Koncept zdravotnictvi

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1544
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 862 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Jiri.Demel »

Koncepci zdravotnictví jsem měl bodově připravenu již před př. volbami. Bohužel se mnoho změnilo, ale v rámci možností a mála času se připojím. Nedávno jsem žádal Jakuba o zákon, stáhl jsem jej - ale není to komplet-chce to ještě všechny vyhlášky a nařízení ministerstva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kucera, Vitezslav.Praks
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Adam.Soukal »

Jiri Demel píše:Koncepci zdravotnictví jsem měl bodově připravenu již před př. volbami. Bohužel se mnoho změnilo, ale v rámci možností a mála času se připojím. Nedávno jsem žádal Jakuba o zákon, stáhl jsem jej - ale není to komplet-chce to ještě všechny vyhlášky a nařízení ministerstva.
Není problém. Mrknu na to po hokeji nebo zítra a pošlu ti to na pirátský mail.
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1544
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 862 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Jiri.Demel »

OK
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

- Radim Gál
- Tom Vymazal
- Lenka Štrosová
- Zdeněk Hess
- Jarda Kučera
- Víťa Praks
- Adam Šoukal
- Petr Vileta
- Jirka Demel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kucera, Marcel.Kolaja
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Lukas.Findeis »

+ já.

Netušil sem co (a jestli vůbec něco koncepčního a použitelnýho) budou schopni přihlášení lidé stvořit, ale teď už mám o pirátský vizi zdravotnictví dost jasnou představu viz https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 343&t=7675.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... hyde-park/
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/j ... emid=12225
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Vymazal, Petr.Bajgar, Jaroslav.Kucera

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Lukas Findeis píše:+ já.

Netušil sem co (a jestli vůbec něco koncepčního a použitelnýho) budou schopni přihlášení lidé stvořit, ale teď už mám o pirátský vizi zdravotnictví dost jasnou představu viz https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 343&t=7675.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... hyde-park/
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/j ... emid=12225
Myslim, ze si spolu budeme znacne notovat. Hnizdil, podle toho co posloucham na tom hyde parku, rika naprosto to same, co lide ze sfer, kterymi jsem ovlivnen ja. OFFTOPICNakonec to vypada, ze ten svet precejen nejak zachranime.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Zdenek.Hess
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 13 úno 2010, 00:02
Profese: lékař
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Zdenek.Hess »

Tyhle věci jsou dohledatelný. Vyhlášky a zákony. Současná situace ve zdravotnictví je ve skutečnosti katastrofální, vpodstatě jde o poškozování pacientů nedostatečně odbornou péčí. Zdravotníci jsou v situaci, kdy je zklamaly všechny politické strany. Kdybychom jim nabídli podporu, budou na naší straně. Nezapomínjeme, že jsou to z velké části vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří se nenechají nachytat na populismus. Je to jediná cílová skupina v politice, která bude reflektovat na skutečně věcnou diskuzi.
Až se k tomu dostanu, napíšu více.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hess za příspěvky (celkem 4):
Roman.Kucera, Jaroslav.Kucera, Petr.Vileta, Vitezslav.Praks
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Zdenek Hess píše:Tyhle věci jsou dohledatelný. Vyhlášky a zákony. Současná situace ve zdravotnictví je ve skutečnosti katastrofální, vpodstatě jde o poškozování pacientů nedostatečně odbornou péčí. Zdravotníci jsou v situaci, kdy je zklamaly všechny politické strany. Kdybychom jim nabídli podporu, budou na naší straně. Nezapomínjeme, že jsou to z velké části vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří se nenechají nachytat na populismus. Je to jediná cílová skupina v politice, která bude reflektovat na skutečně věcnou diskuzi.
Až se k tomu dostanu, napíšu více.
Souhlasim, jen si myslim, ze si musime definovat vyznam slova "odborna pece". Napriklad pokud jde o problematiku porodu (a omlouvam se predem za konkretizovani), tak dneska jsou porody brany tak prilisne odborne, az je to absurdni. Porod neni nemoc, lec v ceskych nemocnicich se k nemu tak stavi. Proto bych misto odborna radeji pouzival slovo adekvatni, pricemz si musime dat obrovsky pozor, abychom nevytvorili jen snusku obecnych idealistickych kecu, ke kterym slovo adekvatni az nebezpecne navadi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Petr.Vileta
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Jiri.Bednarik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 10 lis 2009, 18:38
Profese: lékař
Bydliště: Moravská Třebová
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od Jiri.Bednarik »

Zdravím Radime,
píšu sice šíleně opožděně,ale právě,že pracuji nyní jako lékař v malé nemocnici(Nemocnice následné péče Moravská Třebová,což je vlastně LDN,že),jsem mimo koncepční dění,přes Patrika Doležala jsem byl přiveden až teď k tvé myšlence...
Abych byl stručný,rád se do koncepční práce na zásadách opravdu dostupné a funkční zdravotní péče a zdravotnictví,jako systémového celku budu podílet.
Sice mně trochu ujel vlak-byl jsem v letech 1999-2006 pro nemoc mimo aktivní činnost a teď jsem zastrčen tady v M.Třebové-,na druhé straně jsem byl počátkem 90.let přímo uprostřed počátků základních reforem zdravotní péče,tedy vzniku pojišťovnického solidárního systému,vzniku soukromých praxí,vzniku samostatných právních subjektů(vím,co se chtělo a vidím,jak to dopadlo).
A nyní,i přes "pokročilý věk" vidím vše,o čem píšeš a myslím si,že otázky zdravotní péče a návaznosti sociálních služeb(příp.dávek) je pro veřejnost důležitým tématem.
Ostatně,uvidíme se v Křižanově a můžeme lecos probrat.
Moc zdravím!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Bednarik za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Malek, Vitezslav.Praks, Petr.Vileta, Karel.Fuzik, Lukas.Findeis, Jaroslav.Kucera
Jiří B.-Mor.Třebová
rvh
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 725
Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Koncept zdravotnictvi

Příspěvek od rvh »

super, diky za pomoc, tesim se. je dobre, ze se k tomuto tematu chteji venovat jak doktori, tak sestry, tak i "pacienti" ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi rvh za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Zamčeno

Zpět na „Zdravotnictví“