Priority zahraničního odboru

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Omlouvám se za neúčast, ale přejížděl jsem zrovna do Německa. Hloupé je, že CF mi koliduje s jinou aktivitou, takže se taky nezúčastním (max se urvu na pár hodin). Z mého pohledu jsou priority tak, jak jsou, ok, byrokraté se nažerou, koza zůstává celá. Každý stejně nakonec dělá, co umí a chce, na co nejsou lidi, to se nezrealizuje, i kdybychom si to 100x napsali na seznam. V tomto má Petr pravdu a bude to pravda tak dlouho, dokud neseženeme balík peněz a nestaneme se klasickou politickou stranou.

Nakonec si stejně musíme říct, co konkrétně chce kdo dělat. A relevantní je, aby se na to našly peníze, aby to neskuhralo na tom, že není na cestovné, zaplacení serveru atp. Veškeré další šaškování s prioritama povede akorát k tomu, že někomu zadřeme jeho "srdci milou činnost" a on si raději hodí nohy na stůl OFFTOPICjakože přijde mi pitomé si vzájemně blokovat činnost škrcením peněz, odebíráním přístupových práv atp., na to jsou v téhle straně jiní experti. Z tohohle hlediska mě ty priority přijdou v pohodě, já tam perspektivu rozpočtové kapitolky vidím pro všechny činnosti, které by mě bavily.

Já oběcně hodlám dělat cokoli, co souvisí s Němci a někdo to objektivně potřebuje. Což v tuhle chvíli znamená, že potřebuju podporu pro PP3, tj. finance a parťáka (Petře?), se kterým bychom případně byli schopni udělat nějakou konferenci (až to na nás vyjde).

Kromě toho mám chuť podporovat PP-EU a mám vytipované 1-2 lidi, které se mi třeba podaří časem přitáhnout do strany a vypadají, že by je to mohlo zajímat a mohli by na tom chtít spolupracovat (a speciálně jeden z nich by do toho šel hlavně kvůli PP-EU a kvůli jiným tématům se zřejmě moc nepřetrhne). Další parťáky si hodlám, pokud to půjde, hledat v Německu. A s pozicí "jediných snažících se" nemám problém, u činností, jako je rozchozování webu nebo pořádání programových konferencí je stejně potřeba sehraná parta na jednom místě, než 1 aktivista z každé země. Taky trošku počítám s tím, že s předsednictvem PP-EU se spíš dohodneme, když nebudou mít nikoho jiného, aby za ně dělal jejich práci (resp. případně platil jejich účty). Takže trochu doufám, že to bude tak, jak chceme a potřebujeme my (a oni ať si užívají záři reflektorů).
@Tomáš: kdybychom se zorganizovali, bylo by fajn, kdyby se na podobnou činnost našel nějaký podpůrný budget. Jasně, že na to všichni ostatní kašlou, ale kdyby se náhodou v celé Evropě našla alespoň jedna aktivní skupinka, bylo by fajn, kdyby to nedojelo na penězích.

Poslední věc, která by mě zajímala a na které bych se chtěl podílet, je budování těch mezinárodních komunikačních/hlasovacích systémů, což tu v různé souvislosti zmiňovali různí lidé (např. Vašek Málek). Tu technickou stránku ale sám nepořeším, takže čekám, jestli se objeví nějací lidé, ze kterých by šel vytvořit tým. Opět - možná bude třeba v nějaké míře investovat do techniky, elektřiny, přístupu k netu nebo třeba nákupu domén.

Hlavním úskalím ovšem je, že moje šéfstvo očekává odevzdání dizertace někdy během příštího léta....ale tak to se podá. :D Čili porady se s největší pravděpodobností nezúčastním (proto to sem celé píšu), ale kdyby tu byl někdo, kdo má čas a chuť něco z tohohle řešit, dejte vědět, dohodneme se. Stejně budu dělat ve finále akorát to, k čemu seženu člověka, se kterým se budeme vzájemně hecovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora, Marketa.Gregorova, anonym72078
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj, podle doodle vyhrál termín 1. 8. OFFTOPIC(Petře, proč zase nejsi zapsaný!? :D) a následuje CF, navrhuji tedy následující: 1. 8. se sejdeme na německém mumble v místnosti Česká pirátská strana v 20:00; do padu zde zaneseme vše relevantní a pokusíme se o tvorbu priorit (možná i úspěšně); a další den na CF bych s těmi, kteří budou přítomni, ráda v nějaké volné hodině priority dokončila či, pokud budou plně hotové, rovnou schválila. Súhlas? Stačí palec či mlčení, pokud ano.

Mějte krásný den! .)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Helena.Jarolimkova, Dalibor.Zahora, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov, anonym72078

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Libor.Spacek »

I hate mumble, ale na cfku se těším na konstruktivní setkání.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Dovoluji si ZO upozornit na situaci kdy mnoho zemí ve kterých jsou PP zatím jen velice vlažně reaguje na petici k jednání EU o legalizaci konopí. Dosažení potřebného počtu hlasů je nejspíš ve zbývajících 115 dnech nereálné ale stejně má smysl zkusit jaké jsou možnosti součinnosti PP. Měli jsme nebo možná ještě máme přece své zástupce v PPI a v Mladých Pirátech atp.
Screen shot 2014-07-27 at 16.42.29.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Potřebuju palec možná, momentálně jsem časově trošku zadřený....
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

1. 8. v osm vecer budu na pre-party v Praze a pripority ZO me fakt nebudou trapit, takze se zrejme pridam jen do dodelavaciho bloku, pokud zrovna nebudu jeste kandidovat do RP, pac to se budu soustredit jen na sebe.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Markétko, nechceš to posunout na příští týden: stejně bude zase spousta lidí na té party...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od anonym72078 »

Ahoj!

1) Na party nebudu. Prijedu pouze na CF, mumble se zucastnit mohu, ale pokud je hned druhy den osobni setkani, tak ho nevidim jako nutnost
2) Nenapsal jsem se do mumble, protoze jsem se stehoval na novy byt, jak jsem rikal
3) Jak rika Mikulas - nejlepsi bude nastaveni podle aktivnich lidi; stejne bych se ale snazil smerovat ruzne cinnosti k jednomu hlavnimu cili.
4) Osobne za ten cil povazuji nastartovani okolnich stran v blizkych slovanskych zemich (Polsko, Slovensko, balkanske zeme), abychom dosahli alespon podobneho efektu jako Rakusani s Nemci (aktivni Slovaci -> pro mnoho lidi dukaz, ze jsme mezinarodni; vzajemna vypomoc atd). Ze zacatku to ale pro nas samozrejme bude znamenat obeti (penize, cas). Samozrejme se ale uskromnim, kdyz vetsina nebude souhlasit. Rad bych pro to ale neco realneho delal (ne jen prd tiskovou konferenci, po ktere druhy den nestekne pes).
5) Asi se opet nabidnu do pozice koordinatora Flagshipu, protoze za tu dobu, co jsem na to rezignoval, si to stejne nikdo neprevzal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

K vyjadreni ohledne povyseni naseho irc mezi pirateirc.. bylo mi receno, ze dalsi servery nepotrebuji, maji pry dostatecnou kapacitu na pokryti vsech eu zemi [zakladatele jsou z anglicke pirate party].. kdyz jsem prosil o direct link na nas irc server, tak mne slusne poslali nekam..

Mohou nam tedy nabidnout nasledujici:
Vytvori nam kanal #PPCZ na jejich serveru, tento kanal bude umisten v seznamu na strankach pirateirc.net jako nas..

S ohledem na to, ze nas irc server ma specificke vlastnosti jako treba automaticke rozpoznani, kdo se pripojil pokud je dana osoba pripojena na forum [nevim ted, zda to funguje ve vsech klientech, ale pres web urcite], tak jsem to nechal byt..

Spise bych byl pro, abychom zacali vice pracovat na diaspore [nasadit prihlaseni pres pirateid, pridat nejaky online chat, pridat webrtc pro online konference] a pokusit se nalakat pomoci pp-eu co nejvice piratu na tento pod diaspory..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Lastuvka za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Ondrej.Profant
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od anonym72078 »

A tyhle technicke detaily nejakeho IRC souvisi s prioritami ZO jak presne?
Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“