KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Oznámení moderátora:
Návrh alternativního usnesení od @Andrej.Ramaseuski viewtopic.php?p=734549#p734549 získal podporu skupinou členů a tímto bude zařazen do rozhodujícího hlasování. Stejně tak doplněn do úvodního příspěvku jako EDIT. Děkuji předsedající
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Zdenek.Kubala píše: 17 pro 2020, 20:34
Andrej.Ramaseuski píše: 17 pro 2020, 19:14 Predkladam alternativni navrh usneseni a prosim o jeho podporu:
Krajské fórum Pardubického kraje
  1. schvaluje záměr personálních výdajů na Tajemníka krajského sdružení do celkové roční výše 216000 Kč
  2. ukládá Předsednictvu krajského sdružení:
    1. stanovení obsahu pracovní náplně,
    2. stanovení přesné výše měsíční odměny a ročního bonusu
    3. pořádání, ve spolupráci s Personálním odborem, výběrového řízení
    4. uzavření smluvních vztahu

Soucasne z tim, zadam PKS (v pripade podpory tohoto navrhu usneseni) o pripravu (a dle vysledku hlasovani o zahajeni) SAMOSTATNEHO jednani v referendu o ZMENE FINANCOVANI pozice krajskeho koordinatora, a to presne dle dohody s Personalnim odborem, t.zn 50:50.

P.S. Nebo, v pripade ze predkladatel vezme ten navrh za svuj - jednani o zmenach financovani KOKS se muze rozjet ihned, takze by to slo k hlasovani soucasne.
Palcuji
Oznámení moderátora:
@Zdenek.Kubala V krajském fóru o 54 členech nelze uznat podporu přípisem, je nutný palec pod příspěvek. Proto prosím o nápravu aby mohla být tvoje podpora uznaná.
Prosim o odkaz do dokumentu, kde je to zakazane. Palcovani je nespolehlive, protoze se da kdykoliv zmenit. Palcovani odmitam prave z toho duvodu. Jasne jsem dal na jevo svou vuli a zaroven vim, ze to je na zprocesovani slozitejsi a za to se predem omlouvam. Nicmene podnet ziskal podporu, tak staci odpovedet pozdeji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvek:
Jan.Hrubes

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Oznámení moderátora:
V rámci osvěty ostatních členů krajského fóra přidám samostatně odpověď na @Zdenek.Kubala


Budu citovat zkráceně @Martina Kučeru ze školení předsedajících a moderátorů:

Třetí způsob získání podpory členů je přípisem (tak jak to udělal Zdenek) je vhodný pro malá místní sdružení (příklad byl uveden v rámci sdružení o deseti členech). Tam je tento způsob možný. (Z tohoto důvodu nelze uznat přípis u sdružení, které má více jak 50členů).

Palcování není AO tolerováno na celostátní úrovni ani u získávání podpory návrhu alternativního usnesení ( v našem případě porušeno i v rámci této rozpravy např. návrh @Andrej.Ramaseuski , který dle výkladu AO získal neprokazatelnou podporu ), podpora se získává anketou.

Jednací řády nediktují jednotlivá technická řešení, proto není striktně v jednacím řádu uvedeno (pojem palcování v jednacím řádu také nenajdete, je to na AO co toleruje).

Jednací řád PaK-JdŘ https://wiki.pirati.cz/regiony/pardubicko/jdr podporu přípisem neupravuje proto se řídíme JdŘ. Například krajské fórum Jihomoravského kraje toto má upraveno v §8 svého jednacího řadu a tam lze použít přípis.

Když to celé shrnu: v našem případě nelze uznat přípis @Zdenek.Kubala a správně by neměl být ani uznatelný alternativní návrh usnesení od @Andrej.Ramaseuski . Ten jsem v rámci zvyklosti, která je v našem krajském fóru uznal i když to není tolerováno AO. Správně si musí navrhovatel založit vlákno s anketou a vložit odkaz do rozpravy s návrhem alternativního usnesení. Pokud získá podporu v anketě, tu uzamknout aby byla podpora alternativního návrhu dohledatelná i v budoucnu v případě napadení. Další procedurální dotazy směřujte jinam, respektive nepatří do rozpravy. Děkuji předsedající
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Oznámení moderátora:
V rámci rozpravy je ukončena doba pro navrhování a začíná doba na rozmyšlenou. Stále je možné do zahájení rozhodujícího hlasování věcně k tématu diskutovat, případně podávat alternativní návrhy postupu.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Dominik.Becka »

Předně, děkuji Vladkovi, že tuhle rozpravu převzal a snažil se ji ukočírovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Tohle jsem nezažil, takovouhle řežbu. OFFTOPICRád bych navázal jednáním o našem JdŘ, kde bychom učesali chybky a procesní nejasnosti nebo nelogičnosti, které (nejen tady) zase stihly vyplynout.

Mohl bych poprosit navrhovatele o shrnutí a odůvodnění jejich návrhů OFFTOPICtedy závěrečné řeči? Tedy co se mění, proč se to mění, jaké to bude mít důsledky pro současné koordinátory. Náplň práce, úvazky, odměny a jejich financování – především možná není zřejmé, že většina členů včetně mě nezná z hlavy současný stav.

Myslím, že se to zcela ztratilo a i já mám pro pročtení vlákna a prolétnutí Zulipu poměrně problém splnit Demokratické minimum a vědět, o čem hlasuji.
Naposledy upravil(a) Dominik.Becka dne 18 pro 2020, 10:51, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 2):
Stanislav.Dufek, Ondrej.Karas

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Oznámení moderátora:
Tímto bych chtěl poprosit zda by navrhovatelé návrhu usnesení, které získaly podporu skupinou členů mohli ale nemusí využít svého práva pro závěrečnou řeč. Odkaz na závěrečnou řeč bude přiložen v rozhodujícím hlasování a ulehčí volbu krajskému fóru. Děkuji předsedající
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Dominik.Becka
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Ok. Samozrejme to udelam
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Dominik.Becka

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Zaverecni slovo k planu B.

Predkladam svuj navrh, ktery resi hlavni problemy, ktere vidim v navrhu PKS, a konkretne - slouceni dvou nezavislych zameru do jedneho usneseni, nedojednany s PO obsah jedneho z nich a drobne formalni chyby (formulace a pod).

Predkladany navrh usneseni obsahuje jenom jeden zamer, a to ten, u ktereho vidim nazorovou shodu relativne blizkou konsensu, a ktery neni zavisly na dohode s treti stranou (PO). Obsahove muj zamer se snazi nezatezovat Krajske forum dilcimi rozhodnutimi, ke kterym KF nema vyhrazenou pravomoc. Protoze jedina vec, o ktere opravdu musi rozhodovat KF, je celkovy zamer a jeho vyse. Detaily muze doresit PKS, na zaklade ukolu ktery mu ulozime. Proto nastavujeme jenom horni hranici zameru, a to vy vysi, ktera presne odpovida nabidce PO k tomu druhemu zameru (ktery, ale neni soucasti meho navrhu).

p.s. v pripade schvaleni meho navrhu, pripominam, ze bude muset byt svhaleny i PKS, jelikoz se lisi od puvodniho schvaleneho PKS navrhu

p.p.s. K tomu druhemu zameru, ktery neni soucasti meho navrhu. Doporucuji PKS, predlozit ho, po vyjednani s PO ke schvaleniu v referendu. Ale to uz je mimo rozsah zaverecne reci k memu zameru, jen prebezna odpoved na dotaz "A co bude s KoKS?" :fet:
Oznámení moderátora:
Odkaz na závěrečnou řeč vložen jako EDIT do úvodního příspěvku
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Dominik.Becka, David.Marhold, Ivana.Mrkvickova

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Karsten.Sachs
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 382
Registrován: 03 pro 2016, 12:17
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Karsten.Sachs »

Ahoj,

chci reagovat, tak to asi berte jako závěrečné slovo jednoho z navrhovatelů, jaksi nuceně :)

Za prvé něco k časové ose a komunikaci s PO.
Ano, 3.12 jsme dostali email od Adély z PO, informovala nás o změně placení KoKS a jak rozdělit půl úvazky, které v současné době máme. Email Adéla posílala v 19:37, v tu dobu jsme jako PKS akorát skončili schůzi v PiCe ohledně personálního obsazení na příští rok, které se účastnila i @Ivana.Mrkvickova. Předložili jsme Ivaně náš návrh placení krajského úvazku KoKS a ona s tím souhlasila a nevznášela žádné námitky. Vycházeli jsme totiž ze stávajícího půl úvazku KoKs ve výši 12000,- pevný základ a 5000,- pohyblivá složka, čili maximálně 17000,- měsíčně, čili maximálně 204000,- ročně. Náš návrh Ivaně a tak jak je to předložené i zde, bylo tudíž navýšení, s tím, že jsme rozdělili pohyblivou složku na dvě části, ale za to jsme zvedli o 500,- měsíčně základ. Ročně to takto dělá maximálně 212000,-, což je o 8000,- víc, než stávající půl úvazek. Následně jsme si druhý den všichni přečetli email, ve kterém nám PO navrhovalo, že PO(zdůrazňuji PO) bude jejich polovinu odměňovat základem 13000,- a pohyblivou složkou 5000.- za měsíc, tudíž 216000,- ročně(Adéla teda v emailu vycházela z dvakrát půlka z půlky:)). My jsme potom 7.12 sdělili Adéle, že chceme aby Ivana dělala plný úvazek KoKS a že jí chceme odměňovat jak popisuji výše. Načež nám příšla odpověď, že PO bude platit těch 13000+5000 a ať dáme co nejdříve dohromady smlouvy a vyplníme dotazník. My jsme tedy rozjeli tuto rozpravu.
Takže my jsme měli domluveno jak budeme odměňovat dřív, než nám PO sdělilo jejich představu a nikdo nám potom neřekl, až do včerejška, že rozdíl mezi odměny od PaK a PO představuje nějaký problém. Takto vznikl ten rozdíl mezi PO a PKS PaK v odměňování těch půl úvazků. Podotýkám, že ročně se bavíme o rozdílu 4000,-.

Ještě je potřeba k tomuto říct, že @Jiri.Duchacek a @Jana.Kolarikova před naší schůzí PKS 3.12 spolu telefonicky mluvili. Hovor mám jen zprostředkovaný, ale řešili spolu právě to zamýšlené rozdělení na jeden úvazek(placeny 50:50 PaK a PO) KoKS a půl úvazku tajemník PaK. Proto rozhořčení Jany v této věci úplně nechápu.

Nyní, proč podpořit návrh PKS, který je jeden personální záměr na rok 2021 na jeden a půl úvazek.
Jsme jednoznačně v časové tísni. Máme jednoho zaměstnance, který tím, že již nejsou volby, ztratil půl úvazek a musí z něčeho žít a nebude pravděpodobně pokračovat v půl úvazku. Musíme tedy její úvazek vyřešit do konce roku, jinak třeba budeme muset hledat nového KoKS a budeme v lednu bez jednoho 1/2 KoKS a v únoru se bude teprve zaučovat někdo nový a doufám, že nemusím nikomu připomínat minulé nezdary v personálním výběru a tudíž rizika spojené s tímto postupem. A neříkejte mi, že Andrejův návrh se dá zpracovat a odsouhlasit do 31.12, to se prostě nestihne.
Pak máme druhého zaměstnance na půl úvazku, kterému nevadí se účastnit výběrového řízení na tajemníka PaK, věří si na to a chtěl by určitě mít co nejdříve za sebou výběrové řízení, aby věděl na čem je a po případném neúspěchu si mohl co nejdříve najít jinou brigádu.
Pokud schválíme návrh Andreje, budeme tyto zaměstnance držet dál v nejistotě! A to, jak jsem pochopil, nikdo nechce, ani vedoucí PO(však proto se zde zapojila do diskuze). Prosím neshoďte nám návrh PKS jen kvůli 4000,- ročně, berme platové ohodnocení z PO jako novou informaci, s kterou můžeme pracovat. Ty 4000,- můžeme později pořád přihodit. Jak jsem říkal v pondělí na Jitsi, kde ještě všem Andrea tento návrh vysvětlovala, nic není vtesané do kamene. Mimochodem, podle chatu na Zulipu jsem čekal velkou nevoli a diskuzi k těm odměnám, ale mimo námitky Andreje, že si myslí, že bychom to měli odhlasovat jako dva záměry, jsem žádné námitky neslyšel.

Takže milé KF PaK, prosím schvalte návrh tak, jak je navržený PKS, ať můžeme zaměstnávat a nemusíme držet naše lidi v nejistotě.

P.S.: Andrej rozjel debatu ve vlákně krajského zastupitelského klubu o zřízení tajemníka klubu. Ten tajemník PaK, tak jak ho navrhujeme, měl sloužit i zastupitelskému klubu. Jak jsem říkal na Jitsi, pokud bychom zjistili, že to je na jeden a půl úvazku KoKS plus tajemník moc práce, popřemýšlíme, jak to navýšit.

P.S.P.S.: My tímto reagujeme na zvýšenou administrativu kraje, a myslíme si, že jeden půl ůvazek na víc oproti současnému stavu to dokáže pokrýt. Je to 80h měsíčně na víc! Pokud to nebude stačit, budeme na to reagovat.Jo, a nezapomeňte, že taky potřebujeme do konce roku schválit rozpočet.
Oznámení moderátora:
Odkaz na závěrečnou řeč vložen jako EDIT do úvodního příspěvku
Uživatelský avatar
Ivana.Mrkvickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 214
Registrován: 31 bře 2020, 20:22
Profese: asistentka resortních týmů
Dal poděkování: 529 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: KS PaK 21/2020 Personální zajištění a placení pracovníci strany

Příspěvek od Ivana.Mrkvickova »

Jen si dovolím reagovat na ty částky. Nabídka od vás byla 12.500 + 3.500 variablilka (tak jak je psáno v úvodním příspěvku) což je 16.000, současný stav je 12.000 + 5.000 u mě a 13.000+5.000 u Davida, takže se o navýšení nejedná. Jelikož PO bude platit to, co bude platit kraj, tak v mém případě by pak rozdíl oproti doporučení PO činil 4.000 měsíčně, tedy 48.000 ročně a to už je pořádně znát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Mrkvickova za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Ivana Mrkvičková
tel: 778111450
ivana.mrkvickova@pirati.cz

„Na práci u nás nemusíte být blázen. Ale hodně to pomáhá.“ — Terry Pratchett

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“