Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

tož jsem na tom trochu popracoval a vyšel mi první jakž takž ucelený text.
https://pad.pirati.cz/p/q0KX1nNbh2

prosím někoho příčetného o pročtení, komentáře, doplnění a hlavně: všechy ty právní informace tahám primárně z diskuzí na fóru, měl by to tedy zkouknout právník, ať tam nejsou bludy. je mezi přítomnými právník? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Kubaljak, Petr.Vileta

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jarmil píše: 18 čer 2019, 14:07
Petr.Vileta píše: 16 čer 2019, 21:52 Já bych to tam dopsal, kdybych sám nebyl mezi silně tápajícími. :)
tož a neznáš někoho, kdo není silně tápající a poradil by? kdo jiný než Pirátští senioři by tohle měl vědět ;)
Jsem sice pirátský senior, ale na ochranu údajů jsem vždycky byl dost nepořádný, třeba se mi tu po stole válely vystavené faktury, vizitky a tak. ;) Celé GDPR považuji za zločin proti lidskosti :evil: a ještě ke všemu nemám právního vzdělání. Já to beru tak nějak odhadem. Paní Vonásková kupuje byt od města, tak začerním její jméno, ale ulici a cenu bytu nechám viditelnou. Ovšem netuším, jestli to dělám správně. :?

Vyjádřit by se měli především ti, komu se GDPR líbí ( @Ondrej.Profant ), případně kdo se tím živí (pověřenci). a nám tápajícím uspořádat seminář, webinář, školení.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Jarmil píše: 18 čer 2019, 14:09 tož jsem na tom trochu popracoval a vyšel mi první jakž takž ucelený text.
https://pad.pirati.cz/p/q0KX1nNbh2

prosím někoho příčetného o pročtení, komentáře, doplnění a hlavně: všechy ty právní informace tahám primárně z diskuzí na fóru, měl by to tedy zkouknout právník, ať tam nejsou bludy. je mezi přítomnými právník? ;)
Dobrá práce. Na letmé přečtení chyby nevidím.
Určitě je třeba vynechat familiérnosti a trochu křečovité pokusy o vtipy typu: "Piráti ujíždějí na Otevřených datech víc než na marihuaně?"
Dobré by to bylo pak rovnou zapracovat do Moodle (elearning).
Petr.Vileta píše: 18 čer 2019, 17:08 Celé GDPR považuji za zločin proti lidskosti :evil: a ještě ke všemu nemám právního vzdělání. Já to beru tak nějak odhadem. Paní Vonásková kupuje byt od města, tak začerním její jméno, ale ulici a cenu bytu nechám viditelnou. Ovšem netuším, jestli to dělám správně. :?

Vyjádřit by se měli především ti, komu se GDPR líbí ( @Ondrej.Profant ), případně kdo se tím živí (pověřenci). a nám tápajícím uspořádat seminář, webinář, školení.
GDPR pro jednotlivce přináší jen nové možnosti. Zbylé povinnosti byly již v původním zákonu 101 o ochraně osobních údajů. Nově máš právo stáhnout si osobní data od poskytovatele služby. Zároveň velcí zpracovatelé mají pověřence, která je kontaktní osobou... Více: https://www.profant.eu/2019/prinos-gdpr.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Hana.Chalusova, Jarmil.Halamicek, Vojtech.Pikal

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Profant píše: 18 čer 2019, 20:12 GDPR pro jednotlivce přináší jen nové možnosti. Zbylé povinnosti byly již v původním zákonu 101 o ochraně osobních údajů. Nově máš právo stáhnout si osobní data od poskytovatele služby. Zároveň velcí zpracovatelé mají pověřence, která je kontaktní osobou... Více: https://www.profant.eu/2019/prinos-gdpr.html
Jenže já jsem kašlal i na předchozí zákon 101 ;) Říkal jsem si "nejsem doktor, nemám tu karty pacientů, mě se to netýká". I když tedy já rozbitým počítačům žertem říkal "pacient".

Ale zpět k věci. Opravdu v tom nemám jasno, jak to je s tou paní Vonáskovou.
Paní Vonásková kupuje byt od města, tak začerním její jméno, ale ulici a cenu bytu nechám viditelnou. Ovšem netuším, jestli to dělám správně.
a uvítal bych nějaké praktické příklady "tohle musíte, tohle nemusíte začerňovat".

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Ondrej.Profant »

@Petr.Vileta V Praze jsme to dělali tak, že jsme od kupujících požádali souhlas se zveřejněním osobních údajů. Pokud nebyl, tak se plné znění dalo jen zastupitelům a ve veřejných podkladech byly začerněny osobní údaje kupujícího. Cena bytu a o jaký byt se jedná jistě musí být veřejné (majetek obce). Ale tohle samozřejmě řeší úřad, ne zastupitel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Vojtech.Pikal

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Profant píše: 19 čer 2019, 09:36 Petr.Vileta V Praze jsme to dělali tak, že jsme od kupujících požádali souhlas se zveřejněním osobních údajů. Pokud nebyl, tak se plné znění dalo jen zastupitelům a ve veřejných podkladech byly začerněny osobní údaje kupujícího. Cena bytu a o jaký byt se jedná jistě musí být veřejné (majetek obce). Ale tohle samozřejmě řeší úřad, ne zastupitel.
@ondrej.profant Pokud jde o zastupitelstvo, tam se zápis zveřejňuje, to opravdu řeší úřad. Mě jde o komise a výbory, kde místní koalice zásadně zápisy zveřejňovat nechce a dostávají je jen členové komisí a to v plném znění. Jenže Piráti chtějí tyto zápisy v nějaké formě zveřejňovat, ovšem nechceme porušovat zákon. Zveřejnit "Jednalo se o prodeji 3 městských bytů v různých částech města různým kupcům za různé ceny" fakt neříká vůbec nic a takový zápis netřeba dělat. :) Když mi podepíšeš NDA, tak ti jeden takový zápis z komise pošlu a můžeš mi ho upravit do zveřejnitelné podoby. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Petr.Vileta píše: 19 čer 2019, 13:20 @ondrej.profant Pokud jde o zastupitelstvo, tam se zápis zveřejňuje, to opravdu řeší úřad. Mě jde o komise a výbory, kde místní koalice zásadně zápisy zveřejňovat nechce a dostávají je jen členové komisí a to v plném znění. Jenže Piráti chtějí tyto zápisy v nějaké formě zveřejňovat, ovšem nechceme porušovat zákon. Zveřejnit "Jednalo se o prodeji 3 městských bytů v různých částech města různým kupcům za různé ceny" fakt neříká vůbec nic a takový zápis netřeba dělat. :) Když mi podepíšeš NDA, tak ti jeden takový zápis z komise pošlu a můžeš mi ho upravit do zveřejnitelné podoby. :D
kolik takových případů (tj. potřebuješ někomu poslat k poradě/zveřejnit anoymizovaný dokument získaný v souvislosti s výkonem činnosti zastupitele) řádově dejme tomu za měsíc je, dalo by se to nějak odhadnout?

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Petr.Vileta píše: 19 čer 2019, 13:20 ... Zveřejnit "Jednalo se o prodeji 3 městských bytů v různých částech města různým kupcům za různé ceny" fakt neříká vůbec nic a takový zápis netřeba dělat. :) ...
Tak to se podívej na obsažnost zápisů z jednání poslaneckého klubu :lol: (https://mrak.pirati.cz/apps/files/?dir= ... eid=186571) Praktická ukázka ochrany našich "důvěrných politických" informací.
Nevím, jestli se ten vlk nažral, nebo chcípnul hlady... :weep:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Petr.Vileta

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Milan.Dadourek píše: 19 čer 2019, 15:15
Petr.Vileta píše: 19 čer 2019, 13:20 ... Zveřejnit "Jednalo se o prodeji 3 městských bytů v různých částech města různým kupcům za různé ceny" fakt neříká vůbec nic a takový zápis netřeba dělat. :) ...
Tak to se podívej na obsažnost zápisů z jednání poslaneckého klubu :lol: (https://mrak.pirati.cz/apps/files/?dir= ... eid=186571) Praktická ukázka ochrany našich "důvěrných politických" informací.
Nevím, jestli se ten vlk nažral, nebo chcípnul hlady... :weep:
Proto jsem už před časem volal po nalezení a zprovoznění nějaké aplikace, kam by se mohl vložit zveřejnitelný zápis, ale šlo by tam nastavit datum zveřejnění v budoucnu. Za týden, za měsíc, příští volební období. ;) Tento datum zveřejnění by byl samozřejmě viditelný pro každého. Já chápu, že dnes nemůže RP říci "Máme 10 přeběhlíků z ANO pro vyslovení nedůvěry vládě", ale klidně by to šlo zveřejnit třeba za měsíc, no ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Milan.Dadourek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak by mělo vypadat NDA proškolení?

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Petr.Vileta píše: 19 čer 2019, 22:30 Proto jsem už před časem volal po nalezení a zprovoznění nějaké aplikace, kam by se mohl vložit zveřejnitelný zápis, ale šlo by tam nastavit datum zveřejnění v budoucnu. Za týden, za měsíc, příští volební období. ;) Tento datum zveřejnění by byl samozřejmě viditelný pro každého. Já chápu, že dnes nemůže RP říci "Máme 10 přeběhlíků z ANO pro vyslovení nedůvěry vládě", ale klidně by to šlo zveřejnit třeba za měsíc, no ne?
tohle umí kdeco, i wordpress: https://en.support.wordpress.com/schedu ... t-or-page/
a do té doby dáš tamtéž malý článek jako anotaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvek:
Josef.Spak

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“