Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Petr.Tkadlec píše: 07 úno 2024, 12:29
Vojtech.Pikal píše: 07 úno 2024, 10:01

(Lajkuju Petra Viletu v politické diskuzi. Co se to děje?!)

(Jinak jsem toho názoru, že stát nemá sledovat gender vůbec a sex minimálně. Kromě nějakech souhrnnejch statistik, aby se vědělo, jak se nám daří.)

Takže si můžu teda chodit na jakoukoliv toaletu chci, podle toho, co zrovna cítím, že jsem za pohlaví? Btw, já kvůli těmto příspěvkům přestal sledovat stranický FB už dva roky zpět, protože mě s tím jen všichni otravovali, proč tam furt dokola řešíme pouze a jen tyto věci a nic důležitého.

Stát provozuje toalety? A i když jo, tak provozovatel toalet má právo si asi nastvavit jak to chce. Zákony a společenská dohoda jsou něco jiného, no.
Jen si nemyslím, že to musí vědět poštovní úřednice nebo finančák, no.

EDIT: Vidím, že se tady možná ani neshodnem na tom, co je ten gender no. Já mám za to, že můj gender (společenské postavení vyplývající z pohlaví a jeho vnímání mou společností) se celkem změnil od doby, co mi bylo třeba 8, aniž bych podstoupil nějakou zásadní operaci. Moje pohlaví se nezměnilo. To je tak když do společnosti vstupují nové pojmy.

Ale souhlas, že jsou podstatnější věci k řešení, takže mute. (<- s tímto přístupem mimochodem o tématech budou vždy diskutovat jen ti, pro které to bude nejdůležitější téma a proto budou mít IMHO taky extrémní názory. Pročež podle toho pak vypadá ten diskurz.)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Jestli tohle na Twitteru je overwokeness, tak bych rekl, ze Radomir Polach je precitlivela snehova vlocka teda..

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Podhajsky píše: 07 úno 2024, 16:44

Jestli tohle na Twitteru je overwokeness, tak bych rekl, ze Radomir Polach je precitlivela snehova vlocka teda..

A nebo se radomirpolach oprávněně obává, že si lidé/voliči řeknou "Pirátského Twitteru se zmocnil nějaký chovanec Bohnické léčebny, nebo agent záškodník z konkurenční strany." ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9888 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od Vit.Fux »

Jako 3 dny a 3 posty plné fňukání na téma "absence MPV je donebevolající zločin na lidských právech a kdo je proti je nechutný homofob" Tupost té rétoriky uráží moji inteligenci. Zablokoval jsem PR účet své vlastní strany, díky za zhnusení i něčeho co kontumačně podporuji.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vit.Fux píše: 08 úno 2024, 12:59

absence MPV

MPV??? https://cs.wikipedia.org/wiki/MPV

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od radomirpolach »

Jan.Podhajsky píše: 07 úno 2024, 16:44

Jestli tohle na Twitteru je overwokeness, tak bych rekl, ze Radomir Polach je precitlivela snehova vlocka teda..

Jinak se cítíte dobře? Tady nejde o mě, ale že se Pirátská strana veřejně ztrapňuje.

Petr.Vileta píše: 08 úno 2024, 13:12
Vit.Fux píše: 08 úno 2024, 12:59

absence MPV

MPV??? https://cs.wikipedia.org/wiki/MPV

Předpokládám myšleno "manželství pro všechny", které není manželstvím pro všechny.

Vit.Fux píše: 08 úno 2024, 12:59

Jako 3 dny a 3 posty plné fňukání na téma "absence MPV je donebevolající zločin na lidských právech a kdo je proti je nechutný homofob" Tupost té rétoriky uráží moji inteligenci. Zablokoval jsem PR účet své vlastní strany, díky za zhnusení i něčeho co kontumačně podporuji.

Stejně to působí i na mě a hlavně vidím, že post Pirátské strany tam dostane minimum podpory a pod ním je komentář, který si z něho dělá oprávněně legraci/uvádí věci na pravou míru a dostane jí spoustu. Je mi z toho trapně.

Není to ani hodina a je tam další post o "manželství pro všechny". Pořád se tam spamují ty samá témata. A pak jsou tam vyložené lži. Například že "manželství pro všechny" podporuje většina obyvatel. Ne, většina obyvatel možná podporuje sňatky osob stejného pohlaví, tj. svazek osob stejného pohlaví s obdobnými právy. Z žádného průzkumu nikdy nevyšlo, že by většina obyvatel podporovala manželství pro osoby stejného pohlaví.

Většina z toho vychází z tohoto průzkumu: Obrázek

Který zcela úmyslně pokládal otázku jako sňatek a nikoli jako manželství. Jsem si 100% jistý, že záměr byl reinterpretovat výsledky tak, že obyvatelé podporují manželství osob stejného pohlaví.

Jediný rozumný průzkum podle mě dělalo MNS z vlastní iniciativy (nikdo to neplatil). A ten se ptal skutečně na manželství:
Obrázek

Nové pirtáské heslo by mělo být: Lžeme pro vyšší dobro.

martenson
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 11 dub 2021, 18:21
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od martenson »

@radomirpolach

  • Snatek je manzelstvi.(1)
  • Oba pruzkumy, ktere tady sdilis, ukazuji (nad)polovicni podporu (58% a 50%) vsech manzelskych prav pro homosexualni pary. Kde je ta lez? Je uplne jedno jestli tomu rikas "manzelstvi A", "snatek 1" nebo "partnerstvi 22". Jde o ta prava, malokdo travi svuj cas bojem nad nazvoslovim. Teda snad.

p.s. Kazdy pruzkum nekdo plati, neexistuje volna prace. Otazkou je zdali je pruzkum dobre zpracovany a nezavisly -- zdroje stoji vzdy.

(1) zdroj: https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=snatek
sňatek, -tku m (6. mn. -cích) uzavření manželství: uzavřít sňatek;
sňatkový příd.: sňatková kancelář zprostředkující sňatky; sňatkový podvodník

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od radomirpolach »

martenson píše: 08 úno 2024, 18:52

@radomirpolach

  • Snatek je manzelstvi.(1)
  • Oba pruzkumy, ktere tady sdilis, ukazuji (nad)polovicni podporu (58% a 50%) vsech manzelskych prav pro homosexualni pary. Kde je ta lez? Je uplne jedno jestli tomu rikas "manzelstvi A", "snatek 1" nebo "partnerstvi 22". Jde o ta prava, malokdo travi svuj cas bojem nad nazvoslovim. Teda snad.

p.s. Kazdy pruzkum nekdo plati, neexistuje volna prace. Otazkou je zdali je pruzkum dobre zpracovany a nezavisly -- zdroje stoji vzdy.

(1) zdroj: https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=snatek
sňatek, -tku m (6. mn. -cích) uzavření manželství: uzavřít sňatek;
sňatkový příd.: sňatková kancelář zprostředkující sňatky; sňatkový podvodník

Já nechápu, proč si myslíte, že dělat ze sebe debila něčemu pomůže?

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od Martin.Kucera »

No tak ocitujeme přímo občanský zákoník:

Vznik manželství

§ 656
(1) Manželství vzniká svobodným a úplným souhlasným projevem vůle muže a ženy, kteří hodlají vstoupit do manželství (dále jen „snoubenci“), že spolu vstupují do manželství.
(2) Sňatečný obřad je veřejný a slavnostní; činí se v přítomnosti dvou svědků.

§ 657
(1) Projeví-li snoubenci vůli, že spolu vstupují do manželství, osobně před orgánem veřejné moci provádějícím sňatečný obřad v přítomnosti matrikáře, jedná se o občanský sňatek.
(2) Projeví-li snoubenci vůli, že spolu vstupují do manželství, osobně před orgánem církve nebo náboženské společnosti oprávněné k tomu podle jiného právního předpisu (dále jen „oprávněná církev“), jedná se o církevní sňatek.

Tj. sňatek sice není manželství, ale sňatkem vzniká manželství.
Čili podpora sňatků osob stejného pohlaví je v praxi totéž jako podpora manželství osob stejného pohlaví. (Neb z výše uvedeného plyne, že sňatkem osob stejného pohlaví vznikne manželství osob stejného pohlaví.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Kdo proboha píše za Piráty na Twitter?

Příspěvek od radomirpolach »

Martin.Kucera píše: 08 úno 2024, 19:55

No tak ocitujeme přímo občanský zákoník:

Vznik manželství

§ 656
(1) Manželství vzniká svobodným a úplným souhlasným projevem vůle muže a ženy, kteří hodlají vstoupit do manželství (dále jen „snoubenci“), že spolu vstupují do manželství.
(2) Sňatečný obřad je veřejný a slavnostní; činí se v přítomnosti dvou svědků.

§ 657
(1) Projeví-li snoubenci vůli, že spolu vstupují do manželství, osobně před orgánem veřejné moci provádějícím sňatečný obřad v přítomnosti matrikáře, jedná se o občanský sňatek.
(2) Projeví-li snoubenci vůli, že spolu vstupují do manželství, osobně před orgánem církve nebo náboženské společnosti oprávněné k tomu podle jiného právního předpisu (dále jen „oprávněná církev“), jedná se o církevní sňatek.

Tj. sňatek sice není manželství, ale sňatkem vzniká manželství.
Čili podpora sňatků osob stejného pohlaví je v praxi totéž jako podpora manželství osob stejného pohlaví. (Neb z výše uvedeného plyne, že sňatkem osob stejného pohlaví vznikne manželství osob stejného pohlaví.)

Vy jste taky dobrý teoretik. Sňatkem dle současné legislativy vzniká manželství, ale stejně tak jím může vznikat jiný svazek, dle budoucí právní úpravy. Podporovat sňatek znamená podporovat obdobnou právní úpravu, která je dostupná různopohlavním párům. Sňatek je velice obecný termín ze staroslovanského sněti, defakto to znamená "vzít se". Používalo se to i v jiném kontextu. Tedy podporují to, aby se stejnopohlavní páry mohly brát. Manželství je svazek muže a ženy, etymologicky je přímo spojení slov pro muže a ženu.

Sňatek stejnopohlavních párů, který by byl označovaný jako manželství, nemá v ČR rozhodně většinovou podporu.

To o co se snažíte je naprosto manipulativní stejně jako ten průzkum, který se záměrně neptal na manželství, aby to se to mohl snažit překroutit. Je to ubohé.

Edit: Tady bych dodal, že manželství na mnoha místech existuje a vzniká i bez sňatku, často označováno jako sui iuris marriage (Common-law Marriage). Pokud dva lidé žijí spolu a chovají se k sobě jako muž a žena, tak jsou manželé se všemi právy a povinnostmi, které z toho vyplývají. V ČR to existuje v slabší formě a jsou pouze druh/družka. Defakto ani v ČR Vám nebrání být manželé bez toho, aniž byste uzavřeli sňatek, pouze to nebude úředně uznané. To dělá například i zajímavé mezinárodní implikace, pokud má pár dvojí občanství a vezme se jinde, tak ČR neuznává jejich manželství: https://www.ochrance.cz/aktualne/uznani ... bcanstvim/ Což mě osobně přijde absurdní.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“