MS JBC 02/2020 Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Moderátoři: Ondrej.Kolek, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni, PMS Jablonec nad Nisou

Souhlasím se setrváním Jana Lehkého ve funkci 2. místopředsedy MS JBC do konce volebního období

Anketa končí za 14 lis 2019, 22:15

Ano
6
67%
Ne
2
22%
Zdržuji se
1
11%
 
Celkem hlasujících: 9 - Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Veronika.Drapalikova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 256
Registrován: 27 říj 2013, 16:29
Profese: konzultant O2 Guru, rodičovská dovolená
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Veronika.Drapalikova »

Vaclav.Zidek píše: 13 lis 2019, 19:54
Veronika.Vavrinova píše: 13 lis 2019, 16:33 Zde Zásady spolupráce a Organisační řád.
viewtopic.php?f=975&t=42469&p=569977&hi ... AD#p569977
Tak to čumím, jak vymyslet lestro o lejstru - aneb když už něco existuje, ale bylo to málo byrokratické - https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys

BTW - členové MS takové organizační řády odhlasovali?
To je tak, když do něčeho přizveš právníka. :-D Upřímně, já se tehdy teprve zapojovala a fakt si všechno nepamatuji jak přesně bylo. Pokud si dobře vzpomínám, Organisační řád se přijal na zakládající schůzi MS Jablonec. Někde ve vláknech to určitě bude, buď zde nebo v Libereckých. Jak jsem psala, byla k tomu i schůze, kde mohl kdokoliv mít námitky a připomínky a nikdo je neměl.

Veronika Drápalíková

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1703 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Veronika.Vavrinova píše: 14 lis 2019, 01:04
Vaclav.Zidek píše: 13 lis 2019, 19:54
Veronika.Vavrinova píše: 13 lis 2019, 16:33 Zde Zásady spolupráce a Organisační řád.
viewtopic.php?f=975&t=42469&p=569977&hi ... AD#p569977
Tak to čumím, jak vymyslet lestro o lejstru - aneb když už něco existuje, ale bylo to málo byrokratické - https://wiki.pirati.cz/rules/or_zatys

BTW - členové MS takové organizační řády odhlasovali?
To je tak, když do něčeho přizveš právníka. :-D Upřímně, já se tehdy teprve zapojovala a fakt si všechno nepamatuji jak přesně bylo. Pokud si dobře vzpomínám, Organisační řád se přijal na zakládající schůzi MS Jablonec. Někde ve vláknech to určitě bude, buď zde nebo v Libereckých. Jak jsem psala, byla k tomu i schůze, kde mohl kdokoliv mít námitky a připomínky a nikdo je neměl.
Jako nechci dělat naschvály :-)
Ale mám dost pochybnosti o platnosti, vzhledem ke způsobu přijetí. Popravdě po mně někdo něco takového chtít, tak rovnou podám členský podnět na zrušení "předpisu" nebo vystoupím z MS ... skoro se divím, že tam není počet nádechů za minutu ;-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Martin.Rejman

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Martin.Rejman »

Veronika.Vavrinova píše: 13 lis 2019, 16:33 Zde Zásady spolupráce a Organisační řád.
viewtopic.php?f=975&t=42469&p=569977&hi ... AD#p569977
Ahaaa ... jsem si říkal, že Stanovy jsou jen jedny. Aspoň bychom toto měli dát někam na web neo na wiki. Dohledat to ve fóru je nemožné :-)
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Zdravím,

děkuji @Veronika.Vavrinova ze doplnění a upozornění na reálný průběh.
Těm, co zapomněli, nebo nebyli u založení MS Jablonec připomínám, že součástí založení MS (což proběhlo z iniciativy mé, Lukáš Červinky a Martina Rejmana) byla práce nad stanovami a jejich přijetí tak, aby každý z členů předsednictva měl pod sebou konkrétní odpovědnost.

@Jenda Lehký odpovídá za mediální tým.
Zápis z jednání přípravného výboru - o stanovách je zde: viewtopic.php?f=410&t=40269&start=10#p553389
Stanovy byly součástí hlasování předsednictva (viewtopic.php?f=410&t=40269)
Pokud Václav Źídel píše o něčem, co si neověřuje a nabízí řešení, které odporuje tomu, co se skutečně stalo, musím konstatovat, že vzhledem k tomu, že se to děje opakovaně, nemám v jeho kandidaturu na čele kandidátky do kraje důvěru. Pokud si Martin Rejman nevzpomíná, že předsednictvo má svou konkrétní odpovědnost za jednotlivé oblasti - je třeba to připomenout.

Původně jsem toto hlasování považovala za formální, ale vzhledem k odpovědi, kterou zveřejnil Jenda Lehký a kde jsem si přečetla řadu neúplných a jednostranných informací, zvažuji, že se hlasování zdržím a v případě, že nebude ze strany šéfa mediálního odboru představen členům MS konsenzus mezi ním, zbytkem předsednictva a zastupitelským klubem, jak zajistit mediální výstupy, tak doporučuji Jendovy zvážit, jestli chce na pozici místopředsedy MS, který má na starost mediální tým, pokračovat. Z mého pohledu náplň, která je daná stanovy, nezvládá. Já i Fido jsme se několikrát nabízeli, že s mediálními výstupy pomůžeme. Mediální tým se nikdy samostatně nesešel a z Jendovy strany jsem nevnímala žádnou aktivitu v tom, jak systémově nastavit fungující tým tak, aby pro to našel podporu ostatních členů. Jendovo nasazení vnímám především ve zdůvodnění, proč není možné mediální výstupy dělat. Chybí mi přiznání vlastní laxnosti, i absence snahy najít vzájemný konsenzus, nehledě na neúčast na středečních jednáních MS, kam zastupitelé (v případě Jakuba i nestranici) chodí, aby předali informace dovnitř MS.

Zastupitelský klub opakovaně zmínil, že postrádá člověka, který by dělal mediální výstupy. Překvapilo mě, že Jenda Lehký napsal, že mu byl zamezen přístup na jednání zastupitelského klubu. Kým a jak konkrétně? proč se to dozvídám(e) až nyní? Já jsem se nikdy nesetkala s tím, že by mi kdokoliv bránil být u jednání zastupitelského klubu. Zároveň jsem pochopila, že zastupitelé budou podklady k mediálním výstupům předávat na setkání s MS (pravidelně probíhá ve středu) a páteční schůzky se účastní předseda, aby měl představu, co se řeší. Moc si nedokáži představit, že by předseda MS souhlasil s tím, že kdokoliv další nesmí na jednání klubu dorazit a bránil mu v tom. @Ondrej.Novosad - prosím o vyjádření.

Několikrát jsem mediální výstupy připravovala, znamenalo to obvolat zastupitele, doplnit informace, připravit text, nechat autorizovat a publikovat. Mediální výstupy ze strany zastupitelů jsou - minimálně ty, co jdou do měsíčníku, interpelace, tiskové zprávy je možné psát i z jednání zastupitelstva. Zastupitelé výstupy píšou sami a já jsem činnost mediální tým chápala i jako aktivní pomoc, aby to všechno nedělali ve svém volném čase sami). Mrzí mě, že ani to, co je ze strany zastupitelů napsáno nevisí na webu pirátů a čekala bych, že to z vlastní iniciativy zajistí právě šéf mediálního týmu. Zároveň mi chybí na webu základní informace (třeba to, kdo je v předsednictvu a jaké má kompetence - což je z mého pohledu odpovědnost opět šéfa mediálního týmu). Je jistě tisíc důvodů, proč něco nelze dělat. Osobně bych však v předsednictvu podpořila ty, kteří představí způsob, jak věci systémově a v konsenzu řešit, namísto toho se odvolávat, že postup (který nevyhovoval většině) nebyl přijat a tak se dál nic dělat nebude.

Další velký nedostatek v případě šéfa mediálního týmu vnímám v nezapojování dobrovolníků (i ze strany veřejnosti), kteří se hlásí k pomoci v mediálním týmu a nemají od šéfa mediálního týmu zpětnou vazbu (zpětnou vazbu namísto toho supluje Veronika). Nedivím se, že po čase své nabídky již neopakují. Přicházíme tím jak o podporovatele, tak o pomoc s tím, co evidentně nezvládáme.

Opakuji tedy mou prosbu:
Tuto anketu bych ráda vnímala stále jako formální, ale zároveň bych upozornila na to, že pokud má Jenda zůstat šéfem mediálního týmu, prosím, aby z jeho strany bylo představeno jak zajistí mediální výstupy. Tato systémová věc by měla vzejít ze vzájemného dialogu mezi zastupitelským klubem, předsednictvem a členy MS - nikoliv pouze jako představa šéfa mediálního týmu. Pokud Jenda nenajde způsob, jak zajistit mediální výstupy, poprosila bych ho, aby své setrvání na pozici šéfa mediálního týmu zvážil a uzná-li za vhodné, nabídl rezignaci. Nebo ho k tomu vyzvala členská základna. Pokud došlo k této situaci, že procesně ztratil pozici místopředsedy a otevřelo to debatu o (ne)fungování mediálního týmu, chápu to jako příležitost ke zlepšení. Vzdávání se odpovědnosti nad chybějícími mediálními výstupy a přehazování příčin na ostatní mě vede k tomu, že na pozici místopředsedy bych ráda viděla někoho, kdo se s ostatními dokáže dohodnout a nabídne řešení, které je systémové a akceptovatelné.

@Jan.Polak jako šéfa zastupitelského klubu (i tuto informaci by měl šéf mediálního týmu zprostředkovat veřejnost na webu - bohužel je tam stále složení předchozího předsednictva), prosím, aby byl proaktivní v hledání vhodného způsobu, jak dělat mediální výstupy, společně s předsedou MS @Ondrej.Novosad. a byli k dispozici. Pokud se jim společně nepodaří najít konsenzus, poprosila bych je, aby o tom informovali členskou základnu.

Aby šéfem mediálního týmu byl Jan Picko si dokáži představit, shodnout se na tom můžeme, z mého pohledu, pouze na základě jednání a při naplnění podmínek pro tuto pozici. Tedy jeho přijetím (čímž žádám předsednictvo o reakci na jeho žádost, která visí na foru bez odpovědi) a představení směřování mediálního týmu v nominačním projevu při (do)volbě člena předsednictva - pokud k tomu dojde, jsem na jeho nominační řeč zvědavá.

Krásný den a prosím všechny, abychom hledali způsoby, jak problém řešit, nikoliv se točili na tom, že jsou takovéto procesní věci neřešitelné.
Naposledy upravil(a) Ida.Chuchlikova dne 15 lis 2019, 11:47, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ida.Chuchlikova za příspěvek:
Veronika.Drapalikova
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Jan.Polak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 20 bře 2018, 18:27
Profese: strategie a transformační leadership
Dal poděkování: 417 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Jan.Polak »

Ahoj,

díky za Vaši účast v diskuzi!

reagovat budu jenom krátce, ať to tady nezahltíme dohady, můj názor zůstává tak, jak jsem ho vyjádřil výše.

Jendo:

Nevím co myslíš tím "ad hominem"? Osobně vidím Tvůj přístup spíš jako "hobby", než jako "zapálený a tah na branku". K tomu jsem si do kontrastu postavil Tvůj zájem mít výraznější možnost rozhodovat o stavu členstva, kontrolovat MS z vedoucí pozice a dle Tvého pozdějšího vyjádření něčemu bránit (lidem co používají argumenty ad hominem ve vstupu). Myslím si, že na vedoucí pozice v libovolné organizaci patří lidé iniciativní, schopní představit svoji vizi, vést projekt a doručovat výsledky.

Martine:
Tys napsal ve svém příspěvku, že seš pro a o pár příspěvků níže kritizuješ, že jsem napsal, že jsem proti...? OK. Nicméně nechápu, v čem je za problém, pokud řeknu jak hlasuji...?

Veroniko a Ido díky za doplnění, já bych na to neměl sílu.

Ido:
Aktivně se stále snažíme hledat způsoby jak zlepšit mediální výstupy. Můj aktuální návrh zůstává: ať se vedoucím našeho jabloneckého mediálního týmu stane Jan Picko, až bude přijat za člena. Zdá se, že k tomu není třeba mít kompletní předsednictvo, jak se domníval Jenda.


Jak částečně potvrdily Veronika i Ida (je to tak?), jediný z nás, kdo mají formální odpovědnost vůči MS, který nechodil na schůze ohledně mediálních výstupů, byl Jenda. Ondra jako předseda, Verča jako místopředseda, zastupitelé (dle svých možností občas) a já jako předseda zastupitelského klubu jsme vždy byli. Co bychom měli udělat víc? I proto jsem navrhoval tuto změnu.

Honza
Ondrej.Novosad
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 56
Registrován: 06 úno 2017, 10:36
Profese: architekt
Bydliště: Rybářská 2029/7, 46601 Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Ondrej.Novosad »

Ahoj,
doplňuji odpověď na otázku Idy ohledně obsazení na pátečních schůzkách Pirzy. Je to schůzka sloužící pro vzájemnou informovanost zastupitelů a já jako předseda MS jsem přizván jako pozorovatel, abych byl v obraze a případně reagoval, doplnil nebo tlumočil názor předsednictva, které také pravidelně informuji o dění. Je to schůzka pracovní neveřejná a není záměr ani potřeba z ní dělat tiskové výstupy, protože se jedná o strategii a rozdání si úkolů do dalšího týdne. Za mě příklad koncepční práce, kterou jsem naposledy u MS viděl ve volební kampani. Otázka zda má být mediální místopředseda na tomto setkání? Není to potřeba, ale předpokládá se, že bude na všech zasedáních MS.
O.
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Martin.Rejman »

Ondrej.Novosad píše: 14 lis 2019, 22:00 Ahoj,
doplňuji odpověď na otázku Idy ohledně obsazení na pátečních schůzkách Pirzy. Je to schůzka sloužící pro vzájemnou informovanost zastupitelů a já jako předseda MS jsem přizván jako pozorovatel, abych byl v obraze a případně reagoval, doplnil nebo tlumočil názor předsednictva, které také pravidelně informuji o dění. Je to schůzka pracovní neveřejná a není záměr ani potřeba z ní dělat tiskové výstupy, protože se jedná o strategii a rozdání si úkolů do dalšího týdne. Za mě příklad koncepční práce, kterou jsem naposledy u MS viděl ve volební kampani. Otázka zda má být mediální místopředseda na tomto setkání? Není to potřeba, ale předpokládá se, že bude na všech zasedáních MS.
O.
Ahoj Ondro, jakkoliv bych chtěl chápat, že jednání je neveřejné, tak pro tento způsob jednání jakéhokoliv týmu NENÍ opora v předpisech strany. Chápu správně, že nepřímo potvrzuješ, že se Jenda na tyto schůzky nedostal, ačkoliv o ně měl zájem ?
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Martin.Rejman »

Jan.Polak píše: 14 lis 2019, 16:11 Martine:
Tys napsal ve svém příspěvku, že seš pro a o pár příspěvků níže kritizuješ, že jsem napsal, že jsem proti...? OK. Nicméně nechápu, v čem je za problém, pokud řeknu jak hlasuji...?
Já to napsal jednou na fóru. Ty jsi to napsal všem do emailu, pak ještě na fórum, a navíc jsi to naprosto lživě označil za VOLBU nového místopředsedy.

Jednotlivé detaily v kontextu dostávají jiný rozměr pokud jsi předseda zastupitelského klubu, a bývalý předseda MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Veronika.Drapalikova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 256
Registrován: 27 říj 2013, 16:29
Profese: konzultant O2 Guru, rodičovská dovolená
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Veronika.Drapalikova »

Přátelé, děkuji za odhlasování, Jenda aktuálně zůstává ve funkci a já prosím @Martin.Kucera o jeho znovudosazení do funkce. V diskuzi můžeme samozřejmě pokračovat, případně poprosím o vytvoření členského podnětu s odkazem na toto vlákno. Také navrhuji v diskuzi pokračovat v osobní rovině na nejbližší schůzi, a to tuto středu 20.11.2019 v 18:00 v PIXELU. Díky všem
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Drapalikova za příspěvek:
Jan.Lehky

Veronika Drápalíková

Uživatelský avatar
Veronika.Drapalikova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 256
Registrován: 27 říj 2013, 16:29
Profese: konzultant O2 Guru, rodičovská dovolená
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování

Re: Hlasování o setrvání Jendy Lehkého na místopředsednickém postu

Příspěvek od Veronika.Drapalikova »

Martin.Rejman píše: 14 lis 2019, 22:04
Ondrej.Novosad píše: 14 lis 2019, 22:00 Ahoj,
doplňuji odpověď na otázku Idy ohledně obsazení na pátečních schůzkách Pirzy. Je to schůzka sloužící pro vzájemnou informovanost zastupitelů a já jako předseda MS jsem přizván jako pozorovatel, abych byl v obraze a případně reagoval, doplnil nebo tlumočil názor předsednictva, které také pravidelně informuji o dění. Je to schůzka pracovní neveřejná a není záměr ani potřeba z ní dělat tiskové výstupy, protože se jedná o strategii a rozdání si úkolů do dalšího týdne. Za mě příklad koncepční práce, kterou jsem naposledy u MS viděl ve volební kampani. Otázka zda má být mediální místopředseda na tomto setkání? Není to potřeba, ale předpokládá se, že bude na všech zasedáních MS.
O.
Ahoj Ondro, jakkoliv bych chtěl chápat, že jednání je neveřejné, tak pro tento způsob jednání jakéhokoliv týmu NENÍ opora v předpisech strany. Chápu správně, že nepřímo potvrzuješ, že se Jenda na tyto schůzky nedostal, ačkoliv o ně měl zájem ?
Pokud mohu mluvit za Ondru, není to o tom, že by Jendovi neumožnili na tu schůzi chodit, ale že ta schůze měla jasný program a řešení mediálních výstupů se jim tam už nevešlo. Na to jsme měli ty středy. Jasně jsem to tak vnímala a nechápu, proč se Jenda na ty páteční schůze tolik chtěl dostat, když měly úplně jiný účel. To je jako kdybys chtěl pravidelně chodit na středy před zastupitelstvem, kdy děláme FB stream, a dožadoval se řešit zapojování dobrovolníků třeba? No, sorry, teď ale točíme, MS schůze je za týden. Nic jiného v tom není.

Veronika Drápalíková

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Jablonec nad Nisou“