Squatting

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Squatting

Příspěvek od Roman.Kucera »

Už teď je vlastnictví budov omezeno/regulováno. Stačí mít barák v památkové zóně a nevyměníš si v něm ani okna. Squatting podle mého návodu je přesně takovou regulací, častvo v poctatě v zájmu vlastníka. Ostatně, když ta nemovitost spadne, přestane existovat. A vlastnictví pozemků je problematický institut sám o sobě. Jako vlastnictví vzduchu, vody a slunce. A samozřejmě duše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Squatting

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Shanil píše:V podstatě tím říkáš, že stát může vlastníkovi nemovitosti nařídit jak má se svým majektem zacházet. To je přístup, který by ovšem musel vycházet z nějakého sociálního konsensu, jak pohlížet na osobní vlastnictví když je v rozporu se zájmem společnosti.
Hele, tohle jsem už zažil za komoušů. Bydlel jsem s matkou v 1+1 v paneláku, zemřela mi babička a matka zdědila rodinný domek. Dostal jsem přípis od Národního výboru, že pokud se tam do X měsíců nenastěhuje někdo z naší rodiny, dají nám tam z moci úřední nájemníka. Museli jsme udělat takový malý podvod. Půjčili jsme si 10 tisíc, zašli k notáři, já tam od matky koupil 1/8 abych byl spolumajitelem, předal jsem jí peníze, notář to ověřil, šli jsme domů a vrátit ty půjčené peníze. Pak jsem se mohl jakoby nastěhovat (nahlásit si tam trvalé bydliště). Vůbec se mi to nelíbilo, ale říkal jsem si "no jo, komunisti".

Chce snad tohle někdo zavádět znovu? Já si koupím pozemek a pokud mi tam neroste plevel, nebo tam neskladuji něco páchnoucího nebo jedovatého, je každému houby po tom, co s tím pozemkem dělám. A totéž platí pro dům. Koupím dům a třeba nemám na opravy a usilovně na ně šetřím. Chci to třeba pro děti, kterým je ale zatím 5 let, takže mám času dost. Nikdo nemá právo mi tam bydlet jen proto, že to bude 15 let neobydlené. Nejzajímavější na squatterech je, že si většinou najdou barák ve městě. Squatty na venkově nejsou časté. Holt tam není MHD, kavárny, diskotéky a tak. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
anonym72701, Jana.Jirikova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Squatting

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Petře, víš kdo je Radovan Vítek?
Tím chci říct, že tak, jak to popisuješ, by to rozhodně fungovat nemělo, to se asi shodnem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
V__

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Squatting

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo Vlasaty píše:Petře, víš kdo je Radovan Vítek?
Tím chci říct, že tak, jak to popisuješ, by to rozhodně fungovat nemělo, to se asi shodnem.
Přečetl jsem si o něm na Wikipedii a víc o něm nevím. V získání každého velkého majetku je nějaká sviňárna, ale čistě teoreticky, pokud by vše získal naprosto čistě, vůbec nic bych proti tomu neměl. Nepřátelské převzetí? Proč ne, když současní vlastníci jsou neschopní mu čelit. Na tu Včelu si trochu vzpomínám. Tenkrát šlo o to, že se pár set lidí nebylo schopno složit po pár stovkách na právníka a s Vítkem bojovat. Všichni jen křičeli, že jim "bere družstvo", ale nedělali proti tomu vůbec nic. Když si před dům necháš složit haldu písku a děti ti jej začnou odnášet v kýblíčcích, tak asi nebudeš naříkat, ale vezmeš klacek a poženeš je sviňským krokem. Nebo ne?

EDIT: Takže ne, neshodneme se. :) Já totiž nerozlišuji podle velikosti majetku. Rodinný domek nebo 100 hektarová fabrika, mě je to jedno. Pokud byl majetek získán poctivě, nikdo do něj nesmí strkat rypák.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Squatting

Příspěvek od anonym2064 »

Petr Vileta píše:
Ivo Vlasaty píše:Petře, víš kdo je Radovan Vítek?
Tím chci říct, že tak, jak to popisuješ, by to rozhodně fungovat nemělo, to se asi shodnem.
Přečetl jsem si o něm na Wikipedii a víc o něm nevím. V získání každého velkého majetku je nějaká sviňárna, ale čistě teoreticky, pokud by vše získal naprosto čistě, vůbec nic bych proti tomu neměl. Nepřátelské převzetí? Proč ne, když současní vlastníci jsou neschopní mu čelit. Na tu Včelu si trochu vzpomínám. Tenkrát šlo o to, že se pár set lidí nebylo schopno složit po pár stovkách na právníka a s Vítkem bojovat. Všichni jen křičeli, že jim "bere družstvo", ale nedělali proti tomu vůbec nic. Když si před dům necháš složit haldu písku a děti ti jej začnou odnášet v kýblíčcích, tak asi nebudeš naříkat, ale vezmeš klacek a poženeš je sviňským krokem. Nebo ne?

EDIT: Takže ne, neshodneme se. :) Já totiž nerozlišuji podle velikosti majetku. Rodinný domek nebo 100 hektarová fabrika, mě je to jedno. Pokud byl majetek získán poctivě, nikdo do něj nesmí strkat rypák.
a tak to má byť. na děti s klackem a na holotu nenažranou zákonem. Ještě by si snad mysleli, že stát se nesmí rozprodat a půda je jejich. Nasrat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Squatting

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Shanil píše:
Petr Vileta píše:Když si před dům necháš složit haldu písku a děti ti jej začnou odnášet v kýblíčcích, tak asi nebudeš naříkat, ale vezmeš klacek a poženeš je sviňským krokem. Nebo ne?
a tak to má byť. na děti s klackem a na holotu nenažranou zákonem. Ještě by si snad mysleli, že stát se nesmí rozprodat a půda je jejich. Nasrat.
Martine, přečti si to ještě jednou. Tvůj písek před tvým domem (pravděpodobně na stavbu) a cizí děti ti ho roznášejí po okolí. Ty nevezmeš hul? :o

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Squatting

Příspěvek od Roman.Kucera »

Prázdné nemovistosti a lidi bez domova jsou svinstvo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
volani.webnode.cz, Marek.Dluhos, Petr.Bajgar
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Squatting

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ono by stačilo, kdyby obce pozemky pod nemovitostmi neprodávaly, ale pronajímaly. Tím by měly páky na majitele prázdných bytů a mohly by se zohlednit externality budovy, ve které nikdo nebydlí. Jenže NOZ jde zcela proti tomuto trendu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Marek.Necada
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Squatting

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Roman Kucera píše:Ono by stačilo, kdyby obce pozemky pod nemovitostmi neprodávaly, ale pronajímaly. Tím by měly páky na majitele prázdných bytů a mohly by se zohlednit externality budovy, ve které nikdo nebydlí. Jenže NOZ jde zcela proti tomuto trendu.
Podle nového OZ to snad není možné (mít pozemek a nemovitost zvlášť)

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Vlad86
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 271
Registrován: 23 srp 2014, 18:25
Profese: student, publicista, sociální pracovník
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Re: Squatting

Příspěvek od Vlad86 »

No a proč tedy Piráti nemají legalizaci či dekriminalizaci squattingu ve svém programu? https://www.facebook.com/pages/Legaliza ... k=timeline
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlad86 za příspěvek:
Petr.Bajgar
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“