Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Vaclav.Ranc
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 26 led 2021, 15:05
Profese: Analytický chemik
Bydliště: Bohuňovice
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Ranc »

Ahoj všem,

ještě jednou vám moc děkuji za důvěru, kterou jste ve mě vložili jak formou nominace, tak i jejím podpořením. Jsem si plně vědom toho, že zhostit se předsednictví MS Olomouc bude nelehký a časově náročný úkol, který bude pravděpodobně vyžadovat celou řadu opatrně vedených kroků. Je faktem, že v příštích několika málo týdnech a měsících nás čeká celá řada výzev, jimž budeme muset čelit. Ať už se jedná o rozpočet nebo nadcházející komunální volby. V případě mého zvolení bych se rád pokusil navázat na skvělou práci, kterou Hynek v rámci MS Olomouc odvedl. Níže bych rád nastínil některé mé priority:

1. Rozpočet sdružení a s tím spojená budoucnost Pikola.
V rámci MS budeme na základě předběžných informací od Viktora pracovat se zkráceným rozpočtem. Důvody snížení příjmové stránky bych nechal stranou a raději bych se zaměřil na to, jakým způsobem situaci řešit. Z mého pohledu bych rád udělal vše pro to, abychom si mohli ponechat Pikolo v pronájmu a zaměřil bych se na hledání vhodných zdrojů k dofinancování. Viktor už na schůzce XOLK naznačil možnost částečného pronájmu prostor třetí osobě. Z mého pohledu se tato možnost jeví jako optimální, nikoliv však jediná. Rád bych tedy pokračoval v diskusi na toto téma a hledal řešení, které bude vyhovující tak, abychom jako MS pracovali s vyrovnaným rozpočtem.

2. Aktivní vyhledávání nových členů a registrovaných příznivců.
Hledání nových členů a RegP bude určitě i nadále klíčovou úlohou z několika důvodů. Markantním důvodem je bezesporu vliv počtu členů na schopnost MS sestavit kandidátku. A to nejen pro volby v roce 2022, ale i všechny další. Dalším relevantním důvodem může být i vliv vyššího počtu členů na rozpočet sdružení, názorovou různorodost i širší portfolio expertů i potenciálních talentů.
3. Komunální, respektive senátní volby
Dle informací, které mám, aktivně probíhají jednání vyjednávacího týmu. Dále bych se rád zaměřil na proces výběru kandidátů na lídra a čelo tak, aby v pokročilých fázích vyjednávání se těchto mohli vybraní lidé účastnit.
4. Organizace akcí pro veřejnost za účelem zviditelnění naší práce.
Prezentaci sdružení navenek vnímám jako důležitou část naší existence a i zde bych v návaznosti na mé předchůdce rád pokračoval v započaté práci. Rozumím tomu, že teď v době Covidové není jednoduché a v mnoha případech ani možné organizovat akce pro větší počet osob. Nicméně bych rád na toto téma rozproudil větší diskusi, ze které by měly vzejít konkrétní nápady na akce, které plánujeme uskutečnit v příštích měsících.

Co můžu nabídnout a proč právě já?
Jsem si plně vědom faktu, že z nominovaných kandidátů na předsedu MS jsem já ten, který je v MS nejkratší dobu a má tedy se systémy strany nejméně zkušeností. Osobně tento fakt nechápu jako handicap, ale spíše jako výzvu se některé věci doučit. Na druhou stranu mám však z mého pracovního života zkušenosti, které bych v rámci MS rád uplatnil. Práce na Univerzitě Palackého mi dala zkušenosti jak s vedením lidí (pět let jsem pracoval jako vedoucí dvacetičlenné výzkumné jednotky v rámci UP Olomouc), tak s vedením velkých vědeckých i administrativních projektů. V současné době v rámci UP vedu evropský projekt s partnery z několika zemí. Z mého pohledu je důležité též zmínit fakt, že v rámci Pirátů nemám v této chvíli žádné časově náročné funkce a mohl bych se tak případné funkci předsedy věnovat naplno.

Budu se těšit na případně dotazy ať už v rámci fóra nebo při grilování na schůzi MS.

David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od David.Novak »

Děkuji za nominaci, odmítám ji a podporuji Václava ve volbě.
S Václavem se bohužel moc blízce neznáme, ale oslovil mě svým nominačním příspěvkem. Vlastně bych to jinak nenapsal, důležité body na následující rok jsou jasné. A snad bude i dobře, že se zase jednou bude moct projevit "nová krev". Nejsme tak staří na to, abychom lpěli na "zasloužených" členech ve vedení.

Byl jsem na vážkách s přijetím nominace. Není to tedy nic, po čem bych toužil, zvlášť v situaci před komunálkami, ale samozřejmě mě potěšila podpora.
Hlavně bylo tedy velmi lákavé se po roce v RV, který byl pro stranu na státní úrovni převratný, soustředit více na lokální témata. To je to, proč jsem do strany šel a na čem chci dále pracovat. Se státní politikou se, nezastírám, osobně ztotožňuji čím dál tím méně. A to by nakonec ani nemuselo být dobré pro MS. Předseda má být stmelující a ne cynický bručoun...

Tedy, rozhodování bylo, jestli zanechat RV anebo ne. Nakonec si říkám, nějak to ještě doklepu i ten druhý rok, pokud mě nikdo nebude chtít odvolat anebo neodejdu sám kvůli nějakému kiksu od našich poslanců/ministrů.

Těším se na komunálky! :fet:

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 3):
Martin.Elias, Viktor.Tichak, Zdenek.Zak

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od David.Novak »

P.S. Komunálky samozřejmě pro co nejvíce obcí v okresu. Snad už Bohuňovice sestavují kandidátku :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvek:
Viktor.Tichak

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Vaclav.Ranc
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 26 led 2021, 15:05
Profese: Analytický chemik
Bydliště: Bohuňovice
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Ranc »

Vojtech.Pikal píše: 03 pro 2021, 11:26
Oznámení moderátora:

Děkuji všem, co vystoupili s návrhy, upravil jsem úvodní příspěvek - viewtopic.php?p=783059#p783059

Uvědomil jsem si, že nezaznělo úvodní slovo, jak by správně mělo, tak bych chtěl požádat rezignujícího @Hynek.Melichar , jestli by nemohl přidat pár vět o tom, co role předsedy MS obnáší a co se od ní očekává.

U kandidátů, kteří již odmítli kandidaturu nebudu podporu ověřovat, ani je vypočítávat.
Podle mých záznamů zatím @David.Novak neodmítl, a nominaci má.
Obdobně @Vaclav.Ranc má nominaci a kandidaturu dokonce přijal.

@Vaclav.Ranc nemá profil, který bych mohl považovat za úplný - https://lide.pirati.cz/profil/1547/ - prosím o doplnění
U @David.Novak prosím o informaci, který profil případně odkazovat - https://lide.pirati.cz/osoba/1252/

Vypadá to, že do lhůty pro navrhování budeme mít alespoň jednoho platného a úplného kandidáta, takže termín hlasování zůstává v platnosti.

Děkuji za upozornění @Vojtech.Pikal. Profil jsem doplnil.

Uživatelský avatar
Vaclav.Ranc
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 26 led 2021, 15:05
Profese: Analytický chemik
Bydliště: Bohuňovice
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Vaclav.Ranc »

David.Novak píše: 11 pro 2021, 17:01

P.S. Komunálky samozřejmě pro co nejvíce obcí v okresu. Snad už Bohuňovice sestavují kandidátku :)

Souhlasím :) V Bohuňovicích zatím probíhají diskuse. Uvidíme, kam to povede.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Omlouvám se za odmlčení,

Děkuji Václavovi za kandidátskou řeč, registruji odmítnutí kandidatury Davida a jdu doplnit úvodní příspěvek a připravit hlasování.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Úvodní příspěvek je upraven, hlasování je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0101e/view
(Zahájeno bude až zítra v 10:00, pak to rozešlu.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Martin.Elias, Viktor.Tichak

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Připomínám, že už hlasujeme. Zatím nic moc účast.

Ještě to rozešlu, kdyby to bylo furt málo, můžeme to v pondělí prodloužit, pokud někdo navrhne.

Hlasujte zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0101e/view

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj, při hlasování jsem si teď všiml, že v seznamu členů máme Janu Skopalíkovou, která je předsedkyní v jiném krajském sdružení, takže u nás tak maximálně hostuje. Doufám že nebude hlasovat. Restartovat hlasování kvůli tomu nebudu.
Pokud by jste věděli ještě o nějakém hostovy v seznamu, dejte vědět, ať podle toho případně můžem postupovat při vyhlašování výsledků a námitkám proti nim.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: Mf Ol-Olk 10/2021 Dovolba předsednictva

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Já jako host Ostravy jsem vždy před hlasováním v osobních otázkách upozorněn, že nemám hlasovat.

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Olomouc“