Profesionální hraní PC her (Esport)

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

Miroslav.Foltyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 43
Registrován: 04 říj 2013, 10:50
Profese: sládek
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od Miroslav.Foltyn »

Martin.Kucera píše: 25 lis 2019, 14:33
Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 14:20 Je to o tom, že esport u nás si momentálně musí nastavit fungující systém od náboru, výchovu až k profesionalizaci.
Pořád mi není jasné, proč by se měl podporovat nábor a výchova hráčů PC her. Pro koho to bude mít pozitivní přínos a jaký? (Aspoň tedy doufám že se shodneme na tom, že je nesmysl podporovat něco, co žádný pozitivní přínos nemá.)
Protože to z jejich činnosti (hraní her) udělá alespoň činnost smysluplnou. Budou soutěžit, budou chtít se někam dál posunout atd. Opravdu nechci tady řešit to čím je esport prospěšný a naopak, chci jim dát tu možnost.
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Udělejte si k tomu anketu. Z těch pár příspěvků nezjistíte nějaký reprezentativní názor. I tak to nebude moc reprezentativní, ale budete mít mnohem lepší indícii.

Jinak už ten název vlákna je děsivý - "Profesionální hraní PC her" a "Esport". Ok, hodně mužů si najímají profesionální milenky (tady je analogie spíše platit milence partnerce, který to za mne lépe "odehraje"), takže tu nějaká paralela je, ale stále mi nejde na rozum platit si někoho, aby (si) za mne hrál... To, že je taková doba a živí se tak youtubeři apod. je imho součást problému té doby, ne důvod se tomu podřídit. Asi už jsem starej.
No a "E-sport"? To je imho oxymóron. Když už tak "e" soutěžení, zábava, hra.
Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 14:39
Martin.Kucera píše: 25 lis 2019, 14:33
Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 14:20 Je to o tom, že esport u nás si momentálně musí nastavit fungující systém od náboru, výchovu až k profesionalizaci.
Pořád mi není jasné, proč by se měl podporovat nábor a výchova hráčů PC her. Pro koho to bude mít pozitivní přínos a jaký? (Aspoň tedy doufám že se shodneme na tom, že je nesmysl podporovat něco, co žádný pozitivní přínos nemá.)
Protože to z jejich činnosti (hraní her) udělá alespoň činnost smysluplnou. Budou soutěžit, budou chtít se někam dál posunout atd. Opravdu nechci tady řešit to čím je esport prospěšný a naopak, chci jim dát tu možnost.
To je přece totálně postavené na hlavu. Něco nedává smysl, tak to podpoříme a a tím tomu smysl dáme? Přece právě smysluplnost je podstatné kritérium o tom, jestli něco podporovat nebo ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Vit.Fux

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od David.Novak »

Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 14:20 Je to o tom, že esport u nás si momentálně musí nastavit fungující systém od náboru, výchovu až k profesionalizaci. A to je to, s čím můžeme pomoci. Přece jenom, je to hodně o mladých lidech a zároveň o vystoupení z konzervatismu a to je přece to,co jako Piráti děláme. Nebo ne?
A nebylo by víc pirátské se zaměřit na nějakou aktivitu typu osvěta ohledně svobodného softwaru, výuka programování, jak se nedostávat do chomoutu herním vydavatelům, apod.?
To si pak na pirátská centra taky můžeme časem nalepit "sponzorováno EA Games a Steamem". Ale bude to cool, generaci odkojenou Twitchem to jistě osloví. :twisted:

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Miroslav.Foltyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 43
Registrován: 04 říj 2013, 10:50
Profese: sládek
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od Miroslav.Foltyn »

David.Novak píše: 25 lis 2019, 14:54
Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 14:20 Je to o tom, že esport u nás si momentálně musí nastavit fungující systém od náboru, výchovu až k profesionalizaci. A to je to, s čím můžeme pomoci. Přece jenom, je to hodně o mladých lidech a zároveň o vystoupení z konzervatismu a to je přece to,co jako Piráti děláme. Nebo ne?
A nebylo by víc pirátské se zaměřit na nějakou aktivitu typu osvěta ohledně svobodného softwaru, výuka programování, jak se nedostávat do chomoutu herním vydavatelům, apod.?
To si pak na pirátská centra taky můžeme časem nalepit "sponzorováno EA Games a Steamem". Ale bude to cool, generaci odkojenou Twitchem to jistě osloví. :twisted:
Určitě bych dal malého raději na výuku programování, o tom žádná. To je určitě víc pirátské, snad se toho někdo chopí ;) Jinak o tom chomoutu, spousta her je dnes zdarma a zdarma se hrají i online. Nevím, proč za vším vidíte EA :D
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od David.Novak »

Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 15:05 Jinak o tom chomoutu, spousta her je dnes zdarma a zdarma se hrají i online.
Tak to by mě opravdu zajímalo, které z těch populárních e-sport titulů máš na mysli.

Pozor, že si je zdarma stáhneš neznamená, že jsou zdarma. Jejich vydavateli nějakým způsobem generuješ výnos ve formě komerce, nebo DLC.

Další věc je nezávislost - když si to zahraješ jen pod komerční licencí a veškeré tvé kroky jsou v podstatě kdykoliv ovlivnitelné vůlí toho, kdo hru vydává nebo kdo vlastní servery, na kterých musíš hrát, tak to není nezávislé.

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Miroslav.Foltyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 43
Registrován: 04 říj 2013, 10:50
Profese: sládek
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od Miroslav.Foltyn »

David.Novak píše: 25 lis 2019, 15:15
Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 15:05 Jinak o tom chomoutu, spousta her je dnes zdarma a zdarma se hrají i online.
Tak to by mě opravdu zajímalo, které z těch populárních e-sport titulů máš na mysli.

Pozor, že si je zdarma stáhneš neznamená, že jsou zdarma. Jejich vydavateli nějakým způsobem generuješ výnos ve formě komerce, nebo DLC.

Další věc je nezávislost - když si to zahraješ jen pod komerční licencí a veškeré tvé kroky jsou v podstatě kdykoliv ovlivnitelné vůlí toho, kdo hru vydává nebo kdo vlastní servery, na kterých musíš hrát, tak to není nezávislé.
Ok, tak třeba League of Legends.

Reálný fotbal je taky ovlivněný tím jak FIFA případně FAČR upraví pro jednotlivou sezonu pravidla. Třeba o ofsajdu, hraní rukou v pokutovém území, tresty za nesportovní chování atd atd. Pravidla jsou ale pro všechny stejná. Opět ale tady rozebíráme to, o čem tohle vlákno není...
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od David.Novak »

Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 15:24
Ok, tak třeba League of Legends.
Jasně, protože když si chci s přáteli zahrát přátelský amatérský fotbal na vlastním hřišti, tak k tomu potřebuji souhlasit s něčím takovým :roll: *facepalm*

LoL rozhodně není nezávislý, ani zdarma. Je to freemium produkt.

Ale chápu, že někteří lidé jsou schopni tvrdit, že Facebook je super, protože je zdarma. (Reklamu a obchodování s jejich osobními daty zřejmě ignorují.)

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Miroslav.Foltyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 43
Registrován: 04 říj 2013, 10:50
Profese: sládek
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od Miroslav.Foltyn »

David.Novak píše: 25 lis 2019, 15:37
Miroslav.Foltyn píše: 25 lis 2019, 15:24
Ok, tak třeba League of Legends.
Jasně, protože když si chci s přáteli zahrát přátelský amatérský fotbal na vlastním hřišti, tak k tomu potřebuji souhlasit s něčím takovým :roll: *facepalm*

LoL rozhodně není nezávislý, ani zdarma. Je to freemium produkt.

Ale chápu, že někteří lidé jsou schopni tvrdit, že Facebook je super, protože je zdarma. (Reklamu a obchodování s jejich osobními daty zřejmě ignorují.)
Nějak to nechápu. Chci hrát a nechci platit. A to jde, a dokonce bez rozdílu mezi hráči. Když si jdete zahrát fotbal, tak si taky musíte koupit kopačky a hned podporujete obrovské firmy jako ADIDAS, NIKE atd. A dresy? Když je kupujete jsou tam podmínky jak je máte prát, že je nesmíte žehlit atd., věrnostní kartičky u prodejců, to jsou taky podmínky...vždyť to je to stejné.

Nějak nechápu váš pohled na svět. Pokud si chci zahrát hokej, platím pronájem haly, musím si koupit brusle atd. Chci hrát počítačové hry, no tak si musím koupit PC nebo něco jiného a v případě toho že je hra zpoplatněná tak i samotnou hru.
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od David.Novak »

Když si jdu zahrát fotbal, nemusím si koupit kopačky. Můžu je třeba dostat darem, můžu si je půjčit od staršího bráchy. Čistě teoreticky si je můžu vyrobit. Stejně tak míč, bránu, hřiště. Těch možných přístupů jsou stovky a vždy mi z toho vyjde, že mám možnost si zahrát fotbal. Vím, že pravidla stanovila nějaká mezinárodní asociace v zájmu hry a já je můžu nebo nemusím dodržovat. A když je budu dodržovat, tak se stejně k ničemu nezavazuji a můžu to dělat zcela zdarma a nezávisle. Je na mě, jestli zvolím prostředky takové nebo makové. Jestli budu chtít platit, jestli se budu chtít sdružovat, nebo jestli to budu dělat mimo systém.
To stejné jakýkoliv jiný sport - tenis, hokej, golf, vrh koulí, i ten motorsport nebo hry typu poker, šipky, bowling atd. Druhou stranou mince jsou mezinárodní asociace, které někdy dosáhly takové síly, že si vyhrazují zvláštní právo se svým sportem komerčně nakládat. Ale to je na jinou debatu. Buď jak buď, i když tu mám třeba u fotbalu nějaký moloch typu FIFA, tak stejně si vždy můžu jít vlastní cestou.

To je u e-sportů nemožné, resp. minimálně u té desítky nejvíce populárních. Chci-li provozovat e-sport "LoL", pak se zavazuji konkrétní společnosti, že ji budu poskytovat své údaje, že akceptuji její pravidla, že budu hrát jen na jejich serverech a že mě můžou kdykoliv bez udání důvodu vyrazit. A že když to bude po mě hra chtít, tak že si mně můžou naúčtovat nějaké mikrotransakce. Neexistuje jiná možnost, jak e-sport "LoL" provozovat jinak. Pouze a jen tento.

Už je ten můj pohled na svět pochopitelný? Už je pochopitelné, jakou hodnotu bych chtěl jako pirát mezi mladé šířit a proč je současné pojetí e-sportu pro mě nepřijatelné?

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Miroslav.Foltyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 43
Registrován: 04 říj 2013, 10:50
Profese: sládek
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesionální hraní PC her (Esport)

Příspěvek od Miroslav.Foltyn »

Jo v pohodě, už jsem to pochopil. Prostě esport podpoříš až si hráči naprogramují své hry, dají je zdarma k dispozici a všichni hráči na světě je budou hrát. OK, já mám názor jiný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Foltyn za příspěvek:
David.Novak
Odpovědět

Zpět na „Volnočasové aktivity“