Volební komise k prezidentským volbám

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Administrativní odbor

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Patrik Dolezal píše:Naopak planovalo se dost dlouho dopredu, aspon v Brne - vsimni si ze cele toto vlakno jsem zalozil ja. A par dnu pred terminem prisly zmeny, plati to tak jak jsi psal - jen obracene.
Mluvim, mimo jine, o lidech kteri byli za piraty v kazdych volbach uz. 3 roky ve volebni komisi a nejspis z ruznych duvodu ( a je me uplne jedno jakych) se nechteji hlasit přes web - no prob zatim - a najednou jim to jen tak bez upozorneni ZAKAZEME.
Pritom nejde o zadne dalsi zpracovani, ne, jak jsem psal v SZ - všechno a jednoduse vyridim na miste ( priznavam ze az do ted pomerne nerad, ale uz ne - timto pristupem jsem znacne znechucen).
Pokud vím, tak se počítalo pouze z el. přihlašováním a pokud to někdo neumí, tak ho někdo měl zaregistrovat přes formulář. Do budoucna bych to jinak neviděl.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Hmm je půl šesté...
jen si sem něco poznamenám:
+ přidat okresy
+ úplná validace rč
+ validace duplicitních emailů
+ validace telefonu na pouhých 9 číslic
+ obce na pevno (i u trv. bydliště, pokud ovk stejné jako trv.b.?)
+ doplnit idds
+ omezit okrsek pouze na X znaků
+ databáze ulic/psč?
+ přidat místo pro korespondenci
+ potvrzení přes email?
+ kontrola délky jména, ulice, emailu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 4):
Ivan.Bartos, anonym72078, Patrik.Dolezal, Vojtech.Pikal
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od anonym72078 »

Navrh:

napriste si udelat casovou roadmapu. S tim, ze "fyzicke" podani bude mozne tim zpusobem, ze priznivec X, ktery se nechce registrovat po internetu doda vsechny potrebne udaje clenovi Y, ten pote tyto udaje zada do standardniho registracniho formulare, a tak se tyto udaje ulozi do DB a standardne zpracuji. Jednoduche pro Y, pro X, i pro stranu Z... tedy pro AO :) Dulezite je, udelat to vcas. Resime veci prilis na posledni chvili.

Jinak diky Vaclavovi, ze to spachal tak narychlo, kdyby to neudelal on, pravdepodobne by nebylo nic ;) Takze: dekujeme, Vaclave!
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 3):
Petros.Michailidis, Patrik.Dolezal, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Petr Kopac píše:Navrh:
napriste si udelat casovou roadmapu. S tim, ze "fyzicke" podani bude mozne tim zpusobem, ze priznivec X, ktery se nechce registrovat po internetu doda vsechny potrebne udaje clenovi Y, ten pote tyto udaje zada do standardniho registracniho formulare, a tak se tyto udaje ulozi do DB a standardne zpracuji. Jednoduche pro Y, pro X, i pro stranu Z... tedy pro AO :) Dulezite je, udelat to vcas. Resime veci prilis na posledni chvili.
Já právě myslel, že to jasné... asi tady byl nějaký "komunikační šum" OFFTOPIC(od té doby co to tak často používá Miki to slovní spojení nesnáším) mezi AO a ostatními, kteří počítali s fyzickým přihlašováním.
Petr Kopac píše: Jinak diky Vaclavovi, ze to spachal tak narychlo, kdyby to neudelal on, pravdepodobne by nebylo nic ;) Takze: dekujeme, Vaclave!
Jo není zač... člověk má v plánu udělat Evidenci členů, úkolovník a rozpočet a pak si někdo vymyslí OVK :D

PS (cca):
632 platných registrací
263 obeslaných obcí
- uvidíme kolik z toho bude úspěšných...
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 962
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1293 poděkování

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Vaclav Malek píše:Pokud vím, tak se počítalo pouze z el. přihlašováním a pokud to někdo neumí, tak ho někdo měl zaregistrovat přes formulář. Do budoucna bych to jinak neviděl.
Ne , nepočítalo se jenom s el. přihlašováním. Ani nemohlo, taková změna zavedeného způsobu zpracování není v kompetenci ani odboru, ani RP a jen možná RV, nejspíš je to ale věc CF.
Rozhodně nikdo nic takového nenavrhl (tedy sebrat kompetence krajům a předat je některému centrálnímu orgánu) a zcela jistě se nic takového nikde neprojednávalo.


Já sám jsem tento "nápad" zaregistroval až včera a to jsem sledoval dění kolem OVK pozorně a na začátku taky dost tlačil k nějakému řešení.

Vsuvka: preferoval jsem el. přihlašování a tomu co Vašek vytvořil tleskám (vpodstatě stejne to zkoušela TOPka, ale vsadím se že tohle je mnohem lepší). Nevzdáme to, jako ostatní a napřístě ten systém používat budem, jen to nikdy nepujde na 100% - už ze zásady, že by tato možnost měla být otevřena každému, stejně jako volby.

Problém je v tom že za 1. jak jsem psal výš nejde odstranit KS z procesu. Za 2. nejde změnit pravidla na konci projektu.

Přihlašování do komisí běželo od 20.10. všechno jsem zdržoval a snažil se odkazovat na el. formulář, jenže - něktří lidé prostě nechtějí uvádět svoje personálie na webu (často ITáci) ani nechtějí aby je tam zadával někdo jiný (možná pár by svolilo kdyby měli informaci že to jinak nejde - taková neexistovala), další to neumí nebo nestihnou - stránka byla zprovozněna někdy v úterý nebo ve středu, po 3 dnech - v pátek, se objevila zpráva že konec bude v neděli - opravdu hodně lidí to přes víkend nezaregistrovalo ( takže přibyli ti kteří se rozhodují na poslední chvíli) a nakonec v pondělí se objeví informace že na kraji se do toho nemá nikdo míchat etc. - co to je :?: kde se to vzalo :?: kdo to vypustil :?: - rozhodnou to nikdo nemohl, nemá pravomoce.

A průšvih je na světě - už minulé volby v tomhle směru pošramotily pověst pirátů hodně, ale bylo to jednou. Tentokrát by to už mohl být rozdíl mezi úspěchem a neůspěchem v roce 2014.
A co je nejhorší celkem oprávněně, protože tohle jsou zvyky jak ze starých struktur - direktivně, centrálně povolit jediný možný způsob, všechno ostatní zakázat a nikdo do toho nemá co mluvit ( a navíc nikdo neví kdo to vlastně nařídil, nic není transparentní - ani teď nevím jestli zprávy z datové schránky už byly rozeslány a v jaké podobě :!: Tohle všechno je tak antipirátské jak jen to může být :!:

Vašek je v tom nevinně (můj odhad - a nevím jestli je tohle vůbec něčí vinna, řekl bych že díky neprůhlednosti, každý něco "předpokládal") a udělal vážně úžasnou věc, já jen zopakuju - bez nějakách nároků na aplikaci nebo cokoliv jiného je nutné jednoduše povolit opravy a doplnění na místě (BTW: bez toho stejně, s největší pravděpodobností, ještě pár lidí vypadne, takže ta čísla nejsou přesná).

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Vaclav.Malek »

nejde odstranit KS z procesu.
A co by KS mělo dělat? plán byl/je takový, že lidi z KS dostanou přístup do administrace... a budou si sami mazat a zadávat "svoje" lidi. Nevím kdo všechno tam měl nakonec přístup.. to si nastavuje AO.
Kdybych byl v AO, tak bych nějaké papírové úpravy zakázal a komu se to nelíbí, tak se může nechat delegovat někým jiným... ale to je na AO...
Co se týká pravomocí... delegace je na členech RP ne?, ale fakticky je to všechno na AO jak si to zorganizuje a jaká určí pravidla ne? viz. status AO. Právě proto je to také direktivní, když direktivní máme odbory :|
Že lidi vypadnou počítám.. pokud je úřad nebude chtít delegovat nebo se je nepodaří kontaktovat.

Mno ale už toho nechám.... nebudu hájit ani obviňovat AO nebo někoho jiného, ani za něj mluvit... jen jsem chtěl sdělit své názory :)
Naposledy upravil(a) Vaclav.Malek dne 11 pro 2012, 22:52, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Patrik.Dolezal
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Tak puvodne jsem svuj prispevek napsal jako parafrazi na Matonohuv otevreny dopis KSCM, ale protoze nechci banan, tak to napisu slusne:

Za celou dobu od zvoleni nove vedouci AO mi neprisla ani emailem ani soukromou zpravou (coz je kanal, kde bych tu informaci cekal) zadna informace o tom, ze uz je mozne se hlasit do OVK. Jsem priserne nasranej a mam chut vsem, co tenhle fail zpusobili, poslat konskou hlavu. 1300CZK v cici a moje pravdepodobne posledni sance byt v OVK jakbysmet. Dekuju vsem, co se o tenhle uspech zaslouzili, dekuju akademii, ze mi umoznila vas vsechny poslat do riti, a dekuju Gabriele za vynikajici start ve funkci.

Jeste bych doplnil, ze jsem moc rad, ze jste si (predpokladam) dali zalezet na sdileni info o OVK na vsech podelanejch socialnich sitich a spravne jste vyhodnotili, ze poslat SZ clenum strany (kurvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa) neni na miste.

Opravdu kardinalni promrd, jen co je pravda. Tleskam, klanim!
Oznámení moderátora:
Uzivatel byl varovan za pouzivani vulgarniho slovniku.
Naposledy upravil(a) anonym72078 dne 11 pro 2012, 23:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: moderace
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Promrd rikam a varovat si bez radsi AO, ja jsem jen spravedlive nasranej.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Na celostranickém facebooku to bylo dvakrát, bylo to na titulní stránce webu jako hlavní zpráva. Je pravda, že jsme mohli poslat ještě depeši se zvláštní připomínkou a já jsem to tak dělával. Za tuto připomínku děkujeme a bude zohledněna v příštích volbách.

Delegace do okrskových volebních komisí proběhly v zásadě tak, jak bylo avizováno: Původní termín do soboty byl dokonce o den prodloužen. Oproti původně avizovanému plánu delegovat pouze příznivce byli delegováni všichni občané, kteří se zapsali (nestihlo se naprogramovat). Počet delegací je vyšší než v posledních volbách, ačkoliv čas na zapisování byl kratší (to bylo dáno tím, že se za chodu vyvíjela aplikace). Každý, kdo měl nějaké svoje zájemce do okrskových volebních komisí, je mohl zapsat do seznamu přes web.

Níže jsou výpisy o doručení do datové schránky (zatím jsem neprocházel):
vypisy.tar.gz
(10 KiB) Staženo 75 x

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 962
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1293 poděkování

Re: Volební komise k prezidentským volbám

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Díky že ses ozval Jakube,

z těch výpisů toho moc nezjistím, rád bych si ověřil lidi podle jména - včerajsem se dozvěděl že ne každý dostal potvrzující mail od nás, podle mě to znamená že lidi v naší dtb nejsou (a nejsou delegovaní) i když si myslí že ano. Hlavně bych rád věděl jestli odešli zprávy z datové schránky s dovětken, že je možné doplnit další lidi a pokud ne, tak PROČ.

Jestli tam ten dodatek není, prosím o poslání další zprávy zdatové schránky našeho zmocněnce, jen stouto větou "Povolujeme doplnit zájemce o účast v OVK za Piráty, o další, navržené naším místním zástupcem." a to DNES, na ÚMČ všech brněnských MČ a Kuřim,Rousínov, Nebovidy a Moravany.
Pak už, během dneška, doplním Toma i ostatní úplně samostatně.

OFFTOPICAbych to upřesnil jde o 14 našich stálých zástupců v OVK na Brně střed, a asi 3x ( nevím jak je to s těmik terým nepřišel mail) tolik nových lidí - různě - z mého zaměstnání,z inzerátu v univerzitním ISu, z nových příznivců odminulých voleb ap. Mluvím o lidech kteří zatím nenadávají,těch nadávajících je bohužel asi víc - a na neočekávaných místech.
Jestli se někomu zdá že tomu věnuji nepatřičnou pozornost,věřte, že filtruju přinejmenším 90% negace která se na adresu pirátů kvůli tomu snesla.


EDIT: jj, mimo jiné jsem taky slyšel kritiku na kvalitu našich zástupců, už proto bychom ty kvalitní a ověřené neměli vyhazovat.

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Zamčeno

Zpět na „Administrativní odbor“