CF 18/2022 - mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ivana.Antalova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 153
Registrován: 26 led 2019, 00:22
Profese: radní pro sociální věci a bezbariérovos
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Ivana.Antalova »

Celé devítihodinové jednání ustavujícího zastupitelstva na Praze 1 je k dispozici na těchto dvou odkazech:
https://www.facebook.com/prahajedna/vid ... 2456696405
https://www.facebook.com/prahajedna/vid ... 4842663779
Pokud by došlo k jejich smazání, mám záznamy uloženy.

Uživatelský avatar
Nikol.Svecova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 108
Registrován: 05 dub 2018, 09:53
Profese: sociální pracovnice, arteterapeutka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Nikol.Svecova »

Zde by mělo jít ještě případně přehrát včerejší zasedání: https://www.facebook.com/prahajedna
Taktéž nemám nic proti uvolněným funkcím, pokud je ta funkce obhájena a je potřebná, jen se mi nelíbí ten proces nalákat si lidi do koalice, ale i zajištění hlasu opozice tím, "pojď pro něco tě uvolníme, hlavně nám to podpoř", tak by to být nemělo, ale vím, že to tak chodí. Jen jsem si dlouho myslela, že to máme jinak.. Nebo v závěru jednání kolem jedné ráno vyhrožovat Pavlovi Čižinskému, že pokud bude vynášet informace z Rady, tak bude jako předseda kontrolní komise odvolán je také na zvážení, stejně jako doporučení buď férový. Ale oceňuji, že je tato funkce uvolněná, což v minulosti zvykem Prahy 1 nebylo. V případě trestně stíhaných je to také nestandardní postup - ponechat neobsazené uvolněné místo a po rozsudku (z nedbalosti?), zaplacení pokuty bude toto místo možné obsadit. Nebo v závěru se tvářit, že se určité kauzy nestaly a nebudeme je již řešit (viz. Janov https://www.prahain.cz/krimi/kauza-kole ... -7423.html). "Budeme-li parafrázovat oblíbenou hlášku pražských politiků, je to asi legální, ale určitě ne legitimní“ citace z článku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Svecova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, anonym64374
Uživatelský avatar
Ivana.Antalova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 153
Registrován: 26 led 2019, 00:22
Profese: radní pro sociální věci a bezbariérovos
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Ivana.Antalova »

Nikol.Svecova píše: 11 lis 2022, 01:17

Zde by mělo jít ještě případně přehrát včerejší zasedání: https://www.facebook.com/prahajedna
Taktéž nemám nic proti uvolněným funkcím, pokud je ta funkce obhájena a je potřebná, jen se mi nelíbí ten proces nalákat si lidi do koalice, ale i zajištění hlasu opozice tím, "pojď pro něco tě uvolníme, hlavně nám to podpoř", tak by to být nemělo, ale vím, že to tak chodí. Jen jsem si dlouho myslela, že to máme jinak.. Nebo v závěru jednání kolem jedné ráno vyhrožovat Pavlovi Čižinskému, že pokud bude vynášet informace z Rady, tak bude jako předseda kontrolní komise odvolán je také na zvážení, stejně jako doporučení buď férový. Ale oceňuji, že je tato funkce uvolněná, což v minulosti zvykem Prahy 1 nebylo. V případě trestně stíhaných je to také nestandardní postup - ponechat neobsazené uvolněné místo a po rozsudku (z nedbalosti?), zaplacení pokuty bude toto místo možné obsadit. Nebo v závěru se tvářit, že se určité kauzy nestaly a nebudeme je již řešit (viz. Janov https://www.prahain.cz/krimi/kauza-kole ... -7423.html). "Budeme-li parafrázovat oblíbenou hlášku pražských politiků, je to asi legální, ale určitě ne legitimní“...

Nikol, ráda Tě doplním. Pro opozici bude nejenom uvolněná pozice předsedy kontrolního výboru, ale tento výbor bude mít většinu členů opozice. Jejím členem je největší kritik minulé koalice i té stávající, která ještě ovšem nezačala pracovat. Trestně stíhaní v radě nebudou, po tomto mediálním úspěchu tohoto tématu celé Pirátské strany, věřím, že už nikdy, nikde. Zastávám názor, že pravidla se mají dodržovat, tak jsem chápala Davidův příspěvek já. Ta nefunkční legitimně upravovat.

Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum rozhodnutí MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Oznámení moderátora:

Vzhledem k tom, se největší odpůrce nepovažuje za největšího odpůrce tak si dovoluji odkázat na stanovisko druhého největšího odpůrce
viewtopic.php?p=824923#p824923

Georgia.Hejdukova píše: 10 lis 2022, 20:15

Vzhledem k tomu, že zítra začíná hlasování postupu tak prosím do zítřejších 7:00 o závěrečná slova;
a) zástupce navrhovatele @Jan.Hrubes,
b) největšího odpůrce čímž je @Bara.Soukupova,
c) úkolovaného @David.Bodecek jako předseda zastupitelského klubu. (schváleno návrhem postupu Vojty Pikala)

Také bylo schváleno, aby @Jan.Hrebicek mohl vystoupit a bude mu to umožněno.

Děkuji předsedající za možnost napsat závěrečná slova, nicméně se svým zařazením mezi odpůrce nemohu souhlasit.
Hlasovala jsem proti zahájení jednání, prostě proto, že mi to přijde nesystémové a nebezpečné, a snad jsem i doufala, že se ještě něco v místním sdružení změní a vyřeší si to sami. Nestalo se tak. Události tohoto týdne, kdy není respektováno pozastavení platnosti daného rozhodnutí, to bohužel ještě zhoršily.

Teď, když už to zde máme jako CF na stole, tak nemůžu než hlasovat v té věci podle nejlepšího svého svědomí. A to je PRO přezkum. Ani tak ne kvůli detailům smlouvy a počtům uvolněných zastupitelů, to nechci hodnotit. Nejsem přesvědčená, že teď již vládnoucí koalice situaci na Praze 1 zlepší a že nám to do budoucna pomůže (pamatujte na Prahu 11), ale to není můj hlavní důvod. Budu hlasovat PRO hlavně kvůli procesu schvalování, který sice byl formálně správně (sama jsem to předsedala), ale lidsky nikoliv, a to ani na jedné straně. Polarizace nepomáhají nikde a toto se nesmí stát u Pirátů standardem.

Opravdu nechci, aby takovýmto způsobem orgány strany rozhodovali důležitá rozhodnutí. Ochrana menšin je důležitou součástí politiky strany, měla by být i součástí našeho systému rozhodování. Zrušme to rozhodnutí a dejme místnímu sdružení šanci to celé udělat ještě jednou a správně. Anebo ho rovnou zrušme jako nefunkční a udělejme rozhodnutí na úrovni celé Prahy s patřičnou dávkou nadhledu.

Budeme za blbce a nespolehlivé partnery? Zcela jistě. Ovlivní to vyjednávání na magistrátu i jinde? Velmi pravděpodobně ano. Ale neděláme politiku jednoho volebního období. Učíme se, abychom to mohli uplatnit později. Věřím, že je to tak správně a že to za to stojí.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od David.Bodecek »

Vážení čtenáři tohoto fóra, milí Piráti,

rád bych touto cestou využil své poslední možnosti před zahájením hlasování pro závěrečné slovo.

Je pravdou, že politická situace na naší městské části je dlouhodobě komplikovaná. V minulém volebním období to bylo poprvé, kdy jsme se my Piráti dostali na Praze 1 do zastupitelstva. Ale tehdy stejně jako letos jsme bohužel nezískali nadpoloviční většinu, abychom mohli městskou část sami vést a realizovat 100% z našeho programu. Letošní vyjednávání byla navíc oproti minulému povolebnímu vyjednávání složitější i v tom, že na tom, s kým koalici uzavřít a s kým ne, nebyla v rámci našeho místního sdružení jednohlasná shoda. Místní hnutí Praha 1 Sobě, které kandidovalo s podporou Zelených, sice získalo nejvíc mandátů, ale ani s připočtením hlasů nás 4 pirátských zastupitelů bychom v zastupitelstvu neměli nadpoloviční většinu. Na úvod jsme proto začali vyjednávat se dvěma dalšími subjekty o tom, zda by se k nám nepřidaly. Pokud by se totiž oba přidaly, získala by tato koalice většinu dvou hlasů. V průběhu vyjednávání ovšem oba subjekty svou možnou preferenci pro tuto koalici stáhly. Jednali jsme tedy o možnosti sestavit koalici na jiném půdorysu, což se postupně ukázalo jako jediná skutečně možná varianta. Podařilo se nám docílit toho, aby v radě této koalice (v souladu s povolební pirátskou strategií) nebyla žádná trestně stíhaná osoba (jedna osoba se na náš popud zastupitelského mandátu vzdala, další dvě i přes nejlepší umístění na kandidátce v nejsilnější straně této koalice v radě nezasednou). Dále se nám povedlo do koaličního prohlášení dostat výraznou většinu z našeho předvolebního programu i s řadou nástrojů koaličně-opoziční spolupráce napomáhající k větší otevřenosti a transparentnosti. Finální verze koaliční smlouvy vč. programového prohlášení byla nadpoloviční většinou členů našeho MS schválena, a tím jsme dostali mandát koaliční smlouvu podepsat. To jsem já a další dva pirátští zastupitelé (a zároveň členové Pirátů) učinili. Čtvrtá zastupitelka se k nám ovšem nepřipojila, čímž se spustila otevřená kritika a zpochybnění legitimity našich povolebních kroků.

Mrzí mě, že některé postoje odpůrců nově vzniklé koalice jsou založeny spíše na osobních antipatiích než na věcných argumentech, že dochází k porušování pirátského komunikačního minima i dalších pravidel. Dále mě mrzí, že věc došla tak daleko, že se k situaci naší městské části, jejíž reálie jsou už samy o sobě velmi komplikované (historické centrum Prahy s vysokou koncentrací památek, vybavenosti a turismu), vyjadřují bez dostatečného povědomí na celorepublikové úrovni přesto, že jde o věc komunální politiky. Mrzí mě, že se naše komplikované vztahy v MS (MS = místní sdružení) probírají takto veřejně místo toho, abychom je vyřešili mezi sebou - uvnitř MS - a navenek se dokázali prezentovat jednotně. Mrzí mě také, jak celá věc dopadá na naše občany, voliče Prahy 1 a zaměstnance radnice, kteří se cítí být zde prezentovanými informacemi negativně dotčeni.

S ohledem na to, jaký mediální zájem o průběh přezkumu rozhodnutí MS Praha 1 vyvolává, se dále obávám, aby se zvolený postup (byť nezpochybňuji jeho legitimitu, ale kritizuji zejména jeho načasování i obsah některých zdůvodnění, zejména zpochybňování členství některých Pirátů v MS nebo legitimitu schválení koaliční smlouvy), negativně nepromítal i do vyjednávání případných budoucích koalicí kdekoliv po republice a nepřinesl obecnou nedůvěru k pirátským stranickým schvalovacím postupům.

Jsem přesvědčen, že jsme neporušili žádné pirátské předpisy a že jsme pro nastavení mechanismů fungování koalice i naplňování programového prohlášení zejména v našich gescích a pirátských hodnotách otevřenosti a transparentnosti udělali a i dále budeme dělat maximum. Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem, kteří nám pomáhali jak v kampani, tak v rámci povolební situace. A na závěr bych rád poděkoval všem našim voličům za důvěru, kterou nám svými hlasy ve volbách projevili, a slibuji, že udělám vše proto, aby pro ně naše práce na radnici nebyla zklamáním.

Pirát David Bodeček
(volební koalice Piráti a občané z Prahy 1)

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 5):
Martin.Sterba, Jan.Lejcko, Jiri.Rezek, Dagmar.Vybiralova, Michal.Gill
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Velevážené CF,
mimořádný přezkum je nástrojem, který by se neměl užívat každý den. V následujícím hlasování Vás však prosím o to, abyste hlasovali PRO tento přezkum, čímž dáme navenek jasný signál, že si stojíme za svými principy.

Vrátím se teď k jednotlivým bodům mé úvodní řeči.

Povolební vyjednávání bylo zmatečné a dvojkolejné. Je otázkou, kdo za to může, vina za to nejspíš leží na více lidech. Výsledek jednání - koalice se "starými známými" získala jak v MF, tak v zastupitelstvu většinu. Ze složení koalice nejsem šťastný, k tomu jsem ale napsal nějaký text v úvodní řeči a nechci se opakovat. CF tu není od toho, aby definovalo, jestli jednání o koalici probíhalo správně, legitimně a podle předpisů - od toho tu jsou kontrolní orgány, které danou věc řeší. Složení koalice ale může vzít v potaz jako faktor, který uváží CF při rozhodování jestli hlasovat PRO, nebo PROTI přezkumu.

Byly probírány uvolněné funkce. Ani písemně na fóru, ani na pondělním setkání nebylo uspokojivě vysvětleno, kolik práce budou vykonávat jednotliví lidé na uvolněných pozicích, jak bude jejich práce reportována a jestli jsou vůbec potřeba. Dozvěděli jsme se, že nejsme kompetentní do toho mluvit, že Praha 1 je specifická a proto že je třeba uvolnit takovýto počet lidí. Byla představena agenda předsedy sociální komise, dotaz na měsíční hodinovou náročnost těchto činností však zůstal nezodpovězen. Nebylo vysvětleno, jakým konkrétním způsobem bude dělena agenda mezi radního a uvolněného předsedu komise ve stejné gesci. Bylo možná až posmívačně řečeno, že Praha 1 má narozdíl od ostatních územně samosprávných celků spoustu peněz z pronájmu nebytových prostor, takže všechny uvolněné lidi utáhne. To, že v kase máme dost peněz, ale přeci není a nemůže být argumentem pro jejich plýtvání! Není přeci normální, že jsou uvolněni bez dvou všichni členové zastupitelstva hlasujících pro koaliční smlouvu! OFFTOPICs potenciálem, že se ještě jeden zastupitel během volebního období douvolní

Nebylo vysvětleno, jak je možné, že se to minulé období zvládlo v nižším počtu uvolněných zastupitelů, nárůst oproti stavu před volbami je o závratných 50 %! Padaly tu argumenty, že se zásadně zredukuje počet placených poradců. To však není nijak ukotveno v koaliční smlouvě, je to ponecháno pouze na ústním příslibu. Proto není jisté, že se během půl roku plíživě nezvedne počet poradců v ostatních stranách - a kvůli zaměstnání jednoho poradce koaličním partnerem se přece z koalice neodchází, že...

Nebyly uspokojivě vysvětleny aspekty koaliční smlouvy, na které jsem v úvodní řeči upozorňoval - většina v radě ODS+ANO, automatická podpora tisků z rady na zastupitelstvu, práva na interpelace zastupitelů na jednání zastupitelstva, posílání tisků přímo z komisí na radu bez zodpovědného radního. Nepadlo vysvětlení, proč mezi uvolněné zastupitele patří i trestně stíhaní (tito pouze v pozicích mimo radu). Uspokojivé vysvětlení nepadlo ani na jednání zastupitelstva, jehož podstatnou část jsem zhlédl.

Na jednání zastupitelstva měl podobné otázky, jaké tu klademe my, též Pavel Čižinský. Potvrdilo se tudíž, že by jeho uskupení bylo pro Piráty hodnotově bližším partnerem. Těžko nyní hodnotit, ale je velmi zvláštní, že se vyjednávací tým - teda jeho část Bodeček + Antalová - této variantě nevěnovali podrobněji.

Řešilo se, že koaliční smlouva prošla v hlasování MS hlasy členů, kteří ve skutečnosti na Praze 1 vůbec nebydlí- někteří zde nemají bydliště, někeří mají trvalou adresu na schránkové adrese či v bytě, ve kterém nebydlí. Zjistili jsme, že se to týká též poloviny zvolených zastupitelů za Piráty. Dovolím si tady tedy říci, že David Bodeček v odpovědích na předvolební otázky zde vědomě lhal. OFFTOPICPodle příspěvku místního RegP Tomáše Raitra to vypadá, že lhaní patří do Davidovy základní argumentační výbavy. Proponenti koalice místo odpovídání na relevantní otázky ke koaliční smlouvě vypoštěli jeden argumentační faul za druhým. Věcně jsme se z diskuze mnoho nedozvěděli, dostali jsme však čtyřletou zásobu slovní vaty a obsahové mlhy.

Na ustavujícím zastupitelstvu hlasovala pro přerušení zastupitelstva do rozhodnutí CF pouze Nikol Štíbrová. Ostatní tři zastupitelé v tomto hlasování vůbec nehlasovali. Následně pak v rozporu s předpisy, které pozastavily platnost schválení koaliční smlouvy, zvolili nové vedení městské části, které by bez jejich hlasů nemělo dostatečnou podporu. David Bodeček, (věřím, že z neznalosti, nikoliv z úmyslu) na jednání zastupitelstva opakovaně veřejně dezinterpretoval stranické předpisy. OFFTOPICnapříklad tvrzením, že přezkum měl přijít před podpisem a v momentě podepsání smlouvy je tato bez ohledu na probíhající přezkum platná

Nejčastější argument, který tu padal od zastánců koalice, byla subsidiarita místního sdružení, tedy že není na místě zasahovat do lokálního dění. Myslím si však, že tato koalice překročila linie všeho, co může být označováno za pirátské. Dobře to vysvětluje Lukáš Hejduk - pokud si jako strana chceme zachovat jednotnou tvář, musíme zajistit, aby místní sdružení neuzavírala koalice, které jsou proti základním idejím strany. Prosím, ukažme, že se jako strana chceme vydávat jednotnou cestou, která nezahrnuje politické trafiky.

Objevily se tu taky argumenty, že naše rozhodnutí může potenciálně oslabit naši pozici v koaličním vyjednávání. Nejsem si jistý, že tomu může vždycky takto být. František Doseděl tady (úlevný na Zulipu, vstup na vlastní nebezpečí) zmiňuje pozitivní vliv této kauzy na vyjednávání na Praze 3. Obecně nám to v dlouhodobém horizontu pomůže s tím, abychom si udrželi jádrové voliče, kteří za námi vidí stále ty žraloky zpívající "Pusťte nás na ně!".

Velevážené CF, i z některých novinových článků je zřejmé, že značná část veřejnosti s tím, co se ustavilo na radnici, nesouhlasí. Pojďme odhlasovat, že nechceme, aby tahle koalice na sobě měla pirátskou nálepku. Radu Prahy 1 tohle hlasování nejspíš stejně nepoloží, protože podle vyjádření Ivanny Antalové a výstupů Davida bodečka na jednání zastupitelstva usuzuji, že tito dva se raději nechají vyloučit za nerespektování vůle CF, než aby položili své funkce a vystoupili z koalice. Stabilita rady na Praze 1 tímto hlasováním podle všeho ohrožena nebude, Piráti však mají možnost zachovat si tvář strany, ve které kmotrům pšenka nekvete.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 10):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, anonym64374, Eva.Novakova, Jan.Prokop, Ivo.Vlasaty, Jiri.Ulip, Lukas.Hejduk, Jan.Wagner, Radek.Cernohous
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vzhledem k tomu, že jsem se případem Prahy 1 docela zabýval, přidám na závěr také několik slov.

Letos se nám po loňských neblahých událostech podařilo zkonsolidovat, nevzdali jsme a obstáli v podzimních komunálních volbách.
Šli jsme do nich s heslem "Odvaha dělat, co je správné!"

Tento víkend bude mít členská základna ojedinělou příležitost naplnit tento slogan svým hlasováním.
CF není neomylné. Ale v takovýchto situacích je CF to nejlepší, co jako strana - společenství lidí odhodlaných měnit věci k lepšímu - máme. Nezbývá mi než věřit, že v tento moment bude mít tu odvahu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, anonym64374, Jan.Hrubes, Jan.Prokop, Jiri.Ulip

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jan.Hrubes píše: 11 lis 2022, 06:59

Na jednání zastupitelstva měl podobné otázky, jaké tu klademe my, též Pavel Čižinský. Potvrdilo se tudíž, že by jeho uskupení bylo pro Piráty hodnotově bližším partnerem. Těžko nyní hodnotit, ale je velmi zvláštní, že se vyjednávací tým - teda jeho část Bodeček + Antalová - této variantě nevěnovali podrobněji.

Prosíme CF, aby zhodnotilo, kdo je na Praze 1 pro místní Piráty hodnotově bližším partnerem. A udělejte to prosím na základě toho, co zástupci Praha SOBĚ říkají na zastupitelstvu. Na nějaké programy nehleďte. Je úplně jedno že vyjednávací tým byl řádně zvolen a procescně bylo vše v pořádku. Prostě pan Čižínský na zastupitelstvu hezky mluvil, a tak bychom měli být v koalici sním.

Jan.Hrubes píše: 11 lis 2022, 06:59

Velevážené CF, i z některých novinových článků je zřejmé, že značná část veřejnosti s tím, co se ustavilo na radnici, nesouhlasí. Pojďme odhlasovat, že nechceme, aby tahle koalice na sobě měla pirátskou nálepku.

Velevážené CF, v novinách se píše, že je to špatně, tak to pojďne shodit. Jsme přece strana řídící se novinovými články, ne?

Naposledy upravil(a) Jiri.Belsan dne 11 lis 2022, 09:52, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 6):
Martin.Sterba, Jan.Hora, Vojtech.Pikal, Jan.Lejcko, Tereza.Hubackova, Jaroslav.Toman
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1211
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Dovoluji si upozornit, že původní jednání bylo odemčeno viewtopic.php?p=822591#p822591

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Tomas.Valek

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum usnesení MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Vážení,
děkuji za možnost vystoupení, i když jsem soupeři v MS byl před pěti dny zbaven registrace příznivce a návrh na RK zatím nepodal.

Byl jsem na celém jednání zastupitelstva Prahy 1. Jednu vtipnou historku vám sem dala již naše předsedkyně viewtopic.php?p=825469#p825469, ale to je jen nehumorný detail.

Podstatné pro mne byly dvě věci. Na jednání zastupitelstva byl přednesen návrh, aby byly do jeho jednacího řádu zapracovány principy memoranda schváleného MS viewtopic.php?t=62970 a podpořeného 15 zastupiteli z 27 včetně všech čtyř našich zde https://e-petice.cz/petitions/memorandu ... prace.html. Tento bod nebyl na program jednání zařazen a naši tři zástupci ze čtyř, přes jeho podepsání v e-petici a schválení MF, ho nepodpořili.

Druhou, a nejpodstatnější věcí bylo, že naše zastupitelka Nikol Švecová podala po úvodních procedurálních otázkách procesní návrh na přerušení jednání zastupitelstva do 22. 11. 2022, aby mohli naši zastupitelé vyhovět rozhodnutí o pozastavení souhlasu s koaliční smlouvou a vyčkat rozhodnutí CF. Pro tento návrh hlasovalo 11 zastupitelů z 27, přičemž ke schválení chyběly hlasy našich tří zastupitelů Bodečka, Antalové a Ardena, s nimi by bylo přerušení schváleno. Hlasování mám nafoceno a přikládám jej:

Na fotce není uvedeno, že se jedná o hlasování o přerušení, protože administrátorka hlasování ponechala jako předmět následující bod programu, ale je to určitě ono.

20221109_171633.jpg

Můj závěr: Tři členové strany, zastupitelé Prahy 1, bezdůvodně ignorovali autoritu nejvyššího orgánu strany, který zahájením svého jednání rozhodl o pozastavení rozhodnutí MS o schválení koaliční smlouvy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrebicek za příspěvky (celkem 6):
Jan.Hrubes, Lukas.Dolezal, Petr.Tkadlec, anonym64374, Ivo.Vlasaty, anon1012
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“