Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legalizaci

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Michal Ketner píše:
Petr Zidek píše:Souhlasím s jedním to jest přírodní zlegalizovat bez postihu pěstitele i konzumenta.Protože je značný rozdíl společnosti nabídnout přírodní alternativu nebo vše bez ohledu jaký to bude mít dopad na zdraví obyvatel. To že si bude někdo šlehat šlehačku nebo piko je mi u zadele nýbrž mám za to že v reálu je vařič obyčejný seriový vrah který vydělává na smrti druhých.Na přehulení ganji pokud vím ještě nikdo neumřel. Sorry že neoslavuju přesunutí špinavé práce na stát.Nevidím rozdíl v tom jestli se někdo přežene státním hnojem nebo pouliční omítkou. Ano jsem všemi deseti k legalizaci přírodních léčiv ale stejně s takovou verbou proti chemikáliím. Ukamenujte poplivejte nazvěte za názor fašounem i to je možnost vyhrocení konverzace :fet:
Ale to je zase černobílej pohled všechna chemie není špatná .... , koukněme se na to taktobudeš mít nějakou látku která vznikne in vivo ta bude legální, ale pokud jí někdo dokáže připravit in vitro je nelegální ? Vem si příklad s LSD jeho obdoba je v přírodě obsažena v námelu u kterýho se občas můžeš přestřelit i semínkem kvůli ostatním vedlejším učinkům osttaních látek , oproti tomu syntetizované LSD je pro zdravého člověka prakticky neškodné.
ergotamin námelu je výchozí surovinou pro výrobu lsd
LSD čož je kyselina Lysergová je jen derivátem ergotaminu námelu

LSd minimální škodič naopak pokládám za vhodnou terapeutickou pomůcku neb halucinogeny nastavují zrdcadlo duši

Apropo četl jsi politiku extáze
znáš T.Learyho
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvky (celkem 3):
Michal.Ketner, Martin.Kaleta, Leszi
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Martin.Kaleta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 432
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Martin.Kaleta »

Michal Ketner píše:
Petr Zidek píše:Souhlasím s jedním to jest přírodní zlegalizovat bez postihu pěstitele i konzumenta.Protože je značný rozdíl společnosti nabídnout přírodní alternativu nebo vše bez ohledu jaký to bude mít dopad na zdraví obyvatel. To že si bude někdo šlehat šlehačku nebo piko je mi u zadele nýbrž mám za to že v reálu je vařič obyčejný seriový vrah který vydělává na smrti druhých.Na přehulení ganji pokud vím ještě nikdo neumřel. Sorry že neoslavuju přesunutí špinavé práce na stát.Nevidím rozdíl v tom jestli se někdo přežene státním hnojem nebo pouliční omítkou. Ano jsem všemi deseti k legalizaci přírodních léčiv ale stejně s takovou verbou proti chemikáliím. Ukamenujte poplivejte nazvěte za názor fašounem i to je možnost vyhrocení konverzace :fet:
Ale to je zase černobílej pohled všechna chemie není špatná .... , koukněme se na to taktobudeš mít nějakou látku která vznikne in vivo ta bude legální, ale pokud jí někdo dokáže připravit in vitro je nelegální ? Vem si příklad s LSD jeho obdoba je v přírodě obsažena v námelu u kterýho se občas můžeš přestřelit i semínkem kvůli ostatním vedlejším učinkům osttaních látek , oproti tomu syntetizované LSD je pro zdravého člověka prakticky neškodné.

dolim si tvrdit že LSD stejně jako konopí lze považovat za přirodní vynalez neb je to obyčejná plísen a byli popsany pripady ze středoveku kde
psychozu melo cele mesto protože z toho obilí s plísní napekli chleb a pak si rejdovali ze je posedl dábel .
to že clovek okouka vzorec z prirody který potom vyrobí ale dodrží tu prirodní vzorec tak je ok .. proto taky LSD nepatří mezi tvrde drogy ..je ale dost psychoaktivní a to je problem neb každý jedinec je jedinečný a davkovaní nelze určit..pouze svým vlastním výzkumem na sobě .

myslím že pan ždek asi myslí drogy na čistě chemickem zakladu , a tech uz je dneska více než tech prirodních skoro .
škoda..
příroda je best !
a nejsnadněji vzladnutelna pro naše tělo .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvek:
Petr.Zidek
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Petr.Zidek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 104
Registrován: 05 úno 2012, 01:52
Profese: Dělník
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 194 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Petr.Zidek »

Než to dopíšu :) Martin to napsal za mě. Jsem proti sajrajtum pervitinu ,heroinu i proti sudafedu, který se bohužel z prostředku léčby závyslích vyšplhal na stejnou úroveň. V LSD a MDMA nevydím problém. :fet:
Martin.Kaleta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 432
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Martin.Kaleta »

Nevím, ale mám pocit, že si myslíš, že tu někdo prosazuje, aby stát vyráběl, distribuoval a ještě nám cpal drogy. Já myslel, že jde jen o dekriminalizaci, ukončení drogový války a pravdivé informování o účincích a nebezpečích.


to já taky ,než jsem si přečetl ty chtre řeči o odbornikovi co tě vyšetří doporučí ti co by pro tebe bylo nejvhodnější
a pak tě pošle za drogistou aby jsi si vybral davečku (asi na předpis)
takoveto pohadky se pohybuji v tematu drogy uz davno před tím než nekdo vydal tuhle zjednodušenou tiskovou zprávu
pod kterou se pak bude skrývat tahle cesta :)

holt to vlakno srogy jsem četl už předtím a psal že jsou to hovadiny .
ale hovínko se nabalilo a ted je z toho koule.


ja si taky myslel že pouha dekriminalizace by stačila .
ale že se stat bude starat o to aby v lekarnach to bylo čiste a lidi budou fetovat jen po poradě s odborníkem
to je opravdu kauf .
už to nema smysl nasano bylo dost, kdo chce at si přečte a třeba pochopí
i přesto že se občas vyskytne pravopisna chyba :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvek:
Michal.Klus
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal.Ketner »

Martin Kaleta píše:
Michal Ketner píše:
Petr Zidek píše:Souhlasím s jedním to jest přírodní zlegalizovat bez postihu pěstitele i konzumenta.Protože je značný rozdíl společnosti nabídnout přírodní alternativu nebo vše bez ohledu jaký to bude mít dopad na zdraví obyvatel. To že si bude někdo šlehat šlehačku nebo piko je mi u zadele nýbrž mám za to že v reálu je vařič obyčejný seriový vrah který vydělává na smrti druhých.Na přehulení ganji pokud vím ještě nikdo neumřel. Sorry že neoslavuju přesunutí špinavé práce na stát.Nevidím rozdíl v tom jestli se někdo přežene státním hnojem nebo pouliční omítkou. Ano jsem všemi deseti k legalizaci přírodních léčiv ale stejně s takovou verbou proti chemikáliím. Ukamenujte poplivejte nazvěte za názor fašounem i to je možnost vyhrocení konverzace :fet:
Ale to je zase černobílej pohled všechna chemie není špatná .... , koukněme se na to taktobudeš mít nějakou látku která vznikne in vivo ta bude legální, ale pokud jí někdo dokáže připravit in vitro je nelegální ? Vem si příklad s LSD jeho obdoba je v přírodě obsažena v námelu u kterýho se občas můžeš přestřelit i semínkem kvůli ostatním vedlejším učinkům osttaních látek , oproti tomu syntetizované LSD je pro zdravého člověka prakticky neškodné.

dolim si tvrdit že LSD stejně jako konopí lze považovat za přirodní vynalez neb je to obyčejná plísen a byli popsany pripady ze středoveku kde
psychozu melo cele mesto protože z toho obilí s plísní napekli chleb a pak si rejdovali ze je posedl dábel .
to že clovek okouka vzorec z prirody který potom vyrobí ale dodrží tu prirodní vzorec tak je ok .. proto taky LSD nepatří mezi tvrde drogy ..je ale dost psychoaktivní a to je problem neb každý jedinec je jedinečný a davkovaní nelze určit..pouze svým vlastním výzkumem na sobě .

myslím že pan ždek asi myslí drogy na čistě chemickem zakladu , a tech uz je dneska více než tech prirodních skoro .
škoda..
příroda je best !
a nejsnadněji vzladnutelna pro naše tělo .
jo o to jsem taky slyšel, taky prý podle toho vznikla pověst o krysaři
tak často právě učinek není postaven jen na té hlavní učinné látce ale i na těch co jsou tam v souznění respektive takový pocit jsem měl třeba pro porovnání
čisté LSA x semínka havajské růže , důvod proč jsem se nechtěl vymezovat jen pro přírodní látky byl třeba kokain, jelikož a je to taky příroda dejme tomu, chápu co chceš říct,
taky preferuju přírodní látky a chemii do sebe moc necpu , například od doktora jsem neměl léky cca 6 let ...ale tak fajn pokusme se rozumně nastavit hranici, to řešení tady bylo hlavně proto aby se lidi na drogách považovali za lidi ne jako doted že jej společně zavrhuje a přikyvuje si k tomu 5 alkoholiků, to mi příjde taky nemyslitelné , představoval jsem si to tak že člověk by neměl být hodnocen podle látky co užívá, samozřejmě že za vykonání tretsného činu pod vlivem něčeho bych byl většinou pro zvýšení trestu, jde o to že alkohol nastavil latku vysoko, pokud nechceme vyvolávat alkolohovou prohibici , je na místě legalizování drog ostatních jinak je to pokrytectví
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 4):
Michal.Klus, Martin.Kaleta, Dominika.Michailidu, V__

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Michal.Klus
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 130
Registrován: 01 kvě 2012, 15:45
Profese: webdesign
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 553 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal.Klus »

Myslím že nikdo z nás není proti Dekriminalizaci, na tom bych stavěl..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Klus za příspěvky (celkem 4):
MrdBrd, Martin.Kaleta, Martin.Redr, Jan.Nezhyba
Martin.Kaleta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 432
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Martin.Kaleta »

taky mi není příjemný jakou pozici mají lide kteří si svobodně zvolili jinou cestu než že se tupě budou nalevat alkoholem --jednou z nejhorších a nejtupějších drog . jsou kultury kde alkohol je považovan za zlo a treba trava je tam běžnou součastí života jako u nas ted alkohol. je však k tomu zlepšovani pozice nás nealkoholiku přistupovat obezřetně a s vědomím v kteremto národě že se co pokoušíme menit . protože tady je to asi o tomhle
http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/72358 ... nesneseme/
většina naroda si bohužel vystačí z takovouto zprávou
a da se říci že žijou tupě mezi čísly pruzkumů .
co to asi napacha v takhle myslícím narodě nechci ani domýšlet .
jde mi ale třeba o to že jsou lide kteří potřebuji konopí opravdu k lečbě a potřebuji si ho pěstovat neb nemají ty velke prachy
a mame moralní povinost především vyřadit konopí z toho obludneho paragrafoveho šílenství protože je to lek .
tam jde především o pomoc potřebným .

pak se možna s narodem bude dat začit bavit o čemsi volnějším jestě dale
ale mam strach aby takto urychlený a nedomyšlený plan nesmazl všechno dle zakonitosti pruzkumu --zasraný fetaci všichni a na to se napijem :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvky (celkem 3):
Michal.Ketner, Jan.Nezhyba, Leszi
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal.Ketner »

tak ty čísla mě překvapila :-D , tak ono to bude někde řečeno že program je dlouhodobý to znamená že k tomu možná budem konvergovat třeba 20,30 možná i více let, nepočítám s tím, že prostě ze dne na den se vyhlásí, povolení všeho, ale právě proto bych se nebál dlouhodobé vize s tím že první krok bude marihuanu, kterou chtě nechtě nezastaví skoro nikdo, dávám tomu 10 let a svět konopí uzná jako lék, věřím že lidi s přilivem kvalitních informací to pochopí , studie mluví jasně,

k tomu článku ještě: stačí znění zákona o toxikomanii 1) Kdo svádí jiného ke zneužívání jiné návykové látky než alkoholu nebo ho v tom podporuje anebo kdo zneužívání takové látky jinak podněcuje nebo šíří, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Michal.Klus

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Michal Ketner píše:tak ty čísla mě překvapila :-D , tak ono to bude někde řečeno že program je dlouhodobý to znamená že k tomu možná budem konvergovat třeba 20,30 možná i více let, nepočítám s tím, že prostě ze dne na den se vyhlásí, povolení všeho, ale právě proto bych se nebál dlouhodobé vize s tím že první krok bude marihuanu, kterou chtě nechtě nezastaví skoro nikdo, dávám tomu 10 let a svět konopí uzná jako lék, věřím že lidi s přilivem kvalitních informací to pochopí , studie mluví jasně,

k tomu článku ještě: stačí znění zákona o toxikomanii 1) Kdo svádí jiného ke zneužívání jiné návykové látky než alkoholu nebo ho v tom podporuje anebo kdo zneužívání takové látky jinak podněcuje nebo šíří, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

počkejte až mikoupite frtana vas do basy pošlu :)
jj to jsou extremy a podobnychje potřeba zbavit se....

3íření toxikomanie bych postihoval v připadě poskytnutí vybídnutí nezletilého(é)
zbytek at si sdílítřebas i semínka havaiské růže to mi je šumak
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvek:
Michal.Ketner
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k vyjádření garanta pro Zdravotnictví k legaliz

Příspěvek od Michal_Wagner »

Heej.

Základní pilíře Strategie protidrogové politiky města Brna
Pilíře Strategie OFFTOPICprotidrogové politiky města Brna jsou v souladu s Národní strategií protidrogové politiky a Krajskou strategií a to:

Primární prevence
Odradit od prvního kontaktu s návykovou látkou, naučit odmítat návykovou látku, nabídnout smysluplné využívání volného času. Zvláštní pozornost je zapotřebí ve městě Brně věnovat specifické primární prevenci a indikované primární prevenci pro ohrožené skupiny dětí (neorganizované a neorganizovatelné děti a mládež se specifickými problémy).

Léčba a resocializace/reintegrace
Léčit problémového uživatele návykových látek, poskytnout komplexní péči dle individuálních potřeb a zdravotního stavu v zařízeních vybudované sítě ve městě Brně. Prioritou je léčba a následná komplexní péče v cílové populaci děti do 15 roků.

Snižování rizik
Snížit a mírnit škody z užívání návykových látek u problémových klientů. Motivovat klienta ke změně životního stylu se zvláštním zřetelem na cílovou populaci děti a mládež. Vzhledem ke snižování věku v souvislosti s užíváním návykových látek ve městě Brně, je zapotřebí situaci komplexně řešit a motivovat klienty ke změně životního stylu zejména v cílové populaci děti do 15 roků.

Snižování dostupnosti drog
Snižovat dostupnost drog všemi prostředky (likvidace varen pervitinu, prodej návykových látek na černém trhu, likvidace pěstíren marihuany, dovoz a prodej netolerovaných drog) se zvláštním zaměřením na cílovou populaci děti a mládež z důvodu nárůstu užívání návykových látek v některých rizikových skupinách
Touto činností se zabývá
systematicky policie.
Jsem na Krno hrdý :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvek:
V__
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Odpovědět

Zpět na „Návykové chování“