Schválení návrhu koaliční smlouvy

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od Jakub.Backa »

Možná mě @Vojtech.Pikal nebo @Martin.Kucera opraví, ale návrh na prodloužení rozpravy, který je podán těsně před hlasováním, moc nemůže hlasování odložit, jelikož konsenzuálně může být schválen teprve po 24 hodinách, a to se už bude hlasovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 3):
David.Bodecek, Eva.Furstova, Ivana.Antalova
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Registrují návrh na prodloužení rozpravy a zároveň registrují hlas proti. Nemůže tak již být tento návrh schválen před započetím hlasování (dnes 18:00). Pokud však bude mít podporu alespoň 2 členů či členek (postačí palci u příspěvku), může být zařazen do rozhodujícího hlasování jako další možnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Soukupova za příspěvky (celkem 4):
David.Bodecek, Jaroslava.Narozna, Vojtech.Pikal, Ivana.Antalova
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od David.Bodecek »

Bara.Soukupova píše: 26 říj 2022, 07:30

Registrují návrh na prodloužení rozpravy a zároveň registrují hlas proti. Nemůže tak již být tento návrh schválen před započetím hlasování (dnes 18:00). Pokud však bude mít podporu alespoň 2 členů či členek (postačí palci u příspěvku), může být zařazen do rozhodujícího hlasování jako další možnost.

Díky, Barčo, za info. To jsem zvědav na Oli, zda stihne hlasovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvek:
Jaroslava.Narozna
Uživatelský avatar
Olga.Sklenarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 178
Registrován: 21 srp 2015, 00:31
Profese: úča
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od Olga.Sklenarova »

Ladislav.Diblik píše: 26 říj 2022, 06:43

Vážení přátelé, je potřeba si uvědomit, kolik práce bylo za dosaženým volebním výsledkem a přijde mi škoda, veškerou činnost doslova zahodit a poraženecky se vydávat nejkratší cestou do opozice. K této cestě napomáhá spousta faktorů, především nemístná veřejná diskuze a otevírání karet uprostřed "hry". Politika je věcí diskuze, plánů, myšlenek, názorů, ale i ústupků a kompromisů. Pověřili jsme vyjednávací tým a dali plnou důvěru, s vědomím, že veškerá jednání budou ku prospěchu Pirátské strany a umožní nám, zapojit se aktivně do vedení městské části. Nemá smysl, ve chvíli kdy se zcela nenaplňuji myšlenky každého z nás, narušovat běh vyjednávání jakoukoliv formou. V současné době vyjednávají o koalici kolegové z Prahy 5 a 11, a přestože máme mezi těmito své přátele a kolegy, nedozvíme se nic z jednání. Na tom není nic netransparentního, jsou v tom obavy o jakékoliv narušení jednání a úniku informací. Zkusme to udělat také tak. Nezahazujme práci ostatních z důvodu odlišného názoru, myšlenek a v neposlední řadě nenaplněného ega. Děkuji všem.

Láďo! přečti si prosím to memorandum. Máme možnost mít transparentní, otevrenou, šetřivou radnici. O co ti, jako Pirátu, jde?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Sklenarova za příspěvky (celkem 2):
Nikol.Svecova, Tomas.Raiter
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od David.Bodecek »

Olga.Sklenarova píše: 26 říj 2022, 09:25
Ladislav.Diblik píše: 26 říj 2022, 06:43

Vážení přátelé, je potřeba si uvědomit, kolik práce bylo za dosaženým volebním výsledkem a přijde mi škoda, veškerou činnost doslova zahodit a poraženecky se vydávat nejkratší cestou do opozice. K této cestě napomáhá spousta faktorů, především nemístná veřejná diskuze a otevírání karet uprostřed "hry". Politika je věcí diskuze, plánů, myšlenek, názorů, ale i ústupků a kompromisů. Pověřili jsme vyjednávací tým a dali plnou důvěru, s vědomím, že veškerá jednání budou ku prospěchu Pirátské strany a umožní nám, zapojit se aktivně do vedení městské části. Nemá smysl, ve chvíli kdy se zcela nenaplňuji myšlenky každého z nás, narušovat běh vyjednávání jakoukoliv formou. V současné době vyjednávají o koalici kolegové z Prahy 5 a 11, a přestože máme mezi těmito své přátele a kolegy, nedozvíme se nic z jednání. Na tom není nic netransparentního, jsou v tom obavy o jakékoliv narušení jednání a úniku informací. Zkusme to udělat také tak. Nezahazujme práci ostatních z důvodu odlišného názoru, myšlenek a v neposlední řadě nenaplněného ega. Děkuji všem.

Láďo! přečti si prosím to memorandum. Máme možnost mít transparentní, otevrenou, šetřivou radnici. O co ti, jako Pirátu, jde?

Oli, pocet mist v rade stejny. Muzes nam napsat gesce a kdo je kandidatem na starostu/starostku? Program jsme nevideli. Kdy bude?

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od David.Bodecek »

Pro nezasvecene. Oli podepsala za stranu dokument, aniz by k tomu mela mandat, a to v rozporu s hlasovanim mistniho sdruzeni, ktere zvolilo vyjednavaci tym. A to bez vedomi mistniho sdruzeni, zast. klubu, lidra kandidatni listiny a vyjednavaciho tymu. Zastavam nazor, ze u Piratu ma predseda jednoznacne pravomoci a nad ramec jen plni usneseni, v podstate jako starosta. Toto bude me kratke oficialni vyjadreni.

Uživatelský avatar
Jana.Raiterova
Člen KS Praha
Příspěvky: 115
Registrován: 17 úno 2021, 16:39
Profese: korepetitor (Pražská konzervatoř)
Bydliště: Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od Jana.Raiterova »

Davide, ty jsi rikal nekolikrat, ze P1S je nam nejblize, ale malo komunikuje a pokud se nekomu podari vyjednat nejakou spolupraci, at to udela. Vnimam to tak, ze tohle je prave tak vyjednane. Myslim, ze bychom meli uvazovat hlavne o tom, co nam a nasim volicum to muze prinest pro dalsi 4 roky. Jak by se vam v tom pracovalo a v tomto navrhu vidim vetsi sanci, abyste mohli prosadit co nejvice z naseho programu. Jsme v obdobi vyjednavani, nemeli bychom se zavirat novym navrhum.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Raiterova za příspěvek:
Nikol.Svecova
Tomas.Raiter
Člen KS Praha
Příspěvky: 67
Registrován: 05 bře 2018, 14:41
Profese: sociologický výzkum, fyzik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 189 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od Tomas.Raiter »

David.Bodecek píše: 26 říj 2022, 06:45
Olga.Sklenarova píše: 26 říj 2022, 00:57

Předkládám procesní návrh na prodloužení rozpravy o 7 dní a rovněž odložení hlasování o 7 dní.

Zdůvodnění odkladu hlasování a prodloužení rozpravy:

  • Zastupitelstvo MČ Prahy 1 bylo stávajícím starostou svoláno na 9. listopadu 2022. To znamená, že se nám otevřel časový prostor minimálně do neděle 6. 11., do kdy můžeme vest nerušenou rozpravu o povolebním vyjednávání o koalicích a teprve následně hlasovat.

  • Druhým a nejdůležitějším důvodem je skutečnost, že se podařilo vyjednat a uzavřít memorandum o principech koaliční spolupráce s námi preferovanou volební stranou Praha 1 Sobě a získat podporu zastupitelů uskupení My, co tady žijeme. Memorandum v příloze.
    Tím se zcela zásadně mění situace a je potřeba tuto novou situaci zohlednit v rozpravě a hlasování.

  • Doplňujícím důvodem může být i to, že na 5 dní odjíždím mimo republiku do oblasti s malou dostupností internetu a měla bych proto problém se zapojit do hlasování. Jako předsedkyně místního sdružení bych se takto závažného hlasování, které ovlivní naše MS na další 4 roky ráda zúčastnila.

Další důvody jsou rozvedeny v příloze tohoto procesního návrhu.

Příloha_1_procesního_návrhu-Memorandum.pdf
Příloha_2_procesniho_navrhu-zduvodneni.pdf

@Vojtech.Pikal Vojto, je fajn, že se zde řeší, kdo má podepisovat koaliční smlouvu. Máme tady ale jiný nešvar. S údivem vidím, že bylo mimo vyjednávací tým podepsáno Memorandum. Neskutečný.

Jen bych se chtěl zastat Olgy. Jednala naprosto v souladu s usneseními MS přijatými dne 3. října. V nich jsme se shodli na tom, že preferujeme koalici s Praha 1 Sobě a že budeme pro všechny varianty hledat podporu i u dalších zastupitelů. Olga jako člen vyjednávacího týmu udělala jen to, co jsme chtěli po celém týmu. Výsledek považuji za naprosto převratný. To Memorandum, které podepsali zástupci tří subjektu (Praha 1 Sobě, Piráti a MCTŽ) je naprosto přelomové a posouvá radnici Prahy 1 do budoucnosti. Navržená transparentnost a otevřenost všech klíčových procesů na radnici, včetně otevřeného hlasování Rady možnosti sledovat jednání rady všech (i opozičních) zastupitelů je počin, který je zcela přelomový a bezprecedentní. Prosím, dobře si to memorandum přečtěte. Každý Pirát, který nepochopil zlomový význam tohoto návrhu, by měl vysvětlit, jaký je vlastně jeho pohled na transparentnost komunální politiky. Máme unikátní možnost změnit zcela zásadně styl politiky na Praze 1 a zbavit se všech těch tlaků a postranních efektů, ke kterým vybízela po desetiletí uzavřená jednání Rady. Toto je pirátský program pro 21. století. Pokud jste to v tom někdo nenašli, tak si to pozorně přečtěte ještě 3x a přemýšlejte, prosím, o všech důsledcích, které toto otevření radnice bude mít. Vše ostatní jsou jen řeči. Děkuji Oli, že jsi se domluvila s lídrem Praha 1 Sobě a pomohla tím připravit půdu pro to, aby se ke společnému návrhu Pirátů a P1S připojili i zastupitelé My, co tady žijeme. Zároveň prosím všechny, kteří nevidí nic dobrého na MCTŽ, aby si uvědomili, k čemu se podpisem pod toto Memorandum zavázali. Myslím, že to z nich snímá docela výrazně punc těch, kteří nechtějí změny v Praze 1. Tímto se ke změnám připojili jako zatím nikdo další. A dveře zůstávají otevřené i pro další, především TOP a Rezidenty. Každý kdo tvrdí, že chce dělat politiku pro občany Prahy 1, se musí k tomuto programu přihlásit. Vše ostatní se odvíjí od tohoto nového stylu práce komunálních politiků.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Raiter za příspěvek:
Nikol.Svecova
Tomas.Raiter
Člen KS Praha
Příspěvky: 67
Registrován: 05 bře 2018, 14:41
Profese: sociologický výzkum, fyzik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 189 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od Tomas.Raiter »

David.Bodecek píše: 26 říj 2022, 09:44

Pro nezasvecene. Oli podepsala za stranu dokument, aniz by k tomu mela mandat, a to v rozporu s hlasovanim mistniho sdruzeni, ktere zvolilo vyjednavaci tym. A to bez vedomi mistniho sdruzeni, zast. klubu, lidra kandidatni listiny a vyjednavaciho tymu. Zastavam nazor, ze u Piratu ma predseda jednoznacne pravomoci a nad ramec jen plni usneseni, v podstate jako starosta. Toto bude me kratke oficialni vyjadreni.

Davide, Olga dokázala, že je opravdová Pirátka, protože se dokázala s Prahou 1 Sobě domluvit na naprosto pirátském programu otevření radnice a ještě pro to společně získali 4 zastupitele MCTŽ. Považuji to za husarský kousek, který boří všchny dosavadní pomluvy o Praze 1 Sobě, že je neschopná něco dohodnout. Palec nahoru za tuto skvělou práci. Vy jste také makali a snažili se otevřenost v koalici s ODS a ANO prosadit. Já tomu věřím. Ivka ještě na jednání MS 18. října byla přesvědčená, že se Vám otevřené hlasování na Radě podařilo vyjednat. Ale nakonec to ODS a ANO neschválili. To je pro mě rozhodující signál toho, kdo chce a kdo nechce změny na Praze 1. Uzavřená až tajná jednání Rady jsou příčinou většiny neřešených problémů Prahy 1. Vážím si toho, že jste také usilovali s Ivkou i u druhé koalice o něco podobného. Nepodařilo se to, ale to není nic proti Vám. Zkuste teď bez všech emocí zapřemýšlet, která ta varianta je lepší. Vím, že je to těžké opustit něco, na čem člověk 14 dní pracoval, ale to srovnání je myslím zřetelné. Přemýšlej také o tom, jestli chceš být v té koalici otevřenosti a změn navržen na místo starosty. Vím, že jsi to v minulosti odmítal, ale nyní jde o opravdu nový program a průlom v politice Prahy. Mohl bys být za Piráty nositelem této změny. Neodmítej to rovnou a přemýšlej o tom.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Raiter za příspěvky (celkem 3):
Jonas.Jancarik, Jaroslava.Narozna, Jana.Raiterova
Uživatelský avatar
Jaroslava.Narozna
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 13 úno 2018, 10:33
Profese: Herečka Divadélko Romaneto
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Schválení návrhu koaliční smlouvy

Příspěvek od Jaroslava.Narozna »

David.Bodecek píše: 25 říj 2022, 16:21

Dovoluji si vsechny vyzvat, aby zde komunikovali jak sami
uvazi, nebot slusnou uroven jsme uz porusili. Bylo by fajn setrit animozitami, na druhou stranu -
pojdme si zde rici, co si skutecne myslime, kdyz ma nekdo potrebu hejtit at uz zde, tak ve verejnem prostoru. Bude alespon legrace. Pokusim se tim i ja ridit. Doted jsem se snazil na vse podrobne na foru reagovat. Je evidentni, ze tato snaha byla a je zbytecna. Dozvidam se, jak nekteri obvolavaji nase cleny a presvedcuji, aby nepodporili tento navrh. Je mi stydno za tyto lidi. Delaji to ti, co nam v ramci kampane s nicim nepomohli. Odvedli jsme velkou praci, ktera byla odmenena skvelym vysledkem. Ten vysledek je primarne tech, kteri v kampani pracovali. Jarusko - tve zasluhy z minulosti nezatracuji, ale priznejme, ze minimalne posledni 2 roky jsi vypustila ve prospech bohulibe cinnosti primarne nesouvisejici s Piraty. Uvedene pisu bez zasti, a i pres to nehezke smerem ke mne, budu podporovat, aby ses opetovne stala clenkou PMS. V teto roli jsi byla vyborna - vyjma tve navstevy u mne doma v 12/2020. Dlouho jsem vydejchaval vyzvu, abych rezignoval. Je to prvne, kdy napisu neco velmi tvrde. Byl jsem lidr a volebni uskupeni jsem privedl k senzacnimu vysledku. A to pres snahy nekterych, zejmana Jana Hrebicka aj. me "sejmout". I pres tyto ataky jsem po cele 2 roky zastaval pozici mistopredsedy MSka svedomite. Po celou dobu jsem kryl zada Oli, kterou se nekteri snazili usmazit v roli predsdskyne. Nepovedlo se jim to - jupiii. Olga je obcas strestena, respektuji jeji odpor k ODS a vetre mi, ze i presto za ni budu vzdy stat. Diky uvedene funkci v PMS jsem se mnohemu naucil. Nelituji ani jednoho dne v poslednich 4 letech. Tesim se, ze za 2 mesice

Omlouvam se, muselo to ze mne. Preju vsem pekne dny a do konce roku to nejak doklepeme.

Ahoj Davídku.
Nikdy v životě jsem asi neviděla pilnějšího a pracovitějšího člověka. Neuvěřitelné co všechno stíháš. Máš můj obdiv. Já bych se v těch lejstrech utopila ;)
Taky obdivuju jaký si udělal skvělý volební team a jsem vděčná za nové, mladé jedince. Vždycky jsme říkali, že naše MS P1 je věkově nejstarší ze všech :D
Fandila a fandím ti (vám) z vpovzdálí.
Neumím si Piraty P1 představit bez tebe ;) (To v Blesku......) No Blesk, no.... 8-)
A někde si se mě ptal, jestli jsem volila Piráty. Samozřejmě celou kandidátku. Je to pro mně stále ta nejlepší volba. Jak Na Praze 1, tak na Magoši, tak prostě všude...
Zvedla bych ruku i pro to, aby jsi byl STAROSTOU.

Hlasuji poctivě a snažím se vše sledovat na foru i když je to někdy náročné, protože jsem kočovník a v mobilu je to náročné :D

Nesmíš se, ale na mě zlobit, když se mi koalice s P1S líbí víc než ta druhá. Až se bude hlasovat, tak se vyjádřím v hlasování.

Sama jsem navrhovala, že už se nebudeme hrabat v minulosti....na to se lidé, kteří budou mít zájem mohou podívat na foru z dob minulých, ale jenom zareaguji na toto:
..........vyjma tve navstevy u mne doma v 12/2020......
Pozval si nás, protože si neměl čas. Doprovázela jsem jako nestranná předsedkyně MS předsedkyni ZK Jitku, která ti předkládala nějaký návrh.......
Taky mi to nebylo příjemné. Ale jak říkám, nechme minulost spát. Tu už nezměníme. Koukejme na současnost a budoucnost.

Držme si palce.

A jak říkám mou podporu všichni máte.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslava.Narozna za příspěvky (celkem 2):
Jana.Raiterova, Jan.Hrebicek
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 1“