Nesedici cisla v auditu

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet a vede transparentní účetnictví.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte finančnímu odboru dotazy, oznámení a připomínky k jeho činnosti. Na každý podnět založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídá vedoucí co nejdříve. Svá podání pište pokud možno dostatečně určitě.
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • V podatelně je možné v nutné míře i diskutovat, ale pokud předpokládáte delší diskusi, použijte raději fórum FO.
  • Moderování podatelny provádí výhradně vedoucí FO, nebo jím pověřený spolupracovník FO.
  • Po vyřešení se téma zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5262
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Mas uz kompletni soupis tech chyb? Pokud ano, muzes ho sem hodit?

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Vysledovky by naopak byly spravne.

Nicmene to porad neopravi fakt, ze ve vysledku hospodareni je jiny soucet na uctu bankovnich uctu jako na souctu bankovnich uctu.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dnes mám netové sezení s novou účetní firmou. Mimo jiné se budeme bavit i o způsobu těch oprav z loňského roku. Připomínám, že analytika v Pohodě byla na 7 míst, ale Flexibee umožňuje jen 6 a budeme řešit i další věci, spojené s přechodem. zkusíme něco zaúčtovat buď do ostré nebo do pokusné verze. Takže opravu chyb mám a dám ji sem, ale až si budu alespoň trochu jistý. Nebudu tu ze sebe dělat pitomce, že to je tak a za pár hodin to bude jinak. Jo a také k tomu bývalý účetní píše nějakou zprávu se zdůvodněním. Ke každé chybě, nebo skupině chyb. Jako fakt neblbněte, že to bude trvat o pár dnů déle. Spěchem se tam mohou dostat další chyby. "Všeliké kvaltování toliko pro hovado vhodné jest." J. A. Komenský. Pomalu a bez stressu toho udělám daleko víc, než když na mě někdo bude každých pár hodin dělat bump ve sto vláknech.

Jo a samozřejmě, že když nesedí banka na konci roku 2014, protože se něco zaúčtovalo se špatným MD/D, tak se nemohla opsat správná čísla do Výroční zprávy. Už jsem to tu někde vysvětloval. Když místo 221-banka se uklepneš a napíšeš 321-dodavatelé, tak to samozřejmě na konci sečte kravinu. A zeptej se mě, jak je možné udělat takovouhle zásadní chybu. Ty číslice jsou na klávesnici těsně vedle sebe a Pohodě i ostatním programům je šumafuk, co tam namaťukáš.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše: Připomínám, že analytika v Pohodě byla na 7 míst, ale Flexibee umožňuje jen 6
Coz je jednak lez a druhak jsme nemeli nikde synteticky ucet s vice jak 1000 analytikama, takze mapovani 1:1 neni zadny problem.
Petr.Vileta píše: budeme řešit i další věci, spojené s přechodem. zkusíme něco zaúčtovat buď do ostré nebo do pokusné verze.
Jake veci a co se resilo doposud?
Petr.Vileta píše:Takže opravu chyb mám a dám ji sem, ale až si budu alespoň trochu jistý. Nebudu tu ze sebe dělat pitomce, že to je tak a za pár hodin to bude jinak.
Jinou moznost nez opravit ucetnictvi k realite nemas a v roce 2014 uz to udelat nemuzes.
Petr.Vileta píše:Jo a také k tomu bývalý účetní píše nějakou zprávu se zdůvodněním. Ke každé chybě, nebo skupině chyb.
Nejaky priklad by byl?
Jako fakt neblbněte, že to bude trvat o pár dnů déle. Spěchem se tam mohou dostat další chyby. "Všeliké kvaltování toliko pro hovado vhodné jest." J. A. Komenský. Pomalu a bez stressu toho udělám daleko víc, než když na mě někdo bude každých pár hodin dělat bump ve sto vláknech.
Uvedom si, ze mas uz 10 a pul mesice po terminu.
Petr.Vileta píše:Jo a samozřejmě, že když nesedí banka na konci roku 2014, protože se něco zaúčtovalo se špatným MD/D, tak se nemohla opsat správná čísla do Výroční zprávy. Už jsem to tu někde vysvětloval. Když místo 221-banka se uklepneš a napíšeš 321-dodavatelé, tak to samozřejmě na konci sečte kravinu. A zeptej se mě, jak je možné udělat takovouhle zásadní chybu. Ty číslice jsou na klávesnici těsně vedle sebe a Pohodě i ostatním programům je šumafuk, co tam namaťukáš.
Njn, kdybyste pouzivali import a predkontace, tak nemuze problem vubec vzniknout. Proste je to na tvoje triko.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše: Připomínám, že analytika v Pohodě byla na 7 míst, ale Flexibee umožňuje jen 6
Coz je jednak lez a druhak jsme nemeli nikde synteticky ucet s vice jak 1000 analytikama, takze mapovani 1:1 neni zadny problem.
Děláš to schválně? :roll:
2210000 FIO - Hlavní účet
2210001 FIO4 - spořící účet
2210002 FIO2 - České Budějovice
Celkem 7 míst. Jak to chceš převést 1:1 bez konverze (vypuštění 4. číslice)?
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše: budeme řešit i další věci, spojené s přechodem. zkusíme něco zaúčtovat buď do ostré nebo do pokusné verze.
Jake veci a co se resilo doposud?
Dosud se mluvilo teoreticky a dnes budeme zkoušet prakticky, jestli se teoretické úvahy potvrdí, nebo to tak nepůjde.
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:Takže opravu chyb mám a dám ji sem, ale až si budu alespoň trochu jistý. Nebudu tu ze sebe dělat pitomce, že to je tak a za pár hodin to bude jinak.
Jinou moznost nez opravit ucetnictvi k realite nemas a v roce 2014 uz to udelat nemuzes.
Ale jo, jenže ti nebudu teď psát, že se to udělá přes čtyřkový účet, když se to třeba bude dělat přes trojkový. Tohle je věc účetní firmy, aby navrhla správný způsob. Bývalý účetní může navrhovat něco a nový účetní může mít jiný názor. Všechno jde udělat více způsoby, program pro počítač i zaúčtování.
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:Jo a také k tomu bývalý účetní píše nějakou zprávu se zdůvodněním. Ke každé chybě, nebo skupině chyb.
Nejaky priklad by byl?
No když to ještě píše, tak asi nebyl, ale jeden jsem ti vytáhl podle vlastního rozumu (takže bez záruky, že?) a snad jsem to pochopil správně.
V roce 2014 bylo (špatně):
FO390_2014 - pronájem sálu 3-4.10.2014 - VyOsení, 3500 Kč, MD:5180002/D:3210000
Ale mělo být:
FO390_2014 - pronájem sálu 3-4.10.2014 - VyOsení, 3500 Kč, MD:5490999/D:3210000
Takže se to letos vezme tam, kam to spadlo loni a dá se to tam, kam to správně patřilo.
Lukas.Novy píše:
Jako fakt neblbněte, že to bude trvat o pár dnů déle. Spěchem se tam mohou dostat další chyby. "Všeliké kvaltování toliko pro hovado vhodné jest." J. A. Komenský. Pomalu a bez stressu toho udělám daleko víc, než když na mě někdo bude každých pár hodin dělat bump ve sto vláknech.
Uvedom si, ze mas uz 10 a pul mesice po terminu.
A kdy jsem se o chybách dozvěděl? Před měsícem nebo dvěma? Když o chybě nevím, nemohu ji ani opravit.
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:Jo a samozřejmě, že když nesedí banka na konci roku 2014, protože se něco zaúčtovalo se špatným MD/D, tak se nemohla opsat správná čísla do Výroční zprávy. Už jsem to tu někde vysvětloval. Když místo 221-banka se uklepneš a napíšeš 321-dodavatelé, tak to samozřejmě na konci sečte kravinu. A zeptej se mě, jak je možné udělat takovouhle zásadní chybu. Ty číslice jsou na klávesnici těsně vedle sebe a Pohodě i ostatním programům je šumafuk, co tam namaťukáš.
Njn, kdybyste pouzivali import a predkontace, tak nemuze problem vubec vzniknout. Proste je to na tvoje triko.
Předkontace moc nepomůže.
https://www.pirati.cz/fo/vydaje/fo_477_2015
https://www.pirati.cz/fo/vydaje/fo_478_2015
a dalších několik žádostí je v bance jedna platba. Stejně to musíš na střediska rozúčtovat ručně. A když nám někdo pošle 200 Kč, napíše VS 110300 a do poznámky "příspěvek Praha" tak co? Je to členský příspěvek, nebo příspěvek na kampaň a Praze nebo Olomouci?
Navíc, import z FIO ti stejně jen načte jednotlivé transakce, ale musíš to všechno projít a potvrdit nebo změnit. Viz ty telefony, ale i třeba žádost o proplacení nějaké předvolební akce, kde dotyčný chce zpětně 500 Kč, ale 300 Kč je spotřeba materiálu (např. lepidlo) a 200 Kč jsou služby (kopírování). Opět jeden řádek v bance, ale musíš ručně rozúčtovat na materiál a služby. A nedej Přírodo, když ten člověk chce zpětně z více rozpočtových kapitol, ale proplatit jednou platbou.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Uz mam pres 10 % zaznamu v deniku, co jsou spatne
Petr.Vileta píše:No když to ještě píše, tak asi nebyl, ale jeden jsem ti vytáhl podle vlastního rozumu (takže bez záruky, že?) a snad jsem to pochopil správně.
V roce 2014 bylo (špatně):
FO390_2014 - pronájem sálu 3-4.10.2014 - VyOsení, 3500 Kč, MD:5180002/D:3210000
Ale mělo být:
FO390_2014 - pronájem sálu 3-4.10.2014 - VyOsení, 3500 Kč, MD:5490999/D:3210000

Takže se to letos vezme tam, kam to spadlo loni a dá se to tam, kam to správně patřilo.
Tak tohle konkretne je tvuj pruser. 30.9.2014 jsi totiz proplatil 3500 Kc bez jakyhokoliv byt jen zalohovyho dokladu. Faktura byla strane dorucena 5.3.2015, vystavena byla 2.2.2015 se stejnou splatnosti a DUZP a je na ni uvedeno, ze byla tez stejneho dne uhrazena za hotove. Jelikoze je tam uvedeno, ze ty sluzby byly poskytnuty 3.-4.10.2014, horsi uz to snad byt nemuze. Do ucetnictvi to bylo zauctovano 10.3.2015 jako polozka uskutecnena dne 10.4.2014 se stejnym DUZP. Zauctovano to bylo na ucet MD:5180002 coz je nakladovy danovy ucet "Ostatní služby - veřejné" D:3210000 coz je rozvahovy ucet "Dodavatele" (pasivni) a hned na to se zauctoval MD:321000 -> D:3140000 coz je rozvahovy ucet "Poskytnuté provozní zálohy a zálohy na zásoby" (aktivni). Zaroven je to samozrejme zauctovane na uctu predstavujici bankovni ucet a to zaznamem vytvorenym 11.11.2014 s poznamkou zaloha.

A on to chce opravit tak, aby se to nebralo z danoveho Ostatni sluzby verejne ale z nedanoveho "Jiné ostatní náklady - přeplatky"?

Co bere?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Dominika.Michailidu

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:Uz mam pres 10 % zaznamu v deniku, co jsou spatne
Petr.Vileta píše:No když to ještě píše, tak asi nebyl, ale jeden jsem ti vytáhl podle vlastního rozumu (takže bez záruky, že?) a snad jsem to pochopil správně.
V roce 2014 bylo (špatně):
FO390_2014 - pronájem sálu 3-4.10.2014 - VyOsení, 3500 Kč, MD:5180002/D:3210000
Ale mělo být:
FO390_2014 - pronájem sálu 3-4.10.2014 - VyOsení, 3500 Kč, MD:5490999/D:3210000

Takže se to letos vezme tam, kam to spadlo loni a dá se to tam, kam to správně patřilo.
Tak tohle konkretne je tvuj pruser. 30.9.2014 jsi totiz proplatil 3500 Kc bez jakyhokoliv byt jen zalohovyho dokladu. Faktura byla strane dorucena 5.3.2015, vystavena byla 2.2.2015 se stejnou splatnosti a DUZP a je na ni uvedeno, ze byla tez stejneho dne uhrazena za hotove. Jelikoze je tam uvedeno, ze ty sluzby byly poskytnuty 3.-4.10.2014, horsi uz to snad byt nemuze. Do ucetnictvi to bylo zauctovano 10.3.2015 jako polozka uskutecnena dne 10.4.2014 se stejnym DUZP. Zauctovano to bylo na ucet MD:5180002 coz je nakladovy danovy ucet "Ostatní služby - veřejné" D:3210000 coz je rozvahovy ucet "Dodavatele" (pasivni) a hned na to se zauctoval MD:321000 -> D:3140000 coz je rozvahovy ucet "Poskytnuté provozní zálohy a zálohy na zásoby" (aktivni). Zaroven je to samozrejme zauctovane na uctu predstavujici bankovni ucet a to zaznamem vytvorenym 11.11.2014 s poznamkou zaloha.

A on to chce opravit tak, aby se to nebralo z danoveho Ostatni sluzby verejne ale z nedanoveho "Jiné ostatní náklady - přeplatky"?

Co bere?
A co bereš ty?
Žádost byla proplacena jako záloha, opravdu bez jakéhokoliv dokladu. To se už dělalo mnohokrát, dokonce už za mého předchůdce. Chcete něco koupit, pronajmout, uspořádat, ale nemáte dost soukromých peněz? Podejte si žádost o zálohu, ta vám bude vyplacena a později doložíte vyúčtování a doklady a případné peníze navíc vrátíte. Naprosto běžná záležitost.

Ovšem zaúčtované to bylo špatně, proto se to bude opravovat. Technické detaily budou vysvětleny v tom zápise o opravách. Nejsem účetní a opravdu se s tebou nemohu přít, jestli ABC, nebo XYZ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Ivo.Vasicek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5262
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ufff...no pokud ty Petre nejsi ucetni, tak te mel vzit ten stary ucetni klackem po hlave...evidentne to neudelal, cili prace zadarmo je jako fajn, ale ne v tehle oblasti :/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Dominika.Michailidu

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše: Jo a dnes jsem se nedozvěděl nic. Pořád hledá. Budu mu telefonovat znovu zítra. Už si připadám stejně otravný jako ...
Jak to dopadlo?

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesedici cisla v auditu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše: Jo a dnes jsem se nedozvěděl nic. Pořád hledá. Budu mu telefonovat znovu zítra. Už si připadám stejně otravný jako ...
Jak to dopadlo?
Už mi ani nezvedá telefon. Stal jsem se pro něj stejně otravným, jako jsi ty.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Podatelna finančního odboru“