soukromá akce z veřejných peněz

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od anonym2064 »

Ivana Hudcova píše: Ale v tom je přece Martinovo pokrytectví, že jakmile se mu přestalo hodit něco z toho, co Piráti požadují (zápisy do registru lobbistických kontaktů), vystoupil ze strany, aby to nemusel dodržovat. Pro mě tím zcela ztratil věrohodnost coby kritik Pirátů...
ze strany jsem vystoupil protože změnila pravidla, mění chování a protože můžu. To neni jako smlouva s tmobilem. (zatím)
a k lobykontaktum:
krajske-forum-stredocesky-kraj-f406/uko ... 44-10.html

Ale jestli nechcete, tak mě neberte vážně. Je to vaše volba. Pokud chcete, pak se bavme o problému a ne o mně. Já pro vás problém nepředstavuju, nejsem člen, nikam nehodlám za piráty kandidovat, nejsem pro nikoho z vás konkurence. Pouze možný spojenec ve věcech společných, za předpokladu, že si zachováte status pirátů a ne prodejný partaje. Asi tak.
Naposledy upravil(a) anonym2064 dne 26 pro 2014, 19:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8370 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ondrej.Profant »

@Martin: Ale o to tu jde celou dobu. Pro nikoho kromě tebe to nepředstavuje problém.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Martin Shanil píše:Ale jestli nechcete, tak mě neberte vážně. Je to vaše volba. Pokud chcete, pak se bavme o problému a ne o mně. Já pro vás problém nepředstavuju, nejsem člen, nikam nehodlám za piráty kandidovat, nejsem pro nikoho z vás konkurence. Pouze možný spojenec ve věcech společných, za předpokladu, že si zachováte status pirátů a ne prodejný partaje. Asi tak.
Zase nejsi člen? Vážně. Ale stále si kladeš podmínky. OFFTOPICTaky Tě chápu
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10902 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Diskuse mne inspirovala k zamyšlení - různorodý výklad pojmů: politik, aktivista, profesionál, amatér,.
Dle mého názoru je aktivistou každý, kdo prosazuje nějaký skupinově formulovaný názor či ideologii, politik je dle mne každý, kdo rozhoduje o veřejných věcech (zvolený zastupitel). Profesionál/amatér není jen o penězích, ale i o zodpovědnosti, výkonu, kvalitě a výsledcích. Proto si myslím, že mezi těmi množinami existuje průnik (ostatně i Martin Shánil je z mého vnímání politik).
Systém politických stran existuje a vyvíjí se staletí, ale v širším měřítku jen desítky let. Financování politických stran vytváří nižšší vstupní bariéru do veřejného rozhodovacího procesu. Kdyby politické strany nebyly financovány vůbec, bylo byli by u moci pouze zástupci vlastníků kapitálu. Přesto fin. pol. stran vytváří také vstupní bariéru - tím, že jsme ji překonali jsme získali prostředky na další rozvoj, jinak bychom byli rádi, že ufinancujeme volební kauce a technické systémy.
Mediální školení lze vnímat buď tak, že když je v médiích XY a mluví za stranu, tak tím u veřejnosti vzniká jakýsi dojem. Když mluví blbě, jsme za blby všichni. Z toho odvozuji svou vůli chtít zlepšit mediální výstupy strany (stejně tak bych rád školení na psaní TZ) a očekávání, že nejsem sám, s tímto vnímáním. Myslím, že lidé kteří nám přejí úspěch, mají také zájem o zlepšení našich mediálních výstupů.
Chápu, že takové školení (připomínám, že výsledek se poněkud lišil od mnou chápaného záměru) může někdo považovat za malou domů ve formě soukromého zvýšení kvalifikace pro pár vyžírek.
Každý to vnímá vlastní optikou.
EDIT:
Systém politických stran a jeho užití v našich podmínkách vnímám jako prostředek prosazování názorů. Lepší volební výsledek ty možnosti umocňuje. Taky si myslím že politické strany budou přežitek, ale např. prosazení NZP(nepodmíněný příjem) půjde spíše přes parlament, stejně jako změny ústavy demokratizující občanský vliv na politiku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Lenka.Kozlova, Dominika.Michailidu, Karin
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Michal.Ketner »

Ivana Hudcova píše:
Ivo Vasicek píše:
Pozn: Trochu mi to připomíná situaci, kdy je trenérovi ligového fotbalového týmu někdo vyčítá, že na tréninku nemůže s hráči trénovat na trávníku i veřejnost.
Řekla bych, že tohle dokonale vystihuje absurdnost velkého procenta Martinových stížností obecně...
jo no protože jsme přece politici , to je víc než ten plebs na ulici :D no to mě poser :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Ivan.Sirko

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Ivo Vasicek píše:..
Já beru takovýto výdaj podobný tomu, kdy se zaplatí cesťák jánevím předsedovi z Ostravy na (první) předvolební debatu do Prahy. Tam on osobně získá zkušenosti mediálního vystupování v praxi, strana za to něco (málo) zaplatí, a umožní kvalitnější komunikaci s voliči, než kdyby tam mluvil nějaký pražský místopředseda. Pdobně mediální školení: účastníci získají zkušenosti, strana za to něco zaplatí, a v budoucnu se zajistí kvalitnější komunikace s voliči. Jediné, na čem bych tedy trval je trvat aby tato investice byla "rentabilní". Tedy aby ti, pro které školení bylo zaplaceno, aby tito doopravdy (více a kvalitněji) prezentovali pirátské myšlenky na veřejnosti. Pokud to nastane, nějaké "obohacení lidí o zkušenosti a znalosti zaplacené stranou" mi vůbec nevadí. To už bychom jinak mohli - striktně vzato - třeba chtít po Krtkovi slevu za to, že se při adminování pirátských systémů za peníze něčemu novému naučil.

Jinak za chybu považuji to, že ze školení není záznam který by šel po pirátsku sdílet. To odporuje základním pirátským idejím hned v několika rovinách. Nešlo by třeba aspoň, že by účastníci kurzu sepsali pár základních věcí co se dozvěděli, aby to mohli šířit dál? Na to snad odsouhlasený copyright nebude platit..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 5):
Michal.Ketner, Ivo.Vasicek, anonym2064, Ivan.Sirko, Dominika.Michailidu
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Ivana.Hudcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 24 zář 2014, 11:16
Profese: novinářka
Bydliště: Petříkov u Velkých Popovic
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivana.Hudcova »

Pavel Moravec píše:Nešlo by třeba aspoň, že by účastníci kurzu sepsali pár základních věcí co se dozvěděli, aby to mohli šířit dál? Na to snad odsouhlasený copyright nebude platit..
Když ono to nejpodstatnější spočívalo v praktickém vyzkoušení si role pirátského politika, kterého zpovídá novinář, a on musí obhajovat jednu z pirátských tezí. To pak prošlo rozborem a připomínkováním jak lektora, tak případně i dalších přítomných. Tady by měl smysl opravdu jen ten živý záznam... Pro zajímavost můžu dodat, že bezkonkurenčně nejlepší výkon podal Ivan Bartoš coby novinář... :lol:
Naposledy upravil(a) Ivana.Hudcova dne 26 pro 2014, 22:59, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Hudcova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Ivo.Vasicek
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10902 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Michal Ketner píše:
Ivana Hudcova píše:
Ivo Vasicek píše:
Pozn: Trochu mi to připomíná situaci, kdy je trenérovi ligového fotbalového týmu někdo vyčítá, že na tréninku nemůže s hráči trénovat na trávníku i veřejnost.
Řekla bych, že tohle dokonale vystihuje absurdnost velkého procenta Martinových stížností obecně...
jo no protože jsme přece politici , to je víc než ten plebs na ulici :D no to mě poser :fet:
Nechápu z čeho takto implikuješ.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Ivana.Hudcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 24 zář 2014, 11:16
Profese: novinářka
Bydliště: Petříkov u Velkých Popovic
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivana.Hudcova »

Ivo, to je ztráta času. Kdo nechce rozumět, ten nerozumí...
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Michal.Ketner »

Ivo Vasicek píše:
Michal Ketner píše:
Ivo Vasicek píše:
Pozn: Trochu mi to připomíná situaci, kdy je trenérovi ligového fotbalového týmu někdo vyčítá, že na tréninku nemůže s hráči trénovat na trávníku i veřejnost.
jo no protože jsme přece politici , to je víc než ten plebs na ulici :D no to mě poser :fet:
Nechápu z čeho takto implikuješ.
ligovej team vs. veřejnost sám si to tak označil :fet:

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“