HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduší

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, RT ZivotniProstredi - hlasovací

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Životní prostředí. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Tak, vážení přátelé, mám namontovaný systém od Martina Bužka, asi 14 dní v Transitu. Za dobu, kdy jsem se věnoval shánění informací vím, že si motor na tohle aditivum musí "zvyknout", nějakých 5000km (pak se z výfuku bíle začoudí, odejdou za léta nasbírané karbony a probudí s k "novému životu"). Zatím však kapánek vychytávám blešky, není to zas tak jednoduché, protože komponenty jsou čínské provenience (pulsnímu regulátoru odpadla z tišťáku svorkovnice, vývodům z generátoru samotného pro změnu upadla kolínka, elektrolyt vytekl do auta :evil: ). Teď auto pojede do Frankfurtu, poté, co se teď plácá po Praze a měření spotřeby se zatím neměl čas nikdo věnovat - taky dík poruchám to měření ani není relevantní (natankoval jsem samozřejmě "po hrdlo").

Nicméně chápu, že zaťatí stejně výsledkům neuvěří a i když jsem systém dostal zatím barterem na testování (páč jsem majitel věčného ho..a a máme hodně hluboko do žlabu) a nemám důvod si realitu nikterak přikrašlovat.

Tož držte palce. A pro tebe Petře Kopači - jak vidíš je předčasné dělat závěry a psát shrnutí, nech mě ještě chvíli uzrát. Jako řemeslník mám teď žně a tedy logicky vůbec žádný čas. To končí Vánocemi, takže pak mám okurky a budu se věnovat "pirátění". To budu shrnovat až do zemdlení ;)
Pep
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Tak nám ňák skříplo v orlojích a najednou se ti zelenkaví probudili a chtějí vyhlásit smrt dieselům.
By mě zajímalo, o kolik v průměru klesnou emise, když se použije HHO. O to se nikdo nestará, ale o zničení dieselové technologie ano. Je to banda debilů. Stačilo by tak málo - zrušit nesmyslné obecné ohrožení na HHO a diesely můžou vyfukovat čišťoučké výfukové plyny. Ale to je lepší destruovat než konstruovat... A přitom HHO je byznys jako každý jiný, stejně jako Dalyn www.nam-tech.com, který začíná pomalu dělat tak 30% mého příjmu.
http://www.autonavodu.cz/aktuality/
Už mi tahle planeta začíná neuvěřitelně srát.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Jan.Nezhyba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Josef.Kadlecek píše:Tak nám ňák skříplo v orlojích a najednou se ti zelenkaví probudili a chtějí vyhlásit smrt dieselům.
By mě zajímalo, o kolik v průměru klesnou emise, když se použije HHO. O to se nikdo nestará, ale o zničení dieselové technologie ano. Je to banda debilů. Stačilo by tak málo - zrušit nesmyslné obecné ohrožení na HHO a diesely můžou vyfukovat čišťoučké výfukové plyny. Ale to je lepší destruovat než konstruovat... A přitom HHO je byznys jako každý jiný, stejně jako Dalyn http://www.nam-tech.com, který začíná pomalu dělat tak 30% mého příjmu.
http://www.autonavodu.cz/aktuality/
Už mi tahle planeta začíná neuvěřitelně srát.
tak ono je to podbné situaci s energetikou - nehledají se správná řešení ale dělají ""politická"" rozhodnutí
prosadit sebelepší myšlenku skrze lobbing je nemyslitelné :? :roll:

osobně se mi koncept líbí ale nemůžu dělat do všeho :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvek:
Josef.Kadlecek
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
vaclavk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 21 bře 2017, 12:40
Profese: konzultant
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od vaclavk »

Kdyz je to tak dobry napad, tak by kazdy jeho propagator mel mit doma generator HHO, a nasledne generator elektriny z nej a takto vyrobenou el energii dodavat do site a bohatnout na tom.
Opravdu to myslite vazne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi vaclavk za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Klid. To je samozřejmě krystalická pyjovina. Jen o ztrátách.
Ovšem je třeba se zamyslet nad skutečností (a myslím, že jsem jí tady už několikrát zmínil), že jsou chladnější výfukové plyny; a copak nám z toho asi tak plyne? Těžko si můžeme bez laboratoře změřit teplotu v okamžiku "expanze", ale ta je naopak vyšší.
Zkrátím to, ať tu nemaříme čas. Jde o výpočet účinnosti tepleného motoru. Wikipedia postačí.
Pokud to máte hozený jinak, nemá cenu pokračovat s argumenty.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od Lukas.Novy »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Dan.Lestina

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

vaclavk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 21 bře 2017, 12:40
Profese: konzultant
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od vaclavk »

Josef.Kadlecek píše:Klid. To je samozřejmě krystalická pyjovina. Jen o ztrátách.
Ovšem je třeba se zamyslet nad skutečností (a myslím, že jsem jí tady už několikrát zmínil), že jsou chladnější výfukové plyny; a copak nám z toho asi tak plyne? Těžko si můžeme bez laboratoře změřit teplotu v okamžiku "expanze", ale ta je naopak vyšší.
Zkrátím to, ať tu nemaříme čas. Jde o výpočet účinnosti tepleného motoru. Wikipedia postačí.
Pokud to máte hozený jinak, nemá cenu pokračovat s argumenty.
K te casti ad hominem, marime tu cas. Jsem teoreticky fyzik.
K jadru veci. Pokud opravdu prozenete nejakou takovou smes ( ne tu smyslenou, o ktere je rec), bude jejim produktem vodni para. Hodne pary. Ta Vam bude kondenzovat. A kondenzace zpusobi pokles teploty spalin. Tim jste ale nic nevyhral. Prolivate motor vodou. Co Vas bude cekat? ( ale nebojte se, tohle je cele nesmysl, tak to Vasemu motoru neublizi).
Ted energeticka bilance. Na 1m3 vodiku potrebujete 4kwh do elektrolyzy. Jeho vyhrevnost je 10700kj. Uz ted vyrazne prodelavate. Ucinnost spalovaciho motoru je kolem 30%, jste na 3210kj, mene nez 1kwh. Stale se Vam to zda jako dobry napad?
vaclavk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 21 bře 2017, 12:40
Profese: konzultant
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od vaclavk »

Prijde mi to tady jako docela vesela spolecnost. Co piti CDS?
vaclavk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 21 bře 2017, 12:40
Profese: konzultant
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od vaclavk »

Mimochodem bezna autobaterie s kapacitou 60Ah na 12V vam vyda 0.72kwh a urcite si uz spocitate, kolik vodiku s tim vyrobite. Taky potrebujete mit v nadrzi na vodu elektrolyt ( kdyz chcete delat elektrolyzu)
Tito uživatelé poděkovali autorovi vaclavk za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: HHO (Brownův plyn) a kvalitativní skok k čistšímu ovzduš

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Tak pro začátek zkuste svému dieselagregátu, dejme tomu 200kVA, přifukovat do sání propan-butan. Prosím jen praktické zkušenosti, žádné teoretické plky, už teď mě štve to množství času, které trávím odpovědí na Vaše poťouchlé otázky.
Jó - abych nezapomněl - a co technologie Dalyn - samozřejmě taky hovadina, což? Navzdory tomu, že ji do megasaun - příkon okolo 200kW - s úspěchem a nemalou investicí, montujeme taky. Vivat pokrok!
Jste vážným adeptem na trest ve výši stonásobného přečtení mého podpisu a následné vypracování odborné rešerše.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí“