CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Děkuji za slova.
Honza Novák mi na výzvu napsal, že slovo stihne dodat nejdříve dnes večer.
Odsunout takto na poslední chvíli hlasování nepovažuji za dobré, takže rezervuji tento příspěvek pro jeho závěrečné slovo.
EDIT: Teď mi Honza volal, že to zkusí dodat obratem, tak pokud nikdo není proti, posuneme hlasování v případě potřeby o hodinu, pokud to bude potřeba pro začlenění závěrečné řeči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Martin.Stanek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2447
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak »

Vážené celostátní fórum, Piráti,

předně bych rád poděkoval předsedajícímu za nestranné a kvalitní předsedání. Také děkuji všem, kteří se účastnili diskuze férově, bez postranních úmyslů.

Prosím všechny, aby si před hlasováním pročetli jak podnět na odvolání, tak toto jednání CF. Myslím si, že motivace mnohých aktérů je naprosto zřejmá.

Udělal jsem chybu za kterou se zde všem omlouvám. Do Vltavotýnské Teplárenské, společnosti s majetkovou účastí města (51%), jsme nominovali a odhlasovali neuvolněného zastupitele za Piráty Simona Kostadinova, bez proběhlého výběrového řízení. Výběrko jsme nikde a nikomu neslibovali. Jedná se o pozici za pár tisíc korun měsíčně. K tomu vyjádření Simona. Vše bylo za vědomosti našeho MS Českobudějovicko. Stav jsme nepovažovali za optimální a chtěli jsme ho vyřešit vypsáním výběrka, což jsme ovšem neudělali včas a je to jednoznačná politická chyba.

Výběrové řízení na pozici člena správní rady bylo vypsáno, je promováno a celou jeho organizaci zašťituje PkS.
Dokument Janusze Konieczného nyní KK (bez mé účasti) ve spolupráci s RK připravuje ke zveřejnění.
Odstoupil jsem z pozice místopředsedy KK.

Rád bych ještě jednou zdůraznil, že jsme od počátku s výběrovým řízením počítali. Proč to trvalo tak dlouho?
Jednak jsme mysleli, že tento stav je sice na čáře, ale ne za ní, tudíž jsme to považovali za věc důležitou, nikoliv akutní.
Druhak máme v Týně nad Vltavou koalici 11/10 a těch jedenáct koaličních zastupitelů je složeno z pěti různých volebních uskupení (stran/hnutí). Mít těsnou a různorodou koalici je velmi obtížné, dochází k mnoha “třením”. Za ten cca rok a půl máme za sebou již několik dohadovacích řízení a ještě více koaličních jednání. Od ledna jsme jednali zda-li bude koalice vůbec pokračovat, finální koalice kde jsme to rozsekli proběhla až po ukončení nouzového stavu. Když nevíte jestli za měsíc ještě budete v koalici, nepovažovali jsme za úplně férové vypisovat výběrové řízení na nejistou pozici.

V lednu jsem opět kandidoval s tím, že bych rád dokončil ohromný úkol, ten největší, který jsem v KK měl. Stál mě to několik dní dovolené i neplaceného volna a minimálně vyšší desítky hodin času. Jedná se o prošetření výběrových řízení v Praze, případ jehož jsem zpravodajem. Pokud skončím před tím, než případ rozlouskne RK hrozí, že zde zůstane navždy trpká pachuť toho, že když se někdo “vrtá” ve věcech mocných, tak ho lze odstranit. Ať RK rozhodne jakkoliv, vždy se bude nasnadě: “Jo, Novák šel po Praze a jak skončil?”. Čímž neříkám, že taková byla Mikulášova motivace.
Hlavní větev Pražských výběrových řízení je již před RK. Pokud je pravda, že Novák neměřil všem stejným metrem, že s “uvolněnou” (7K hrubého/měsíc) kolegyní šikanoval ZKHMP, manipuloval informace ve spisu, či neuváděl veškeré údaje, tak je fér, aby to u RK schytal Novák.
Pokud nebudu odvolán a zároveň bych u RK v tomhle oheldu "pohořel", rezignuji na členství v KK.

Nejvíc mě na celé věci mrzí, že moje osoba a moje chyba je zneužívána k diskreditaci Kontrolní komise jako celku. Takovéto jednání považuji za krajně neférové a hlavně nezakládající se na pravdivých argumentech.

Díky za informovanou a čestnou volbu,

Honza

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Děkuji za dodání závěrečného slova, hlasování je tedy připraveno zde:
viewtopic.php?f=477&t=52529&p=702331#p702331
EDIT: Hlasování rozeslání emailem z Heliosu.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Suchan »

Odkaz v Heliosu na Závěrečné slovo Odvolávaného nefunguje. Asi by se to hodilo opravit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Díky za upozornění, řeším.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nové hlasování je zahájeno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... c9402/view

Doufám že dobře, omlouvám se za pochybení, které jde zcela na moji hlavu.

EDIT: rozesláno majlem z heliosu a SZ na fóru.
Hlasování je protaženo o dvě hodiny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Martin.Suchan, Jan.Bednarik, Pavel.Moravec

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1439
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1394 poděkování
Dostal poděkování: 1242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Pavel.Sramek »

@Vojtech.Pikal
Jsou dvě hlasování?? Není to zmatečné?

Výše jsem našel pouze zmíňku o nefunkční linku, ale nevidím od tebe jasné stanovisko, pouze potvrzení, které nevím, jestli je adresováno@Martin.Suchan anebo někomu jinému.

Zvláště v situaci, kdy se CF odvolává z funkce my to přijde jako slabé vysvětlení dvojího ,,vyhlášení" hlasování CF, vyhlášení v uvozovkách, protože jsi zprávu rozeslal jen jednu, s tím správným, ale kdo má upozornění na Helios hlasování a o víkendu na fórum nepřišel, může být zmatený.

Žádám tímto předsedajícího, aby důsledně vysvětlil Své kroky, důvod opětovného hlasování, statistiky účasti prvního i druhého hlasování a pak mi sdělil Svůj názor, zda na základě dodaných faktů, nelze tvrdit, že (ať už hlasování dopadne jakkoliv), se strana, co prohrála může/nemůže domáhat opětovného hlasování na základě špatného postupu předsedajícího.

Děkuji Vojto.
Tahle žádost není myšlena zle, ale např. já jsem si opětovného hlasování všiml až nyní a jsem z toho hodně překvapený.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2828
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7368 poděkování
Dostal poděkování: 3544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj,

proč hlasování neběží až do dnešních 22 hodin, jak se píše v Jednacím řádu? Rád bych hlasoval i v tom novém hlasování. https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#hlasovani_na_internetu

Podávám námitku proti postupu předsedajícího a navrhuji, abychom hlasovali od pátku 19. do pondělí 22. června tak, jak ukládá Jednací řád.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Magdalena.Valdmanova, Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal, Libor.Adamek

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18719
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33960 poděkování

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jsem proti námitce - to, že předsedající se v opraveném hlasování o den uklikl, lze napravit prodloužením hlasování do zítřejších 12.00, nemusíme to celé ještě o týden protahovat.

Edit: Zatím jsem vypomohl prodloužením do zítřejších 8.00, tedy o dobu, po kterou bylo hlasování nedopatřením uzavřeno. Zbytek už nechám na předsedajícím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Snizek, Michaela.Nepejchalova, Jan.Novak, Rostislav.Reha, Robert.Magni, Ondrej.Kalis, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 9/2020 Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

To je fakt celé kovbojka a adept na zmatečné hlasování a snad i výměnu předsedajícího, tvl. :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Magdalena.Valdmanova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“