Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Přezkoumat rozhodnutí předsednictva o zrušení statutu RegP Jana H.?

PRO Přezkum (obnovení RegP)

5
45%

PROTI Přezkumu

6
55%

Zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 11 - Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od David.Bodecek »

Vojtech.Pikal píše: 25 říj 2022, 09:46
Oznámení moderátora:

Ahoj, v Pirátské straně prostí členové hlasují o osobnostních věcech tajně, takže jsem vám založil anketu.
Potřebná skupina členů by měla být 3.

Vojto, rozhodnuti minimalne 3 clenu znamena co? Ze se bude hlasovat o dane zalezitosti?

Uživatelský avatar
Nikol.Svecova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 108
Registrován: 05 dub 2018, 09:53
Profese: sociální pracovnice, arteterapeutka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Nikol.Svecova »

Moc zdravím, pokusím se o maximálně objektivní popis situace, proč řešíme, to co řešíme:

Doufám, že nezpochybnitelnou záležitostí je, že kvůli Davidovi Bodečkovi odešli zvolení zastupitelé za PS: Nazarský, Nazarská, Vích a část MS. Ti, co MS opustili a nechtěli se podílet na kandidátní listině tvrdí, že nebudou podporovat kandidátní listinu vedenou Bodečkem.

David tvrdil, že to proti němu celé spunktoval právě Jan Hřebíček a všichni odešli, jelikož se Pavel Nazarský nedostal na kandidátní listinu na první pozici lídra. Hlasování proběhlo tím způsobem, který uvádí mimo jiné David Bodeček jako nevhodné chování Jana Hřebíčka pro důvod vyloučení z okruhu reg.př.

Jan Hřebíček uvádí, že si David přitáhl lidi, kteří mu odhlasují co chce a že ti, kteří hlasovali pro Davida nebydlí v Praze 1. Bývalý členové a registrovaní příznivci se tím nepodíleli na podpoře MS v těchto komunálních volbách.

Celou volební kampaň si odpracoval David Bodeček sám, kontaktní kampaň, včetně vlastních investic, hledání lidí na kandidátní listinu. Měl podporu nových členů a příznivců, kteří přišli do MS až po těchto událostech (Šmídová Verča + naše osmička - Furstová Eva, Jonáš Jančařík, Jana Sobotková..). Ze "starých" členů zde zůstal Martin Arden, Olga Sklenářová, Ivka Antalová (byla v kontaktu s PS někdy v počátcích), Švecová a Láďa Diblík.

Dále zůstali lidé, kteří se k MS nepřipojují, nemají moc vazeb, jsou vytížení jinde, případně se objeví jednou za čas, ale hlasují: Jakub Veselý, Michal Štěpán, Adam Zábranský, Kučera.

Příznivci a členové, kteří nekooperovali (Nárožná, Raiterová, Raiter, Hřebíček) se ozvali se až po volbách, kdy se jim volební strategie a zvolený postup nejeví transparentní a myslí si, že spojení Pirátů a ODS, TOP 09 a ANO bude mít negativní vliv a může poškodit značku Pirátů.

Je pravda, že se zvolená strategie pro vytvoření volebního týmu a jeho zájmy k vyjednávání jsou naprosto odkloněny od starých Pirátských zájmů a preferencí, které byly ve shodě v MS P1 v předešlých letech, ale k tomu je jiné vlákno.

Toto je již za mne - možný podnět pro zamyšlení: Pro možnost schvalování předsednictva u MS stačí mít jednu duši, která hlasuje tak jak někdo píská a dá se s tím velice jednoduše manipulovat. Toho se dá velice jednoduše zneužít, Pirátská strana by měla být připravena na tyto situace, ne vždy každý může jednat v zájmu PS a občanů. Také nemusí být vždy takový problém sehnat si při troše šikovnosti lidi, kteří podpoří jakýkoliv návrh (ať z důvodů neznalosti, nebo z důvodu okouzlení, nebo z důvodu důvěry ve vedení, či získáním nějaké výhody). Proč nemůže být například hlasování o koaliční spolupráci v PS neanonymní? + To, co se rozhoduje v místě, kterého se to týká by měli mít možnost hlasovat jen členové MS s bydlištěm v místě trvalého bydliště.

Ale i tak moc děkuji všem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Svecova za příspěvky (celkem 2):
Jaroslava.Narozna, anonym64374
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Já vám jen chci připomenout, že pro to zrušení statusu registrovaný příznivec nehlasovali nějací dva lidé. Hlasovali dva členové předsednictva. Předsednictva, které zvolilo toto místní sdružení.
Mně přijde manipulativní je tu neustále označovat jako "nějaké dva, kteří si odhlasují co chtějí".

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 3):
Jaroslava.Narozna, Vojtech.Pikal, Ivana.Antalova
Uživatelský avatar
Jaroslava.Narozna
Člen KS Praha
Příspěvky: 103
Registrován: 13 úno 2018, 10:33
Profese: Herečka Divadélko Romaneto
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Jaroslava.Narozna »

Jiri.Belsan píše: 25 říj 2022, 08:19
Jaroslava.Narozna píše: 25 říj 2022, 08:05

Ahoj Jani, ahoj všichni.
Jsem v šoku z toho, jak rychle a bez projednání s MS Piráti Praha 1 se toto událo.

Jako bývalá předsedkyně jistě víš, že takové rozhodnutí je čistě v kompetenci příslušného předsednictva. Stejné je to i na úrovni kraje- zde o tom také hlasuje pouze PKS a nevede se k tomu diskuze na úrovni fóra. Takže tvůj šok úplně nechápu.

Jaroslava.Narozna píše: 25 říj 2022, 08:05

O Honzovi nevím, že by provedl něco tak strašného, abychom ho měli právo vyloučit. Proboha.

Honza není členem strany, a tak ho ani nikdo nemůže vyloučit. Předsednictvo se usneslo odebrat mu statut registrovaného příznivce.

OFFTOPICPro jistotu doplňuji, že toto píšu jako člen KS Praha, nikoliv jako dodavatel strany.

Ahoj. Děkuji za připomínky.

Naštěstí jako předsedkyně jsem takové věci nemusela řešit. ;)
Chápu, že nechápeš.

Nemyslela jsem vyloučit ze strany, ale z kolektivu. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslava.Narozna za příspěvek:
Nikol.Svecova
Uživatelský avatar
Nikol.Svecova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 108
Registrován: 05 dub 2018, 09:53
Profese: sociální pracovnice, arteterapeutka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Nikol.Svecova »

Jiri.Belsan píše: 25 říj 2022, 11:37

Já vám jen chci připomenout, že pro to zrušení statusu registrovaný příznivec nehlasovali nějací dva lidé. Hlasovali dva členové předsednictva. Předsednictva, které zvolilo toto místní sdružení.
Mně přijde manipulativní je tu neustále označovat jako "nějaké dva, kteří si odhlasují co chtějí".

Tak to se omlouvám, jestli to tak bylo pochopeno na základě mého příspěvku, ale v závěru jsem nemluvila o konkrétním MS, jen o možném riziku, které může nastat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Svecova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Belsan, Jaroslava.Narozna
Uživatelský avatar
Jana.Raiterova
Člen KS Praha
Příspěvky: 115
Registrován: 17 úno 2021, 16:39
Profese: korepetitor (Pražská konzervatoř)
Bydliště: Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Jana.Raiterova »

Jiri.Belsan píše: 25 říj 2022, 11:37

Já vám jen chci připomenout, že pro to zrušení statusu registrovaný příznivec nehlasovali nějací dva lidé. Hlasovali dva členové předsednictva. Předsednictva, které zvolilo toto místní sdružení.
Mně přijde manipulativní je tu neustále označovat jako "nějaké dva, kteří si odhlasují co chtějí".

Myslím, že Nikol (Toto je již za mne - možný podnět pro zamyšlení: Pro možnost schvalování předsednictva u MS stačí mít jednu duši, která hlasuje tak jak někdo píská a dá se s tím velice jednoduše manipulovat. Toho se dá velice jednoduše zneužít, Pirátská strana by měla být připravena na tyto situace, ne vždy každý může jednat v zájmu PS a občanů. Také nemusí být vždy takový problém sehnat si při troše šikovnosti lidi, kteří podpoří jakýkoliv návrh (ať z důvodů neznalosti, nebo z důvodu okouzlení, nebo z důvodu důvěry ve vedení, či získáním nějaké výhody). Proč nemůže být například hlasování o koaliční spolupráci v PS neanonymní? + To, co se rozhoduje v místě, kterého se to týká by měli mít možnost hlasovat jen členové MS s bydlištěm v místě trvalého bydliště.) stejně jako já má na mysli princip zrušení registrace. A jak jsem psala, možná právě "náš případ" bude impulsem ke změně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Raiterova za příspěvek:
Nikol.Svecova
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jaroslava.Narozna píše: 25 říj 2022, 13:15

[

Nemyslela jsem vyloučit ze strany, ale z kolektivu. ;)

Takže vy se bavíte jen s lidmi, kteří jsou regP nebo členové? O tom, jestli ho vyloučíte z kolektivu nebo ne rozhodne kolektiv. Nikoliv jeho status registrovaného příznivce.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

No, nemáš tak docela pravdu - pokud někdo není člen ani RegP, má vnitrostranicky podstatně menší práva a omezenější přístupy na stranické platformy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Nikol.Svecova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Kucera píše: 25 říj 2022, 16:55

No, nemáš tak docela pravdu - pokud někdo není člen ani RegP, má vnitrostranicky podstatně menší práva a omezenější přístupy na stranické platformy.

Nebavíme se o právech, ale o vyloučení z kolektivu. Ano, nemá přístup do interních vláken na fóru a bude mít těžší se dostat na Zulip. Nicméně Praha 1, pokud vím, Zulip nepoužívá. Na veřejné schůze chodit může, do veřejných vláken vidí jako každý jiný.

Uživatelský avatar
Jana.Raiterova
Člen KS Praha
Příspěvky: 115
Registrován: 17 úno 2021, 16:39
Profese: korepetitor (Pražská konzervatoř)
Bydliště: Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - přezkum rozhodnutí předsednictva

Příspěvek od Jana.Raiterova »

Navrhuji předsedkyni @olga.sklenarova zahájit přezkum rozhodnutí předsednictva o zrušení registrace registrovaného příznivce Jana Hřebíčka. Pro tento přezkum jsem v tomto vlákně získala podporu skupiny členů. Od toho okamžiku se vykonatelnost rozhodnutí předsednictva o zrušení registrace registrovaného příznivce Jana Hřebíčka pozastavuje.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Raiterova za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Nikol.Svecova
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 1“