USA a Evropská závislost na nich?

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

@Roman, Karel: ok, kdyby to bylo formulovano ve stylu "V prvni fazi potrebujeme spolecnou Evropskou armadu. Co bude v druhe fazi, resme az bude skoncena prvni." Bylo by to pro vas prijatelne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Roman.Kucera
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
trumberka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2013, 13:34
Profese: zdravotní laborantka
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od trumberka »

Karel Fuzik píše:Osobně momentálně nemiluji ani jednoho američana, tedy občana USA (tak dobře, Angelinu trochu, platonicky). Ale to neznamená, že budu navrhovat přerušování spojeneckých vztahů s cca 300 miliony převážně slušných, vzdělaných a civilizovaných lidí jenom proto, že jejich administrativa funguje možná až moc horlivě. To je, slušně řečeno, debilovina hodná tak akorát neomarxisty nebo podobné verbeže.

NOTE: Netvrdím, že jsi neomarxista. Já se jenom ptal. Ovšem odpovědi jsem se nedočkal.
trinitrofenol píše:Skvělý argument! :mrgreen:
To není argument, ale názor.

Problémem ale bohužel je, že Američani - občané (a vězte, že je velmi lituju) mají právě dost nebezpečnou administrativu... USA se stylizuje do podoby světové policie, ale když se pak někde děje bezpráví na které samotní Američani upozorňují peticí aby armáda zasáhla, tak jim vláda vzkáže, že to není v národním zájmu. Tak až zas někde někdo uslyšíte o tom, že je potřeba někde vojensky zasáhnout z úst Amerického politika, vězte, že to bude nejspíše proto, že se tam nacházejí nerostná bohatství anebo že je ta která země z geopolitického hlediska pro Američany velice důležitá (třeba jako plynovod v Sýrii).
Ladislava Hodonská

„Pouze národ dobře informovaných občanů, kteří znají cenu svých práv, nemůže být zotročen. Jenom tam, kde převládne ignorance, vzniká tyranie.“ – Benjamin Franklin
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Souhlasím s tím, že by EU měla mít svou armádu, která bude silnější než US Army, protože nás je skoro dvakrát tolik, než jich. Jenže to je z mnoha důvodů zatím utopie. Do té doby budem závislí na nich. Je jasné že americká armáda předně prosazuje zájmy svých zaměstnavatelů, tedy USA a Evropa jsou "pouze" spojenci. A nic není zadarmo.

Potom ale toto vlakno řeší problém z nepodstatné strany. Je jedno, co jsou USA zač, EU prostě potřebuje svou silnou armádu. Diskuze je, jak to udělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Ivo.Vasicek
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Karel Fuzik píše:Potom ale toto vlakno řeší problém z nepodstatné strany. Je jedno, co jsou USA zač, EU prostě potřebuje svou silnou armádu. Diskuze je, jak to udělat.
Jj, v průběhu diskuse jsem si uvědomil, že většina lidí nevidí tu souvislost jako já (tj. že pokud říkají "NE americkým intervencím", je nutno říct "ANO Evropské armádě")
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Roman.Kucera, Ivo.Vasicek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
SiD
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 54
Registrován: 01 čer 2010, 22:30
Profese: projektový inženýr
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od SiD »

Můj návrh pro PPI jako pirátské minimum pro EU volby:

http://transfer.sikovneruce.eu/Suggeste ... ctions.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi SiD za příspěvek:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Hm, to v padu není špatný, ale připadá mi to spíš jako blog, než stanovisko...

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od Petr.Vileta »

SiD píše:Můj návrh pro PPI jako pirátské minimum pro EU volby:

http://transfer.sikovneruce.eu/Suggeste ... ctions.pdf
Could you to translate it to the Czech language, please? :? :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr Vileta píše:
SiD píše:Můj návrh pro PPI jako pirátské minimum pro EU volby:

http://transfer.sikovneruce.eu/Suggeste ... ctions.pdf
Could you to translate it to the Czech language, please? :? :)
Takový dotaz asi patří na ZO do programu Babel, tady zapadne. Osobně se ale obávám, že překlad nám v tuhle chvíli spíš odčerpá síly od jiných užitečnějších činností.

PPI to IMO nepřísluší, protože je to specificky Evropská záležitost (připadá mi divné, že PPI sdružující třeba PP-RU by vydávala stanoviska k tomu, že Evropa se má lépe bránit, protože spojenectví s Američany je k ničemu OFFTOPICpřestože osobně bych to klidně vydal jako tlustý balík papírů, svázal a mlátil s tím příznivce SSO a ODS po hlavách :D).

Téma by mělo být adoptováno PP-EU nebo národními Pirátskými stranami, ale obávám se, že v tuhle chvíli už neexistuje síla, která by byla schopná to implementovat před eurovolbami v květnu. Správný čas byl bohužel někdy tak v listopadu loňského roku.

Teoreticky jsme schopni vydat ještě nějaký vlastní (PP-CZ) program / upravit programové body, pokud to posvětí RV. Až pomine tlak kolem PP-3 a Ukrajiny, rád bych svolal poradu a zkusil utvořit stabilní pracovní skupinu pro Mezinárodní vztahy. Pevně doufám, že se na nějaký odstaveček protlačitelný RV ještě před volbami zmůžeme. Už asi 2 týdny si slibuju, že to bude za 1-2 týdny :) Každopádně, SiDe, bylo by výborné, kdybys byl člen, měl Mumble účet a mohli jsme Tě zapojit.

Je mi strašně líto, když vidím motivovaného člověka, který by rád něco změnil, bohužel, je tu 20 dalších národů v EU s mnoha jinými motivovanými lidmi. Zkoordinovat to, abychom všichni zaujali společný postoj dá práci. Bude to přesvědčování, vyjednávání, právničení a stejně musíme počítat s tím, že spousta našich myšlenek neprojde. Ale pokud máte dojem, že by vás to bavilo, pište mi SZ, dáme se dohromady a ono to půjde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Ondrej_Marek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od msuchan »

K tzv. "Evropské armádě"... Pouze jednou a naposledy...!!!

EVROPSKÁ ARMÁDA je finální majstrštyk k nadvládě nad koloniemi, jako je ČR...a poskytnutí silové složky obskurním, nevoleným EU orgánům.
Víceméně se jedná o způsob, jak na území kolonií fyzicky, legálně a bez protestů dostat reálná okupační vojska...
Měli jsme tady rusáky v Milovicích. Se zavedením tzv. "Evropské armády" tady najednou a nenápadně (v nárazníkovém pásmu u Ruska) budeme mít opět na českém území jednotky, kde bude (dle poměrů obyvatel v EU) 4O% němců, 20% Britů, 15% Francouzů, 10% Italů....a 1% čechů....................... Viz...poválečné Německo a jeho okupační zóny...
Lidi...neblbněte...Nepřestanu žasnout nad naivitou, kdy český ovčan má představu, že německý eurosouputník hyne touhou zrovna jemu dělat dobře, klidně za něj položí život, má ho za svého milovaného bratra a s radostí ho nezřeže, či nepostřílí, pokud by "zlobil"... :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Ljuba.Polakova
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“