného území více obcí, je třeba získat souhlasné vyjádření všech z nich.“
Nakonec byl přijat PN sen. Žákové podmiňující úložiště souhlasem obou komor, zákon se vrací do Sněmovny.

leden
Istanbulská úmluva - neschválení a další postup.

Co se dělo dál?
Adéla se účastnila 28. 11. výjezdu rady kraje do ORP Kladno. 23. proběhla vernisáž výstavy studentky Barbory Mullerové zaštítěné Adélou.

Report kMO
Ondřej Petr

Prezentace práce komunálních zastupitelů
Samuel Volpe (Líbeznice)
Adam Šeňk (Kutná Hora)
Lukáš Kohout (Veltrusy)
Antonín, Simona Luftová (Příbram)
Josef Bouše (Narysov)
Daniel Netušil (Benešov)
Dominika Michailidu (Krnsko)
Monika Keřková (Ohrobec)
Patrik Zandl (Stará Boleslav)
Michal Hažlinský (Kladno)
Záznam zde: https://tv.pirati.cz/w/6fpNFpqtpbyiGga8nF3z4V.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: [SCHŮZE] Zápisy ze schůzí

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Schůze PKS 5.2.2024
Přítomni: Michal Hažlinský, Jana Skopalíková, Tomáš Zmuda, Barbora Knotová Vaicová, Marek Barbuš, Jirka Lehejček, Martin KArim, Marek Barbuš, Klára Kocmanová, Lucie Cirkva Chocholová, Ondřej Kaprálek, Simona Luftová,
Omluveni:
Zapisuje: Barbora Knotová Vaicová
Ověřuje: Marek Barbuš

úvod
MH: Přemýšlím, co se stalo od velké schůzi.
LCCH: V bodu různé mám k cvš.

nalodění
BKV: 3 nové RegP, 4 nové členství, nalodilo se několik mladých lidí.

volby
a) podpora a sbírání podpory
MH: Upozonuji, že běží poslední primárky na obsazení krajské kandidátky. Chceme obsadit maximum pozic. Volba bude dvoukolová, pokud prvním kolem projdou všichni, tak budeme ve druhém kole řadit. Vše je ve vlákně na fóru. Rád bych motivovat členy PMS, aby nominovali i aby dávali podporu. Chceme, aby prvním kolem prošlo maximum kandidátů. Teď je dva dny neaktuální sumář nominovaných a těch, co už nominaci mají. Co nejdříve to dám do pořádku.
Je přijatelné to, aby měli lidé samostatné vlákno pro sběr nominací i to, když mají příspěvek ve vlákně.
Mysleme i do šířky, potřebujeme 70 jmen, členů máme 100, takže bychom to měli zvládnout.

BKV: Níže je přehled těch, kteří již podporu získali a těch, kteří podporu ještě získávají.

Podporu získali: Ondřej Klimeš, Josef Bouše, Pavlína Kešnerová, Michael Karafiát, Štěpán Valter, Jaroslav Holeček, Michal Bláha, Jan Houdek, Pavla Campodonicová, Lukáš Pacholík, Jiří Bradna, Radek Klempera, Vendula Kučerová, Ondřej Kaprálek, Jana Szeryňská, Soňa Brunnerová, Martin Vlček, Casey Mason.

Podporu sbírají: Barbora Částová, Martin Kolář, Tomáš Burda, Radek Bydžovský, Jan Hovorka, Tomáš Laňka

Ivan na Kladně
15.2., od 17h, Pod Vobrazem na Kladně
přihlášeno
MH: Chceme se potkat, namotivovat do kampaně, pobýt spolu. Kromě Ivana, také Adéla, Mikuláš Peksa, Lucie, Jana atd. Rádi přivítáme každého, kdo bude chtít dorazit. Necílíme pouze na pirátské kontakty, ale i voliče a další.
BKV: Informace šla v newsletteru, na členstvo a RegP z okolí a do MSkových chatů.
LCCH: Rozesílejte to třeba těm, co vyvěšovali bannery, to je výborný způsob.
schůze KF
3.3. máme zarezervované PiCe, na programu kromě reportů máme blok rovných šancí a hodinový workshop Konsentu
budeme grilovat - kolik můžu domluvit lidí?
LCCH: Určitě grilovat budeme.
různé
CVŠ: Chtěla jsem podat informaci ze setkání s kraji. Pirátské listy se chystají, pro krajský bude půlstrana, pro SčK bude 30k kusů (z centárlnímu rozpočtu), na krajské volby by se mělo již začít myslet a aktivně na nich pracovat.
Lodě na Labi: možná se účastnít?, domluvit tým.

Ondra: 14.2. bude v PiCe promítaný dokument Putinovy děti.

Bára: 14.2. bude také na Kladně seminář o AI.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Jan.Korbel

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Středočeský kraj“