Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Měli by se Piráti hlásit k feminismu?

Ano, a aktivně to slovo používat v prohlášeních a programem
11
13%
Ano, ale ne to slovo proaktivně používat
18
21%
Ne, ale nechat volně na členech a kandidátech
45
52%
Ne, a stavit se proti jeho používání na popis pirátského programu
9
10%
Je mi to jedno/Nemám silný názor/Zdržuji se.
4
5%
 
Celkem hlasujících: 87 - Celkem hlasů: 87

Nikezeus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 622
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Nikezeus »

Jan.Bartko píše: 05 říj 2020, 15:15 tady ale nikdo o regulacích nemluví. pokud máš namysli "kvoty", or whatever
Tak tech nekolik poslednich stranek diskuse rozpoutal clanek :

" Politika je pánský klub. Ženy jsou na kandidátkách v menšině, chybí kvóty
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volb ... domaci_vlc"

Jinak muzeme mluvit dale o indoktrinaci nebo socialnim inzenyrstvi, jedna vec je rovnost pred zakonem,kde s tim nikdo tady asi nema problem, druha vec je neustale presvedcovani ze obe pohlavi jsou si rovna pomalu v kazdem smeru, biologicky, chovanim, hormonalnimi vykyvy, materskou laskou atd.. No to asi tezko, takze uz z tohoto titulu maji obe pohlavi pro ruzna povolani, dovednosti ruzne predpoklady a pro zivotni postoje odlisnejsi preference.
Vetsina spolecnosti tento dalsi level uz asi moc nezkousava, takze asi uz nezbude nez nutit kluky hrat si s panenkama, holky s autickama, abychom pekne po orwelovsku odnaucili nastupujici generaci tomu hnusnemu stereotypnimu mysleni.
A do toho prijde nekdo s objevnou myslenkou, ze feminismus je defacto anarchisticka idea, no tak zkuste tuhle soucasnou verzi feminismu sypat do hlavy cloveku s ultraliberalnimi postoji...
Ano anarchofeminismus existuje, ale v "Zapadnim svete" je to vlamovani do dveri, ktere uz jsou davno rozkopane a lezi nekolit metru za prahem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikezeus za příspěvky (celkem 2):
Vit.Fux, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Naštěstí si příroda časem poradí s každou života neschopnou odchylkou. Přežije jen druh "silný", ctící "přírodní zákony", a to třeba i jen podvědomě, neuvědoměle; "chytrost" s tím nemá nic moc společného.

Poručit větru dešti nakrásně můžeme, ale bude nám to hóóódně platný :lol:
_____________________________________________
Takovým poroučením větru dešti se dá dobře uživit a když bude hrozit ztráta "zdrojů", dá se (novátorsky) poručit bezvětří i suchu...
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 376
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 294 poděkování
Dostal poděkování: 419 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Jan.Bartko »

Nikezeus píše: 06 říj 2020, 12:32
Jan.Bartko píše: 05 říj 2020, 15:15 tady ale nikdo o regulacích nemluví. pokud máš namysli "kvoty", or whatever
Tak tech nekolik poslednich stranek diskuse rozpoutal clanek :

" Politika je pánský klub. Ženy jsou na kandidátkách v menšině, chybí kvóty
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volb ... domaci_vlc"

Jinak muzeme mluvit dale o indoktrinaci nebo socialnim inzenyrstvi, jedna vec je rovnost pred zakonem,kde s tim nikdo tady asi nema problem, druha vec je neustale presvedcovani ze obe pohlavi jsou si rovna pomalu v kazdem smeru, biologicky, chovanim, hormonalnimi vykyvy, materskou laskou atd.. No to asi tezko, takze uz z tohoto titulu maji obe pohlavi pro ruzna povolani, dovednosti ruzne predpoklady a pro zivotni postoje odlisnejsi preference.
Vetsina spolecnosti tento dalsi level uz asi moc nezkousava, takze asi uz nezbude nez nutit kluky hrat si s panenkama, holky s autickama, abychom pekne po orwelovsku odnaucili nastupujici generaci tomu hnusnemu stereotypnimu mysleni.
A do toho prijde nekdo s objevnou myslenkou, ze feminismus je defacto anarchisticka idea, no tak zkuste tuhle soucasnou verzi feminismu sypat do hlavy cloveku s ultraliberalnimi postoji...
Ano anarchofeminismus existuje, ale v "Zapadnim svete" je to vlamovani do dveri, ktere uz jsou davno rozkopane a lezi nekolit metru za prahem.
Jsem si už skoro otevřel wikipedii, abych měl po ruce seznam všech argumentačních faulů v tomhle postu, ale u třetího jsem se zastavil, dál to asi nemá cenu :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Lukas.Dolezal, Jan.Zavadil
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Ty jo, projela jsem par listu zpatky a zenu abys v diskusi pohledal. Je to takovy typicky muzsky tema :-D no nic, jen si to tu odlozim, abych si to pak cely precetla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Jarmil.Halamicek, Jan.Zavadil, Helena.Buchtova

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9888 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Vit.Fux »

Blanka.Charvatova píše: 06 říj 2020, 14:43 Ty jo, projela jsem par listu zpatky a zenu abys v diskusi pohledal. Je to takovy typicky muzsky tema :-D no nic, jen si to tu odlozim, abych si to pak cely precetla.
Já slyšel, že prý se nás to týká taky, ale pokud ne, stačí říct.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Vit.Jurasek píše: 06 říj 2020, 14:56
Blanka.Charvatova píše: 06 říj 2020, 14:43 Ty jo, projela jsem par listu zpatky a zenu abys v diskusi pohledal. Je to takovy typicky muzsky tema :-D no nic, jen si to tu odlozim, abych si to pak cely precetla.
Já slyšel, že prý se nás to týká taky, ale pokud ne, stačí říct.
V klidu, tyka se to nas vsech. Ale ted musim jit poustet draka s prvorozenou,tak si to prectu vecer.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Blanka.Charvatova píše: 06 říj 2020, 14:43 Ty jo, projela jsem par listu zpatky a zenu abys v diskusi pohledal.
No vidíš. :roll: Pak mají být ženy v politice, v řídících funkcích a bůhvíkde ještě, když ani nedokážou napsat pár řádek do vlákna o feminismu. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Diskuze o dinosourech byla oddělena sem: viewtopic.php?f=75&t=53974
Pokud bych k ní měl ještě něco přidat, prosím použijte funkci nahlášení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Backa, Vit.Fux, Petr.Vileta, Jan.Zavadil

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Petr.Vileta píše: 06 říj 2020, 15:31
Blanka.Charvatova píše: 06 říj 2020, 14:43 Ty jo, projela jsem par listu zpatky a zenu abys v diskusi pohledal.
No vidíš. :roll: Pak mají být ženy v politice, v řídících funkcích a bůhvíkde ještě, když ani nedokážou napsat pár řádek do vlákna o feminismu. :D
No tak jsem se to pokusila celý přečíst, ale moc mi to nejde, je toho moc. Takže to napíšu za sebe s ohledem, co jsem si tu přečetla. Já si myslím, že feminismus byl třeba, protože bez statečných žen bychom ještě teď jenom stály u plotny a čekaly, až přijde manžel z práce, aby nám udělal desátý dítě. A do práce by nás pustili jen tehdy, když by zase narukovali na frontu a nebyl by nikdo, kdo by to odmakal (je to hodně zjednodušený, přiznávám). Já sama se považuju za ženu silnou, která nepotřebuje kvoty ani žádné jiné postrkování. Když něco mám dokázat, tak to chci dokázat jako já. A je jedno, co mi narostlo nebo nenarostlo mezi nohama. Ano, mám to na rozdíl od vás trochu složitější, protože jsem matkou a ještě ke všemu samoživitelkou, mající nemocné rodiče, kteří se o děti zvlášť za časů korony postarat nemůžou. Ale tak je na mě, jak se s tím poperu. Ano, potřebuju, aby prostředí, ve kterém se pohybuju, bylo babyfriendly, protože prostě někdy ty děti s sebou vzít na schůzi musím. Ale to není nic, co by nešlo řešit a nemá vlastně nic společnýho ani s feminismem, protože i muž přeci někdy může mít potřebu vzít s sebou dítě. Já zkrátka chci pracovat a chci mít dobrou práci a chci ji mít teď. Nechci mít práci na poloviční úvazek, vynášet někde koše a čekat, až děti odrostou. Takže by mě i naštvalo, kdyby mě zaměstnavatel nechtěl jenom proto, že buď a) můžu otěhotnět a odejít na RD b) mám dítě a budu se o něj muset starat, když onemocní.
Z mých zkušeností žena vracející se po mateřské má mnohem lépe zvládnutý time management a je mnohem lépe motivovaná k práci, než ten, který v té rutině jede pořád. Navíc tato žena je i vděčná a když je ji umožněno skloubit mateřské a pracovní povinnosti, tak to může v reálu být mnohem větším přínosem pro zaměstnavatele, než kdyby ji vyhodil/nepřijal jenom proto, že je žena.
Jen tomu chce uzpůsobit podmínky - já jsem třeba metodik, analytik, v reálu to znamená, že většinu svýho pracovního času koukám do dvou monitorů, tahám data ze SAPu a pak je nějak zpracovávám. Je úplně jedno, kde to dělám. Je přežitek trvat na osmihodinový pracovní době a hlídat každou minutu strávenou za turniketama. Takže jaký je pak problém v tom, že jsem žena a mám děti? Nevidím ho.
Takže vlastně nevím, o čem se tu pořád bavíme :-). Je důležité, abychom byli opravdu babyfriendly stranou, která umožní větší zapojení rodičů s dětmi - jsem předsedkyní našeho MSka a chodím třeba na pravidelné koordinační schůzky. A tuhle (když se ještě scházelo offline) jsme tam tak ve středu vpodvečer seděli, byla jsem tam já a Petra z Prahy 4 a zbytek byli muži. Nic proti vám, kluci, mám vás ráda, ale čím to je? Takže za mě je třeba víc než řešit, jak více a úspěšněji zapojovat rodiče s malými dětmi do procesu. Samozřejmě jim nikdo nebrání, reálně to ale pořád nějaký překážky má. Teď jde jenom o to to pojmenovat a posunout se.
A obecně si myslím, že jsme snad stranou bez předsudků a podporujeme všechny bez rozdílu (to k té anketě).
A k Petrovi - ženy makaj a nemaj čas ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 6):
Ondra.kl, Vojtech.Pikal, Jarmil.Halamicek, Vit.Fux, Jan.Zavadil, Helena.Buchtova

Na dovolené, nerušit.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti nejsou feministky, nebo jo?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Blanka.Charvatova píše: 08 říj 2020, 13:40 Takže to napíšu za sebe s ohledem, co jsem si tu přečetla. Já si myslím, že feminismus byl třeba, protože bez statečných žen bychom ještě teď jenom stály u plotny a čekaly, až přijde manžel z práce, aby nám udělal desátý dítě. A do práce by nás pustili jen tehdy, když by zase narukovali na frontu a nebyl by nikdo, kdo by to odmakal (je to hodně zjednodušený, přiznávám). Já sama se považuju za ženu silnou, která nepotřebuje kvoty ani žádné jiné postrkování. Když něco mám dokázat, tak to chci dokázat jako já.
Kdyby byly všechny feministky jako ty, stanu se feministou. I já jsem zastáncem amerického přísloví "Když hledáš pomocnou ruku, podívej se na konec svého ramene".

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“