Piráti uklízí Žatec 3

Moderátor: PMS Žatec - Louny

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou jeho členy nebo registrovanými příznivci, nebo se přidali do skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Michal Havranek píše:Takže protože opět došlo k nepochopení ze strany Radka, sjel mne na FB jako malé dítě.
Tak odpověď na můj post měla být :
V Žatci máme téměř dokonalé zastupko, proto moc nemůžeme připomínkovat jejich činy a stavět se tak do opozice. Proto jsme se rozhodli (zas a znovu) ukázat lidem, že to se Žatcem myslíme vážně a uspořádáme další akci. Kterou odprezentujeme médiím právě takto: ač nezvolení zástupci, už nyní pracujeme na tom, aby se nám v Žatci dobře žilo.

No a ne, to prezentovat my makáme a vy nám do toho nemáte co kecat, protože nic neděláte a jen kecáte. Děkuji za pozornost, toto byl můj poslední vstup.

Pevně věřím že poslední nebyl, protože by to k ničemu nevedlo! Takže: Jsme tu jedna parta v KS a ač se vždy nemusíme setkávat se souhlasy a vzájemným pochopením, je prostě třeba komunikovat a vycházet spolu. Vysvětlovat a učit se naslouchat druhým. Každý jsme originální a chceme za sebou něco nechat. Já jsem možná naivní moula, ale věřím že společně jsme schopni vymyslet a zrealizovat akce, na které budeme patřičně pyšní. Tímto příspěvkem prosím všechny o toleranci, úctu a projev bez dalších emocí! Buďte v rámci FB v pohodě, neházejte na sebe hovna. V životě jsou mnohem horší věci a já bych vám všem za poslední měsíc mohl vyprávět. Tímto se omlouvám každému, kterého jsem nepochopil a třeba mu i křivdil. Jsem fakt strašně rád na světě. Tak buďte taky a neserme se navzájem. Btw: Piráti uklízí Žatec 3 proběhne na 100%. Budu nesmírně rád, pokud se přijedete třeba jen podívat a společně opečeme buřta. ( i sojového ) :D Slunce v duši. HOWGH
Katerina.Junasova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 31
Registrován: 08 dub 2013, 01:42
Profese: Studentka
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Katerina.Junasova »

Já úklidovky ráda, to všichni víte, takže ráda dorazim. :) Ale nešlo by jiné datum než 15.3.? :/ Mám tu sobotu školu a když už jsme s Víťou dva, co nemohou, tak jsem si říkala... O:-)
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Katerina Junasova píše:Já úklidovky ráda, to všichni víte, takže ráda dorazim. :) Ale nešlo by jiné datum než 15.3.? :/ Mám tu sobotu školu a když už jsme s Víťou dva, co nemohou, tak jsem si říkala... O:-)
Finálové datum upravíme tak, aby nás mohlo co nejvíce! Neboj nic. ;)
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tak nakonec jsme se dohodli na 15. 3., protože to je asi datum, kdy nás může nejvíc, i když se to bohužel pár lidem nehodí :/ Další úklidovka určitě bude koncem léta a mezitím budou další akce (přednášky, VyOsení atd.), kterých se budete moci zúčastnit a snad to příště vyjde líp.

Takže:

Piráti uklízí Žatec 3
sobota 15.3. 2014¨
10:00 - 18:00
lokalita BUFO Žatec
mezi ulicemi Malínská a Čeradická, naproti sběrnému dvoru

SRAZ PIRÁTŮ: 9:30 PŘED SBĚRNÝM DVOREM

Pracovní pomůcky (rukavice, pytle) a náčiní zajistí MÚ Žatec, odvoz odpadků z domluvených míst zajistí Technická správa MŽ.
Já zajišťuji komunikaci s odborem životního prostřední (Kateřina Frýdová), Michal Schmidt je zodpovědný za komunikaci s Technickou správou. Je potřeba zajistit, aby v 9:30 byly na místě všechny pracovní pomůcky (vyzvednout na technickejch) a nářadí (musí přivézt technický nebo se musí přivézt z muzea, tzn. potřebuji partu, co to se mnou v muzeu naloží na vozejk).
My zajistíme vodu k pití a občerstvení (buřty na táboráku).

Rozešlu tiskovou zprávu všem žateckým novinám. V minulosti nás vždy všechny otiskly, tak snad tomu tak bude i tentokrát. Jistá je podpora radničního týdeníku.Novina´ře taky opět pozvu na místo konání akce.
Taky by bylo dobrý zase vytisknout nějaký letáky vztahující se k programu Pirátů (můžeme použít ty z PUŽ1 nebo vytvořit nový) a ideálně co nejvíc zpropagovat kandidátku do europarlamentu. Je smutný, že dosud nevznikly žádný infografiky k europrogramu atd. Mohl by si to někdo vzít na starost?

Náklady (cca):
- pití (12x2l vody) (100 Kč)
- občerstvení pro příchozí dobrovolníky (buřty, dle počtu účastníků na FB; chleba, hořčice, kečup, čaj) (300 Kč)
- tácky, kelímky, umělohmotný příbor (100 Kč)
- malá plynová bomba 1l (100 Kč)

- 50x plakát A4
- 30x plakát A3
- lepidlo v prášku

Další věci:
- zajistit kanystr na vodu na umývání rukou atd.
- zajistit focení

FB SKUPINA (sdílejte jako o závod): https://www.facebook.com/events/228696833982978/
Přílohy
Plakat_uklid_BUFO_A4_JPG.jpg
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tiskovka nahozena na piratizatec.cz.
https://www.pirati.cz/regiony/ustecko/z ... zi_zatec_3
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Shit shit shit shit shit shit shit...

Dobrý den pane Holodňáku,
nápad určitě vítáme, jen nejen úklid, ale i postupná revitalizace je plánovaná a podporovaná nejen ze strany města, ale i MŽP ČR (jako poskytovatele dotace). Na přelomu loňského roku ve spolupráci s městem požádalo o dotaci na úklid černé skládky v lokalitě BUFO Ekologické centrum Žatec, o.s., město na její úklid v rámci tohoto projektu finančně přispěje.
Bohužel však není ještě podepsáno rozhodnutí o poskytnutí dotace, a tak není možné realizovat v původním předpokládaném čase, tj. v březnu 2014, kdy byl plánován úklid a prořezávky a na podzim (09-10/2014) sázení stromů a výroba a osázení dřevěných laviček a oplocení.
Pokud by pro Vás bylo možné, ráda bych, abychom tuto akci spojily a uskutečnila se společnými silami v době, kdy bude podepsáno rozhodnutí. Ovšem termín 15.3. je pro nás nereálný. Odběr infekčního materiálu je zajištěn, ostatní Vámi uvedené taktéž...
Vzhledem k situaci, že město na tuto lokalitu již přispělo EC Žatec, obávám se, že Vám již nedokáže to, co požadujete, plně zajistit opět, pokud budete chtít uklízet nyní.

Děkuji za pochopení

S pozdravem

Ing. Kateřina Frýdová
ochrana přírody a krajiny

____________
HONEM RYCHLE potřebujeme nápady... kam to přesuneme?
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Michal.Schmidt »

To že má jiný subjekt zájem na úklidu ve stejném prostoru je jen důkazem toho, že jsme se rozhodli správně a že je to zapotřebí. Koneckonců buďme rádi. Jelikož jsme to jaksi vzali z druhého konce, tedy bez zaručené podpory města co se týče zabezpečení sběrových pytlů a přistaveného kontejneru a začali s propagací akce, jsem sám ohromně zvědav jak z toho vybruslíme. Celkem povedená traškařice. Nevidím jediný důvod, proč by město nemělo dát pár korun na pytle a konťák i vzhledem k tomu, že si na to někdo jiný zažádal o dotaci. Přece se nebavíme o desítkách tisíc. Potřebujeme zajistit kontejner přes Technickou správu. Pytle klidně nakoupím za své, žádný problém. Ale pokud nám město nezajistí ani kontejner, tak vážně nevím co s tím. sorry
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

No a nebylo by lepší uklízet jinde, kde by to nekolidovalo a co by město podpořilo?
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Zdenek Stepanek píše:No a nebylo by lepší uklízet jinde, kde by to nekolidovalo a co by město podpořilo?
Určitě ano, Radek na tom už dělá.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 3

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Dobrý den,
to jsou pro nás defacto milé zprávy, že se rozhoupal někdo jiný a BUFO bude uklizeno a revitalizováno profesionálně. Rádi se na takovém úklidu budeme v budoucnu podílet. Stačí dát vědět.
Nicméně na 15. března již máme domluveny takřka dvě desítky dobrovolných brigádníků, proto by bylo velmi nemilé celou akci stornovat. Navrhuji tedy přesunout úklid z Bufa na NÁBŘEŽÍ ŘEKY OHŘE (navázat na Piráti uklízí Žatec 1) a uklidit tak koryto a přilehlé oblasti kolem ulic U Oharky, Husitského náměstí apod.
Piráti uklízí Žatec 3 by tedy pokračovalo v úklidu nábřeží Ohře kolem železného mostu až dále směrem k autoškole Janouš a dopravnímu hřišti.
Je toto řešení pro Vás přijatelné? Je možno zajistit svoz odpadu z lokalit kolem Husitského náměstí a poskytnout nám do té doby pytle? Nic víc defacto nepotřebujeme. Pokud by problém spočíval v dopravě nářadí (nejsou lidi o víkendu), tak si poradíme sami a nářadí se pokusíme získat z vlastních zásob.
Jde o to, že jsme již založili akci na FB a domluvili pracanty, byla by škoda to teď potopit. Přesunutí z Bufa k Ohři tedy vidím jako nejlepší variantu pro pořádek ve městě.

Přeji Vám příjemný den a děkuji za odpověď.


Radek Holodňák
1. místopředseda místního sdružení České pirátské strany Žatec
721 285 481
radekholodnak@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Žatec - Louny“