Kásim Sulejmání

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31653 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Petr.Vileta »

Hurvajz.jr píše: 07 led 2020, 23:26
Petr.Vileta píše: 07 led 2020, 01:00 1/Ne protože můžu, ale protože on plánoval a přikazoval zabíjeních lidí mého státu.

2/No, kdyby někdo sejmul Hitlera včas, asi by nedošlo ke 2. světové, protože podobný šílenec tehdy nebyl na skladě. No a čeští výsadkáři také, po právní stránce, zavraždili legálního představitele státní moci Reinharda Heydricha.

3/A k právnímu státu ... pokud je zákon napsán tak blbě, že když chytíš vraha za ruku, ale neměl jsi povolení ke vstupu do soukromého objektu, tak ho nemůžeš obvinit, tak je to špatný zákon. Američané jsou v tomto směru doslova přeborníky. Problém také je, když jeden (člověk nebo stát, to je jedno) úzkostlivě dodržuje zákony, ale druhá strana na ně zvysoka kašle. Co pak? Stopadesátousedmou ostrou rezoluci OSN? :lol:
1/ tvého státu?

2/ Hitler byl nastrčená figurka kdyby nebylo jeho našel by se někdo jiný. A co se týká R.Heidrycha byl sice taky vysoce postavená figurka říše, avšak v době světové války kde se hraje podle jiných pravidel než v době míru.
A okupant byl zabit příslušníky okupovaného státu a taky potom následoval tvrdá odveta říše.

3/ špatný zákon taky zákon měl by být dodržován a pokud je pro většinu špatný má být změněn a ne mě se to nehodí tak na to kašlem.
A co se OSN týká tak dokud bude RB OSN mít stále členy s právem veta nikdy se nic nevyřeší.
1) to bylo myšleno z pohledu občana USA, asi jsem to měl dát do uvozovek. Lidi nějak přestávají chápat český jazyk, nebo co.

2) Jo aha, tak Hitler byl nastrčený, tak ještě tu o chemtrails.

3) nezapomeň, že v USA mají v Ústavě nebo nějakém dodatku napsáno, že občan USA má právo se vzbouřit proti špatné vládě, dokonce se zbraní v ruce. Nevím jak to je přesně, ale tato idea se tam promítá do toho, že třeba proti berním úředníků někdo brání svou farmu s kulovnicí a odvolává se na Ústavu. Tak se nediv, když to takhle chápou, že špatné zákony odmítají respektovat. Ostatně i my to v mnohem krotším znění máme v Listině základních práv a svobod, v článku 23. Tedy vysloveně špatný zákon se podle mě dodržovat nemusí. Ale poneseš si důsledky.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Jakub.Backa »

Petr.Vileta píše: 07 led 2020, 23:46
Hurvajz.jr píše: 07 led 2020, 23:26
Petr.Vileta píše: 07 led 2020, 01:00 1/Ne protože můžu, ale protože on plánoval a přikazoval zabíjeních lidí mého státu.

2/No, kdyby někdo sejmul Hitlera včas, asi by nedošlo ke 2. světové, protože podobný šílenec tehdy nebyl na skladě. No a čeští výsadkáři také, po právní stránce, zavraždili legálního představitele státní moci Reinharda Heydricha.

3/A k právnímu státu ... pokud je zákon napsán tak blbě, že když chytíš vraha za ruku, ale neměl jsi povolení ke vstupu do soukromého objektu, tak ho nemůžeš obvinit, tak je to špatný zákon. Američané jsou v tomto směru doslova přeborníky. Problém také je, když jeden (člověk nebo stát, to je jedno) úzkostlivě dodržuje zákony, ale druhá strana na ně zvysoka kašle. Co pak? Stopadesátousedmou ostrou rezoluci OSN? :lol:
1/ tvého státu?

2/ Hitler byl nastrčená figurka kdyby nebylo jeho našel by se někdo jiný. A co se týká R.Heidrycha byl sice taky vysoce postavená figurka říše, avšak v době světové války kde se hraje podle jiných pravidel než v době míru.
A okupant byl zabit příslušníky okupovaného státu a taky potom následoval tvrdá odveta říše.

3/ špatný zákon taky zákon měl by být dodržován a pokud je pro většinu špatný má být změněn a ne mě se to nehodí tak na to kašlem.
A co se OSN týká tak dokud bude RB OSN mít stále členy s právem veta nikdy se nic nevyřeší.
1) to bylo myšleno z pohledu občana USA, asi jsem to měl dát do uvozovek. Lidi nějak přestávají chápat český jazyk, nebo co.

2) Jo aha, tak Hitler byl nastrčený, tak ještě tu o chemtrails.

3) nezapomeň, že v USA mají v Ústavě nebo nějakém dodatku napsáno, že občan USA má právo se vzbouřit proti špatné vládě, dokonce se zbraní v ruce. Nevím jak to je přesně, ale tato idea se tam promítá do toho, že třeba proti berním úředníků někdo brání svou farmu s kulovnicí a odvolává se na Ústavu. Tak se nediv, když to takhle chápou, že špatné zákony odmítají respektovat. Ostatně i my to v mnohem krotším znění máme v Listině základních práv a svobod, v článku 23. Tedy vysloveně špatný zákon se podle mě dodržovat nemusí. Ale poneseš si důsledky.
V USA to vzbouření v ústavě ani dodatcích nemají. Pokud myslíš právo na milice a ozbrojování, ano, to je druhý dodatek, který je ale jako právo jedince vlastnit zbraň vykládán Nejvyšším soudem někdy od 80. let.

Čl. 23 neříká, že nemusíš dodržovat špatné zákony. To tak jedou jen internetoví hrdinové. On říkal, že pokud by nefungovaly základní státní instituce, tak to mohou vzít občané do rukou. Ale v té situaci jsme nikdy od přijetí LZPS nebyli. Patřil by tam 39., 48., 89.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Zbynek.Janoska
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Hurvajz.jr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 07 úno 2012, 10:31
Profese: elektrikář - manager
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Hurvajz.jr »

Mikulas.Peksa píše: 07 led 2020, 20:18 Jsem to už nevydržel nějak nesepsat. https://mikulas-peksa.eu/2020/zabiti-su ... chyba.html
22:22 byl v ČT24 Jan Lipavský a tvrdil že cze vojáky určitě nastahovat 😱
Tak jak tomu mám rozumět? Pokud je tam Irák nechce pak už měli sedět v letadle směr Kbely.
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1267
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1631 poděkování
Dostal poděkování: 2327 poděkování

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Hurvajz.jr píše: 08 led 2020, 23:03
Mikulas.Peksa píše: 07 led 2020, 20:18 Jsem to už nevydržel nějak nesepsat. https://mikulas-peksa.eu/2020/zabiti-su ... chyba.html
22:22 byl v ČT24 Jan Lipavský a tvrdil že cze vojáky určitě nastahovat 😱
Tak jak tomu mám rozumět? Pokud je tam Irák nechce pak už měli sedět v letadle směr Kbely.
Moje interpretace programu strany je nedržet tam vojáky proti takto demonstrativně vyslovené vůli místních. Jak jsem to napsal na blog, za tím stojím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Milus.Kotisova, Ondrej.Profant, Zbynek.Janoska
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2387
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4009 poděkování
Dostal poděkování: 3063 poděkování

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Vypadá to, že americký prezident následuje scénář hollywoodských akčních trháků minulého století. Myslel si, že odstraní íránského generála, kterého vnímá jako zlo, tím se všechny problémy vyřeší a všechno bude růžové. Skutečný svět má ale do takových zjednodušených řešení daleko. Právě naopak – v případě generála Solejmáního zatím vše probíhá jako přes kopírák vývoje předchozích amerických nezdarů.
https://www.irozhlas.cz/komentare/iran- ... 090955_hag
Uživatelský avatar
Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 08 led 2018, 11:07
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 1079 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování

Re: Kásim Sulejmání

Příspěvek od Ladislav.Dvorak »

MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“