Převrat v Turecku

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Homo.Pyratus »

nerad se opakuji.-) s klicema se revoluce nedela, na tu sou potreba bambitkz.-)))
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Michael.Polak »

Homo Pyratus píše:nerad se opakuji.-) s klicema se revoluce nedela, na tu sou potreba bambitkz.-)))
Přesně naopak - převrat v Turecku ukázal, že pokud chybí smysluplný politický program, tak jsou houby platný i tanky (jakkoliv zrovna v tomto případě to bylo nejspíš nějakým způsobem zinscenované...)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Homo.Pyratus »

prevrat se neuskutecnil. byl potlacen, nejspis zase se zbranema.-) ty blbecku.-))) nebo na ne cinkali klicema?.-)))
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Michael.Polak »

Homo Pyratus píše:prevrat se neuskutecnil. byl potlacen, nejspis zase se zbranema.-) ty blbecku.-))) nebo na ne cinkali klicema?.-)))
Ano, potlačily ho (pokud u zinscenovaného převratu a zinscenovaného potlačení o tom lze mluvit) převážně loajální policejní složky a loajální armádní útvary. Tedy zřejmě mluvíš o právu ozbrojit policii, aby mohla odzbrojit ozbrojenou armádu... obecně nemyslím, že by se Piráti měli zaměřovat na to, kterou z ozbrojených složek státu, vzájemně soupeřících o moc, je vhodnější lépe vyzbrojit (tzn. např. jestli navrhuješ vyzbrojit policii pro jistotu raketomety a tanky... ?)

Obecně, za normálních okolností by žádný demokrat nemohl stát na straně vojenského převratu. To, že okolnosti v Turecku, zejména po převratu, jsou nanejvýš podezřelé, to je trochu jiná kapitola. Každopádně dávat tuhle operetní epizodu za příklad hrdinné obrany civilního obyvatelstva před nějakou mocenskou zvůlí je poněkud.. eeee.... no jako já nevím. Jestli na Turecko jde napasovat Falkvingeho teorii hejna, tak od Pirátů radši někam zdrhám ;-))

Za povšimnutí stojí, že v ulicích často stáli proti armádě Erdoganovi příznivci s víceméně holýma rukama, a samozřejmě, z řad těhle byly ty oběti, které zařvaly.

Co se mě týče, klidně bych si odhlasoval, že součástí pirátského programu je cinkání klíčema, nikoliv vyzbrojování "domobrany" tanky a raketami Grad.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Josef.Kadlecek

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Takže Erdouš - buď do října zrušení víz pro Turky nebo vypouští stavidla s uprchlíky.
Ale ono - na každou svini se vaří voda. Uvidíme.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Chtěl jsem pro tuto šokující zprávu původně založit samostatný topic, ale nakonec nechci dělat velkej humbuk.
Řekněte mi někdo, jak to ten Erdouš s tím říjnovým ultimátem vlastně myslí, když hranice už má dávno otevřený :!:
Je to divnej pavouk!
Přílohy
P_20160801_122210.jpg
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Ales.Jakl »

Chtělo by to v Turecko něco jakž takž sekulárního, liberálního, co se bude chovat slušně k opozici a národnostním menšinám. Turecko mám potenciál se výrazně podílet na uklidnění situace na Středním východě a případně na potřebném překreslení hranic.

Todle

http://www.literarky.cz/politika/svet/2 ... a-guelena-

asi taky nebude to pravé ořechové - Güllen má v portfoliu i našeho pátera Halíka. Penízky z Washingtonu....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvek:
anonym2064

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Ales.Jakl píše:... i našeho pátera Halíka....
OFFTOPICNevím, ale pan Halík mě nikdy nebyl moc po srsti; a nedávno jsem o něm cosi četl - a pokud to nebyl nějaký hoax, pak se můj šestý smyl kapku potvrzuje. Bude mi u něj svítit oranžová kontrolka...

Nicméně toho, cos psal, není Erdogan zárukou ani náhodou. On už vystrkoval růžky dávno před pučem, natož teď. Tomu čertíkovi se nedá věřit ani Dobrý den a je to mstivej psychopat, Güllena se třese vidět visícího. Retroaktivnost trestu smrti z něj čouhá jak sláma z bot, a to není dobrý znamení.
Snad ho ta baziliška Putin zkrotí tvrdou rukou, sajrajta jednoho.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Ales.Jakl »

Erdouš je psychouš, moc mu sežrala mozek. To jeho současné vítězství je Pyrrhovo, žádný stát si nemůže dovolit vyřadit ze provozu pětinu svých občanů, natož inteligenci (to jsme zažili u nás po r.1968- 300 tis. ven a zbytek inteligence do kotelen). Voda se vařila už před pučem a teď ještě přiložil. Vyhození vojáci a soudci mu to nikdy nezapomenou....

Manévry E. v zahraniční politice jsou naprosto diletantské, místo aby sčítal výhody a plusy ze všech stran, hromadí průsery. Přál bych si, aby se Turci dali dohromady s Peršany a Egypťany (klidně se to může jmenovat třeba Islámská unie :) :) )a udělali pořádek na Středním východě. Ve vztahu k EU, USA a Rusku zdvořilá diplomacie(+bezpečnostní záruky pro Izrael), zrušení cizích (našich) základen.

PS: Mimochodem turecké zemědělství funguje velmi dobře - trh zásobují místní farmáři, lidé nakupují čerstvé potraviny na trzích, korporátní krabice tam nefrčí....

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Převrat v Turecku

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

V Turecku pohřbili těla obětí atentátu na svatbě. Příbuzní skandovali "vrah Erdogan"
Třicet sedm z obětí útoku na svatbě v jižním Turecku pohřbili jejich příbuzní, ostatní zatím nebyly identifikovány. Během smutečního obřadu někteří skandovali "vrah Erdogan" a proklínali současného prezidenta, že nedokáže ochránit civilisty. Novomanželé přežili atentát s lehkými zraněními. Útok si vyžádal celkem 51 mrtvých a stovku zraněných.
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“