Elektronická přihláška

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti technického odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Vzhledem k tomu, že už jsem pár organizací řídil a několika dalších jsem byl členem, jsem schopen neparanoicky tvrdit, že v tuto chvíli je strana nefunkční z velké části vinou vlastních předpisů a ustálených postupů, nechť si každý přebere sám, zda je to jen z blbosti nebo je za tím záměr, budu-li mít možnost, je to jedna z věcí mimo volby, kterou chci změnit.
Seznam věcí, co je dlouhodobě nefunkční dám k dispozici - zatím

1) vstup do strany a příznivcovství
2) vyjednávání s ostatními politickými subjekty na prosazení našeho programu
3) vnitrostranické toky financí
4) prosazování našich témat do veřejného diskurzu
5) práce na zkvalitnění sebe samých - znalosti, dovednosti, schopnosti
6) permanentní komunikace se členy a zjišťování postojů k celospolečenským i lokálním tématům
7) obsazování čelních míst na kandidátkách
8) doplňte si další...

S několika výše uvedenými body mohu pomoci osobně, s jinými budou muset pomoci další, jen dávám bořičům najevo, že buď s tím pohneme nebo to můžeme zabalit hned (alespoň já to tak vidím a 7 let jsem se držel a doufal, že to půjde i bez mé časové investice :) )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Bajgar píše:Když strana deklarující sama sebe jako moderní informační, není schopná po sedmi letech od svého vzniku ani spárovat seznam členů a podepsané přihlášky čtyř stovek členů.
O jakém párování mluvíš?
Seznam členů (memberlist.php?mode=group&g=47) přece vzniká výhradně na základě dodaných skenů podepsaných přihlášek.
(Leda bys měl na mysli, že občas nějaké PKS/PMS ten sken nedodá; což by ale mělo vyjít brzy najevo, protože by nám na účtě visely zaplacené členské příspěvky které by nešlo spojit se členy.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav.Fortik píše:S několika výše uvedenými body mohu pomoci osobně, s jinými budou muset pomoci další, jen dávám bořičům najevo, že buď s tím pohneme nebo to můžeme zabalit hned (alespoň já to tak vidím a 7 let jsem se držel a doufal, že to půjde i bez mé časové investice :) )
Vojtovi Pikalovi jsem v žertu, ale zcela právem, dal přezdívku "místopředseda pro práci" a koukám, že mu roste konkurence. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5262
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Vaclav.Fortik píše:Seznam věcí, co je dlouhodobě nefunkční dám k dispozici - zatím
Tady je to vyrazne OT, nechces to dat do zvlastniho topicu? Mozna dokonce kazdy bod? Protoze ja bych k tomu chtel upresneni, takhle jak si to napsal to vidim jako cisty doomsaying.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Marek.Necada

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Dotaz: proč by mělo mít RP a PO přístup ke kompletním přihláškám vč. všech osobních údajů (zejména těm v části C)? Resp. nestačila by jim nějaká komprimovanější informace?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Pokud bude fungovat strana, tak RP nemusí vůbec, několik postů výše ti Dominika píše, že to nefunguje, co chceš víc za důkaz (projdi si vlákna a najdeš pár jedinců, kteří se naším pochybením nestali členy za poslední rok)?
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Michal.Ketner »

A je někde technická specifikace sepsaná, jak si to představuje TO ? Jako v cem to ma bejt napsany na jaky databazi etc ? Pak to muzu zkoušet pomalu dělat nahrát github a tam to můžou lidi editovat ale budu to dělat v mezi čase bo musím dopsat práci před statnicema ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Petr.Bajgar

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vaclav.Fortik píše:Pokud bude fungovat strana, tak RP nemusí vůbec, několik postů výše ti Dominika píše, že to nefunguje, co chceš víc za důkaz (projdi si vlákna a najdeš pár jedinců, kteří se naším pochybením nestali členy za poslední rok)?
Osobně to považuji, vzhledem k trvalosti a systematické neřešenosti od zodpovědných-zvolených k řešení tohoto stavu, za záměr a to minimálně od některých jedinců, kteří považují Pirátskou stranu za své vlastnicví a noví členové by jim jen narušovali jejich mocenské postavení.
Odvozuji své přesvědčení z konformity například s dlouhodobou nefunkčností PO a toho, že těmto lidem v podstatě vyhovuje, že z 430 členů je aktivních sotva několik jednotlivců. Je asi přirozené, že ti kteří chtějí především vládnout, nechtějí konkurenci - aktivní členy kteří jim oteřeně nezobou z ruky, protože nekonformní by případně mohli ohrozit jejich dominanci a tak ti, kteří tuto situaci pochopí zase nechtějí zbytečně marnit svůj čas bez možnosti cokoliv ovlivňovat.

Přemýšlím nad tím kolik asi máme mrtvých duší, protože mi není jasné že z 430 členů hlasovalo o novém vedení pouhopouhých 135 přesto že snad mohli hlasovat odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení připojitelného k internetu. Socani mají oficiálně 25k členů, reálně prý je to ale jen 10k pořád by na tom ale byli líp než my se 430 ku 135. Což je pro mě ukázkou, že přes naše rádoby moderní a informační prostředky jsme větším podfukem na voliče než socani.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
anonym2064
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Osobně to považuji, vzhledem k trvalosti a systematické neřešenosti od zodpovědných-zvolených k řešení tohoto stavu, za záměr a to minimálně od některých jedinců, kteří považují Pirátskou stranu za své vlastnicví a noví členové by jim jen narušovali jejich mocenské postavení.
Odvozuji své přesvědčení z konformity například s dlouhodobou nefunkčností PO a toho, že těmto lidem v podstatě vyhovuje, že z 430 členů je aktivních sotva několik jednotlivců. Je asi přirozené, že ti kteří chtějí především vládnout, nechtějí konkurenci - aktivní členy kteří jim oteřeně nezobou z ruky, protože nekonformní by případně mohli ohrozit jejich dominanci a tak ti, kteří tuto situaci pochopí zase nechtějí zbytečně marnit svůj čas bez možnosti cokoliv ovlivňovat.

Přemýšlím nad tím kolik asi máme mrtvých duší, protože mi není jasné že z 430 členů hlasovalo o novém vedení pouhopouhých 135 přesto že snad mohli hlasovat odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení připojitelného k internetu. Socani mají oficiálně 25k členů, reálně prý je to ale jen 10k pořád by na tom ale byli líp než my se 430 ku 135. Což je pro mě ukázkou, že přes naše rádoby moderní a informační prostředky jsme větším podfukem na voliče než socani.
S první částí souhlas (některým to opravdu vyhovuje a proto už příští sobotu asi nebudu místopředseda, ale ten týden si užiju :) ), s druhou nikoli - 135 osob z 430 je naopak nadstandartně hodně (běžný podíl je cca 1/10 max 1/5 - tedy 1/3,5 je spíše neuvěřitelně pozitivní), tedy si myslím, nikoli že máme nadstandartně mrtvých duší, ale že mechanizmy uvnitř jsou natlik problematické, že se členové ke smysluplně aktivitě nemohou dostat jindy než při volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Elektronická přihláška

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vaclav.Fortik píše:(některým to opravdu vyhovuje a proto už příští sobotu asi nebudu místopředseda, ale ten týden si užiju :) )

To si žádá podrobnější vysvětlení.
Odpovědět

Zpět na „Podatelna technického odboru“