Podraz od ČSSD

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Karel.Rada »

Zase rozviřujete aféru, aniž by se někdo zamyslel. Obec neuděluje povolení k pobytu. Pouze bude dávat souhlas s vyplácením sociálního příspěvku na bydlení v ubytovnách.
Tyhle ubytovny vznikají tak, že nějaký podnikavec koupí v obci zříceninu a prohlásí jí za ubytovnu. Pouze za postel vybírá od 3000 výše. Sociální zařízení vetšinou nesplňuje ani základní podmínky. Stát to dosud platil. Co udělá s malou obcí, když se tam stáhne 50 problémových občanů, snad není třeba rozvádět. Podnikavec má za tři měsíce zaplacenou cenu zříceniny, pak už jen inkasuje. Je to lepší kšeft, než chodit do práce. A obecní úřad mohl zatím jen přihlížet, bez možnosti cokoliv proti tomu dělat. Tohle opatření opravdu vezme kšefty uvedeným podnikavcům.
Jestli jim chcete tenhle kšeft z vašich daní zachovat, tak protestujte a protestujte. :(
OFFTOPICV obci, kde jsem donedávna dělal místostarostu, jsme drželi 5 slušně vybavených bytů. Pronajímali jsme je pouze za režii. A pokud nájemníci nebyli schopni platit ani to, ještě jsme jim dali nějakou brigádu pro obec. Ale proti zřízení ubytoven výše uvedeného typu bych se postavi zcela určitě.
Naposledy upravil(a) Karel.Rada dne 13 dub 2015, 12:06, celkem upraveno 1 x.
David.Michal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1220
Registrován: 28 kvě 2012, 12:40
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1628 poděkování

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od David.Michal »

Ono na druhou stranu obce by jistě měly mít právo říct si, zda chtějí k sobě přihlásit nějakého člověka. Musí zde být domovské právo, tedy kde se narodím, tam už se mě nemůžou zbavit. Ale jinak by nemělo být možné přihlásit se zase úplně kdekoliv, i když mě tam nechtějí.

Myslím, že rozšiřování pravomocí obcí vede k decentralizaci, to vede k diverzifikaci a to je jedna z nitek pirátského programu.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Robert.Magni »

Karel Rada píše:Zase rozviřujete aféru, aniž by se někdo zamyslel. Obec neuděluje povolení k pobytu. Pouze bude dávat souhlas s vyplácením sociálního příspěvku na bydlení v ubytovnách.
Tyhle ubytovny vznikají tak, že nějaký podnikavec koupí v obci zříceninu a prohlásí jí za ubytovnu. Pouze za postel vybírá od 3000 výše. Sociální zařízení vetšinou nesplňuje ani základní podmínky. Stát to dosud platil. Co udělá s malou obcí, když se tam stáhne 50 problémových občanů, snad není třeba rozvádět. Podnikavec má za tři měsíce zaplacenou cenu zříceniny, pak už jen inkasuje. Je to lepší kšeft, než chodit do práce. A obecní úřad mohl zatím jen přihlížet, bez možnosti cokoliv proti tomu dělat. Tohle opatření opravdu vezme kšefty uvedeným podnikavcům.
Jestli jim chcete tenhle kšeft z vašich daní zachovat, tak protestujte a protestujte. :(
OFFTOPICV obci, kde jsem donedávna dělal místostarostu, jsme drželi 5 slušně vybavených bytů. Pronajímali jsme je pouze za režii. A pokud nájemníci nebyli schopni platit ani to, ještě jsme jim dali nějakou brigádu pro obec. Ale proti zřízení ubytoven výše uvedeného typu bych se postavi zcela určitě.
Odebráním příspěvku část ubytoven zanikne a zvýší se počty bezdomovců.[/quote
Tohle nijak neokecáš.To není o zrušení nevhodné ubytovny,ale o diskriminaci.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Robert.Magni »

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Karel.Rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Karel.Rada »

Robert Magni píše: Odebráním příspěvku část ubytoven zanikne a zvýší se počty bezdomovců.
Tohle nijak neokecáš.To není o zrušení nevhodné ubytovny,ale o diskriminaci.
,,Ó nikolivěk, čiliž hovno." Nepotřebuji nic okecávat. Volných bytů je dost. Nájmy jsou často nižší, než kolik se platí na ubytovnách. Znám několik případů, kdy si sezónní dělníci na půl roku najmou byt, protože je to vyjde levněji než na ubytovně. Tak kde je diskriminace ? Ano, pokud se zájemce o byt chová tak, že se majitel bytu bojí ho pronajmout, tak to je jen opatrnost a ne diskriminace.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Robert.Magni »

Karel Rada píše:
Robert Magni píše: Odebráním příspěvku část ubytoven zanikne a zvýší se počty bezdomovců.
Tohle nijak neokecáš.To není o zrušení nevhodné ubytovny,ale o diskriminaci.
,,Ó nikolivěk, čiliž hovno." Nepotřebuji nic okecávat. Volných bytů je dost. Nájmy jsou často nižší, než kolik se platí na ubytovnách. Znám několik případů, kdy si sezónní dělníci na půl roku najmou byt, protože je to vyjde levněji než na ubytovně. Tak kde je diskriminace ? Ano, pokud se zájemce o byt chová tak, že se majitel bytu bojí ho pronajmout, tak to je jen opatrnost a ne diskriminace.
Kauce.A druhá věc - za byt ti stát nájemný proplácí zpětně,kdežto ubytovnu ihned.Takže když se rodina dostane do sraček,tak nejdřív vyletí z bytu,protože na něj nemá.Vůbec nic nevíš a meleš kraviny z dílny DSSS

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Karel.Rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Karel.Rada »

Robert Magni píše: Kauce.A druhá věc - za byt ti stát nájemný proplácí zpětně,kdežto ubytovnu ihned.Takže když se rodina dostane do sraček,tak nejdřív vyletí z bytu,protože na něj nemá.Vůbec nic nevíš a meleš kraviny z dílny DSSS
Sám jsem jedné takové rodině na kauci půjčil. Vrátila se mi polovina. Tragédii z toho nedělám, ztrátu jsem odepsal.
Ono je to totiž o tom, že když se do sraček dostane slušná rodina, tak se většinou najde někdo, kdo pomůže.
Nic nevím, melu kraviny, ale nikoho z DSSS neznám. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Robert.Magni »

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

David.Michal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1220
Registrován: 28 kvě 2012, 12:40
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1628 poděkování

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od David.Michal »

Uživatelský avatar
Karel.Rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podraz od ČSSD

Příspěvek od Karel.Rada »

Takových perliček bude ještě víc. Docela mě deprimuje, že piráti jsou naprosto nezpůsobilí proti tomu něco dělat. Jo kecat to dovedou. Jenže proti síle, která stát ovládá, musí vystopit někdo přinejmenším stejně silný a odhodlaný. To ovšem piráti nikdy nedokáží, protože se nikdy nedohodnou na tom, co je důležité. O soudržnosti se určitě nedá mluvit mezi lidmi, kteří mají větší ego než rozum. Aktuální dění v ML je názorný příklad. A to tamní parta patří ještě k těm rozumnějším. Přesto málem vyšachovali sami sebe pro nějaký banální spor. S takovým přístupem se nedá v politice uspět. Tudíž je jasné, že piráti budou následovat osud zelených a i dalších straniček, kde se každý cítí být ředitelem zeměkoule, a pro své často hloupé předsudky není ochoten se ukáznit a spolupracovat s ostatními. Tady mnozí ještě nepochopili, že aby vůbec mohli v politice něco malounko změnit, musí se dostat do sněmovny. A musí tam dostat lidi opravdu inteligentní a poctivé. Zdá se, že to bude sakra problém.
Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“