MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 2

Uživatelský avatar
Magdalena.Valdmanova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 bře 2018, 19:07
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Magdalena.Valdmanova »

2.kolo volby na 2-5 místo probíhá zdeviewtopic.php?f=986&t=59729

Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Valdmanova za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
Uživatelský avatar
Magdalena.Valdmanova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 bře 2018, 19:07
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Magdalena.Valdmanova »

Magdalena.Valdmanova píše: 09 led 2022, 13:33

Vyhlašuji výsledky volby na 2-5 místo naší kandidátky.

2.místo- Radek Zykan (8 hlasů)
3.místo- Martin Altschmied (6 hlasů)
4.místo- Robert Veverka (6 hlasů)
5.místo- Jaroslav Němec (6 hlasů)

(pořadí se stejným počtem hlasů v druhém kole je podle kola prvního)

Všem umístěným gratuluji a neumístěným přeji umístění v další volbě.

Uživatelský avatar
tomas.cada
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2022, 13:21
Profese: pedagog
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od tomas.cada »

Pěkný den,

rád bych se ucházel o pozici na kandidátní listině pro komunální volby od 6. místa dále, a tímto bych Vás srdečně požádal o Vaši podporu.

O politické dění a dění v okolí svého bydliště se zajímám soustavně a troufám si tvrdit, že podrobně. Přijde mi přirozené být aktivním občanem.
Na Praze 2 jsem především v rámci (A)VOID Flaoting Gallery pořádal řadu kulturních aktivit od koncertů po autorská čtení či debaty.
Politicky jsem se místně zapojil především v rámci možného rušení (A)VOID Floating Gallery, nádraží Vyšehrad či změn v parku Folimanka. A nebýt Folimanky, patrně bych nekandidoval. Ovšem zkušenost s jednáním se stávajícím vedením městské části mi ukázala, že mnoho věcí je špatně z podstaty.
V rámci své kandidatury mohu nabídnout zkušenosti ohledně organizace, komunikace, vydavatelské činnosti či psaní novinových článků a PR textů. Mám zkušenosti s řešením řady kulturních projektů, a to i s mezinárodním přesahem.
V rámci Prahy 2 mne zajímá oblast kultury a školství. Zároveň však i témata sociální. I to je důvod, proč mne Piráti oslovili, protože tato často přehlížená témata artikulují.

Tito uživatelé poděkovali autorovi tomas.cada za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
Jakub.Klesal
Člen KS Praha
Příspěvky: 2
Registrován: 18 zář 2018, 09:01
Profese: Projektový manažer
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Jakub.Klesal »

Ahoj MS,

Kandiduji od 6.místa dále a žádám o vaši podporu.

Mám za sebou práci v komisi životního prostředí a chci být nadále aktivní v prosazování návrhů, které povedou k zlepšení života na Praze 2.

Chci se zaměřit na větší transparentnost a smysluplnost projektů.

Děkuji za podporu
Jakub

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Klesal za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
karolina.hejdukova
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2022, 17:39
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od karolina.hejdukova »

Hodne jsem o tom premyslela a chci podpořit Piráty na Praze 2. Přesvědčilo me Vase konání a vystupování behem minule vlady. Rozhodla jsem se kandidovat od 6.mista dale kdekoliv na kandidátce .

Tito uživatelé poděkovali autorovi karolina.hejdukova za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Radek.Zykan
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3123 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Po dohodě v PMS přebírám předsedání. Altualizoval jsem úvodní příspěvek o nové kandidáty/ky.

Jelikož Aleš Kozelský hodlá kandidovat, ale nemůže zde ještě přispívat, ač je RegP, požádal mě o vložení jeho kandidátské řeči:

Ahoj,

chtěl bych kandidovat do ZMČ od šestého místa níže a tímto předem děkuji za vaši případnou podporu.

Mám ekonomické vzdělání (obhájil jsem dizertační práci na téma "Rizika bankovních obchodů na českém kapitálovém trhu"), pracoval jsem jako burzovní makléř a portfolio manažer akciového portfolia jedné menší české banky, dvou podílových fondů aj., v ČNB jsem vedl referát monitoringu obchodování na kapitálovém trhu. Domnívám se, že tuto mou dlouholetou pracovní zkušenost bych mohl využít v oblasti správy majetku (zejména pokud jde o investice dočasně volných finančních prostředků MČ).

Jako bývalému studentovi-sociálnímu stipendistovi a současnému otci zdravotně postiženého dítěte je mi velmi blízká sociální problematika, a také oblast školství. Jsem přesvědčen, že občan, který se (většinou ne vlastní vinou) ocitl v obtížné životní situaci, by měl zejména pocítit, že úřad či instituce, se kterou komunikuje, je na jeho straně, jedná s ním lidsky, snaží se mu pomoci, nikoliv, že čeká na jeho opomenutí, např. nedodržení lhůty ve správním řízení apod. Na místní úrovni je podle mě žádoucí co největší informovanost občanů o všech druzích pomoci, na které mají nárok.

V oblasti školství vnímám jako největší problém to, že ředitelé škol nejsou nijak motivováni k tomu, aby doplňovali pedagogický sbor kvalitními aprobovanými učiteli s dlouholetou praxí. Často se děje, že před takovým kvalitním učitelem dostane přednost čerstvý absolvent, který nepředstavuje pro ředitele riziko (není potenciálním kandidátem na jeho pozici) a náleží mu nižší tabulkový plat. Jako další problém, který se konkrétně dotýká mnoha rodičů dětí na Praze 2, vidím skutečnost, že děti rezidentů nemusí být přijaty do spádových škol, protože si v příslušné spádové oblasti jiné rodiny fiktivně zřídily trvalé bydliště. Považuji za nepřijatelné, aby už malé děti dostaly tímto způsobem "poučení", že podvádět se vyplatí.

Konečně se mne, jako asi každého občana Prahy 2, dotýká problematika bydlení, a to jak jeho dostupnosti, tak i regulace krátkodobých pronájmů.

Aleš

předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3123 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Ahoj všem, jak jsem již ohlašovala, chtěla bych podpořit naši kandidátku od 6. místa dále.

Byli jsme uplynulé čtyři roky dobrou opozicí a bylo by skvělé mít šanci ukázat, že radnice může fungovat jinak. Že obyvatel obce není třeba se bát a volat na ně ochranku, ale že je normální a dobré společně diskutovat a vycházet si vstříc. Že nařízení o ochraně osobních údajů není překážkou pro přívětivý úřad a třeba že dodávání kompletních podkladů není ohrožením projektů, ale prevencí pozdějších problémů.

Soustředím se hlavně na témata sociální a vzdělávání. V sociální oblasti vidím, kolik potíží způsobuje samotné nastavení, že lidem v těžké situaci je třeba udělit lekci, takže i dobře míněná pomoc nakonec bývá neefektivní. Také by bylo hezké kdyby nadační fond nesloužil jen k propagaci, ale bylo jej skutečně využíváno. A například školské preventivní programy by zasloužily revizi, některé jsou kvalitní, ale třeba v oblasti uživání návykových látek jdou často proti současnému náhledu na problematiku.

Přeji šťastnou volbu a těším se, že se nám podaří rozjet kampaň, která bude mít spirit a bude nás bavit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Teď koukám, že už tu je hlasování. Pardon, měla jsem to rozepsaný dlouho...

Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3123 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2021/4 Primární volby kandidátky do ZMČ Praha 2 v roce 2022 (rozprava)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Výsledek 2. kola volby 6-8. místa:

6. – Tomáš Čada
7. – Lydie Bartošová
8. – Aleš Chán

Gratuluji.

Ostatní kandidáti postupují do volby o 9.–13 místo. Hlasování bude dle harmonogramu zahájeno zítra 24. 2. 2022.

předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 2“