Termín krajské schůze (říjen 2015)

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Jaký termín vám vyhovuje?

Anketa končí za 23 zář 2015, 17:57

sobota 3. 10.
2
14%
neděle 4. 10.
4
29%
sobota 10. 10.
4
29%
neděle 11. 10.
4
29%
 
Celkem hlasujících: 7 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Kolem těch 20 se náz vždycky scházelo, takže počet 25 je reálný číslo.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tak já doufám, teda! :)
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Přátelé,

Ohlašuji svoji kandidaturu na místopředsednickou pozici. Klidně na prvního místopředsedu. Proč jsem se pro to rozhodl? Často jste ode mě na fcb mohli číst "Sakra, chvíli tu nejsem a už se to rozpadá!" a to vyjadřuje mnohé. Sám sebe považuji za stálici, která sice nezáří nijak extrémě, ale za to trvale. Svoji roli vidím především jako úředník, sekretář akčního předsednictva. Pravidelně jezdím na CF, RV i krajské schůze a jen málokdy vynechám.

Prosazuji, aby bylo nové PKS zvoleno s jasnou vizí koaličního směřování. Jinýmy slovy, jsem pro volbu PKS spojenou s rozhodnutím o předvolební koalici, resp. o cestě k ní.

Můj názor: Byl jsem na schůzi PRO!Kraje v Teplicích, mám info od Báry a Vláďi, seděl jsem se zelenýma v hospodě po té schůzi. Mojí preferovanou variantou je Piráti+Zelení na společné kandidátce plus nekoaliční podpora/spolupráce s PRO!. Pokud by se nakonec Zelení od PRO neoddělili, což se může stát, jsem pro koalici s PRO, ale za předpokladu, že otupíme konzervativní názory, které tam jsou.

Po několika předchozích zkušenostech, kdy byla část PKS zvolena nějak a zbytek jsme/jste dovolili jako protiváhu, názorový protiklad, lidi z opačné části kraje atd., jsem proti tomuto. Ukázalo se, že to PKS akorát rozklíží, stejnak se ta větší skupinka udělá podle svého, ten zbytek buď odpadne nebo do toho začne házet vidle. Výsledkem jsou hádky o podstatě brouka a neakceschopnost. Jsem pro PKS ve formě jednolité skupiny se stejným názorovým směřováním, s jasně daným mandátem a cílem. Chci, aby nové PKS bylo akční, názorově shodné a funkční. Opačný názore promiň, dnes jsi v měnšině... Pokud to trochu přeženu, tak když byl starý řím v krizi, lid si zvolil diktátora...
Naposledy upravil(a) Zdenek.Stepanek dne 07 říj 2015, 09:27, celkem upraveno 3 x.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Zdeňku, díky, máš mou podporu.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Oznamuji záměr kandidovat do předsednictva krajského sdružení.
Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

Ahoj posádko,
oznamuji záměr kandidovat na pozici předsedkyně krajského sdružení a dovést kraj do krajských voleb 2016.

Bára
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
Uživatelský avatar
Vladimir.Charvat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 312
Registrován: 04 lis 2010, 15:57
Profese: strojařský konstruktér, promotér
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Vladimir.Charvat »

Ahoj posádko,
tak nakonec jsem se také rozhodl předstoupit před Vás v této soutěži krásy, volbě krajského předsednictva.

Dlouho jsem přemýšlel, zdali by mohla má osoba přispět ke zklidnění situace a pomoci k znovunastartování krajského škuneru. Nevím, zdali ke zklidnění dokáži přispět, to závisí i na celé posádce, zdali chce udržet jednotu na palubě, či jestli stále budeme směřovat k osudu lodi Bounty. Čemu však věřím, že jsem schopen pomoci, je znovu vykasat plachty a vydat se na další pouť, za dalšími obzory a tajemnými ostrovy.

Těmi obzory myslím hlavně krajské volby 2016 a tajemnými ostrovy krajské zastupitelstvo.

Krajské volby považuji za velmi důležitou metu. A tím primárně nemyslím jako politický úspěch, ale jako jeden z trsů trávy, kterého se naše tonoucí posádka může chytit. Osobně cítím v celé posádce mnoho energie, potenciálu i odhodlání plout a dále objevovat. Co jsme si však jako posádka nevytyčili je cíl. Bez cíle bloumáme dokolecka, kam nás vátr zavede a ta ohromná energie schovaná v posádce se nemá kam jinam ventilovat než zpátky do posádky. Vedeme zbytečné a hloupé spory o drobnosti a hlouposti. Naši protivníci však nejsou na náší palubě a z dálky se nám pouze smějí. Věřím, že uspět v krajských volbách a dostat maximum lidí do zastupitelstva kraje je klíčové k udržení posádky pohromadě, je důležité k nastartování společných cílů a jak věřím, povede k nasměrování nahromaděné energie správným směrem.

Ano, z toho co říkám je patrná jedna věc. Potřebujeme společnou aktivitu, společný cíl. Někteří budou nesouhlasit, ale považuji za velmi důležité, aby si lidé na společné palubě navzájem věřili, aby si mohli být jisti tím, že táhneme společně za jeden provaz, aby si mohli být jisti, že se nikdo nesnaží po jejich hlavách někam šplhat, prostě, že jsme jedna posádka.

Toho se nedá dosáhnout jinak, než že se lidé navzájem poznají, budou vědět, kdo jaký je, co od koho mohou očekávat.

Proto, krom krajských voleb je pro mne prioritní založit tradici společných víkendových akcí, osobně bych to viděl tak jednou za půl roku. Nemusí to být nic politického, naopak by to měla být lidská setkání i s rodinami, aby se lidé navzájem co nejvíc poznali. V zimě můžeme třeba objednat horskou chatu a dát si lyžařský víkend, v létě můžeme vyrazit třeba na vodu, prostě cokoli, při čem se vzájemně lépe poznáme, vytvoříme pouta i důvěru. Bez důvěry ve vlastní posádku nelze plout ani po klidném moři, natož po politickém rozbouřeném oceánu.

Ale zpět k krajským volbám.
Osobně zastávám názor, již výše řečený, že tyto volby pro nás budou zlomové.
Jsem přesvědčen, že od úspěchu či neúspěchu těchto voleb se bude odvíjet budoucí směrování nejen krajského škuneru, ale i republikové flotily. Proto je pro mne velmi důležité v těchto volbách uspět. Když říkam pro mne, myslím tím krajské sdružení, osobně nebudu kandidovat na žádném volitelném místě, maximálně jako výplň na konci kandidátky. Je pro mne důležité dostat maximum z Vás do krajského zastupitelstva.

Po dlouhém přemýšlení, převalování všech pro a proti všech možností jak tyto volby uchytit, aby jejich výsledek byl pro Piráty co nejlepší jsem dospěl k závěru, se kterým samozřejmě mohou mnozí nesouhlasit, že pro nás v tuto chvíli není ideální jít do voleb sami. Na to nemáme lidi, materiál, zkušenosti a hlavně v mnoha oblastech kraje voličskou základnu. Dlouho jsem přemýšlel o hnutí PRO!Kraj, ale dospěl jsem k závěru, že bychom sice podpořili velmi dobrý záměr, ale pro Piráty by z toho vlastně nic nebylo, protože na volebni listině by byla taková tlačenice, že bychom stěží získali jedno volitelné místo. Defakto bychom tem co by byli na volitelných místech zaplatili a usporadali volební kampan. Myslenka dobra, provedení pro Piráty ne plne vyhovující. Následně se objevila varianta koalice čistě se stranou Zelených, která mi nakonec vychází jako varianta nejlepší. Jak maximalizací možného úspěchu, koaliční volností i vzájemným vykrytí oblastí bez voličské základny.

Proto prosím, hlasujte pro mne ve chvíli, kdy jste pro volební koalici se Zelenými (případně s PRO!Krajem). Pokud by Krajské fórum chtělo předsednictvo zavázat k samostatné kandidátce, či kandidátce s jinou stranou, položím mandát. Nemohu prosazovat něco, s čímž nesoulasím.


Krátce tedy shrnu co je pro mne důležité a co bych chtěl do krajských voleb, pokud budu zvolen, prosazovat.

1. volební koalice se SZ (případně PRO!Krajem) a maximální možný úspěch ve volbách
2. vytvoření společných aktivit k stmelení posádky, vybudování důvěry
3. rozjetí společných celkrajských projektů (PARO)
4. vytvoření PR systému, tiskovky k dění v kraji atp.


Myslím, že jsem toho napsal již dost, většina z Vás mě již zná delší dobu a snad tuší, že i když je se mnou někdy těžké vyjít, jsem někdy zabedněný a zabejčený, tak dělám věci jen za jedním cílem bez postarnních osobních zájmů. A tím cílem je funkční politická strana, která dokáže prosadit maximum možného ze svého programu. Bohužel, politika, na rozdíl od aktivismu je i o kompromisech a komunikaci s protivníky. Politika je umění prosadit maximum možného. A o to se budu snažit dál.

Nakonec jen znovu zopakuji, že nehodlám v krajských volbách kandidovat na volitelném místě a pokud v krajských volbách neuspějeme, okamžitě dám mandát k dispozici.

Pokud zvolen nebudu, můžete se mnou i tak počítat jako s aktivním členem, jsem připraven pomoci maximálním způsobem s volbami, at uz do nich půjdeme jakkoli, stejne i jako s ostatními projekty.


Berte toto jako oznámení kandidatury na předsedu místního sdružení, případně na místopředsedu.
OFFTOPICNesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. Voltaire
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli. M.L.King
Člověk není Homo Sapiens Sapiens, ale Pan Narrans. Terry Pratchett
Tož, demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Termín krajské schůze (říjen 2015)

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

Nacházíme se ve stavu po krizi, nikoliv k krizi.V novém předsednictvu by měli zasednout členi, kteří budou spolupracovat, komunikovat a dovedou kraj do voleb ve 2016.
Mám zájem kandidovat na předsednický post, rozčeříme společně nudné vody po personální krizi, jsem si jistá, že chytneme nový vítr do plachet.
Nabízím schopnost citlivého vyjednávání s možými partnery i udržování pozitivní energie při lepších i horších časech.

Zkušenosti: bývalé PKS, lídr komunální kandidátky a kampaň, vystupování v médiích



Milí Piráti, pokud získám vaši podporu při zvolení, zavazuji se KS dovést do voleb a v případě nepúspěchu rezignuji na svou funkci. Deklaruji tímto také záměr spolupracovat na společné politické formě s uskupením PRO!Kraj, či se SZ.

Volby jsou za rok a již nyní se hodlám spolupodílet na utváření oné formy a zodpovědně vyjednávat ideální kolalice. Kdy jindy, než nyní.Uzrál čas se přiblížit k společnému cíly a to je zavést pirátskou politiku a filosofii do praxe.


Samostatná kandidátka je pro mě nereálný cíl. Dotazy v diskuzi.
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“