Zrovnoprávnění manželství

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Pracovni skupina Rovnopravnost, Resortni tym Lidska prava

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1210
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Zde se musím zcela férově postavit na stranu @Ondra.kl a říct, že nejsi zdaleka první komu diskuze s Karlem 666 činní problémy. Jakákoliv debata s tebou se místo argumentů točí kolem toho co kdo komu podsouvá.

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Karel666 »

Ondra.kl píše: 27 kvě 2019, 13:30
Karel666 píše: 27 kvě 2019, 12:27Hmm, takže už jenom výsmívání
Kdepak vysmívání, jen ti ordinuji tvoji vlastní medicínu ;)
https://hlidacipes.org/ales-rozehnal-ge ... -internetu


Je vidět, že tvůj pohled na svět jaksi nesdílí ani soudy :D No co, když myslíš Ondro a aplikuješ meducínu, tak bys to měl srovnat s normální populací a ne sociální bublinou ve které žiješ a ještzě si myslíš, že máš jedinej správnej pohled na svět, ale změna myšlení bolí a to hodně lidí nezvláda, jednodušší je druhým říkat, jak jsou neprogresivní a měli by ochutnat svoju meducínu :D
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1210
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Karel666 píše: 07 čer 2019, 06:51
Ondra.kl píše: 27 kvě 2019, 13:30
Karel666 píše: 27 kvě 2019, 12:27Hmm, takže už jenom výsmívání
Kdepak vysmívání, jen ti ordinuji tvoji vlastní medicínu ;)
https://hlidacipes.org/ales-rozehnal-ge ... -internetu


Je vidět, že tvůj pohled na svět jaksi nesdílí ani soudy :D No co, když myslíš Ondro a aplikuješ meducínu, tak bys to měl srovnat s normální populací a ne sociální bublinou ve které žiješ a ještzě si myslíš, že máš jedinej správnej pohled na svět, ale změna myšlení bolí a to hodně lidí nezvláda, jednodušší je druhým říkat, jak jsou neprogresivní a měli by ochutnat svoju meducínu :D
Tento rozsudek je v rozporu s rozsudkem jiných soudů takže bych jim úplně nemávala

Mimochodem jak to souvisí s manželstvím ?

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Ondra.kl »

Karel666 píše: 07 čer 2019, 06:51
Ondra.kl píše: 27 kvě 2019, 13:30
Karel666 píše: 27 kvě 2019, 12:27Hmm, takže už jenom výsmívání
Kdepak vysmívání, jen ti ordinuji tvoji vlastní medicínu ;)
https://hlidacipes.org/ales-rozehnal-ge ... -internetu


Je vidět, že tvůj pohled na svět jaksi nesdílí ani soudy :D No co, když myslíš Ondro a aplikuješ meducínu, tak bys to měl srovnat s normální populací a ne sociální bublinou ve které žiješ a ještzě si myslíš, že máš jedinej správnej pohled na svět, ale změna myšlení bolí a to hodně lidí nezvláda, jednodušší je druhým říkat, jak jsou neprogresivní a měli by ochutnat svoju meducínu :D
Laskavě zde nelži a nevkládej mi do úst co jsem neřekl. Nebo dokaž své tvrzení patřičnými odkazy na moje výroky.
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Karel666 »

Georgia.Hejduk píše: 07 čer 2019, 07:05 Tento rozsudek je v rozporu s rozsudkem jiných soudů takže bych jim úplně nemávala

Mimochodem jak to souvisí s manželstvím ?
No, otazka je, tvrzeni oid Vás "mám absolutní pravdu a vy presentujete nesmysl" VS "rozhodnutí soudu, které říká co já" :D

Když přidám, že uznáám, že s jiného pohledu po upřesnění můžete říkat, pravdu, ale vaše absolutníé postoje, že ostatní kecaj nesmysli a jsou pomalu homofobove, tak je to otázkou, kdo zástavá ony naznačené nenávistné postoje... Pro mě vaše vyjadřování a absolutní postoje ukazují ne BOJ ZA ROVNOPRÁVNOST, ale fanatismus, který vykazuje znaky nenávisti k těm kdo nepřijmou na 100procent váš pohled na svět, tímto se vyznačuje pouze totalita ;) Proto je otázka zda vyznáváte postoje pirátů nebo jsou piríti pouze nástrojem, kterým chcete prosadit svoje postoje...
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Karel666 »

Ondra.kl píše: 07 čer 2019, 08:11 Laskavě zde nelži a nevkládej mi do úst co jsem neřekl. Nebo dokaž své tvrzení patřičnými odkazy na moje výroky.
Takže otázka zní, tvrdil jsi že nemám pravdu co píšu, tedy pophlaví je o "penis vs vagina a že takto myslí většina populace, a ty nechceš přijmout tentop postoj, protože to není pravda" :D

Tak ono mísdto výkřiku v dokazování ti stačí projít naši diskusi zpětně :D Ale myslím, že o to ti nejde, tebe nasralo, že jsem tio dal odkaz na článek o soudním rozhodnutí, který říká, že náhlad na danou problematiku jaký jsem psal není nenávistnej apod. žvásty, ale oprávnění, bohužel to dokazuje, že nenávistní postoj za názor zde máš pouze ty a ještě tě to pěkně sere...
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Ondra.kl »

Karel666 píše: 07 čer 2019, 08:59
Ondra.kl píše: 07 čer 2019, 08:11 Laskavě zde nelži a nevkládej mi do úst co jsem neřekl. Nebo dokaž své tvrzení patřičnými odkazy na moje výroky.
Takže otázka zní, tvrdil jsi že nemám pravdu co píšu, tedy pophlaví je o "penis vs vagina a že takto myslí většina populace, a ty nechceš přijmout tentop postoj, protože to není pravda" :D

Tak ono mísdto výkřiku v dokazování ti stačí projít naši diskusi zpětně :D Ale myslím, že o to ti nejde, tebe nasralo, že jsem tio dal odkaz na článek o soudním rozhodnutí, který říká, že náhlad na danou problematiku jaký jsem psal není nenávistnej apod. žvásty, ale oprávnění, bohužel to dokazuje, že nenávistní postoj za názor zde máš pouze ty a ještě tě to pěkně sere...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Laskavě zde nelži a nevkládej mi do úst co jsem neřekl. Nebo dokaž své tvrzení patřičnými odkazy na moje výroky.
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1210
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Karel666 píše: 07 čer 2019, 08:54 ale vaše absolutníé postoje, že ostatní kecaj nesmysli a jsou pomalu homofobove, tak je to otázkou, kdo zástavá ony naznačené nenávistné postoje... Pro mě vaše vyjadřování a absolutní postoje ukazují ne BOJ ZA ROVNOPRÁVNOST, ale fanatismus, který vykazuje znaky nenávisti k těm kdo nepřijmou na 100procent váš pohled na svět, tímto se vyznačuje pouze totalita ;)
Nikde v této diskuzi neřekla, že je někdo homofob(prosím o citaci pokud je to jinak)
Já se jen snažím předkládat argumenty, které jsem předložila a myslím si, že každý člověk má právo na stejná práva a je si roven před zákonem (tedy i gayové a lesby vůči hetero párům) a je tedy proti principu rovnoprávnosti.
A pokud hovoříme o samotném názvu manželství, aby ho mohla užívat pouze většina protože jde o udajné "tradiční hodnoty" považuji vůči menšině za diskriminační. Protože už z historického kontextu bude všm jasné co má větší váhu (Nehledě na složitost takové úpravy v zákonech, jak jsem již argumentovala.)
Karel666 píše: 07 čer 2019, 08:54 Proto je otázka zda vyznáváte postoje pirátů nebo jsou piríti pouze nástrojem, kterým chcete prosadit svoje postoje...
Postoj Pirtáské strany je v této věci poměrně jednoznačný, pro se vyjádřil celý poslanecký klub a vzhledem k tomu, že PPI (Pirate Party International) už v roce 2009 měla ve své deklaraci jako jeden z bodů
strengthening civil rights, transparent government, speedy and fair trial, freedom of speech and expansion of the right to anonymity in communication.
tvrdím, že manželství pro všechny je bod, který mohu označit jako jeden z bodů Pirátské strany a není to tedy jen moje agenda.
A vzhledem k tomu, že já osobně s piráty nemám žádný významný programový rozpor dovoluji si to prohlásit za symbiózu.

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Jan.Krupka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 188
Registrován: 26 kvě 2014, 21:22
Profese: referent státní správy
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: Zrovnoprávnění manželství

Příspěvek od Jan.Krupka »

Asi je vhodné zahájit spíše širší debatu o tom, zda klasické manželství je inherentní (per se) anebo instrumentální dobro, resp. v jaké míře naplňuje obě tato dobra a jak je správně vyvažovat. Asi se nespletu, když budu tvrdit, že manželský vztah je pro jejich účastníky sám o sobě dobrem (nikoliv ve smyslu společenském jako právní institut). Institut jako nástroj regulace by pak měl být posuzován dle toho, do jaké míry slouží oběma stranám berné mince - tedy dobru. Jaká omezení existují v chráněné sféře autonomie člověka, do které stát nemá z morálních důvodů zasahovat. Asi neexistuje žádný inherentně rozumný důvod, proč by stát právě tohle dělat neměl: naopak, od toho tady máme obor rodinného práva. Historie je leda platná v daném okamžiku své aktuality, ostatní je mýtus (to neznamená, že mi není smutno po časech, kdy skutková podstata jednání člověka byla definována vzorem chování stanoveným obecnou mravností). Proto ideál řecko římské politiky nedostatečně reflektuje individualismus a svobodu jednotlivce, což byl důsledek panovačnosti tzv. přirozeného práva. Současný tzv. neoklasický jusnaturalismus již trvá na nedílné potřebě naplnění bytí každého a podmínky takového bytí má stát pravomoc formovat a k tomu je povolán. Tvrzení, že pohlavně nekonformní chování způsobuje společenský rozpad a z toho důvodu je nutné vymezovat nějaká absolutní omezení zákonodárství ve věcech morálky, je empiricky nepodložené. Nadto není jasné, jak bychom taková omezení teoreticky a přesvědčivě stanovovali. Nežijeme již ve starověkém státu, který organizoval život svých občanů dle potřeb prostého přežití politické organizace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Krupka za příspěvek:
Georgia.Hejdukova
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2371
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4007 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Legalita stejnopohlavních sňatků v Evropě

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Rovnoprávnost“