KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Uživatelský avatar
Viktor.Velek
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 52
Registrován: 26 bře 2021, 12:12
Profese: Diplomat, státní úředník
Bydliště: Brusel
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Viktor.Velek »

Ahoj,

chtěl bych tímto požádat Pirátky a Piráty z Vysočiny o zvážení své podpory pro mou nominaci do evropských primárek (čelo). Má kandidátská řeč je dostupná na celostátním foru (viewtopic.php?t=64559) a pro snažší orientaci i níže.

Jak uvádím v kandidátské řeči, myslím si, že je důležité, aby europoslanci byli aktivní i v regionech, aby byli vidět a slyšet nejen v Bruselu a Štrasburku, ale i doma mimo Prahu. Rozhodl jsem se proto oslovit především kraje na rodné Moravě (kam patří i část Vysočiny, ale ctím samozřejmě i její část v Čechách ;)).

Beru tuto svou žádost také jako dobrou příležitost se blíže představit.

Těším se na vaše případné dotazy,

Viktor


Kandidátská řeč

Milé Pirátky, milí Piráti, Pirátstvo,

po delší úvaze jsem se rozhodl ucházet se o vaši podporu v evropských primárkách a požádat o nominaci do čela, tedy na 2.-5. místo pirátské kandidátky.

Stručný leták s mou vizí pro výkon mandátu je pro vaši orientaci zde: https://drive.proton.me/urls/M9M1DE6V2M#FTYqcCpG73UX. Delší kandidátské čtení je níže.

Můj pirátský medailonek je na https://lide.pirati.cz/profil/3602/

Videomedailonek dodám v termínu později.

O mně

Diplomat. Od roku 2020 v Bruselu jako politický poradce zvláštního představitele Evropské unie pro lidská práva (viz https://www.consilium.europa.eu/en/pres ... sentative/) Eamona Gilmora (www.gilmore.ie), v jehož týmu mám mimo jiné na starosti vztahy s asijskými zeměmi a zeměmi Zálivu, včetně Číny a Saúdské Arábie, a tematické oblasti jako je svoboda slova či dopad nových technologií na lidská práva.

Mám více než 15letou zkušenost se zahraniční politikou, zvláště s multilaterální a lidskoprávní diplomacií na půdě OSN a EU. Působil jsem mj. na českých misích při OSN v New Yorku a Ženevě a na také na “unijním ministerstvu zahraničí“, v Evropské službě pro vnější činnost.

Pro českou diplomacii pracuji od roku 2008. Předtím jsem pracoval jako novinář pro Českou tiskovou kancelář a anglicky psaný týdeník The Prague Post.

Vystudoval jsem etnologii na Universitě Karlově v Praze (magistr), studia nacionalismu (MA) na Central European University v Budapešti a mezinárodní vztahy a diplomacii Evropské unie (MA) na College of Europe v belgických Bruggách.

Narodil jsem se a vyrůstal v Ostravě (*1977).

Co můžu nabídnout

Moje expertíza je zejména zahraniční politika v praxi (tedy, poněkud vznešeně, diplomacie), zejména pak lidskoprávní zahraniční politika. K tomu patří praktická zkušenost s mezinárodním vyjednáváním v rámci OSN i EU. Vyjednávání a kompromis chápu jako základní prostředky politiky, které nejsou nesmiřitelné s principiálními postoji; politika není (neměla by být!) hra s nulových součtem, zero sum game, kdy vítěz bere vše a poražený vše ztrácí. Dobře znám “evropskou bublinu” zevnitř a mám kontakty v Bruselu i ve třetích zemích.

V New Yorku jsem ve Valném shromáždění OSN během prvního českého předsednictví v EU (2009) mimo jiné vyjednával jménem unie toxickou ruskou resoluci ke „glorifikaci nacismu“. V letech 2013-2017 jsem zastupoval Českou republiku v Radě OSN pro lidská práva v Ženevě, kde jsem byl hlavním vyjednavačem tří resolucí (2014, 2015, 2016) k rovné účasti na politických a veřejných záležitostech (https://www.ohchr.org/en/equal-particip ... esolutions) předkládaných Českou republikou (jediná resoluce v systému OSN vůbec, kterou Česko v současné době předkládá).

Naše participační resoluce otevřela v OSN důležité téma a rozpracovala, co všechno v praxi znamená (lakonický a stručný) článek 25 Mezinárodního paktu OSN o občanských a politických právech (právo volit, být volen a zastávat veřejný úřad). Tomuto výrazně pirátskému tématu bych se chtěl rozhodně dále věnovat na evropské úrovni (viz níže).

Jako poradce zvláštního představitele EU, což je jakýsi unijní ministr pro lidská práva (Eamon je mimochodem bývalý irský ministr zahraničí a bývalý předseda irské Labour Party), se poslední roky pohybuji ve vysoké zahraniční politice. Lidskoprávní diplomacie je běh na dlouhou trať. Je těžko měřitelná a my navíc spoustu věcí nijak neinzerujeme, ale myslím, že se nám řada konkrétních věcí podařila: propuštění několika politických vězňů a obránců lidských práv v Zálivu, zahájení pravidelného lidskoprávního dialogu se Saudy po třech letech vyjednávání, mapování dopadu COVIDu na lidská práva či stavu pracovních práv a reforem v Kataru v souvislosti s fotbalovým mistrovstvím světa, obnovení lidskoprávního dialogu s Indií aj. Na půdě Evropského parlamentu pravidelně vystupujeme v podvýboru pro lidská práva (DROI).

Moje vize

Zahraniční věci a lidská práva

V Evropském parlamentu bych chtěl klást důraz na zahraniční věci a lidská práva a pracovat ve výborech pro zahraniční věci (AFET), lidská práva (DROI) a pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a v delegaci pro vztahy s Čínou či některé z delegací pro vztahy se zeměmi Asie a Tichomoří (Indo-Pacifik je hlavním geopolitickým bojištěm o podobu zítřejšího světa).

Zvláště podvýbor pro lidská práva bude třeba postavit zpět na nohy po korupční kauze Qatargate a znovu vybudovat jeho pověst. To je jedna z věcí, ke které bych chtěl přispět.

Chci lidskou parlamentní diplomacii. Chci mluvit především s lidmi a občanskou společností třetích zemí, nikoliv pouze či především se státy a s nadnárodními korporacemi, jejichž hlas a nástroje jsou nepoměrně silnější. Lidská bezpečnost (human security) má mít navrch před národní bezpečností.

Chci se věnovat vztahu mezi byznysem a lidskými právy, což je oblast, v níž EU v posledních letech konečně začala více regulovat (chystaný forced labor ban a corporate due diligence v dodavatelských řetězcích). Musíme lépe využívat síly jednotného trhu a souvisejícího regulačního vlivu EU k prosazování hodnotové a lidské zahraniční politiky.

Chci se účastnit volebních pozorovatelských misích EU, které tradičně vedou europoslanci. Volební pozorovatelství je klíčovou podporou demokracie i vhledem do občanské participace ve světě. S volebním pozorovatelstvím mám vlastní zkušenost: v rámci OBSE/ODIHR jsem se například zúčastnil volební mise v Bosně a Hercegovině v roce 2018.

Silná Evropa zezdola

Podporuji silnější a asertivnější Evropu, která má svůj vlastní autentický hlas na globální scéně. EU si musí budovat svou strategickou nezávislost, ekonomickou i politickou.

Evropané a evropské státy potřebují více Evropy, ovšem Evropy zezdola, Evropy občanské, blíže lidem a pro lidi, nikoliv v první řadě a pouze pro byznys. EU vyroste jen díky posílení hlasu všech občanů, zvláště těch slabších, kteří obvykle nejsou slyšet. Všechny reformy k posílení EU musí jít cestou snižování demokratického deficitu. Evropané musejí mít možnost EU spoluutvářet a Evropský parlament má být v tomto jejich hlavním spojencem.

Byť je Evropský parlament jediná přímo volená instituce EU, přitáhnout pozornost většiny občanů se mu moc nedaří. Evropské volby se stále řídí téměř 50 let starými pravidly a evropským předvolebním kampaním dominují národní témata. Jsem pro celoevropské kandidátky do úzkého počtu křesel a skutečně jednotný evropský volební zákon. Jsem pro posílení evropské občanské iniciativy a pro inovativní průběžné konzultace europoslankyň a europoslanců s voliči. Občanská participace je jedním z klíčů, jak udržitelně prohlubovat evropskou integraci.

„Brusel“ je otloukánkem v domácí politice a Evropa potřebuje své zastánce. Chci přispět k boření mýtů o EU, vysvětlovat Evropu doma. Zároveň chci otevřeně mluvit o problémových věcech jako je způsob rozdělování některých dotací a snažit se na parlamentní půdě přispět k jejich “narovnávání”. Nejvíce problémů s dotacemi vyrůstá ze systémů nastavených na úrovni členských států a možná nadešel čas pravidla a dohled na unijní úrovni zpřísnit. Například v Bulharsku mají unijní dotace lví podíl na zakořenění “mafiánského státu”, ale problémy s rozdělováním unijních peněz jako public goods mají snad všechny post-komunistické země.

Chci být doma více v regionech, nikoliv jen v Praze. Green Deal je nejen příležitost pro planetu a život na ní, ale také příležitostí pro české, moravské a slezské regiony stojící na okraji, které si zaslouží dotažení post-komunistické transformace a pomoc se zelenou transformací.

Věřím, že pirátské kormidlo je dobrým receptem k řešení mnoha neduhů a deficitů, které EU má. A nejen v oblasti práva na soukromí, autorského práva či digitálních technologií. Evropský parlament je občanským vyvážením ostatních unijních institucí, který má všechny předpoklady propagovat pirátské principy jako jsou empowerment (všech Evropanů), občanské sdílení, swarm ekonomiku a transparentnost. Chci tyto principy na evropské půdě hájit, protože jsou cestou, jak EU posílit zevnitř i navenek ku prospěchu evropských občanů.

Svět v následujících pěti či šesti letech nebude jednodušší ani bezpečnější. Evropa se musí stát svébytným pólem v multipolárním světě. Válka Kremlu proti Ukrajině pro nás zůstává existenciálním konfliktem. Zelená transformace a dopady nových technologií, zejména umělá inteligence, zásadně promění ekonomiku a náš život. Bude to nelehká plavba. Buďme u toho a buďme konstruktivní.

Přeji nám Pirátům na cestě k volbám do Evropského parlamentu i v samotných volbách hodně štěstí (a méně svárlivých odboček do slepých uliček).

Děkuji všem za zvážení podpory pro mou kandidaturu a těším se na diskusi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Velek za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Roman.Pasek píše: 03 črc 2023, 17:02
Mikulas.Ferjencik píše: 01 črc 2023, 17:55

Ahoj Pirátky a Piráti z Vysočiny,

asi jste zachytili, že mě Honza Lipavský přesvědčil ke kandidatuře do eurovoleb.

dovoluji si proto požádat o krajskou nominaci a to na pozici lídra naší kandidátky. Moji kandidátskou řeč naleznete zde: viewtopic.php?p=842228#p842228.

Jsem liberál, v europarlamentu bych prohloubil naši spolupráci s českou vládou, přijde mi, že vůbec nevyužíváme potenciál spolupráce na této úrovni k prosazování Pirátských priorit a pracoval bych na tom, abychom byli daleko víc vidět.

I mí soupeři se shodnou, že jsem výrazný kandidát, což nám pomůže, abychom v kampani zaujali. Úspěch v eurovolbách je zásadní pro náš úspěch v krajských volbách.

Díky za podporu!

Ahoj, jakým způsobem si představuješ prohloubení naší spolupráce europoslanců s českou vládou, když náš ministr jde přímo proti našim europoslancům? Myslíš si, že jsi až tak výrazný kandidát, že zvládneš krotit Ivana?

Bohužel, evropský parlament často tahá za kratší konec provazu vůči radě ministrů a jeden z 27 je víc než 4 ze 700. Proto dává smysl velkou část našeho evropského úsilí upřít k ovlivnění pozice, kterou zastává naše vláda.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Stanislav.Zima

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jan.Posvar »

Vážené členky, vážení členové, příznivci krajského sdružení Vysočina a navržení kandidáti do EP,

zvu vás na onlajnové grilování kandidátů do EP. Odehraje se 18.7. v 19:30 na adrese https://jitsi.pirati.cz/KFvysocina.
Zároveň bych vám chtěl tímto připomenout, že pouze do 16.7. můžete vyjádřit svoji podporu kandidátům palcováním. Mnozí kandidáti ještě podporu nezískali, tak se podívejte, zda vás někdo nezaujal.

Těšíme se na Vás
Jan Pošvář

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, albert.sterba
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Jan.Posvar píše: 12 črc 2023, 18:24

zvu vás na onlajnové grilování kandidátů do EP. Odehraje se 18.7. v 19:30 na adrese https://jitsi.pirati.cz/KFvysocina.

Ahoj! Mám bohužel pracovní povinnosti (v podobě schůzky s výborem pro mezinárodní obchod), tudíž se z grilování omlouvám. Věřím, že jsme si o mnohém popovídali pár týdnů nazpět, ale kdyby setrvávaly nějaké otázky, ráda na ně odpovím třeba ve svém vlákně či tu. ;D Děkuji!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Jan.Posvar

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
albert.sterba
Člen KS Praha
Příspěvky: 115
Registrován: 21 lis 2020, 19:33
Profese: lékař - neurochirurg
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od albert.sterba »

Jan.Posvar píše: 12 črc 2023, 18:24

Vážené členky, vážení členové, příznivci krajského sdružení Vysočina a navržení kandidáti do EP,

zvu vás na onlajnové grilování kandidátů do EP. Odehraje se 18.7. v 19:30 na adrese https://jitsi.pirati.cz/KFvysocina.
Zároveň bych vám chtěl tímto připomenout, že pouze do 16.7. můžete vyjádřit svoji podporu kandidátům palcováním. Mnozí kandidáti ještě podporu nezískali, tak se podívejte, zda vás někdo nezaujal.

Těšíme se na Vás
Jan Pošvář

Ahoj milé pirátky a milí piráti z Vysočiny,

v době konání diskuse se budu nejspíše vyskytovat na letišti a přestupovat na letadlo. Pokud se mi poštěstí přihlásit byť na část diskuse, pokusím se. V opačném případě budu rád, pokud mi položíte svůj případný dotaz do mého nominačního vlákna: viewtopic.php?t=64688 Pokusím se pak prokousat k odpovědím co nejdříve :)

Srdečně

Albert

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj,

zápis z grilování je zde, děkuji @Tomas.Bouda za vyhotovení.

Nominace do EP Vysočina 18.7.2023

Přítomní:
Tomáš Bouda, Jan Pošvář, Roman Pašek, Marek Křejpský, Stanislav Zíma
Kandidáti:
Mikuláš Peksa (MP), Jana Skopalíková (JS), DWF (David Franišek Wagner), Marcel Kolaja (MK)
Omluveni:
Markéta Gregorová, Albert Štěrba

  • Grilování moderováno Janem Pošvářem

  • Představovací kolečko

    • MP
      • současně v EP
      • původně Fyzik
      • předseda evropské pirátské strany
      • detaily na fóru
      • věnoval se hlavně zemedělství, Green deal
    • JS
      • SČK
      • radní pro životní prostředí a zemědělství
      • detaily opět na fóru
    • DWF
      • mimo stranu píše pro média (Deník N)
      • současně pracuje na programu
      • dělá deskovky
      • detaily zase na fóru
    • MK
      • současně v EP
      • hlavně pracuje na digitalizaci a digitalní transformaci
      • kompletní výčet je na fóru
      • má dost zkušeností, aby to mohl táhnout dále
  • Kvízové otázky

    • MP

      • Kolik má kraj Vysočina obyvatel?
        • odhaduji 500 000 tisíc -> je 515 000
    • JS

      • Jaké je krajské město? A je v Čechách nebo na Moravě?
        • Jihlava, 50 000, na pomezí obou -> je to 51 000, historické centrum je Morava
    • Dwf

      • z jakých krajů se složila Vysočina?
        • nechce tipovat -> Jihočeský, Jihomoravský a Východočeský
    • MK

      • Jaký je nejvyšší vrchol Vysočiny a kolik měří?
        • Není to Smrk, 700 - 800 mnm -> 836,5 mnm, Javořice
  • otázky členů


    • Tomáš Bouda - Jak bys shodnotil svou zkušenost s vedením lidí / týmů? Dokážeš lidi inspirovat a motivovat k práci? Budeš tahounem?

      • MK
        • Volby v roce 2019, kde jsem byl lídrem, to byly naše nejlepší volby
        • Europoslanec obecně vede cca 10 lidí
        • vedení lidí a sjednocení mi jde
      • MP
        • potvrdil slova MK
        • vede evropskou pirátskou stranu, takže taky velké zkušenosti s vedením lidí a jejich spojení
      • DWF
        • ve straně jsem přísný, ale fér
        • komunikaci s lidma zvládám a jejich vedení zvládám
        • na pozici lídra nekandiduji, protože vidím lepší kandidáty
      • JS
        • jsem v PKS, RV - > spolupráce mnoho lidí je mým denním chlebem
    • Tomáš Bouda - Když máte své hlavní téma (digitalizaci , Green deal...) myslíte si, že dokážete toto téma dobře komunikovat? Myšleno, když je téma příliš složité, nebo potenciálně výbušné, aby to naši voliči přijali za své.

      • MK
        • už máme trošku výhodu, že máme zkušenost, už nyní během naší práce přemýšlíme, jak ta témata dobře komunikovat
        • nebojíme se ta témata vaužít, jen je třeba potřeba hledat správné cesty
        • dokážeme pak i komunikovat co se bude dít, když nebudeme dělat politiku, kterou víme, že ej třeba dělat (Green Deal -> více záplav, vedra...)
        • my musíme vytvářet ten narativ
        • europarlament přehledně - servírování co se děeje v EP
      • DWF
        • jsem učitel, dokáži převádět složitá témata do jednoduchých vět
        • dokáži extrahovat, říct co je podstatné, sladění se zybtkem, a občas tam dát nějakou provokaci pro emoce
        • evrospká témata nejsou pro celou společnost
        • soustředit se na ty lidi, kteří alespoň věří, že se nějaká klimatická krize děje
      • JS
        • je důležité mnluvit ve slovech, která jsou přívětivá a srozumitelná - místo GD říkat o zateplování budov
        • mít jasné komunikační linky ve spolupráci s MO
        • v čr chybí osobnost, která by GD srozumitelně vysvětlovala - můžeme se toho chytit a být tim, kdo toto téma vysvětluje a je tím odobrníkem
        • místo ledních medvědů mluvit o tom, že chybí voda ve studni - používat příklady z praxe, které konrétně ovlivlivňují lidi
      • MP
        • datová základna je potřeba
        • je třeba být sorzumitelný, ale konkrétní
        • jelikož jsem fyzik, dokážu složité procesy přenést do jednoduších slov a vysvětlit (to jak má systém funguje)
    • Stanislav Zíma - Jak se dostat do velkých médií, máte nějakou strategii?

      • MK
        • podle mě se nám docela daří se dostávat do různých médií, jediné místo, kde se nedaří moc dostat je česká televize
      • DWF
        • trend dosahu a dostávání se do médií je vzrůstající
        • strana nejvíce pořád upřednotňuje místní poslance
        • strana neumí jasně formulovat a říct, která témata se na půde EP řeší
      • MP
        • dost nám (všem současným europoslancům) pomohl člověk, který pomáhá s PR
        • každý potřebuje dobře vycházet s novináři, aby se pak sami ozývali
        • jsme vidět úměrně tomu, jak dobře dokážeme prodávat příběh
        • umět pracovat s kontroverzí
      • JS
        • čísla z velkých médiích nejsou špatná
        • ale měli bychom se soustředit na další věci než jen na velká témata
        • být proaktivní a údávat to jak chceme aby se o nás psalo
        • důležité je přibližovat témata lidem a chodit mezi ně
        • je důležitý být tam, kde voliče máme
    • Marek Křejspký - Jakým směrem by EU měla směřovat v oblasti dotační podpory zemědělství a ochrany životního prostředí?

      • DWF
        • momentální systém podpory je toxický, ničí krajinu, který pak dalšími penězmi opravujeme
        • česká implementace je ještě horší verze
        • koncept zeleného růstu je cesta jak přežít klimatickou krizi
        • Green deal jde dobrým směrem, někdy ale narážíme a jdeme třeba pomalu nebo příliš rychle
      • MP
        • souhlasím s DWF
        • dotace do zemědelství by se mělo více než jiné oblasti soustředit na malé podniky (východní evropa je hodně specifická, má velké zemědělské spolky)
        • EU by měla mít konkrétní podmínky pro ochranu přírody, když posílá nějaké peníze
      • MK
        • souhlasím s DWF, MP
        • dotace by měly plynout, ve chvíli, kdy zemědělci správně pečují o půdu -> aby to byl jako motivační faktor
        • jsem rád za emisní povolenky, dobrý tržní systém -> převádí ničivé účinky na ŽP do nákladů
      • JS
        • v podstatě souhlasím se vším výše
        • dotace mají pomoci ozdravit krajinu
        • půda v čr není v dobrém stavu, je třeba řešit zadržování vody a další
    • Stanislav Zíma - Zajímal by mě váš názor na roli nadnárodních řetězců ve vtahu k malým zemědělským producentům a bio farmám?

      • DWF
        • současně si stále zemědělci stěžují, že jsou decimování velkými řetězci
        • balanc je na straně velkých řetězců
        • nemyslím si, že bychom měli rušit nadnárodní řetězci, ale musí platit rozumné daně
        • celoevropská regulace by pro toto téma bylo dost složité
        • řetězce se chovají jinak v jiných oblastech (Billa Rakouso vs Česko)
        • pořád je to ale spíš problém národní politiky než evropské
      • JS
        • na kraji to moc ovlivnit nejde
        • současně ale ti malí zemědelci třeba využívají různé ledničky, kde nabízí přímo na místě vlastní produkty
      • MP
        • administrativně se toto příliš nedá moc prosadit, aby se lokálně podporovalo
      • MK
        • na evropské úrovni je to spíše neřešitelné - řetězce se chovají tržně
    • Roman Pašek - v případě neúspěchu ve volbách do EP, máte ambice kandidovat i v jiných volbách (sněmovní, krajské, komunální)?

      • MK
        • takhle neuvažuji
        • podle mě se mi podařilo vytvořit obrovský politický kapitál - už teď tam mám partnery a to straně nabízím
        • pokud nebudu zvolen do EP, tak to budu řešit až pak
      • JS
        • kampaně poběží dohromady, je třeba spojovat témata a využívat synergii těchto témat
      • DWF
        • úspěch je pro mě i to, že jsem složili kandidátku bez ohledu na mé pozici
        • ale může se i stát, že ta kandidátka bude vypadat tak, že se s ní nespokojím a budu muset svou práci směřovat jinam
        • krajské volby určitě ne
      • MP
        • určitě ne
        • pokud se nedostanu, tak se vrhnu do programování
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, Tomas.Bouda
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od David.Wagner »

Čus!

Chtěl jsem poděkovat za super pohodový a zároveň obsahově komplexnější grilování, speciálně Honzovi jak za moderaci, tak za ten nápad s úvodním kvízem kterej to hodil velmi do klidu a přátelství. To je přece krásný.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Jan.Posvar, Jana.Skopalikova

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jan.Posvar »

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jan.Posvar »

Hlasování bylo zahájeno. Jednotlivé návrhy jsou rozdělené a některé se překrývají. Nicméně se nevylučují. Proto je lepší, když zvolíte všechny pro vás přijatelné návrhy, i když by se překrývali (tzn. nominace na lídra a čelo). Dále nejsme omezeni počtem vítězných návrhů, takže hlasování bude pouze jednokolové a všechny návrhy, které získají nadpoloviční podporu budou ty vítězné.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 04/2023 - Krajská nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Děkuji za pozvání na grilovačku, bohužel jsem byl na dovolené zcela offline.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Jan.Posvar

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“