Změny ve financování politických stran

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Bezpecnost

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Změny ve financování politických stran

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Roman Kucera píše:Včera jsme s Ondrou byli na akci setkání iniciativ proti korupci.
Máme kontakt na Hanu Marvanovou a další zajímavé lidi (základ je na ty akce vůbec chodit)
Ale to jen na okraj. Taky se tam mluvilo o financování politických stran, že je nutná změna.
Skvělé! a velice děkuji, že jste se setkání zůčastnily, přece jen nemůžeme být všichni všude. Jak R.Kučera uvádí základem je tedy na ty akce chodit! Kontakt na H.Marvanovou je fajn, protože je snad jednou z mála konzistentních politiků, které se dá věřit a pokud i na další zajímavé lidi tím lépe.

Prosím tímto kolegy o podrobnější referování o průběhu setkání a projednávaných otázkách. Nejde doufám jen o to na ty akce chodit, ale take se jich aktivně účastnit. Což by nemělo vyznívat jako osobní účast dvou pirátů, ale posléze jako oficiální účast a prezentace společných názorů-stanovisek, pokud budeme mít projednávané otázky v ČPS projednané a argumentově podložené tak, abychom je mohli dále srozumitelně prezentovat širší veřejnosti.

Kdysi v Olomouci P.Kapounkovi řekl mderátor V.Moravec, že si naši účast ve veřejných debataách musíme napřed zasloužit. Mám za to, že tím vyjádřil podstatu zastupitelské demokracie. Chceme-li získávat důvěru našich spoluobčanů je na nás abychom na tomto společně, systematicky, vytrvale a efektivně pracovaly.

Věřím, že nikdo nechceme aby samotné založení politické strany bylo automaticky vstupenkou do parlamentu a k prostředkům moci k řízení osudů a životů milionů nas občanů Česka. Stovky malých politických stran by mohli demokracii tzn. vládu lidu, znevěryhodnit stejně jako to činí dnešní státostrany. Proto mě velice zajímá jaké návrhy a podněty na tomto setkání zazněly.

Malé politické strany financované mikroplatbami odpovídají naši programové snaze podporovat přímou demokracii. V první fázi tedy jde vůbec o možnost tuto formu financování a tedy občanské participace prakticky ověřit. No a potom ji případně dál rozvíjet žádoucím směrem, ke zlepšování kontroly práce politiků občany v mezivolebním období.

Doc.Fiala cituje Konráda Liessmanna-"Reformy/struktury"
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 02 črc 2011, 18:16, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Keram, Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny ve financování politických stran

Příspěvek od Roman.Kucera »

Možná z toho nějaký výstup dáme, ale do jiného vlákna. Neska ale absolutně nemám čas. Ale byli jsme tam za hvězdy, to si pište :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kucera, Filip.Krska
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny ve financování politických stran

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman Kucera píše:... povinnost na každý billboadr, spot, baner uvádět v jistém procentu plochy/času číslo daňového dokladu, ktrý by byl kontrolovatelný v auditu.
Velmi dobry napad, jen by chtel jeste vycizelovat ;)

Jde o to, ze ja si 1.1. objednam 100 billboardu, 7.1. jsou vylepene, ale ja za ne dostanu fakturu az 31.1. Do te doby je proste do sveho ucetnictvi zapsat nemohu, ani kdyz budu kristalove cisty jako Standa Gross :lol: a tedy nemam zadne cislo dokladu, ktere bych tam mohl nechat natisknout.

Jak rikam, napad se mi libi, ale Roji zamysli se jeste jednou, jak to prakticky resit.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Keram
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 445
Registrován: 08 čer 2011, 09:36
Profese: AČR
Bydliště: Nýrsko
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Změny ve financování politických stran

Příspěvek od Keram »

Dneska jsem v práci na Frekvenci 1 poslouchal Drábka, něco tam žvatlal o tom jak jsou skvělí a že plní vše a takové další kravinky, ale proč píšu. Asi sem špatně slyšel, ale oni prej pracují na transparentnosti veřejné zprávy??!! Co to si pod tím mám představit? Jejich transparentní účet??!! Sem málem vytek, takhle lhát veřejně do rádia, že se nestydí...... :evil: :evil: :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Keram za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" :D
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Změny ve financování politických stran

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Petr Vileta píše:
Roman Kucera píše:... povinnost na každý billboadr, spot, baner uvádět v jistém procentu plochy/času číslo daňového dokladu, ktrý by byl kontrolovatelný v auditu.
Velmi dobry napad, jen by chtel jeste vycizelovat ;)

Jde o to, ze ja si 1.1. objednam 100 billboardu, 7.1. jsou vylepene, ale ja za ne dostanu fakturu az 31.1. Do te doby je proste do sveho ucetnictvi zapsat nemohu, ani kdyz budu kristalove cisty jako Standa Gross :lol: a tedy nemam zadne cislo dokladu, ktere bych tam mohl nechat natisknout.

Jak rikam, napad se mi libi, ale Roji zamysli se jeste jednou, jak to prakticky resit.
Měl bys mít potvrzenou objednávku už před 1.1.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny ve financování politických stran

Příspěvek od Petr.Vileta »

Karel Fuzik píše:Měl bys mít potvrzenou objednávku už před 1.1.
To jo, ale Roj psal ze "cislo danoveho dokladu" a to objednavka neni. A navic se bezne do objednavek neuvadi bud vubec zadna cena (u levnych veci), nebo jen jeji rozsah. Treba ja jsem pred casem objednaval rekonstrukci strechy na nasem domku za X az X + 2% korun. Vedel jsem totiz, ze to dela mala mimoplzenska firma a zalezi, jestli to udelaji za 3 dny vcelku, nebo kvuli desti do Plzne budou muset jet 3x, ze zalezi na tom, kde nakoupi material atd. Ostatne u me taky lidi objednaji pocitac za 10kKc a kdyz se mi podari nakoupit dily lacineji, tak jim treba 500 slevim. Totez delaji i reklamni agentury. Objednas jednu vec za treba i pevnou cenu a nez ti vystavi fakturu, tak objednas dalsi vec a oni ti zpetne na obe priznaji nejakou malou slevu, ze's u nich objednal dvakrat.

Ale ted me napada, ze by se na tom billboardu nebo TV sotu klidne mohla objevit cena a nazev zhotovitele (ICO). No a pak se to porovna s vyrocni zpravou politicke strany a pokud to bude +- souhlasit, tak OK. Take by se mohlo uzakonit, ze se hospodareni stran musi zverejnovat napriklad ctvrtletne. Firmy at to maji i nadale jednou rocne s vysledovkou, uzaverkou atd., ale strany at to zverejnuji casteji alespon v nejake mene presne podobe.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Změny ve financování politických stran

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Petr Vileta píše:Treba ja jsem pred casem objednaval rekonstrukci strechy na nasem domku za X az X + 2% korun. Vedel jsem totiz, ze to dela mala mimoplzenska firma a zalezi, jestli to udelaji za 3 dny vcelku, nebo kvuli desti do Plzne budou muset jet 3x, ze zalezi na tom, kde nakoupi material atd. Ostatne u me taky lidi objednaji pocitac za 10kKc a kdyz se mi podari nakoupit dily lacineji, tak jim treba 500 slevim.
:roll: :lol: :roll:

Když jsem stavěl 2 RD tak mě vůbec nezajímalo odkud ta firma je. Udělal jsem konkurz 5-ti firem. Domluvil jsem pevnou cenu, pevný termín dokončení, povinnost, že všechny vícepráce budou mnou podepsané, penále za nedodržení termínu, 300 tis zádržné po dobu 3-leté garance s postupným vyplácením po 100 tis ročně. A k tomu tři lidi na stavební dohled, které jsem honil jak nadmuté kozy. A vůbec mě nezajímalo, kde materiál kupují. Ba naopak jsem jim i díky svým kontaktům nabízel slevu na materiál. Pokud měli jinde cenu lepší, nakoupili tam. Pokud ne, tak u mých známých. Proto vůbec nechápu tvůj styl nákupu a prodeje. Na to, jak všemu rozumíš, je poněkud rozverný.
:D
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Odpovědět

Zpět na „Transparentní organizace“