[OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Lukas.Novy »

Me jenom mrzi, ze se proti toxicite bojuje toxicitou. Sam sem to taky tak delal, ale tedka uz vim, ze to k nicemu peknemu nevede :)

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Jakub.Backa »

Zase nám se nám tady úplně absurdně uplatňuje předpoklad dobré vůle. Máme zde bývalou členku, se kterou nebylo pro její toxicitu schopno spolupracovat vedení strany, nebyli s ní schopni spolupracovat mnozí odborníci na lidská práva, nebyly s ní schopné spolupracovat mnohé výrazně progresivní feministky ve straně, ve skupině Rovných šancí tlačila další obdobně toxické osoby a jediným hmatatelným výstupem byla vulgární křížová výprava za kvótami. Když odcházela ze strany, tak stranu hlasitě pomluvila. Ale pojďme se zamyslet, jestli to celé není spiknutí tajemného patriarchálního kabalu ve straně. Já to psal jinde - pokud se nedokážeme shodnout ani na tak základních věcech jako distanc od praktik této bývalé členky, tak se těžko někam posuneme.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2387
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4009 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Lukas.Novy píše: 07 zář 2023, 13:29
Lukas.Dolezal píše: 07 zář 2023, 13:26
Lukas.Novy píše: 07 zář 2023, 08:36

Why not both?

Máš o týrání nějaké informace?

To byla nadsazka. Podle me je pravda i to, ze se k Sarce nekteri nechovali pekne ("tyrani") i to, ze se ona nechovala pekne k jinym clenum ("problem je jinde"). Proto why not both :)

Týrání je snad úplně něco jiného, než se „lidi ve straně k sobě nechovají pěkně“. Takže od Šárky to, že se „nechovala pěkně“ k jiným členům strany, není týrání?

Lukas.Novy píše: 07 zář 2023, 14:07

Me jenom mrzi, ze se proti toxicite bojuje toxicitou. Sam sem to taky tak delal, ale tedka uz vim, ze to k nicemu peknemu nevede :)

Myslíš třeba tohle?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Lukas.Novy »

Týrání je snad úplně něco jiného, než se „lidi ve straně k sobě nechovají pěkně“. Takže od Šárky to, že se „nechová pěkně“ k jiným členům strany, není týrání?

Hele to nebyla moje nadsazka s tim tyranim :) A oboje je to "tyrani" proto why not both.

A k tomu odkazu je nutne chapat kontext, bylo to vysvetleno mimo jine zde: viewtopic.php?p=829145#p829145

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2387
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4009 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Lukas.Novy píše: 07 zář 2023, 14:53

A k tomu odkazu je nutne chapat kontext, bylo to vysvetleno mimo jine zde: viewtopic.php?p=829145#p829145

Já vím, jaký je kontext. Takže předhazovat někomu malý péro OFFTOPIC(předpokládám, že jsi Mikiho péro viděl) ti nepřijde toxický a sexistický, jo? Pro mě to je stejně toxický, jako tweet o korejských ženách.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Lukas.Novy »

Lukas.Dolezal píše: 07 zář 2023, 15:03
Lukas.Novy píše: 07 zář 2023, 14:53

A k tomu odkazu je nutne chapat kontext, bylo to vysvetleno mimo jine zde: viewtopic.php?p=829145#p829145

Já vím, jaký je kontext. Takže předhazovat někomu malý péro OFFTOPIC(předpokládám, že jsi Mikiho péro viděl) ti nepřijde toxický a sexistický, jo? Pro mě to je stejně toxický, jako tweet o korejských ženách.

Kde rikam, ze mi to neprijde toxicke? Napsal sem to prave kvuli tomu, aby bylo zdurazneno, ze tweet o korejskych zenach byl toxicky, nechapu, co nechapes :)

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2387
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4009 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

ŠV.jpg

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Bohdana.Hola »

@Sarka.Vaclavikova v reakci na článek na Refresher
Asi takhle: hul si koho chceš a co chceš, to je cekem tvoje věc.
Ale uplně nechápu, proč se kvůli tomu na veřejnosti prohlašuješ za pirátskou političku.

Politika je o tom přijít se svojí vizí a přesvědčit co nejvíc lidí, že je ta vize dobrá nebo tu vizi případně pozměnit, když se ve věcném dialogu ukáže, že třeba nebyla zas tak úplně ukotvená v realitě. Nikoliv o tom označit šmahem všechy oponenty za pi_y a ko_oty.
Politika je kompromis, hledání win-win a komporomisů, které trochu bolí všechny, ale všichni s nimi dokáží žít. Ty nemáš slovo kompromis vůbec ve slovníku. Ani slova "naslouchat", "dialog" nebo dokonce "partner", když už jsme u toho.

Navíc si úplně nepamatuju, že by tě někdy někam vůbec někdo zvolil.

Zajímalo by mě, jestli po tom, jak se k většině lidí dlouhodobě chováš a jak pohrdáš prací druhých lidí, v celé České pirátské straně existuje alespoň jediné KS nebo aspoň MS, které by ti nabídlo, že nemusíš zpátky do JMK, že tě rádi vezmou a neriskovali by vzpouru na palubě!

Takže za mě, dík moc za ten afektovaný odchod! Myslím, že jsi tím pro rovné šance a jejich prosazování v praxi a koneckonců i pro Českou pirátskou stranu a atmosféru v ní konečně udělala aspoň něco pozitivního!

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jan.Mares píše: 07 zář 2023, 10:57
Jiri.Belsan píše: 06 zář 2023, 17:57

Pokud někdo po svém ukončení členství začne poškozovat stranu, tak to podle mě OT k tomu ukončení členství není. Pokud bude v budoucnu nějaké POS rozhodovat o přijetí dané členky, tak by pro ně bylo jednodušší mít tyto informace na jednom místě.

KDybysme měli vyhazovat každýho za "poškození jména strany," tak tady už cca 1/3 členů není.

No a neměli bychom to tu hezčí?

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: [OT z ukončení členství Šárky Václavíkové]

Příspěvek od Jakub.Backa »

Vojtech.Pikal píše: 08 zář 2023, 17:50
Jan.Mares píše: 07 zář 2023, 10:57
Jiri.Belsan píše: 06 zář 2023, 17:57

Pokud někdo po svém ukončení členství začne poškozovat stranu, tak to podle mě OT k tomu ukončení členství není. Pokud bude v budoucnu nějaké POS rozhodovat o přijetí dané členky, tak by pro ně bylo jednodušší mít tyto informace na jednom místě.

KDybysme měli vyhazovat každýho za "poškození jména strany," tak tady už cca 1/3 členů není.

No a neměli bychom to tu hezčí?

Pak se dostaneš do hlavy 22, zda nepoškozuje dobré jméno strany vyhazovat lidi ze strany "jen" za poškození dobrého jména strany. :)

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“