CF 12/2021 Volba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dana.Balcarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 610
Registrován: 13 pro 2013, 12:34
Profese: poslankyně PSP ČR
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Mikulas.Ferjencik píše: 28 dub 2021, 01:49 Minule to bylo 14 a RV bez problémů fungoval. Nemyslím, že je vhodné dělat dovolbu hned po volbě s velice dobrou voličskou účastí.
Dle mého není šťastné když 5 z 12 jsou poslanci, jsem pro dovolbu jak píše @David.Wagner
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mikulas.Ferjencik píše: 28 dub 2021, 01:49 Minule to bylo 14 a RV bez problémů fungoval. Nemyslím, že je vhodné dělat dovolbu hned po volbě s velice dobrou voličskou účastí.
Přesně jak píše Andrej (doplním polopaticky: trvale je málo zájemců o funkci jednatele). Jinak jsem si nevšiml, že by si Mikuláši věnoval dění v RV nějakou zvláštní pozornost nebo byl do jeho činnosti nějak více zapojen. Přijde mi proto, že se tu vyjadřuješ o něčem, o čem víš velmi málo.

Nedávno vzniklo 7 pracovních skupin RV OFFTOPICRozpočtová pracovní skupina
PaRo pracovní skupina
Programová pracovní skupina
Technická pracovní skupina
Senátní pracovní skupina
Předpisová pracovní skupina
Pracovní skupina pro rozvoj odborně-politické sekce strany https://wiki.pirati.cz/rv/start
a lze čekat vznik dalších, současně se potýkáme s ne úplně optimální aktivitou členů. V nedávném dotazníku uvedla většina dotazovaných členů RV, že ve větší aktivitě jim brání souběh dalších funkcí. A tedy, jak píše Dana Balcarová, pokud 5 z 12 nově zvolených členů jsou poslanci (plus 1 je europoslanec), tak to nevypadá, že na žádoucí zlepšení.

RV má prostě ve své činnosti značné rezervy. A jak píše David Wagner a další v založeném členském podnětu pro dovolbu RV, čeká nás podstatně náročnější období než doposud.

Ale samozřejmě jestli chceš mít Republikový výbor slabý a nestíhající své povinnosti, tak ti může vyhovovat jak to teď dopadlo.
Otázkou je zda, by si se jako šéf MO neměl spíš zaměřit na to, jak pomoci zpropagovat všechny kandidáty, místo účelovek typu tlačení na rozesílání sms, jehož velmi pravděpodobným efektem je právě zvolení vyššího počtu poslanců.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Jan.Bednarik, Michaela.Nepejchalova, Martin.Valasek, Andrej.Ramaseuski, Sarka.Vaclavikova, Rostislav.Reha

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Děkuji za podporu a gratuluji všem zvoleným.

Upřímně mě překvapilo a potěšilo, že se na 1. pokus zvolilo víc než deset lidí. Ale je to málo. Musí se počítat s tím, že někdo během těch dvou let odpadne. A práce je hodně a sama se neudělá. Jsem tedy pro dovolbu bez zbytečného odkladu. Ideální by bylo, kdybychom navolili tak 25-30 členů za CF.

Ve výsledku volby se trochu odráží známost kandidátů, ale tím že poslanci a europoslanci jsou již zvoleni, tak snad budou mít voliči v dovolbě prostor prozkoumat a podpořit i ty méně známé kandidáty. Myslím že všichni, kteří měli alespoň 200 hlasů, mají šanci a měli by zvážit kandidaturu i v dovolbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 9):
Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Jan.Zavadil, Jan.Hora, Martin.Elias, Tereza.Vovesova, Sarka.Vaclavikova, Martin.Smida, Karel.Nejedlik

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od David.Novak »

Gratuluji zvoleným k úspěchu, vítám nové kolegyně a kolegy v RV, a v duchu stoicismu gratuluji také nezvoleným k nové trpce-syrové zkušenosti.

Měl bych prosbičku - v úvodním příspěvku je taková šikovná tabulka s otázkami, a pak se tu také objevily statistiky aktivity RV.
Měl by někdo chuť to namergovat s výsledky, ať vidíme, jestli být aktivní v RV se vyplatí a CF jestli to umí ocenit? Jestli je mezi aktivitou (jak v RV tak v jednání k volbě) a počtem hlasů ve volbě nějaká pozitivní korelace.
Jo a také jestli je korelace mezi úspěchem v nominaci a úspěchem ve volbě...? Předem díky.

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jan.Bednarik píše: 28 dub 2021, 07:58 Myslím že všichni, kteří měli alespoň 200 hlasů, mají šanci a měli by zvážit kandidaturu i v dovolbě.
Takže všichni :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dobré ráno,

chtěl bych moc poděkovat všem hlasujícícím za účast a podporu a pogratulovat kolegyním a kolegům ke zvolení. Těším se na spolupráci!

Velmi bych podpořil návrh na dovolbu, určitě platí, že "víc hlav víc ví" a některým kandidátům chybělo doslova pár hlasů, je pravděpodobné, že v dovolbě někteří hlasující přehodnotí svoje postoje z prvního kola, pokud se jejich kandidáti dostali. Víc "pracovní síly" na "zpravodajování" a návrhy textů obecně žádnému orgánu nezaškodí, takže by byla škoda další kolo nevypsat.
Dana.Balcarova píše: 28 dub 2021, 07:07
Mikulas.Ferjencik píše: 28 dub 2021, 01:49 Minule to bylo 14 a RV bez problémů fungoval. Nemyslím, že je vhodné dělat dovolbu hned po volbě s velice dobrou voličskou účastí.
Dle mého není šťastné když 5 z 12 jsou poslanci, jsem pro dovolbu jak píše @David.Wagner
Technicky vzato 6, akorát ten poslední je z jiného parlamentu. :) Určitě by ale bylo fajn, kdyby v RV byli více zastoupeni i obecní a krajští zastupitelé a členové bez veřejné funkce. A škoda, že nemáme zástup senátorů motivovaných kandidovat do RV. Pluralita je dobrá.
Naposledy upravil(a) Mikulas.Peksa dne 28 dub 2021, 09:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 8):
Jan.Bednarik, Dalibor.Zahora, MarianB, Martin.Elias, Dominika.Michailidu, Vojtech.Pikal, Jan.Zavadil, Karel.Nejedlik
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Chtěl bych ještě poděkovat všem, kteří přistoupili k hlasování zodpovědně a se snahou zajistit jedním či druhým způsobem, aby byl RV v nejbližších týdnech stále řádně obsazen.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Gratuluju všem zvoleným a děkuju mockrát za podporu všem, co se rozhodli dát mi v prvním kole hlas. Na postup to sice v mém případě nestačilo, ale výsledek mě moc potěšil. :)
Těší mě moc i úspěch lidí, kteří se práci v RV věnují už delší dobu a to hlavně z toho důvodu, že to může být důkazem, že CF jejich práci opravdu vidí a je s ní spokojeno. Mrzí mě potom, že se přes první kolo nepodařilo dostat všem, kteří byli v RV posilou.
Vzhledem k současné a budoucí vytíženosti poslanců, která, dá se očekávat, bude nejen tento rok velká, kvituju návrh na posílení RV a případnou dovolbu. Práce v RV je čím dál tím víc a bylo by asi dobré mít dostatečné zázemí proto, aby byla tato práce kvalitně a v rozumných časových horizontech hotová.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Jan.Zavadil, Jan.Bednarik, Jan.Prokop, Sarka.Vaclavikova, Lukas.Dolezal

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Tady je statistika výsledku volby pro porovnání s aktivitou kandidujících členů RV, a taky s politickými funkcemi kandidátů. Je to hlavně pro zajímavost, nesnažil bych se z toho něco vyvozovat: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... DzdJw/edit

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: CF 12/2021 Volba republikového výboru

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Moc děkuji všem za hlasy a celkovou účast.Taky bych se ráda připojila k těm, kteří by ocenili dovolbu a početnější/barevnější RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Dolezal, Adam.Cernoch, Dalibor.Zahora, Jan.Zavadil, Martin.Elias

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“