Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Podporuješ projednání návrhu na založení MS Most - Litvínov?

ANO, podporuji

17
71%

NE, nepodporuji

7
29%

ZDRŽUJI SE

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 24 - Celkem hlasů: 24

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Snažím se v rámci objektivity do vašich diskuzí nezasahovat, ale dotaz nyní směřuje spíš na mě. O plánovaném založení MS Most - Litvínov se mohli nezahrnutí zájemci dozvědět z hlavního komunikačního kanálu, tedy pirátského fóra, kam umisťuji zápisy z koordinačních schůzek (na které jsem také explicitně zvala a zvát budu všechny zainteresované, ač jsou vždy veřejně vyhlášeny na fóru a jsou zanesené v našem kalendáři), pak také ze zápisu z krajské schůze, z projednávání o rozpočtu, kde se toto téma několikrát probíralo, z ostatních nepirátských kanálů (např. facebook), z mých týdenních newsletterů a v neposlední řadě z níže přiložené pozvánky.

Screenshot_20220216-171957_Gmail.jpg
Screenshot_20220216-171957_Gmail.jpg (520.45 KiB) Zobrazeno 1327 x

Osobně si nemyslím, že bude problém v záplavě emailů nebo nějaké jiné konspirační teorii o úmyslném vynechání ze seznamu, ale spíše v nízkém zájmu dotyčných o aktuální dění. Pokud je mi známo, mně ani Lukášovi, který se těchto koordinačních schůzek zhostil (za což mu patří velký dík), žádný z nezahrnutých členů nikdy nic nepsal na žádném kanálu a ani nezavolal. Stačilo by třeba Sorry, nemůžu se zúčastnit, ale o dění v Mostě se zajímám nebo Na schůzi jsem byl a slyšel jsem o plánu založit MS Most - Litvínov, počítejte se mnou. A pokud vidím správně, Dan bezprostředně nezareagoval ani zde a toto vlákno čte.

Co se Filipa týče, tak ten byl již v době tohoto členského podnětu schválen PKS, nyní se jeho žádost o členství zpracovává v AO a během pár dní (tedy v průběhu samotného projednávání) bude členem i v pirátských systémech. Nevidím v tom problém. Ostatní výše zmiňovaní potencionální členové nového MS byli na schůzce 25. 1. jednotlivě ověřitelně, oficiálně vyzváni, aby sdělili, zda chtějí být jeho součástí. Linda vyjádřila svůj zájem osobně Lukášovi, protože se ze schůzky omluvila.

Pokud si na něco potrpím, tak zejména aby členky a členové byli informování o aktuálním dění ve straně, aby vždy věděli, kam a na koho se obrátit, ale zároveň aby neměli pocit, že jsou emaily a jinými komunikačními prostředky zahlceni. Když si každý jednou týdně najde minutu času na můj souhrn týdne, kde právě všechny novinky a zásadní události eviduji, možná pak nebude muset docházet k těmto diskuzím a nebudou se vyvolávat konflikty. Ostatně toto by se také mohlo jednoduše vyřešit tak, že se třeba Jirka jako člen nového MS Most - Litvínov do návrhu jednoduše dopíše a v samotném projednávání již bude zahrnut.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvky (celkem 4):
Adam.Senk, William.Verner, Antonin.Budaj, Katerina.Stojanova
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Vladimira.Emingerova
Příspěvky: 33
Registrován: 12 bře 2018, 17:17
Profese: čajovnice
Bydliště: Korozluky 24
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od Vladimira.Emingerova »

Tady tohle rušení, žalování, zakládání ..... jako už nevím co s tím :-(

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimira.Emingerova za příspěvek:
Frantisek.Kindl
:)
Jiri.Najdenov
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 21 říj 2013, 09:49
Profese: OSVČ
Bydliště: Jiřího Wolkera 400, Most 43401
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od Jiri.Najdenov »

Respekt Zuzano, svoji praci delas vyborne, Asi to bude znit jako klišé, ale obcas se stanou v zivote veci mnohem dulezitejsi nez je toto a to pak clovek resi pro nej v tu chvili opravdove priority. Nicmene se to vyresilo a mohu resit i jine mene podstatne veci. Jenom nechapu proc, kdyz jsem se ted ozval, je to problem me tam zaradit. Dal jsem si tu praci a zavolal dalsim lidem a ti by take meli zajem. jako trochu lidskosti by neuskodilo, kord, kdyz je v seznamu nekdo, kdo neni oficialne uvedeny jako clen strany a pravdepodobne nema ani zaplaceny prispevek :( Nic proti tobe Filipe.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Najdenov za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kindl, Jana.Hladova, Vladimira.Emingerova

Jiří Najdenov

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od Michal.Ketner »

popcorn.gif

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 242
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 583 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od Jana.Hladova »

@Zuzana.Petruvova nikdo zde nemá v úmyslu zpochybňovat tvou práci, naopak. I dle mého názoru jsi jedna z mála, které se dá máloco vytknout co se týká informování o dění v KS. Jako pravidelný konzument tvých reportů, musím uznat, že jsou vyčerpávající 8-) .
Nicméně tady jde o trochu sofistikovanější problém, který má spíše lidský než procedurální rozměr. A protože navrhovatel byl jedním z těch, kteří měli na zániku původního MS velký podíl a jeho role v celé kauze byla významně negativní, je celkem logické, že budou jeho úmysly už navždy pro některé členy nevěrohodné a zpochybňované. Osobně se domnívám, že takový člověk by neměl být tím hlavním iniciátorem vzniku nového MS a neměl by se stavět do jeho čela, a to z výše uvedených důvodů. Takový iniciátor by totiž měl být osobou, která má schopnost stmelovat a urovnávat spory, přesvědčit zájemce a bývalé členy, že nové MS opravdu má zájem o všechny iniciativní členy a dokáže si taktně poradit též s nepříjemnou minulostí tohoto sdružení.
Otázka je zda takového člověka Most má :( . Ale každopádně mou důvěru podatel záměru nemá a tento vjem je umocněn o nedávno řešený problém s rozpočtem KS, kde neváhal prosazovat nesmyslný příděl peněz pro neexistující subjekt a tento svůj postoj nebyl schopen přehodnotit a uznat, že je to, minimálně směrem k ostatním MS, nefér.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvky (celkem 3):
Daniel.Komenda, Jiri.Najdenov, Vladimira.Emingerova

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

William.Verner
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 34
Registrován: 04 říj 2020, 08:54
Profese: Projektový manažer, student UJEP
Bydliště: Litvínov
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od William.Verner »

Ahoj všem,

Mrzí mě, že místo toho abychom dali dohromady MS Most - Litvínov se tu řeší staré spory a problém s tím, že nikdo nebyl informován ačkoliv vlastně informován byl (jak výše Zuzka doložila.)

Já osobně za Lukášem stojím a jsem rád, že hlavním iniciátorem je právě on. Hlavně díky němu jsme se začali scházet na koordinačních schůzkách a postupně došli k záměru založení MS. Navíc je to člověk, který mi kdykoliv s čýmkoliv pomohl a poradil. Nyní mně a Filipovi jako novým členům pomáhá s jednáním v Litvínově.

Prosím pojďte opustit staré neshody a záměr založit MS Most - Litvínov dotáhnout do konce. Sám za sebe můžu říct, že pro mě pirátské začátky byly těžší bez MS. A přece pro každého kdo chce dělat pirátskou politiku v Mostě, Litvínově nebo jakékoliv jiné obci v tomto okrese musí mít zájem o to, abychom to tady dali dohromady.

Tito uživatelé poděkovali autorovi William.Verner za příspěvky (celkem 6):
Adam.Senk, Antonin.Budaj, Vladimir.Vlach, Katerina.Stojanova, Lukas.Rysavy, Jakub.Pribyl
Jiri.Najdenov
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 21 říj 2013, 09:49
Profese: OSVČ
Bydliště: Jiřího Wolkera 400, Most 43401
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od Jiri.Najdenov »

Myslím, že by bylo dobré se nejdříve osobně sejít se všemi zájemci a vše si nejdříve vyříkat. Lukáš mojí důvěru také nemá. Ještě mě mrazí, když si vzpomenu na tu pomlouvačnou stížnost, která bylo jak z doby těžkého komunismu. Nemůžu se ubránit dojmu, že kdyby tady byl komunismus, tak Lukáš bude minimálně soudce z lidu, co bude drtit lidi, protože nespadají do tabulek. Mrzí mě ten pocit, ale zbavit se ho nejde. Respektive nemám argumenty proto, abych se ho zbavil. Navíc je více než jasné, že vytvoření MS Most je jen cesta, jak podržet Zelené. Byl jsem v šoku, jak Zelení obrátili po volbách v Mostě (také nás přeskákali kroužkováním). Je všeobecně známo, že Lukáš má skoro rodinné vazby na zelené a další členové ještě vetší vazby. Nic proti, ale za mě jsou zelení podrazáci. Vtipné bylo, když jsem v nějaké debatě na FB navrhnul nějakému voliči, aby využil kroužkování a chvíli poté mi volal Jan Hrubeš ze Zelených, že takto určitě ne. Pak mi lidi z domu kde bydlí řekli, že je on osobně nabádal, a't kroužkují zelené. :)). A to nemluvím o totálním obratu v komunikaci po volbách ze strany Zelených.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Najdenov za příspěvky (celkem 4):
Jana.Hladova, Daniel.Komenda, Frantisek.Kindl, Vladimira.Emingerova

Jiří Najdenov

William.Verner
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 34
Registrován: 04 říj 2020, 08:54
Profese: Projektový manažer, student UJEP
Bydliště: Litvínov
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od William.Verner »

@Jiri.Najdenov Tady je trochu za mě problém, že už jsme se přece scházeli. Osobně to nebylo jenom, kvůli covidu. A fakt každý měl možnost se připojit. Nerozumím proč by měl být takový problém založit MS, když nás projevilo 6 zájem na poslední koordinační schůzce a ta vůle spolupracovat tu je, tak proč si podkopávat nohy? (podobně jako u rozpočtu), když by naším cílem měla být přece spolupráce.

Opírání argumentů o to, že je "špatný" sestavit kandidátku se zelenými ve městěch kde kandidátku sami nesestavíme a třeba v Litvínově se STANem se nám po sněmovní zkušenosti taky logicky chtít jít nebude je za mě zbytečný. Takže opravdu nám tu nezbývá než se spojovat s ideově blízkými Zelenými.

(Chápu, že tu v MS Most byli neshody v době, kdy jsem ještě u pirátů třeba já nebyl, ale proč by staré neshody měli být důvod k nezaložení MSka, když jsme tu noví členové, kteří o to máme zájem a staré spory se nás netýkají?)

Tito uživatelé poděkovali autorovi William.Verner za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Budaj, Lukas.Rysavy
Jiri.Najdenov
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 21 říj 2013, 09:49
Profese: OSVČ
Bydliště: Jiřího Wolkera 400, Most 43401
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od Jiri.Najdenov »

William.Verner píše: 17 úno 2022, 15:05

@Jiri.Najdenov Tady je trochu za mě problém, že už jsme se přece scházeli. Osobně to nebylo jenom, kvůli covidu. A fakt každý měl možnost se připojit. Nerozumím proč by měl být takový problém založit MS, když nás projevilo 6 zájem na poslední koordinační schůzce a ta vůle spolupracovat tu je, tak proč si podkopávat nohy? (podobně jako u rozpočtu), když by naším cílem měla být přece spolupráce.

Opírání argumentů o to, že je "špatný" sestavit kandidátku se zelenými ve městěch kde kandidátku sami nesestavíme a třeba v Litvínově se STANem se nám po sněmovní zkušenosti taky logicky chtít jít nebude je za mě zbytečný. Takže opravdu nám tu nezbývá než se spojovat s ideově blízkými Zelenými.

(Chápu, že tu v MS Most byli neshody v době, kdy jsem ještě u pirátů třeba já nebyl, ale proč by staré neshody měli být důvod k nezaložení MSka, když jsme tu noví členové, kteří o to máme zájem a staré spory se nás netýkají?)

jasne, Nasim cilem by mela byt spoluprace a tahnout za jeden provaz. neni tedy logicke nejdrive urovnat spory? Byt se te to zdanlive netyká, ale jak se rika Neptej se komu zvoni hrana, ..
Opravdu to myslis tak, ze ti co maji jiny nazor, nejaky problem, tak at k nam nechodi? Tento pristup je prave cesta do pekel, kamo.
Se STANem problem nemam.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Najdenov za příspěvek:
Vladimira.Emingerova

Jiří Najdenov

William.Verner
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 34
Registrován: 04 říj 2020, 08:54
Profese: Projektový manažer, student UJEP
Bydliště: Litvínov
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Členský podnět: Založení místního sdružení Most - Litvínov

Příspěvek od William.Verner »

@Jiri.Najdenov Já určitě souhlasím s tím, že je vhodné urovnávat spory, ale mrzí mě, že se to řeší až teď, když o tom záměru bylo jasno dost dlouho. V podstatě jsme počkali zda jsme schopný se nějak scházet a pracovat a potom se až rozhodli do toho jít určitě.

Opravdu to tak nemyslím a mrzí mě, jestli to tak bylo pochopeno. Já jsem otevřen spolupráci s kýmkoliv kdo souzní s pirátskými myšlenkami. Jen mi přijde, že se hledají důvody proč by to nemělo jít, místo toho, abychom našli společnou cestu k tomu, aby to bylo dokonáno.

(Tady neslo o STAN obecne, ale o to, ze treba v Litvinove by s nimi spoluprace predvolebni uplne nedavala smysl. Byl to priklad.)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“