MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Moderátoři: Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 12

Uživatelský avatar
Petri.Malisu
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 8
Registrován: 09 dub 2021, 09:22
Profese: Učitelka
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Petri.Malisu »

Milé zdejší a přespolní bytosti,
prvně děkuji @Michal.Macek za velice milé a poměrně vyčerpávající představení. A dodám k tomu jen toto – budu rozhodně viditelná, minimálně pro svoji žirafí výšku. Nominaci přijímám, tady mám profil, ve kterém se dozvíte pár vět navíc.

K věcem se snažím přistupovat neotřele, tak přistoupím i k této kandidátské řeči. Začnu s tím, co vám teda nemohu nabídnout. Nehledejte ve mně člověka, který bude hned všemu rozumět a chápat, a který se bude snažit vše držet v realistické rovině. A zároveň se nikde nebudu lepit k silnici jako Alžbětko OFFTOPIC(ke kterému mě už někdo přirovnával ve skupinách), ať už bude myšlenka protestu bohulibější. Ale na druhou stranu mohu nabídnout mé nadšení, učenlivost, přehnané analyzování, kreativitu a drsnou ostravskou náturu.

A na co bych se ráda zaměřila?
Myslím, že Modřany nabízejí vše potřebné pro život na dosah ruky. Aby si toho lidé uvědomovali a využívali, je nutné, ať zdejší veřejný prostor je pravidelně kontrolován, udržován a rozvíjen. S tím souvisí i dostupnost nabízených služeb. K palčivým tématům řadím dopravu. A cestu spatřuji v jakémsi zrovnoprávnění různých typů dopravních prostředku. Ať už podporou MHD, rozšíření sdílených služeb, zlepšení infrastruktury nebo i pár zákazů (např. z Ostravy mé oblíbené – vyhrazená parkovaní pro dodávky, omezení vjezdu ke školám). Zároveň jsem pro podporu různých komunitních spolků a zapojení občanů, vzejdou od nich většinou dobré nápady. A jo, taky jsem pro přírodu, smart city, digitalizaci, transparenci OFFTOPIC(však jsem předsedkyně Transparentu :D) a asi jsem nějak schopná se vypořádat s každou oblastí, co mi život předhodí.

Jednorožci a koťátka s vámi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petri.Malisu za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Bruzek, Zuzana.Boehmova
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj,
ještě jednou díky @Jaroslav.Toman za nominaci, tímto ji tedy přijímám. Asi to zkusím opačně než minule, kdy jsem šel z 35. místa, a zvednu ji od 2. místa dál.
Rok jsem předsedou MS Praha 12, v současnosti jsem tajemníkem našeho poslaneckého klubu. Vše zásadní je v mém profilu.

Věřím, že mě vesměs znáte, tak snad jen pár poznámek, proč bych měl být zastupitel:

Mám docela přesnou představu, pro koho a jakou komunální politiku máme jako Piráti dělat. Jako předseda sdružení, vedoucí našeho mediálního týmu i hospodář a teď tajemník klubu jsem měl možnost nakoukat, jak takovou politiku dělat. A taky jak ji nedělat. Mám určitý přesah do krajského sdružení i dalších pater a vůbec hodně komunikuju se všema možnejma našima lidma. Jsem ten typ člověka, co když dělníci přidělávající balkony nechaj na stromě uvíznutej igelit kolem kterýho všichni choděj ráno do práce, nakonec to nevydrží, na ten strom vyleze a igelit hodí do žlutý popelnice. Taková je nicméně většina Pirátů: Já jsem ten subtyp, co si před tím, než nahoru vyleze, nezapomene vyndat z kapsy mobil a sundat brejle. Ve třeťáku na vejšce jsem obhájil seminárku s tématem modřanského urbanistického plánu. A umím být procesně poměrně efektivní. Proto zbytek mé kandidátské řeči bude copy+paste mé kandidátské řeči na magoš:

OFFTOPICJako předseda MS Praha 12 dělám takové to klasické všechno a nic. Mj. se snažím o to, abychom plnili program, rostli a byli k sobě pokud možno milí.
Růst nemám jak odkázat, ale troufám si říct, že přivádět lidi a zapojovat je se nám v posledním roce dost dařilo a skutečně přicházeli. Teď začli teda zase trochu odcházet, když se naši volení funkcionáři veřejně začli hádat mezi sebou a spamovat příznivce vulgaritama. Ale to zase vybereme, protože to vybrat musíme.

Pak taky vedu mediální tým Prahy 12. Ten se skládá ze 3 radních, docela hodně dobrovolníků a profi podpory od kraje. Jako jeho vedoucí dbám na to, aby výstupy byly neprůstřelné, ňuňavé a celé to dohromady mělo nějakou koncepci.

Obecně jsem docela dobrý v dávání podpory různým našim politikům a političkám.

Taky jsem docela dobrý v já-jsem-vám-to-říkání. Během svého působení v politice jsem z fuckupů, u kterých jsem nějak byl, přehlíd, pokud se dobře pamatuju, jen dvě věci: takovej jeden developerskej projektík tady u nás na Lhotce a jednu takovou kroužkovací blamáž tady u nás ve Sněmovně. Oboje byla cenná lekce intelektuální pokory, to nebudu lhát.
Naopak u pár věcí jsem odhadl, že budou sukces a u pár se strefil, že nám bouchnou do ksichtu.

Co možná není v populaci úplně časté; přestože se s leckterým já-jsem-vám-to-řikal strefím, nekončí to tím, že rozhazuju rukama. Ale spolupracuju automaticky na tom, aby co se pokazilo, se zase napravilo.

Jsem radikální centrista a ve většině sporů stojím jasně a vyhraněně přesně uprostřed.
Jo a mám jednu superschopnost. Je o ní dokonce komiks.

Proč bych chtěl být zastupitel
Nenesu žádné hard-core srdcové resortní téma (což není bug, ale feature - nehrozí, že budu jančit, když se budou dělat kompromisy). A vlastně ani žádnou mimořádnou politickou zkušenost.
Ale jsem univerzalista, přináším procesy tam, kde je potřeba nějak šikovně samo-organizovat nějakou skupinu. Většinou věci kolem mě fungujou, a to i když jsou v nich zapojený třeba jakoby nějaký další lidi.

Díky všem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvek:
Jiri.Bruzek

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Michal.Macek »

Oznámení moderátora:

Úvodní příspěvek byl aktualizován.

Oznámení moderátora:

Poprosím všechny s přijatou nominací, aby si zkontrolovali, že jejich odkázaný profil je aktuální.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Michal.Macek »

Ještě jsme se domluvili, že zde uveřejním důvody odmítnutí nabídky kandidovat, které mi zaslala Irena Koutská:

"Důvodů je více.
Pracuju jako tlumočnice na volné noze, od r. 2004 tlumočím v Evropském parlamentu a v Radě. Svou profesi mám velice ráda a chtěla bych jí ještě pár let vykonávat.
A je to zároveň bohužel profese, která se s aktivním angažmá v politice, byť komunální, neslučuje.

Další důvod je rodinný - naše dvě dcery a syn mají dohromady sedm a brzy osm dětí.
Rádi a často se jim s manželem věnujeme. Je to pro nás bohatství, kterému se máloco vyrovná. A oba si uvědomujeme, že s postupným dospíváním se nám vnoučata nutně začnou vzdalovat.

Jsem velice ráda, že jsem měla a mám možnost trochu blížeji poznat modřanské piráty, jsem si jista, že vytvoří skvělou kandidátku. A moc ráda se zapojím do práce v souvislosti s volbami - ať už by se jednalo o připomínkování programu, kde by určitě stálo za to vyslechnout seniory či o práci ve volební kampani, případně o organizování besed a debat pro piráty a jejich sympatizanty..

Ještě jednou děkuju, vážím si té důvěry.
Věřím, že i ze své současné pozice mohu přispět ke zdaru pirátů v našem obvodě."

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Sistek, Jiri.Bruzek

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Jakub.Horak.P12
Člen KS Praha
Příspěvky: 11
Registrován: 28 úno 2018, 11:52
Profese: Profi prudič
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Jakub.Horak.P12 »

Ahoj všem pirátům i příznivcům,

rád bych znovu kandidoval na pozici od 4. místa do dalších komunálních voleb na podzim 2022. Rád bych poskytnul své zkušenosti, které jsem nabral za dobu téměř 4 let v zastupitelstvu a zároveň zachoval kontinuitu. Bydlím v Modřanech již 6. rokem a rád bych se i nadále podílel na směřování naší městské části. Pracuji v letectví a ve volném čase podnikám. Zároveň bych se rád i nadále věnoval tématu dopravy na místní úrovni. Za sebe mohu nabídnout loajálnost, nadhled, organizační schopnosti. Práci zastupitele i předsedy komise pro dopravu zastávám svědomitě a rád bych v tom i nadále pokračoval. Ačkoliv mne nikdo nenominoval, tak to udělám alespoň takto sám. Předem děkuji za podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Horak.P12 za příspěvek:
Jiri.Bruzek
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Ahoj Pirátky a Piráti,
jak jsem avizoval, tak se budu ucházet o vaši důvěru od 4. místa kandidátní listiny. Vede mě k tomu zaprvé spokojenost s našimi zástupci na radnici, ale hlavně aktuální nedostatek času kvůli rozjíždění živnosti, ke které jsem již dlouhé roky směřoval. Do voleb je ještě daleko a do té doby už určitě budu mít mnohem více volného času, ale pokud to vyjde, rád bych toto volební období neměl žádnou uvolněnou funkci a zaměřil se na kariérní růst a práci pro Piráty ve volném čase. Protentokrát už si nemohu vzít měsíc volno na kampaň.

Co mohu nabídnout?

Jsem konsenzuální člověk, problémy řeším věcně, v klidu a dobře vycházím s lidmi. Působil jsem v RV, tvořil tam program strany. Mám přehled nejen o všech základních pirátských tématech. Jsem kreativní a působil jsme v mediálním odboru, vyráběl jsem spoustu grafických materiálů pro volební i jiné kampaně a mám spoustu zkušeností z kampaní z prvních let u Pirátů.

Za ta dlouhá léta v politice mám velmi dobrou znalost poměrů i aktérů na Praze 12. Komunální politice na Praze 12 se jako Pirát věnuji už od roku 2010, kdy jsem vstoupil do strany a zároveň tu prvně kandidoval. Zvolen jsem byl až následující volební období a byl jsem společně s Evou Tylovou v opozici. Kandidovali jsme po vynuceném odtržení od Změny pro Prahu 12 na kandidátce Zelených, protože už v zákonné lhůtě nešla dát dohromady koalice, ale o tom možná někdy jindy... A pak se na Praze 12 Piráti začali rozrůstat a s velmi přesvědčivým výsledkem jsme vyhráli volby a začali se podílet na vedení naší krásné, leč (po tom jak to tu dříve fungovalo) chudé a prvně zadlužené městské části.

Během doby, kdy jsem byl uvolněným radním, jsem získal spoustu cenných zkušeností z oblasti sociálních věcí a především jsem se odborně vzdělával v oblasti péče o lidi v domovech se zvláštním režimem a v tom jaké jsou nové poznatky a trendy co se týká parametrů domovů pro naše obyvatele, kteří tuto službu potřebují. Nedostatek pobytových kapacit a vybudování domova se zvláštním režimem jsou už dlouhé roky jedním z nejpalčivějších problémů naší městské části a chci se tomu z pozice řadového zastupitele věnovat. Nyní má sociální věci v gesci Jirka Brůžek jako můj nástupce, ale předpokládám, že nyní bude usilovat spíše o majetek a investice a tuto oblast budu pokrývat já, třeba jako předseda komise a dalšímimi aktivitami.

Do své gesce jsem si po volbách přibral i sport, protože v tomto mám největší odbornost a dlouhodobě se v této oblasti vzdělávám a rozvíjím a teď se tím začínám na živnost živit, takže toto bude také jedna z prioritních oblastí, které budu následující 4 roky řešit. A chci tuto oblast hodně prolínat se školstvím a sociálními věcmi. Obzvlášť v době covidové je nedostatek pohybu velkým problémem. Hlavně to, že děti ve školním věku ztratily mnohé návyky, které mají a budou mít negativní vliv na jejich psychiku a zdraví. Rád bych se podílel na rozvoji zdravého pohybu na školách a rozvoji prospěšných pohybových aktivit pro seniory. Řešil jsem jako radní například s ředitelkou KC 12 rozvoj nabídky kurzů pro seniory.

Jako předseda dvou dotačních komisí mám přehled o sportovních organizacích, sportovištích a sportovních akcích pořádaných na Praze 12 i o sociálních službách nejen místních, ale i v celé Praze, které poskytují služby našim občanům. Zrovna před zítřejším MSkem proběhne komise pro udělování sociálních dotací.

Bohužel jsem ve funkci udělal i spoustu začátečnických chyb. Řešil jsem moc věcí najednou, nestanovil si priority, nestíhal pracovat na mediální prezentaci ani na prezentaci dovnitř klubu, kvůli moc úkolům řešeným najednou jsem měl málo výsledků a dělal to velmi na úkor osobního života. Byla to velká životní lekce a časem jsem zjistil jak moc důležitou součástí politiky mediální prezentace je. Proto se chci v následujícím volebním období aktivně podílet na přípravě mediálních výstupů v oblastech, kterým rozumím. Nyní už vím, že je potřeba si stanovit na začátku priority a na těch přednostně pracovat a mediálně je co nejvíce tlačit.

Pro ty co jsou u nás noví ještě poznamenám, že jsem po roce a pár měsících ve funkci z osobních důvodů rezignoval. Přišel jsem o pronájem bytu v Modřanech a následující skoro dva roky jsme se s přítelkyní každou chvíli stěhovali v rámci Prahy, středočeského a ústeckého kraje a kvůli tomu jsme bojovali i se sháněním práce a celkově to bylo dost náročné období, kdy jsem neměl moc na Piráty čas.

Chci být členem (př. předsedou):
Komise pro sociální věci
Komise pro bezpečnost a prevenci sociálně-patologických jevů
Komise pro kulturu, sport a volný čas
Komise pro udělování dotace v oblasti sportu a volného času
Komise pro udělování dotace v oblasti sociální

Případně bych komise kde nebudu členem navštěvoval aspoň jako host a dle programu bych asi občas navštívil i školské komise, když se tam budou řešit věci s přesahem do sportu.

Předem díky za projevení důvěru v primárkách.

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Michal.Macek »

Doručuji přijetí a řeč od @Martina.Parikova.
Vizte https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=800275#p800275

"Ahoj,
nejprve bych chtěla poděkovat @Michal.Macek ek za nominaci, kterou tímto přijímám, ráda bych se ucházela o místo na kanditání listině, a to od 8. místa.
Je mi jasné, že mám nevýhodu v tom, že mě neznáte. Pokusím se tedy zde ve svojí kandidátské řeči stručně nastínit, kdo jsem a co bych mohla přinést.
Jsem už nějakou dobu registrovaný příznivce na Praze 11, kde jsem figurovala na kandidátce v minulých volbách a s kampaní i aktivně pomáhala.
Před více než rokem jsme se přestěhovali z Hájů do Cholupic. Vzhledem k tomu, že jsme se tu usídlili nastálo a že přítel a celá jeho rodina pochází z Modřan, případně Komořan, takže k Praze 12 máme vřelý vztah, myslím, že nazrál čas, abych se angažovala trochu víc než jen jako podporovatel.
Mojí největší motivací je ale to, že mě naplňuje práce, která má nějaký přínos pro lidi.
Stručně o mně - mám dvě děti, 9 a 1 rok, takže jsem na rodičovské, ale pár hodin týdně dělám pro Operátora ICT (předtím na full time jako Senior data analytik). S pár lidmi vedeme neziskovku Spolurádi, občas dělám něco pro OPU nebo Magnu (někdo by o mně možná mohl říct, že jsem tak trochu sluníčkář a havloid :D).
Jako správný datař mám ráda logické a věcné informace, k věcem přistupuji analyticky a nesnáším dezinforamce. Co také nesnáším, je lhaní, překrucování faktů, hejty atd.. Nicméně, na Praze 11 jsem viděla už vše, takže jsem snad připravená na ledacos :D
Z témat komunální politiky mě zajímají všeobecně transparentnost, digitalizace, sociální sféra, dále školství nebo životní prostředí a z lokalit logicky Cholupice, ale samozřejmě i celý zbytek P12 :)
Co se týče Prahy 12, určitě mám ještě velké mezery a budu toho muset hodně nastudovat, ale jsem připravena se do toho vrhnout, ideálně s vaší podporou.

Díky za přečtení a hezký den přeju :)
Martina"

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvek:
Zuzana.Boehmova

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Lukas.Findeis »

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Jaroslav.Toman
Člen KS Praha
Příspěvky: 68
Registrován: 13 pro 2020, 12:28
Profese: programátor AS400
Dal poděkování: 787 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Jaroslav.Toman »

Ahoj Pirátky a Piráti,
odvažuji se sám sebe nominovat, abych se ucházel o místo na kandidátní listině ve volbách do zastupitelstva od 6.místa dolů.
V Modřanech bydlím od roku 2003.
Do Pirátské strany jsem vstoupil kvůli jejímu důrazu na rozhodování založené na analýze dat, na transparentnost, na nastavení jasných pravidel a algoritmů a pro sociální citlivost.
Tomu bych chtěl přispět na komunální úrovni.
V zastupitelstvu jsem ještě nebyl a tak bych se v případě mého zvolení hlavně učil od zkušených pirátských zastupitelek a zastupitelů a dělal bych, co je potřeba.
Můj profil : https://praha12.pirati.cz/lide/jaroslav-toman/
V politickém dvouosém kompasu mi vyšlo, že jsem umírněný levicový liberál.
Moje názory na některé kulturní a společenské otázky viz https://toman-jaroslav.blog.respekt.cz/
Jarda

Uživatelský avatar
Jakub.Rychly
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 44
Registrován: 06 říj 2019, 15:44
Profese: founder Nekrachni, mluvčí Fóra mládeže
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Pha 12 03/2022 - Volba čela kandidátky

Příspěvek od Jakub.Rychly »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,
rád bych sám sebe nominoval od 2. místa a dál na čelo naší kandidátky – už jenom samotná kandidatura je pro mě ctí, protože za těch několik měsíců (co jsem RegP a členem) jsem poznal, že tady máme velice kompetentní lidi, kteří kvalitu místního života o něco pozvedli. OFFTOPICPředtím jsem jí moc nevnímal, protože jsem k životu potřeboval jenom pískoviště, který u nás na sídlišti vlastně vždycky fungovalo. Rád bych poděkoval hlavně @Michal.Macek, který mě dotáhl až k aktivnímu členství, ale také vám všem, kteří mě podporují a dávají mi prostor – i to je jeden z důvodů, proč jsem vstoupil do strany, jsme transparentní a otevření.

Můj profil: https://lide.pirati.cz/osoba/1926/.
Co stojí určitě za zmínku je moje nominační řeč na kandidátku na Magistrát, je o něco vážnější, ale obsahuje spoustu věcí, které mě stále pálí: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=794648#p794648

Podíval jsem se na kandidátku z doby před čtyřmi lety a u všech lidí věk nezačínal jedničkou nebo dvojkou (kromě jednoho člověka). Bohužel už to do voleb nestihnu a v době jejich konání mi bude přesně 20 let, což mě ale (dost pravděpodobně) dělá nejmladším člověkem, který se o toto místo uchází. Když se ale podívám na současné nominace, tak to vypadá, že nás letos s dvojkou na začátku bude víc :-)

Nemůžu nabídnout mnohaleté zkušenosti z komunálu a politiky obecně. Jsem jeden z těch, co se bude spoustu věcí učit. Už jen ale to, že tu sedím se celkem vymyká ideálům mojí generace. Stále si stojím za názorem, že mladí lidé v posledních volbách celkem významně ovlivnili finální výsledek (už jenom v tom, že přišlo historicky nejvíce provovoličů k urnám). A tak jim pojďme nabídnout i nějaká adekvátní témata a jména tady u nás, na komunálů. Mnoho z nich totiž vůbec netuší, co komunální politika je a jakým způsobem je to ovlivňuje v jejich každodenním životě.

Sice to nemám podložené daty, ale z logiky věci – většina středoškoláků, co žije u nás na P12, tak dojíždí za střední někam jinam do Prahy a to už jenom proto, že těch středních škol tu moc nemáme. Stačí se zeptat pár mladých, co ví o Modřanech – jsme prý “Jižák”, protože jsme na jihu a nebo je to tu moc “boomer” (což pokud vám tohle slovo nic neříká, tak to není pojmenování mladých, že je něco “cool”, ale že je to spíš díra, kde nikdo nechce bydlet a vlastně se tu nedá nic dělat). Což jak všichni víme – NENÍ PRAVDA!

A teď konce srandiček – chci na P12 pomoci s tématy, ke kterým mám velice blízko, a těmi jsou školství, sport a podnikání.
Mezi mnohými dalšími to jsou např.:

  • školství → baví mě hledat cesty, jak učit jinak, změna školství nepřijde ze shora, musí přijít ze všech stran a právě MČ může být jedna z nich → propojování inovativních projektů se školami, workshopy ve školách, zpětně vazby učitelům a vedení škol – to vše se dá ve školách dělat ze strany MČ (jinde to dělají, tak proč bychom to nezvládali i my a tady u nás) → neříkám, že se tu nic neděje, ale zpětná vazba musí být vyslyšena, nikoliv jen realizována

  • sport → sportovní halu asi jen tak mít nebudeme, ale máme tady spoustu míst, kde se dají uspořádat akce, které přitáhnou jak rodiny s dětmi, tak mladé lidi (stačí propojit zájmové spolky/svazy s našimi prostory), sám v rámci takového jednoho svazu funguji jako hráč, svazům chybí nejen peníze, ale i noví talenti (tělocvik ve školách vnímám jako silně podhodnocenou věc)

  • podnikání → na radnici vznikl fajn co-working, což se mi strašně líbí, ale to je jen část toho, co by se dala dělat, jak píšu níže, tak nejen mladým může naše MČ nabídnout kvalitní místo pro trávení volného času po práci nebo dokonce během ní, podnikání není jen o tom mít kanceláře a dávat firmám dotace, může to být různé sdílení know-how, přednášky, workshopy → vím, že snaha je, ale větší realizace nikdy přímo nebyla

A co tedy nabídnout mladým lidem?

  • Dejme jim prostor → určitě víte, že ve školách jsou studentské parlamenty, ale většinou řeší věci, které do vzdělávání moc nezasahují (chybějící toaleťáky nebo rozbité lavice) – když se začne mluvit o výuce, tak to vedení školy umlčí a nechce o tom nic moc slyšet, už jenom z tohohle důvodu vznikl Středoškolský sněm hl. m. Prahy, o kterém jsem se již několikrát zmínil.

  • Kultura → tohle je strašně staré slovo a vlastně tomu tak GenZ neříká, takže na to nejspíše nebudou slyšet, spíše jsem narážel na to, že mladí lidé taky rádi občas zajdou do letního kina, zabruslit si na kluziště nebo si třeba zajdou společně zaběhat. Pojďme tedy dělat společně akce, které nebudou jen pro rodiny s dětmi, ale i pro GenZ.

  • Podnikání → asi z P12 neuděláme nové centrum, kde se budou budovat tisíce hipster kaváren, ale co takhle pomoci mladým lidem s tím, jak podnikat? přitáhnout sem úspěšné podnikatele.

  • Sport → jako aktivní hráč malého sportu v ČR vidím jeho silné podfinancování, ale sportovní eventy se dají dělat i téměř za nulové náklady, stačí se domluvit se sportovními svazy, aby nabídli svoje kapacity a opět jsme tím přitáhli mladé lidi k aktivitě → mladým lidem chybí pohyb, sám to vidím, ale sport pro ně musí být zábava, ne utrpení.

Pokud bych měl ale shrnout i další věci, tak v současné chvíli jsem v pár komisích, rád bych na tuto (spíše pasivnější) práci navázal tou aktivnější a více se zapojil do pracovních skupin a reálných projektů, které se tu u nás na P12 dějí a řeší. Udělejme z P12 místo taky pro mladé lidi, protože právě ti přináší do našeho okolí inovace a svěží nádech. Naše městská část může být inspirací pro mnoho dalších – nejsem typ člověka, co by si řekl, že “to musí udělat někdo nahoře”, pojďme si to zkusit udělat sami a inspirovat tak ostatní. Proto jsem se taky v prosinci stal členem našeho MSka.

Co mohu na závěr slíbit? Velký zápal do kampaně! Zapojil jsem se do několika týmů, které připravují program, ale obecně to, jakým způsobem tady povedeme kampaň. Na podzim jsem si to vyzkoušel a teď bych to rád rozjel naplno. Nemám rodinu, žádný děti, což v mém případě znamená, že mohu vlastně kdykoliv, udělat cokoliv a kdekoliv (opět narážím na to, že jsem prostě mladej). Přestěhoval jsem se teďka o sídliště vedle od svých rodičů do bytu, kde jsem sám, ale stále dýchám vzduch Prahy 12. Pojďme tedy společně ty volby zase vyhrát.

PS: Všechny moje narážky na věk berte s nadsázkou :-) využívám to jako prvek, kterým se probojovat do "světa dospělých"

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Rychly za příspěvky (celkem 2):
Bara.Soukupova, Martina.Parikova

Jakub Rychlý
jakub.rychly@pirati.cz
+420 773 319 015

předseda MS Praha 12 a člen Rady Mladého Pirátstva
témata: vzdělávání, finanční gramotnost, volný čas a participace

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 12“