Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Jiri.Kubalek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 59
Registrován: 17 zář 2019, 18:57
Profese: akademický pracovník
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 146 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Jiri.Kubalek »

Já jsem překvapen, kolik „armádních odborníků“ se mezi Piráty skrývá. Sice názory pana Vojáčka nemusím, ale popírat holý fakt, že to je vojenský publicista, no tomu říkám sebevědomí. Roky pracuji na Univerzitě obrany, jsem denně v kontaktu s vojenskými akademiky - a ani ti nepopírají, že Vojáček publicista je, a taky prokazatelný fakt, že má za sebou dlouhou armádní praxi. Druhá věc je, že každý z armádních akademiků má na jeho články rozdílné názory. No tak jo, ale znamená to, že si raději jeho úhel pohledu neposlechneme?
Na druhé straně, aspoň ušetříme čas a půjdeme v souladu s posledními trendy v České pirátské straně. By the way - už nějakou dobu jsem znechucený, že borci, kteří v životě nevystřelili ani jediný náboj, si osvojují právo kecat do oboru, kterému odborně nerozumí, a dehonestovat lidi, kteří nezapadají do jejich názorového mindsetu. Tak raději diskuze zrušme a následujme guru Ivana.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kubalek za příspěvky (celkem 3):
pavlinahamplova, Lukas.Novy, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Vaclav.Bartos
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 147
Registrován: 22 úno 2021, 10:51
Profese: Václav Bartoš
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Vaclav.Bartos »

Ty jsi překvapen a já si ten bizár rád poslechnu.

To zděšení zavládlo spíš kvůli tomu, že si na toto téma zveme právě jen jeho. I na Univerzitě obrany se najde řada erudovanějších vojenských publicistů.

A další věc, kterou jsme voličům směšní je používání zkratek jako RT ZEO nebo tak nějak.

Uživatelský avatar
Karel.Nykles
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 216
Registrován: 28 úno 2017, 08:43
Profese: Cyber Security Manager
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 136 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Karel.Nykles »

Vaclav.Bartos píše: 23 zář 2023, 19:41

Vojáček? Úkol udělat z Pirátů partu nekompetentních aktivistů level 2. Sociální sítě řvou smíchy. I rušit je to pozdě, tohle už škody nadělalo. A tenhle bizár si rád poslechnu. Europoslanecká sebevražda.

To si jako vládní strana k takové diskusi nedokážeme pozvat někoho z ministerstva obrany, armády...

Zde kritika Vojáčka z armádních kruhů: https://twitter.com/IvoZelinka/status/1 ... 3457319937

Díky za to! Myslím, že kdyby resortní tým oslovil Ivo Zelinku, rád by poradil skutečného odborníka. Jiřího Vojáčka jsem že začátku sledoval kvůli ruské invazi na Ukrajinu, nicméně časem jsem zjistil, že se jím podávané informace rozcházejí s realitou. Je skutečně terčem vtipů na sociálních sítích pro svůj amatérský přístup.
V KVK je členem pan Votápek, i ten se k F-35 vyjadřoval odborněji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nykles za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Backa, Vaclav.Bartos, Tomas.Bitman

Karel Nykles
+420 775 9 23456
karel.nykles@pirati.cz

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Jakub.Backa »

Karel.Nykles píše: 23 zář 2023, 20:10
Vaclav.Bartos píše: 23 zář 2023, 19:41

Vojáček? Úkol udělat z Pirátů partu nekompetentních aktivistů level 2. Sociální sítě řvou smíchy. I rušit je to pozdě, tohle už škody nadělalo. A tenhle bizár si rád poslechnu. Europoslanecká sebevražda.

To si jako vládní strana k takové diskusi nedokážeme pozvat někoho z ministerstva obrany, armády...

Zde kritika Vojáčka z armádních kruhů: https://twitter.com/IvoZelinka/status/1 ... 3457319937

Díky za to! Myslím, že kdyby resortní tým oslovil Ivo Zelinku, rád by poradil skutečného odborníka. Jiřího Vojáčka jsem že začátku sledoval kvůli ruské invazi na Ukrajinu, nicméně časem jsem zjistil, že se jím podávané informace rozcházejí s realitou. Je skutečně terčem vtipů na sociálních sítích pro svůj amatérský přístup.
V KVK je členem pan Votápek, i ten se k F-35 vyjadřoval odborněji.

Souhlas. Jako samozřejmě, že někdo přímo z armády nám přednášet nepřijde, protože nemůžou na politickou akci. Ale, proboha, to fakt nikdo před tímhle nápadem nekontaktoval MO nebo AČR, určitě by byli schopni doporučit někoho v oboru kvalifikovaného. A ne pána, co nic ani vzdáleně podobného vojenství nevystudoval a ani nikdy v té oblasti nepůsobil. Viděl jste někdo jeho LinkedIn? To už mu můžu jít dělat oponenturu i já, protože mám nahrané desítky hodin v HoI IV a opakovaně jsem porazil Hitlera i Stalina.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Bartos, Eva.Ticha
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Vaclav.Bartos
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 147
Registrován: 22 úno 2021, 10:51
Profese: Václav Bartoš
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Vaclav.Bartos »

Existují určitá omezení pro vojenské osoby týkající se jejich veřejného působení, zejména pokud jde o politické aktivity. Tato omezení mají zpravidla za cíl zajistit, aby armáda zůstala apolitická a neutrální. Ale to neznamená, že má člen armády účast zakázanou.

Pokud vystupuje jako odborník na veřejné debatě o vojenských tématech, měl by se vyvarovat politického zabarvení svých prohlášení a měl by se řídit pravidly a směrnicemi, které stanoví jeho zaměstnavatel – v tomto případě Ministerstvo obrany ČR nebo konkrétní složka armády. Naopak bych od něj očekával právě názor armády na pořízení stíhaček. Nic víc.

Naopak mi nedává příliš smysl zvát novináře, kteří píší o vojenských tématech. Za mě by třeba akademik z Univerzity obrany dával větší smysl.

Uživatelský avatar
Vaclav.Bartos
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 147
Registrován: 22 úno 2021, 10:51
Profese: Václav Bartoš
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

[Příspěvky porušující pravidla fóra]

Příspěvek od Vaclav.Bartos »

Ale když chcete novináře, pozvěte Vlastimila Weinera! Jeho reportáž spočívající v kroužení nad letištěm ve vrtulníku, který musel přeřvávat, je nezapomenutelným skvostem vojenské žurnalistiky. https://twitter.com/VlastimilWeiner/sta ... 4155527176

Oznámení moderátora:

Tapetování

Naposledy upravil(a) Tomas.Valek dne 26 zář 2023, 13:37, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Moderace
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Vaclav.Bartos píše: 23 zář 2023, 19:41

Vojáček? Úkol udělat z Pirátů partu nekompetentních aktivistů level 2. Sociální sítě řvou smíchy. I rušit je to pozdě, tohle už škody nadělalo. A tenhle bizár si rád poslechnu. Europoslanecká sebevražda.

To si jako vládní strana k takové diskusi nedokážeme pozvat někoho z ministerstva obrany, armády...

Zde kritika Vojáčka z armádních kruhů: https://twitter.com/IvoZelinka/status/1 ... 3457319937

Já se omlouvám, ale nerozumím tomu, proč do toho je nutné zatahovat europoslanectví. Já jsem byla oslovena jako vedoucí RT EZO. Pod RT EZO to přímo nespadá, předala jsem tedy nabídku na RT VB a dobrovolně se jim nabídla, že když už s ním komunikuji, tak to mohu i domluvit. RT VB mi to potvrdilo, tak jsem to domluvila. Já toho člověka neznám, nejedná se žádným způsobem o můj zájem nebo aktivitu a jak jsem zde již napsala xkrát, jsem velice náklonna tomu to zrušit s ohledem na zjištěné. Jakmile se mi vyjádří lidé ve skupině RT VB (je víkend, takže bychom měli mít respekt k tomu, že ne každý je online), tak to oficiálně potvrdím.

Na sociálních sítích jsem si povšimla kritiky především z řad mladé ODS, to není důvod ani k pozvednutému obočí, i to je na ně příliš vyplýtvané energie.

Přemýšlela jsem dnes nad tím a nevím, jakou jinou cestu jsem měla zvolit. Za mě je všechno extrémně předpisové: dostala jsem poptávku, zeptala se v příslušném resortním týmu na názor, ten mi byl předán, poptávku jsem tedy vyřídila. Objevily se pochyby, obratem je řešíme. Ještě lepší zakončení by to mělo, kdyby se nyní do resortních týmů zapojilo více lidí, kteří pochyby zdvihli. .) Jinak je to ale myslím ukázkový postup. Není tedy potřeba z toho dělat osobní drama, prosím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 6):
Petr.Bohacek, Lukas.Novy, pavlinahamplova, Ivor.Kollar, Jaroslav.Toman, Robert.Magni

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Jakub.Backa »

Marketa.Gregorova píše: 23 zář 2023, 22:15
Vaclav.Bartos píše: 23 zář 2023, 19:41

Vojáček? Úkol udělat z Pirátů partu nekompetentních aktivistů level 2. Sociální sítě řvou smíchy. I rušit je to pozdě, tohle už škody nadělalo. A tenhle bizár si rád poslechnu. Europoslanecká sebevražda.

To si jako vládní strana k takové diskusi nedokážeme pozvat někoho z ministerstva obrany, armády...

Zde kritika Vojáčka z armádních kruhů: https://twitter.com/IvoZelinka/status/1 ... 3457319937

Já se omlouvám, ale nerozumím tomu, proč do toho je nutné zatahovat europoslanectví. Já jsem byla oslovena jako vedoucí RT EZO. Pod RT EZO to přímo nespadá, předala jsem tedy nabídku na RT VB a dobrovolně se jim nabídla, že když už s ním komunikuji, tak to mohu i domluvit. RT VB mi to potvrdilo, tak jsem to domluvila. Já toho člověka neznám, nejedná se žádným způsobem o můj zájem nebo aktivitu a jak jsem zde již napsala xkrát, jsem velice náklonna tomu to zrušit s ohledem na zjištěné. Jakmile se mi vyjádří lidé ve skupině RT VB (je víkend, takže bychom měli mít respekt k tomu, že ne každý je online), tak to oficiálně potvrdím.

Na sociálních sítích jsem si povšimla kritiky především z řad mladé ODS, to není důvod ani k pozvednutému obočí, i to je na ně příliš vyplýtvané energie.

Přemýšlela jsem dnes nad tím a nevím, jakou jinou cestu jsem měla zvolit. Za mě je všechno extrémně předpisové: dostala jsem poptávku, zeptala se v příslušném resortním týmu na názor, ten mi byl předán, poptávku jsem tedy vyřídila. Objevily se pochyby, obratem je řešíme. Ještě lepší zakončení by to mělo, kdyby se nyní do resortních týmů zapojilo více lidí, kteří pochyby zdvihli. .) Jinak je to ale myslím ukázkový postup. Není tedy potřeba z toho dělat osobní drama, prosím.

Promiň Markéto, nemůžu být v každém RT, protože na rozdíl od pana Vojáčka, nerozumím odborně všemu. Nicméně rezignace kohokoli z jakéhokoli RT, který chtěl pana Vojáčka pozvat k debatě o čemkoli, je asi vhodné smírné řešení, o tom žádná.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Petr.Bohacek
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 7
Registrován: 18 kvě 2019, 21:04
Profese: analytik/akademik
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Petr.Bohacek »

Ahoj, já také dodám, že Vojáček žadým expertem není a vypadalo by to opravdu směšně, si ho zvát. Nabízím se, že bych domluvil opravdové odborníky na podobnou přednášku, pokud by byl zájem. Jinak si myslím, že je ta kritika co se tu shromáždila fajn ukázkou toho, že zde nějaký filtr existuje, a díky Markét za moderaci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bohacek za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Jaroslav.Kucera
Vesmír je naše moře
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na diskusi s vojenským publicistou ohledně nákupu F-35

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Vaclav.Bartos píše: 23 zář 2023, 21:16

Existují určitá omezení pro vojenské osoby týkající se jejich veřejného působení, zejména pokud jde o politické aktivity. Tato omezení mají zpravidla za cíl zajistit, aby armáda zůstala apolitická a neutrální. Ale to neznamená, že má člen armády účast zakázanou.

Pokud vystupuje jako odborník na veřejné debatě o vojenských tématech, měl by se vyvarovat politického zabarvení svých prohlášení a měl by se řídit pravidly a směrnicemi, které stanoví jeho zaměstnavatel – v tomto případě Ministerstvo obrany ČR nebo konkrétní složka armády. Naopak bych od něj očekával právě názor armády na pořízení stíhaček. Nic víc.

No hele, před cca 4 lety jsme si pozvali na resortní tým policistu, aby nám řekl své postřehy ke služebnímu zákonu. Jak to dopadlo, si myslím, že odradí kohokoliv dalšího z bezpečnostních složek státu, aby se s námi potkal někde jinde než na sněmovním výboru, kde, hádejte co, nemáme žádného zástupce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvek:
Robert.Magni
Zamčeno

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“