Společný program pro Eurovolby

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Michael.Polak »

Tak jsem asi objevil, kde jsem se té diskuze měl účastnit. Snažil jsem se do programu propašovat některé myšlenky, které jsem dříve (bez valné odezvy, tedy víceméně soukromě) rozvíjel u sebe v sekci Soukromí. Víceméně mám pocit, že to byly na na evropský program příliš složité nápady (vlastně si ani nejsem jistý, jestli spadají do sféry "politický program": jsou to prostě nápady). Víceméně jsem to pochopil tak, že do finálního programu začleněné nebudou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, V__

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Kontaktovala mě Julia Reda (PP-DE) ohledně slibu:

podatelna-administrativniho-odboru-f227 ... 20042.html

Údajně ho podpoří němečtí a švédští kandidáti. Sdělil jsem jí:
Marcel Kolaja píše:We don't have a definitive schedule yet. According to the proposal, the
primary elections should end on February 19, 2014. Introduction of the
candidates for the leader should, however, start in January at latest.
Some of them are already known. I am one of them.

How is it going in Germany? Do you have your list already?
Současně jsem vyjádřil svoje výhrady ke slibu:
Marcel Kolaja píše:> uphold the No-Asshole clause. No matter how competent they are, we
> will not employ people who bully or discriminate against others, or
> endanger the team cohesion by their social behaviour. We will not let
> sexism, racism, ableism or other discrimination or harassment go
> unchallenged.

What is ableism? I can't find it even in a dictionary. Furthermore,
I think this point is a bit of an overreach. I understand that the goal is
to keep the team workable, but I can imagine employing various weird
people for completing particular tasks (e.g. collect some information)
when they can be efficient in the task and keeping them away from the
team.

> be exemplary. We will make the mandate our primary occupation. We
> explicitly agree to the Code of Conduct for Members of the European
> Parliament (link) and pledge to behave accordingly. We will not work
> with nationalists or racists.

I don't think it's wrong to work with nationalists on goals that we want
to achieve. I guess it's wrong to reject someone's idea just because his
ideology is unacceptable for me.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vlasaty, Jana.Kolarikova, Marketa.Gregorova, Vojtech.Pikal, V__

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Díky za sdílení odkazu, Marceli, do AO moc často nezavítám, takže jsem o slibu vůbec nevěděla. Dej vědět průběh vyjednávání - jestli tedy je ještě možnost škrtání atp. Trochu mě překvapuje, že to nebylo nějak výrazněji šířeno skrze mailing listy ani to nebylo založeno na většinové spolupráci, ale budiž, dokud z toho vznikne dokument, s nímž je možné se ztotožnit. :)

Jinak program je hotov! Zadala jsem ihned překlad, aby mělo RV čas si to přečíst a schválit/vetovat (deadline pro veto je 29. 11. 2013 vč.!, DL pro ratifikaci textu je 6. 1. 2014). Pro angličtináře, co jsou nedočkaví, jsem si to dovolila hodit sem: https://piratenpad.de/p/PROGRAM.

Mini OT: Byly to náročné konference, ale myslím, že jde o docela solidní úspěch!

Michale: Naopak, tvé návrhy se tam protlačily majoritně. Především zásluhou Britů, kteří se nad tvými odstavci úplně rozplývali. Jeden dokonce hodlají implementovat do vlastního národního programu. :D Pokud bys chtěl probrat soukromí etc. s nějakou spřízněnou duší ze zahraničí, mohu zprostředkovat kontakt. Myslím, že by to mohlo být přínosné pro obě strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Marcel.Kolaja, Filip.Krska, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1114
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Profese: ---
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1200 poděkování
Dostal poděkování: 1031 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Ondrej.Polansky »

Lukas Cernohorsky píše:Chtěl jsem požádat, jestli ještě není v programu bod o zemědělství, potažmo osivec, tak bych rád přidal:
Piráti považují zachování druhové rozmanitosti osiv za důležitý princip, na kterém stojí svoboda Evropského občana. Jsme proti povinné evidenci semen a zákazu necertifikovaných odrůd jak pro domácí pěstitele tak pro velkozemědělce. Současné snahy považujeme za skandální úlitbu velkým korporacím mající za cíl uměle snížit nezávislost evropského občana, tedy úmysl, který nemá v naší společné evropské historii obdoby, jdoucí přímo proti duchu demokracie a svobody, na kterých stojí evropská myšlenka.
Navržením tohoto bodu byl Lukáš pověřen krajským sdružením na schůzi. Návrh byl podán včas, chtěl jsem se tedy zeptat jak s ním bylo naloženo.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Libor.Spacek »

Gratuluji! Valím na ten program oči a myslím, že se zřejmě stal nějaký zázrak. :shock: Přímá demokracie je podpořena a to hned na začátku. Všechny pochybné věci co se mi nelíbily zmizely. A to všechno aniž už bych se musel s kýmkoliv dál hádat. Už jsem v to pomalu nedoufal, ale upřímě gratuluji ZO k úspěšné exekuci mé pozice jakožto garanta Mezinárodních vztahů a k celkově solidnímu výsledku. I to, že se Evropští Piráti dokázali shodnout na koherentním textu je nemalý úspěch sám o sobě. Díky za to patří od nás obzvlášť Mikuláši Peksovi a Markétě Gregorové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Libor Spacek píše:Gratuluji! Valím na ten program oči a myslím, že se zřejmě stal nějaký zázrak. :shock: Přímá demokracie je podpořena a to hned na začátku. Všechny pochybné věci co se mi nelíbily zmizely. A to všechno aniž už bych se musel s kýmkoliv dál hádat. Už jsem v to pomalu nedoufal, ale upřímě gratuluji ZO k úspěšné exekuci mé pozice jakožto garanta Mezinárodních vztahů a k celkově ůspěšnému výsledku. I to, že se Evropští Piráti dokázali shodnout na koherentním textu je nemalý úspěch sám o sobě. Díky za to patří od nás obzvlášť Mikuláši Peksovi a Markétě Gregorové.
Markéto, díky za úžasný výsledek a moc se omlouvám, že jsem Tě v tom tento týden nechal samotnou. OFFTOPICStátnice, oslavy, prokrastinace, přítelkyně.... Doufám, že dodržíš svou část dohody a necháš se za to opít :)

Libore, díky moc za ohromnou trpělivost s takovými hulváty jako jsem já.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Libor.Spacek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15276
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9833 poděkování
Dostal poděkování: 18137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Roman.Kucera »

naštěstí je tam to evropské referendum zmíněno tak, že se to dá chápat jako nezávislá referenda ve všech státech EU a není to nijaxpecifikováno, takže asi OK.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Marketa Gregorova píše:Díky za sdílení odkazu, Marceli, do AO moc často nezavítám, takže jsem o slibu vůbec nevěděla. Dej vědět průběh vyjednávání - jestli tedy je ještě možnost škrtání atp. Trochu mě překvapuje, že to nebylo nějak výrazněji šířeno skrze mailing listy ani to nebylo založeno na většinové spolupráci, ale budiž, dokud z toho vznikne dokument, s nímž je možné se ztotožnit. :)
Odpověděl jsem:
Marcel Kolaja píše:Why wasn't participation on the text offered to other PPs too? I find it
unfortunate to create the text in a small group of Pirates and then ask
all candidates to sign it.
Máme demokratické minimum v angličtině, prosím? Díky!

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Navržením tohoto bodu byl Lukáš pověřen krajským sdružením na schůzi. Návrh byl podán včas, chtěl jsem se tedy zeptat jak s ním bylo naloženo.
Ahoj Ondro,
předložila jsem ho, ale bylo zamítnuto - hlavně kvůli Švédům. Ti na začátku poslali k vodě celý bod o zemědělství, jelikož se s tím nedokázali ztotožnit a bylo to... no, v podstatě přílišné zasahování do záležitostí, které si řeší jen ve své zemi. Já osobně Švédský přístup nedokáži vysvětlit lépe; na jednu stranu je chápu, na druhou stranu s nimi nesouhlasím. :D Snad jsem to alespoň trochu osvětlila. Nicméně Lukášovi zase bylo přislíbeno, že se ten bod klidně může dát k hlasování při tvorbě české verze programu, tudíž není nic ztraceno.

Ahoj Marceli,
moc děkuji, jsem zvědavá na odpověď.
Demokratické minimum jsem v angličtině nenašla, ale neměl by být problém tak krátký text přeložit během chvíle, pokud to potřebuješ teď asap. Jakmile se s tím poperu, napíšu ti do zprávy. ;) Tak jsem to stihla rychleji, než jsem očekávala, takže dodávám rovnou sem: https://www.pirati.cz/en/program/minimum.

OFFTOPICLibore, Mikuláši, já děkuji vám za všechnu vaši práci. ... A pít se půjde. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný program pro Eurovolby

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Marketa Gregorova píše:Jinak program je hotov! Zadala jsem ihned překlad, aby mělo RV čas si to přečíst a schválit/vetovat (deadline pro veto je 29. 11. 2013 vč.!, DL pro ratifikaci textu je 6. 1. 2014).
Nemělo by se tedy ASAP svolat jednání RV, aby se do 29.11.2013 stihlo hlasovat o vetování jednotlivých bodů programu. Doba hlasování je dva dny, tedy musí začít nejpozději 27.11., minimální lhůta na vyhlášení hlasování je tři dny, tedy musí být vyhlášena nejpozději zítra.

EDIT: Ad minimum: Napadlo mě totiž, jestli ten slib nedoplnit o něco z našeho minima.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Filip.Krska

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“