Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Bezpecnost

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Vnitro a bezpečnost. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Tomasunger píše:Sakra. Pardon to je z toho že to čtu v práci ve spěchu. Tak to jsem se teda vytáhnul :lol: :roll: ;) příště se polepším
To se stane, že se člověk přehlídne.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3078
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4852 poděkování
Dostal poděkování: 6429 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Jan.Hora »

Co se týče přibrání odborníků do diskuse, oslovil jsem sdružení LEX s nabídkou vést odborný dialog, mám s nimi dobré zkušenosti. Viz zápis v registru: post524683.html#p524683
Další schůzka bude po ustavující schůzi sněmovny, budu informovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Anna.Ungerova, Vladek.Vacha, Jiri.Koudelka, Tomas.Unger

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Vladek.Vacha »

To je jistě záslužný počin. Pohybuji se v legislativě ohledně zbraní a bezpečnostního materiálu na vyšší úrovni 15 let včetně účasti na pozměňovacím návrhu u zákona o bezpečnostním materiálu. Kluci z LEX mají spousty věcí a i veřejně je to prezentováno a dostupné ohledně "nesmyslného" požadavku EU. Ke kterému my se nemusíme přiklonit a je to jen na ČR zda implementujeme nebo ne, jelikož se jedná o doporučení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Tomas.Unger, Michal.Soltys, rezzist
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Josef.Steinbauer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 25
Registrován: 23 říj 2017, 17:01
Profese: technik
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Josef.Steinbauer »

vyjadrim se jen obecne:

tato tzv. evropska zbranova smernice byla "vyprodukovana" v reakci na atentaty ISIS fanousku v zapadni evrope. Bohuzel, misto aby se slo k meritu veci (coz je pouziti nelegalnich zbrani pri techto utocich), se vymyslel tento paskvil, ktery utoci na legalni uzivatele zbrani. Dal uz se k tomu nechci vyjadrovat, protoze bych napsal hromady radku a je to zbytecne. CR se mela hlavne branit predtim a ne az ted podanim zaloby (ktera bude zamitnuta na 99%).
Uživatelský avatar
Michal.Soltys
Mediální odbor
Příspěvky: 76
Registrován: 25 říj 2017, 20:51
Profese: Dělník
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 707 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Michal.Soltys »

Žádný zákon ani směrnice nikdy nezabrání vyšinutému člověku/teroristovi apod. si obstarat poloautomat nebo jinou účinější zbraň. Nic nezabrání tomu, abych si doma tu zbraň upravil a následně ji použil. Můj osobní názor je, že toto nařízení je jen další populistický kousek, kterých eurobyro produkuje spoustu. Ale budiž, když jsme povini toto nařízení implementovat, tak to udělejme tak jak chce EU a dál to neřešme. Nemyslím si, že na divočáka budu potřebovat poloautomat ( nejsem myslivec a ani držitel zbraně), tak mne když tak opravte ;)
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Kazatel píše:Žádný zákon ani směrnice nikdy nezabrání vyšinutému člověku/teroristovi apod. si obstarat poloautomat nebo jinou účinější zbraň. Nic nezabrání tomu, abych si doma tu zbraň upravil a následně ji použil. Můj osobní názor je, že toto nařízení je jen další populistický kousek, kterých eurobyro produkuje spoustu. Ale budiž, když jsme povini toto nařízení implementovat, tak to udělejme tak jak chce EU a dál to neřešme. Nemyslím si, že na divočáka budu potřebovat poloautomat ( nejsem myslivec a ani držitel zbraně), tak mne když tak opravte ;)
Mě třeba jde o sběratele, kluby vojenské historie, soukromé muzejníky a nejde jen o ostré zbraně týká se i vybraného příslušenství, znehodnocených zbraní, zbraní kategorie D a maket..... Soukromá muzea třeba jen na "kralicku", muzea opevnění mají návštěvnost za tento rok cca 100 000 návštěvníků, což je víc než státní subjekty. Tak tyto soukromé subjekty prakticky nebudou mít co vystavovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Robert.Magni
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Kazatel píše:Žádný zákon ani směrnice nikdy nezabrání vyšinutému člověku/teroristovi apod. si obstarat poloautomat nebo jinou účinější zbraň. Nic nezabrání tomu, abych si doma tu zbraň upravil a následně ji použil. Můj osobní názor je, že toto nařízení je jen další populistický kousek, kterých eurobyro produkuje spoustu. Ale budiž, když jsme povini toto nařízení implementovat, tak to udělejme tak jak chce EU a dál to neřešme. Nemyslím si, že na divočáka budu potřebovat poloautomat ( nejsem myslivec a ani držitel zbraně), tak mne když tak opravte ;)
Docela by mě zajímalo, co si vlastně představujete pod pojmem "poloautomat", což je vlastně každá samonabíjecí zbraň.
Jsem na rozpacích. EU prosazuje populistický nesmysl, který omezí velké množství bezúhonných lidí, zatímco nebude mít žádný bezpečnostní přínos, ale máme se s tím smířit a nemáme to řešit? Hrozí zabavení legálně zakoupených předmětů v hodnotě minimálně desítek tisíc korun, když se budu bavit jenom o naší domácnosti. A to nemluvím o sběratelských kusech v rámci spolků, muzeí apod., jak je zmíněno výše.
Je pravda, že na divočáka samonabíjecí zbraň nutně potřeba není. Mám se tedy smířit s tím, že co nepotřebuji, bude mi výnosem EU zabaveno? Co to bude příště?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Unger, Robert.Magni, Jiri.Koudelka
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Vladek.Vacha »

doporučuji například jedno z mnoha vyjádření LEXX viz.příloha
Přílohy
LEX_Evropska_smernice_a_co_dal.pdf
(103.42 KiB) Staženo 90 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Robert.Magni
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Kdyz uz se mluvi o LEXX, tak bude fajn si s nima potykat bo pred vobama o nas psali, ze jsme pro tu nesmyslnou EU smernici.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postoj Pirátů k evropské "zbraňové" směrnici

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Vlastimil.Efraim píše:Kdyz uz se mluvi o LEXX, tak bude fajn si s nima potykat bo pred vobama o nas psali, ze jsme pro tu nesmyslnou EU smernici.
Už tu kolega psal, že toto řeší.... ale to je o tom pro co PS je nebo není v této oblasti. Já na to úplně nenarazil na oficiální stanovisko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Robert.Magni
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Odpovědět

Zpět na „Vnitro a Bezpečnost“