[Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: [Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Příspěvek od qnx »

pavlinahamplova: Já bych s hráškem ještě počkal, teď je termín tak na mák.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše: 20 úno 2024, 12:53
Petr.Vileta píše: 20 úno 2024, 00:59

Jestli někdo od rána do večera dře, ale nenávidí židy, cikány, arabáče, Vietnamce a sám vlastně neví proč?

Protože má Petře zcela racionální strach, že když tu bude víc takových, tak klesne cena jeho práce a možná ani při dření od rána dovečera už nebude mít co žrát.

Nezlob se na mě, ale když někdo dokáže říct do médií

Nenecháme si už s*át na hlavu. To, co předvádí tahle vláda, která není vládou, ale jen bandou pablbů, kteří plní příkazy z Bruselu a židozednářů z Ameriky, to je neuvěřitelné.

tak co si o něm mám myslet? Američtí židozednáři jsou skuteční, nebo je to oblíbená konspirační teorie? Já zažil dobu "Amerických imperialistů a vlků z vólstrýtu" tak teď k "americkým židozednářům" mám stejný odpor a směju se lidem, kteří tomu věří. Tihle lidé většinou nenávidí Vietnamce, případně jimi pohrdají, ale když jim někdo nabídne práci v umírajícím vesnickém konzumu, tak najednou je jim Vietnamec dobrý. Arabáči a Ukrajinci jim současně berou dávky i práci. :lol: Nejsou schopni si uvědomit, že obojí současně tak nějak nejde a už vůbec nejsou schopni domyslet, že někde je válka a někteří imigranti si prostě jen zachraňují život útěkem. A už vůbec neví, že jsou tu převážně Ukrajinské ženy s dětmi, ale "arabáči" přes nás jen táhnou do Německa, Francie nebo Británie, kde už mají příbuzné.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: [Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Příspěvek od qnx »

Petr.Vileta: Myslíš, že zednáři neexistují? Já bych řekl, že vzhledem k tomu, že oficiálně registrovaných zednářských organizací je spousta, tak asi mají i spoustu členů. Předpokládám, že ti členové jsou zednáři :-D Dále bych si dovolil předpokládat, že když je ta skupina členů hodně velká, že část z nich budou židovští zednáři a část američtí zednáři a teď pozor !!! Část budou dokonce i američtí žido-zednáři :-D A to nemluvím o těch všech žido-ameriko-zednářích, zednářo-ameriko-židech a zednářo-žido-američanech.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Příspěvek od Petr.Vileta »

qnx píše: 20 úno 2024, 15:33

Petr.Vileta: Myslíš, že zednáři neexistují? Já bych řekl, že vzhledem k tomu, že oficiálně registrovaných zednářských organizací je spousta, tak asi mají i spoustu členů. Předpokládám, že ti členové jsou zednáři :-D Dále bych si dovolil předpokládat, že když je ta skupina členů hodně velká, že část z nich budou židovští zednáři a část američtí zednáři a teď pozor !!! Část budou dokonce i američtí žido-zednáři :-D

Tato dedukce mi silně připomíná dedukci Jana Vodňanského z pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků o tom, že vlastně oněch sedm trpaslíků, malých horníků, bylo pro Sněhurku takový skupinový manžel.

Jasně, že nějaký bohatý Žid může být členem zednážské lóže ,ale pojem židozednář se používá jednoznačně jako hanlivé označení údajné tajné skupiny, co vládne světu. To už mi mnohem reálnější přijdou kmotří z ODS, ti opravdu existují, ale není to žádný klub, ani tajný spolek, je to jen náhodné zločinné spolčení kdy jednou táhne A s B a zítra A toho B potopí a spolčí se s C. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: [Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Příspěvek od qnx »

Petr.Vileta: Tak já budu předpokládat dále. Vzhledem k tomu, že po světě existuje hromada oficiálních zednářských organizací, tak je dost pravděpodobné, že existují i organizace neregistrované a dokonce i tajné. Z toho by se dalo usuzovat, že existují i tajní ameriko-žido-zednáři. Dále se dá předpokládat, že tyhle tajné ameriko-žido-zednáře někdo nemá rád (není člověk ten, aby se zvděčil lidem všem), takže určitě by to označení někdo mohl používat s hanlivým významem. ............ tak a tím asi končím, protože netuším, kdo vládne světu. V každém případě je to buď neschopný idiot, nebo je to schopný psychopat, protože svět je v tak špatném stavu, že to vládnutí jednoznačně stojí za starou bačkoru.

pavlinahamplova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 201
Registrován: 17 lis 2021, 14:49
Profese: Finanční analytik
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: [Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Příspěvek od pavlinahamplova »

Věděla jsem, že Vojta nebude pochopen :) A já už mám hrách v zemi. Jako každý rok :) O máku neuvažují :)

Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“ — Mark Twain

Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 532
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 766 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

qnx píše: 20 úno 2024, 07:32

Marek.Krejpsky: A zde se zase odhaluje tvá víra v dezinformace o zneužívání demonstrací proruskou dezinfo scénou. Prostě bez uvažování naskakuješ na dehonestační kampaň "naší" vlastizrádné vlády. Ta demonstrace rozhodně nebyla proruská. Já sám jsem docela dost proruský (i když protiválečný) a tak bych byl docela rád, kdyby se objevila i nějaká proruská demonstrace, ale žádné takové u nás nejsou.
Dále se ukazuje, že nemáš ani základní představu o fungování zemědělství a dotací v zemědělství. Zase jen naskakuješ na hloupé výkřiky.
Nejsem příznivcem agroholdingů a velkozemědělství jako takového. Je to v podstatě zlo devastující přírodu ......... ale tohle zlo nás krmí a bez něj bys chcípal hlady. To je ta druhá stránka problému a za tu bys jim měl líbat prdel.

jen pro kontrolu - zde dezinfo scéna v akci na té demonstraci

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pr ... k-40461347

zemědělství kde farmáři pěstují dotace a stejně nedokážou konkurovat není udržitelný systém a krmí se na něm zbytečně mnoho čerpačů - na úkor mladé generace - například školství by byla mnohem lepší investice pro společnost než zbytečné dotace do zemědělství, které skončí většinou u několika málo agrobaronů

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

eladar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 478
Registrován: 04 bře 2021, 11:42
Dal poděkování: 189 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Pozornosti hodné články

Příspěvek od eladar »

Marek.Krejpsky píše: 21 úno 2024, 06:18
qnx píše: 20 úno 2024, 07:32

Marek.Krejpsky: A zde se zase odhaluje tvá víra v dezinformace o zneužívání demonstrací proruskou dezinfo scénou. Prostě bez uvažování naskakuješ na dehonestační kampaň "naší" vlastizrádné vlády. Ta demonstrace rozhodně nebyla proruská. Já sám jsem docela dost proruský (i když protiválečný) a tak bych byl docela rád, kdyby se objevila i nějaká proruská demonstrace, ale žádné takové u nás nejsou.
Dále se ukazuje, že nemáš ani základní představu o fungování zemědělství a dotací v zemědělství. Zase jen naskakuješ na hloupé výkřiky.
Nejsem příznivcem agroholdingů a velkozemědělství jako takového. Je to v podstatě zlo devastující přírodu ......... ale tohle zlo nás krmí a bez něj bys chcípal hlady. To je ta druhá stránka problému a za tu bys jim měl líbat prdel.

jen pro kontrolu - zde dezinfo scéna v akci na té demonstraci

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pr ... k-40461347

zemědělství kde farmáři pěstují dotace a stejně nedokážou konkurovat není udržitelný systém a krmí se na něm zbytečně mnoho čerpačů - na úkor mladé generace - například školství by byla mnohem lepší investice pro společnost než zbytečné dotace do zemědělství, které skončí většinou u několika málo agrobaronů

Problém je, že systém zemědělských dotací je u nás nastaven tak, že nejvíc ho dojí Ti, kteří nic nepěstují ani nechovají. Jen vlastní zemědělskou půdu. A často na své pozemky nezavítají, jak je rok dlouhý.

Pro ty, kteří se zemědělstvím opravdu živí, je systém dotací smrtící, protože bojují s konkurencí z jiných zemí Evropy, kde jsou zemědělské dotace vůči zemědělcům mnohem vstřícnější a umožňuje jim konkurovat cenou.

Ano, máte pravdu - systém zemědělských dotací je u nás postavený na hlavu - jen hledáte viníky na špatném místě.

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: [Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Příspěvek od qnx »

Marek.Krejpsky: Ale farmáři nepěstují dotace. Ty nemáš ani nejmenší představu o fungování zemědělství. Farmáři produkují potraviny, ale jsou nuceni fungovat na přeregulovaném a zdeformovaném trhu a jako určitou kompenzaci dostávají dotace. Oni budou rádi produkovat i bez dotací, ale aby to bylo možné, tak by to muselo být na férovém trhu. Takže třeba po nich nemůžeš chtít, ať dělají nákladná opatření spojená s ekologií, když na stejný trh může přijít produkt ze zemí, kde to dělat nemusí. Nebo těžko můžou konkurovat produkci ze zemí, kde jsou energie za poloviční cenu ve srovnání s EU. Nebo těžko může farmář z ČR konkurovat farmáři z Franci, když ten má dotace mnohem větší. atd. atd.

Petr.Vileta: Dotace dost dobře nemůžeš pobírat, když na pozemek nezavítáš celý rok. Dokonce i travaři (zemědělci co obhospodařují louky) musí ke konkrétnímu termínu louku posekat (dvakrát za rok) a posekanou trávu z té louky odvézt. Dotace pro takového travaře je zhruba taková, že mu to pokryje část nákladů. Aby něco málo vydělal, tak už musí například nasušit a nabalíkovat seno a to seno prodat. Podstatně větší dotace získáš jako pastavec, ale to zase musíš chovat zvířata, nebo když hospodaříš na orné půdě, ale na té musíš opravdu pěstovat.

Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 532
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 766 poděkování

Re: [Osobní OT]Diskuze k článkům a odkazům

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

@qnx dotace EU do zemědělství pokřivili trh s potravinami a způsobují jejich až trojnásobnou cenu

https://www.cdk.cz/zemedelstvi-osud-evropy

zemědělství čerpá obludně velké objemy peněz na dotacích aby vyprodukovalo nekonkurenceschopné produkty a takový systém není udržitelný

přímé dotace do ekologie by byly levnější - není žádný důvod dotovat hobby chovatelské s pěstitelské aktivity farmářů nebo jejich vozový parky

obilí máme dostatek na Ukrajině (obilnice světa) a nebo v zemích třetího světa (Afrika, Jižní Amerika) které prodují své potraviny bez dotací a i tak jsou výrazně levnější

přečtěte si tu studií - hezky vysvětluje jak velký problém společná evropská. zemědělská politika představuje - v podstatě jde o úplatek Francouzům od Němců ke kterému se časem přisály agropodnikatelé z dalších zemí tak jak se připojovaly k EU - ovšem každá další země dostala méně peněz než ti před nimi - takže 5% populace což odpovídá podílu zemědělců žije na úkor zbylých 95%

až se k EU připojí Ukrajina bude mít také stejný nárok na dotace a to dále zlevní jejich produkcí

dotace zemědělcům co nejdříve zrušit a trh s potravinami narovnat bude úkol pro budoucí politické reprezentace

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“