Pirátské Trafiky

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Technický odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od David.Wagner »

Ad název - nebylo by naprosto dostatečný dát prostě odmeny.pirati.cz ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal, Vit.Fux, Jan.Zavadil, Ondrej.Profant

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2006 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od Jiri.Rezek »

David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:12 Ad název - nebylo by naprosto dostatečný dát prostě odmeny.pirati.cz ?
Naprosto super.POkud se ten název do týdne nezmění na něco jinýho, smažu se tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:12 Ad název - nebylo by naprosto dostatečný dát prostě odmeny.pirati.cz ?
Odměny zní velmi sebechvalně: "Za pořádnou práci pořádná odměna". Tohle bude triggerovat zase jinou sortu voličů.
Zkus otočit mapu a podívat se na každý návrh takhle: jak by znělo "nejakybajecnynapad.ods.cz" ?
Jiri.Rezek píše: 09 pro 2020, 17:21 Naprosto super.POkud se ten název do týdne nezmění na něco jinýho, smažu se tam.
Báječné, Jiří. A já jako dobrovolník, který to celé dělá zadarmo, tím budu jistě dostatečně po zásluze potrestán, abych se příště o nějakou pomoc ani omylem nepokoušel.
Děkuji za ultimátum i konstruktivní přístup hodný člena RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Marek.Necada, Josef.Kadlecek

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od David.Wagner »

Jarmil píše: 09 pro 2020, 17:31
David.Wagner píše: 09 pro 2020, 17:12 Ad název - nebylo by naprosto dostatečný dát prostě odmeny.pirati.cz ?
Odměny zní velmi sebechvalně: "Za pořádnou práci pořádná odměna". Tohle bude triggerovat zase jinou sortu voličů.
Zkus otočit mapu a podívat se na každý návrh takhle: jak by znělo "nejakybajecnynapad.ods.cz" ?
Jiri.Rezek píše: 09 pro 2020, 17:21 Naprosto super.POkud se ten název do týdne nezmění na něco jinýho, smažu se tam.
Báječné, Jiří. A já jako dobrovolník, který to celé dělá zadarmo, tím budu jistě dostatečně po zásluze potrestán, abych se příště o nějakou pomoc ani omylem nepokoušel.
Děkuji za ultimátum i konstruktivní přístup hodný člena RV.
Počkej, ale Odměna není nutně nějak pozitivní, je to prostě daná renumerace za nějakou práci nebo to, že jsi v nějakém postu a stát se rozhodl ti dát jistou vyšší míru ekonomické svobody aby ses mu mohl věnovat.

Možná existuje i jiné jedno slovo které to shrnuje, ale nejsem si jistý jestli to umíme dobře dát - renumerace.pirati.cz :)? vyplaty.pirati.cz (to ale naráží na to, že spousta toho nejsou výplaty, ale stanovené odměny za výkon politické funkce, spousta lidí také jsou dodavatelé...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Zavadil

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2006 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Jarmil píše: 09 pro 2020, 17:31

Báječné, Jiří. A já jako dobrovolník, který to celé dělá zadarmo, tím budu jistě dostatečně po zásluze potrestán, abych se příště o nějakou pomoc ani omylem nepokoušel.
Děkuji za ultimátum i konstruktivní přístup hodný člena RV.
Smažu se tam já. Nikoho k tomu nenutím, ale tohle mi přijde ujetý. CO je na tom vtipný, nebo rádobyvtipný, opravdu nechápu. To je technicky neřešitelné to přejmenovat? On tě někdo trestá? Žádost o přejmenování, která tu zznívá ze spousty úst není konstruktivní přístup?
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Jinak mám z členské základny zpětnou vazbu, kdy mají někteří problém s názvy.

1. název trafika je vnímán pejorativně.
2. Moje příjmy ze státního působí, že by to měli označit všichni, co berou jakékoliv příjmy ze státního, tedy i dotace, projekty nebo jsou jen zaměstnání ve státním (zdr. sestry, hasiči, učitelé, úředníci atd.). I kryž to je uvedeno v tom textu, tak by to tlačítko se mohlo jmenovat jinak, nevím například odměny z politických funkcí nebo tak nějak. Někteří mi rovnou napsali, že dokud se to bude jmenovat trafiky, tak tam nic psát nebudou.

Například u nás jeden řešil, že je uvolněný a neuvolněný a tu odměnu z neuvolněné pozice posílá na náš účet darem dle povolební strategie. Což by tam měl mít možnost taky případně uvést. Takže mě napadá, že by tam mohlo být i kolik kdo daroval Pirátům (částečně jako motivační prvek).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Rezek, Vojtech.Pikal, Jan.Zavadil

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jarmil píše: 09 pro 2020, 17:03
Nejvýživnější nakonec: Název.
Chápu ty, kterých se dotkla implikace, že "mají sinekuru" (i když nesouhlasím s odvážnou hypotézou @Jiri.Hoskovec že kvůli tomu budou chcípat ryby v Bečvě ;)
Našli se i kulišáci, kteří si název berou jako záminku, že oni žádný přehled vyplňovat nebudou (uhodnete autora?)
Co mi ale připadá nejzajímavější je, že jsem sice schytal dost mikro hejtíčků, ale ANI JEDEN návrh na název. Nikoliv ani jeden lepší, ale ani jeden žádný. Kruciš, nemáme náhodou něco jako komin, bod 6?
...
Dobrá: nemám patent na rozum a můžu se plést. Ale tak se o tom pobavme konstruktivně: geniální návrhy, poté anketa. Hm?
Chápu, ale malinko křivdíš, někde jsem už návrh četl (nemohu dohledat). Každopádně teď už hodinu na FB běží anketa a přesvědčivě vedou "ODMĚNY", byť to třeba není úplně přesné, jako třeba "Příjmy z veřejných rozpočtů", které jsou druhé. Ale odměny jsou jako heslo jednoduché a s rozumným doplňujícím popiskem by byly jasně srozumitelné.
Držím palce a díky za tvůj neutuchající entuziasmus.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Jan.Zavadil

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5262
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Odmeny jsou jakozto zkratka za me uplne v pohode.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Rezek, Jan.Zavadil, Ondrej.Profant

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od David.Wagner »

Jakub.Dedek píše: 09 pro 2020, 20:13 Jinak mám z členské základny zpětnou vazbu, kdy mají někteří problém s názvy.

1. název trafika je vnímán pejorativně.
2. Moje příjmy ze státního působí, že by to měli označit všichni, co berou jakékoliv příjmy ze státního, tedy i dotace, projekty nebo jsou jen zaměstnání ve státním (zdr. sestry, hasiči, učitelé, úředníci atd.). I kryž to je uvedeno v tom textu, tak by to tlačítko se mohlo jmenovat jinak, nevím například odměny z politických funkcí nebo tak nějak. Někteří mi rovnou napsali, že dokud se to bude jmenovat trafiky, tak tam nic psát nebudou.

Například u nás jeden řešil, že je uvolněný a neuvolněný a tu odměnu z neuvolněné pozice posílá na náš účet darem dle povolební strategie. Což by tam měl mít možnost taky případně uvést. Takže mě napadá, že by tam mohlo být i kolik kdo daroval Pirátům (částečně jako motivační prvek).
Já bych tam teda jakoukoliv možnost "odečtů", obzvláště smyčky motivující dávat peníze přednostně straně fakt nedával. Bitkovačka "kdo přispěje víc" je fakt trochu cesta do pekla, informace "kolik bereš" je aspoň docela jasná.
(byť taky je otázka, jestli má vykazovat i dodavatel nebo zaměstnanec...)

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátské Trafiky

Příspěvek od Martin.Stanek »

Odměny, to neurazí, je to termín, je to krátké, je to jasné.
Co Pirodměny?
Btw myslím že z latinských jazyků se jedná o remuneraci, ne renumeraci (přečíslování? ;)).
Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“