Názor členstva na případné povinné očkování

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Umíte si představit situaci, za které byste podpořili plošné povinné očkování proti C-19 v ČR?

Ano

47
29%

Spíše ano

32
20%

Nevím

5
3%

Spíše ne

19
12%

Ne

57
36%
 
Celkem hlasujících: 160 - Celkem hlasů: 160

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jan.Mares píše: 27 pro 2021, 15:32

Buď si svobodný a neočkovaný. Hezky doma a plať si donáškové služby. A nech nás ostatní svobodně žít bez vymírání našich starších příbuzných.

A to máme brát jako vyhrožování anebo poníženou prosbu? :lol:

Trošku si tu tapetnu - vaše kolektivní duše není o tom, že toužíte po svobodě, ale po otroctví. Akorát o tom nevíte...

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34748
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Petr.Vileta »

Josef.Kadlecek píše: 30 pro 2021, 14:08

vaše kolektivní duše není o tom, že toužíte po svobodě, ale po otroctví. Akorát o tom nevíte...

Moje individuální duše především touží po tom, aby moje individuální tělo nebylo napadeno covid-19 a pokud už napadeno bude, aby to mělo průběh silnější chřipky. Apropos chřipka, když je chřipková sezóna, také lezu mezi lidi co nejméně, jsem na chřipku náchylný.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Petr.Vileta píše: 30 pro 2021, 15:03

... Apropos chřipka, když je chřipková sezóna, také lezu mezi lidi co nejméně, jsem na chřipku náchylný.

A o tom to celé je...

Než jsem poznal https://zlutavoda.cz/ (devět let nazpět) taky jsem měl ročně tři chřipky, angínu a na podzim zánět dutin. A teď lautr nic. Žena a syn coviďáka před rokem a 3/4 měli, tak jsem jen zvýšil dávky a v klidu se o ně staral...

Když na mě něco leze, zalezu do pelechu a ani mi nenapadne, abych vystrčil rypák dál než na toaletu!

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Petr.Vileta píše: 19 pro 2021, 16:20

...Kdyby sem tedy za dva roky přišla ebola, tyfus nebo mor, tak nikdo nemá právo zavést povinné očkování, protože o tom při volbách nemluvil? A kdyby tu vypukly rozsáhlé lesní požáry, tak nikdo nemá právo vyhazovat peníze na jejich hašení, protože to neměl v programu?
...

Jsem si ten článek od ZbynekV z 19.12. schválně přečetl a pochopil jsem to tak, že coviďák tu byl, už když se programy stran či koalic tvořil a přesto se o něm v programech nepíše zhola nic.
A najednou se i PirStan chová jak komouši po volbách v r. 1946/48 - tedy dělá přesný opak toho, co hlásali před volbami.

Což mě zvedá mandle a jsem připraven okamžitě, jakmile se představitelé Pirátů přikloní k povinnému očkování už jen pro bezpečnostní složky a zdravotníky, připraven zrušit členství.

Jen tak pro zajímavost - Ty, Petře, jsi sběhlý ve čmuchání po netu násobně mě - kolikpak už Česká republika vycálovala za vakcíny za letošek k dnešnímu dni, čili o kolik stovek miliónů dolárků se ti následníci Dr. Mengeleho jen z té naší maličké zemičky napakovali? OFFTOPICOpravdu, věřme či nikoli, farma-firmy navázali na IG Farben apod. a na ty, kteří v koncentrácích dělali pokusy na lidech A jakou záruku na beznásledkovost jednotlivé výrobci dávají? A jaké látky vakcíny obsahují
a proč?
OFFTOPICNedá mi to, ale opakování je matka moudrosti. Čímpak si, milý Petře, myslíš, že se dezinfikovaly prostory, kde hrozilo nakažení ebolou - a koneckonců i Capitol po anthraxovém útoku?
Ano, oxidem chloričitým, tedy tím, nač má americká firma Twinoxide glejt o bezkonkurenční virucidnosti od Státního zdravotního ústavu - už jsem jej sem na fórum IMHO házel

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Zbynek.Vlk
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2019, 20:20
Profese: Zemědělec a průvodce ve svobodné škole
Bydliště: Jindřichovice pod smrkem
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Zbynek.Vlk »

Petr.Vileta píše: 19 pro 2021, 16:20
ZbynekV píše: 19 pro 2021, 14:09

... máme po volbách, kde jsme nic o povinném očkování voličům neřekli, tudíž nemáme žádné právo to po volbách udělat - ani my, ani jiná strana koalice, protože o povinném očkování ve svém volebním programu nepsal nikdo z nich.

To je docela zajímavý argument. :) Kdyby sem tedy za dva roky přišla ebola, tyfus nebo mor, tak nikdo nemá právo zavést povinné očkování, protože o tom při volbách nemluvil? A kdyby tu vypukly rozsáhlé lesní požáry, tak nikdo nemá právo vyhazovat peníze na jejich hašení, protože to neměl v programu?

Hmm, tak tohle je bohužel také zajímavý argument… A bohužel je úplně mimo, protože já jsem v další větě psal následující:

„Přitom se nedá říct, že by pandemie, Covid či očkování bylo v říjnu tohoto roku i v měsících předtím nějaké úplně nové a neznámé téma, že by se prostě jen pro naprostou nedůležitost a okrajovost nedostalo do volebních programů…“

Takže ano, dovedu si představit, že za dva roky přijde něco, o čem bude třeba vést debatu a na co nebylo možné myslet ve volebním programu. Ale covid i očkování tu v době voleb a dlouho před nimi byly a tudíž, pokud měli Piráti (i jiné strany) v plánu zavádět povinné očkování (byť i profesních skupin), měli povinnost o tom voliče informovat, protože epidemie byla samozřejmě klíčovým tématem voleb. Nemůžeme se před volbami tvářit nějak (uznávat protilátky apod.) a po nich najednou říct, že podporujeme povinné očkování. Na základě čeho pak mají lidi volit?

Jinak v anketě už jsem hlasoval, já jsem byl přijat za člena už v srpnu, ale strašně dlouho trvala administrace (až do konce roku)… A chci jen říct, že ta anketa je nastavena dost nešťastně, zavádějícím způsobem. Otázka „Umíte si představit situaci, za které byste podpořili plošné povinné očkování proti C-19 v ČR?“ samozřejmě naprosto neznamená nic o tom, v jaké situaci se nacházíme teď a byl bych nerad, kdyby to tak někdo bral. Takovou situaci si možná dovedu představit i já – třeba za 10 let, kdy by covid teoreticky zmutoval do podoby s 50% smrtností a paralelně by bylo dlouhodobým výzkumem prokázáno, že vakcíny jsou dokonale beznásledkové atd. Takže si myslím, že pokud chce Pirátská strana tuhle anketu vzít jako relevantní pro současnou situaci, měla by ji jistě přeformulovat. Takhle je to totiž pouze hypotetická rovina nijak nesouvisející s realitou.

A Petře, prosím Tě, co tak přibližně znamená Tvoje heslo na konci každého Tvého příspěvku? "Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat."

Děkuju

Zbyněk

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34748
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zbynek.Vlk píše: 04 led 2022, 19:26

„Přitom se nedá říct, že by pandemie, Covid či očkování bylo v říjnu tohoto roku i v měsících předtím nějaké úplně nové a neznámé téma, že by se prostě jen pro naprostou nedůležitost a okrajovost nedostalo do volebních programů…“

A Petře, prosím Tě, co tak přibližně znamená Tvoje heslo na konci každého Tvého příspěvku? "Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat."

Ano, covid je s námi už delší dobu, ale všimni si, že už několikrát zmutoval, vlády různých států zkoušely různá řešení a když už se zdálo, že na to kápli, tak za měsíc či dva byli zase nejhorší na světě. A i dnes se pořád ještě pořádně neví, co vlastně dělat a proč. Ovšem jak si něco napíšeš do programu, tak to po tobě pak voliči budou vyžadovat. Jenže, když neznáš řešení, bylo by nezodpovědné to do programu psát. Ať tam napíšeš "chceme povinné očkování", nebo "očkování je k ničenu", ani jedno nemáš podloženo a je to jen střelba od boku. Poslední dobou data nasvědčují tomu, že očkování chrání před úmrtími a těžkými průběhy, že třetí a čtvrtá dávka je nutná pro neustálé posilování imunity (jako třeba žereš vitamíny také pořád, jinak dostaneš kurděje), takže prostě v průběhu času lze dospěk k názoru, že povinné očkování je prospěšné, i když část obyvatel ze zdravotních, ideologických, nebo pseudo-náboženských (sekty, pomatenci) důvodů odmítne.

To moje heslo vzniklo v době, kdy naše členka Dana Balcarová chtěla občanům zakazovat topit v rodinných domech uhlím a to i na vesnici, kam plyn nevede. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Zbynek.Vlk
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2019, 20:20
Profese: Zemědělec a průvodce ve svobodné škole
Bydliště: Jindřichovice pod smrkem
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Zbynek.Vlk »

Ahojte,

tady je vyjádření pana Hostomského, ředitele Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd. Mějte se pěkně.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Vlk za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Zbynek.Vlk
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2019, 20:20
Profese: Zemědělec a průvodce ve svobodné škole
Bydliště: Jindřichovice pod smrkem
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Zbynek.Vlk »

Zdravím, tady odkaz na způsob, jakým se získávala data pro ověření bezpečnosti vakcíny a jakým se o tom informuje na facebooku: https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... .seznam.cz

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Vlk za příspěvek:
David.Novak
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34748
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zbynek.Vlk píše: 21 led 2022, 08:52

Zdravím, tady odkaz na způsob, jakým se získávala data pro ověření bezpečnosti vakcíny a jakým se o tom informuje na facebooku: https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... .seznam.cz

No jo, Novinky :roll: Že by si dali práci s nalinkováním originálního článku, to ne. :(

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“