MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Kadaň

Uživatelský avatar
Pavel.Miltner
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 46
Registrován: 02 kvě 2018, 15:17
Profese: Geodet
Dal poděkování: 84 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Pavel.Miltner »

vzhledem k neštastnému úmrtí Štefana prosím předsedajícího o zrušení jeho nominace. Upřímnou soustrast rodině a pozustalým.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Miltner za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Vladimir.Vlach, Jana.Hladova

Pavel Miltner
registrovaný příznivec, MS Kadaň

„Světlo si myslí, že cestuje rychleji než cokoli jiného, ale mýlí se. Bez ohledu na to, jak rychle cestuje, zjistí, že temnota tam vždy byla první a čeká na něj.“ — Terry Pratchett

Uživatelský avatar
Hana.Vodrazkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2018, 11:11
Profese: manažerka
Bydliště: Chomutovská 1619. Kadaň 432 01
Dal poděkování: 470 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Hana.Vodrazkova »

Děkuji za nominaci, kterou přijímám a přikládám kandidátskou řeč.

Bude krátká, protože více za mě mluví moje práce.
Informace o mě najdete zde.
A o mé práci zastupitelky se dozvíte na našem webu MS, který spravuji.

O složitosti pozice v místním zastupitelstvu již psala naše lídryně Jana Hladová a já jen dodávám, že věřím, že v příštím období nás bude mnohem více, rozdělíme si tak lépe práci, kterou to obnáší a dokážeme prosadit priority, kterými chce pirátská strana zkultivovat české politické prostředí.
Za mě je to jednoznačně otevřenost a transparentnost, spolupráce a participace a modernizace, a to ve všech oblastech samosprávy.
Myslím a mám ověřeno z nezisku, že jsou to předpoklady nejlepšího přínosu pro celou veřejnost a o lidi tu jde především. Aby se zlepšila kvalita života ve městě včetně vědomí každého, že k tomu může přispět a má co říct. Zvýšením informovanosti chci změnit rezignaci mnohých a motivovat je k aktivitě, napříč všemi věkovými skupinami.
Je k tomu nutné zbourat místní hradbu letitých provazeb vlády jedné strany a začít dělat opravdu politiku s lidmi a pro lidi. Jedinci, kteří nejsou schopni oddělit osobní a veřejné zájmy a ještě dnes 33 let po revoluci škodí druhým nemohou jiné vést. Zažila jsem si toho po vstupu do místní politiky dost (a bohužel nejen já osobně, tlak pocítila celá neziskovka, kterou vedu i moje rodina) a tohle se dít nesmí.
Vždy půjdu s rovnou páteří příkladem našim dětem ať s menší či větší občanskou angažovaností dle získané podpory. Nejdůležitější je pro mě zachování hodnot svobody a demokracie.
Děkuji všem, kteří již pochopili, přidali se a pomáhají nebo nás alespoň dle svých možností podporují.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Vodrazkova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Rysler, Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova
Jiri.Kopica
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2020, 13:13
Profese: muzejník
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Jiri.Kopica »

Ahoj,

dodávám slíbené.

Představení sebe sama.
Jmenuji se Jiří Kopica, vzděláním historik a sociolog. Posledních dvacet let se pohybuji v paměťových institucí v místním regionu. V současnosti pracuji v Oblastním muzeu v Chomutově jakožto kurátor sbírek pohlednic, fotografií, starých negativů a filmových záznamů. Kromě toho jsem vedoucím historického oddělení. Kromě práce je mým koníčkem běhání po okolních kopcích, film a dobré víno.

Důvod přijetí kandidatury a případné oblasti zájmu.
O politiku a dění v mém městě se zajímám už dlouhou dobu. Vždy to ale bylo pouze z odstupu, případně jako nezávislý člen místních komisí zabývajících se rozvojem města a jeho památkovou rezervací. Když jsem dostal před minulými komunálkami nabídku od @Jana.Hladova začít se na tom všem účastnit více aktivně, přijal jsem, jelikož s Piráty jsem sympatizoval a volil je. Nyní nezbývá než konstatovat, že po tom, co naše dvě pirátky Hana.Vodrazkova a @Jana.Hladova zažily v zastupitelstvu v uplynulých čtyřech letech, je třeba znovu kandidovat a podpořit tak kadaňskou pirátskou myšlenku.
V případě úspěchu a mého potencionálního průniku do zastupitelstva bych se věnoval oblasti kultury, problematice památkové rezervace a PR města, jelikož to jsou oblasti v nichž mám téměř dvacetiletou praxi. A pokud bych se do zastupka nedostal, pokračovali bychom další čtyři roky v prosazování naší politiky a pohledu na to, jak by měly fungovat vztahy a věci v Kadani.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kopica za příspěvky (celkem 2):
Miloslava.Karfilatova, Hana.Vodrazkova
Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 468
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Jiri.Kopica píše: 20 úno 2022, 15:07

Ahoj,
dodávám slíbené....

Výše uvedené jsem zohlednil v úvodním příspěvku.
Prosím o doplnění informace o profilu @Jiri.Kopica, viz požadavky na profil kandidáta s fotkou

Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
st.hamak
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2020, 19:22
Profese: vedoucí dobrovolnického centra
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od st.hamak »

Děkuji za nominaci a přijímám :-)

Jmenuji se Stanislava Hamáková (https://lide.pirati.cz/profil/2040/) a od r. 2013 pracuji v neziskovém sektoru, kde se aktivně věnuji dobrovolnictví, sociální oblasti a neformálnímu vzdělávání dětí a mládeže. Moje práce je mým koníčkem, zároveň ráda čtu a trávím čas na cestách se svou rodinou.

O politiku jsem se aktivně začala zajímat právě v souvislosti s mým působením v neziskovém sektoru. Díky svým aktivitám, keré mají krajský, národní i mezinárodní přesah, vnímám, že "jinde to funguje jinak než u nás" a toho bych chtěla v našem městě dosáhnout. Aby tady aktivity neziskového sektoru byly podporovány a vítány, rodiny s dětmi byly partnerem při plánování rozvoje komunity, mládež a dospívající měli důvod zde zůstat a neodcházet "za lepším". Ráda bych se podělila o své zkušenosti a znalosti v oblasti nezisku, rozvoje a podpory dobrovolnictví jako občanské angažovanosti a rozvoje komunity, sociální oblasti a různých forem vzdělávání.

Tito uživatelé poděkovali autorovi st.hamak za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova
Uživatelský avatar
milantichy
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 1
Registrován: 16 zář 2020, 11:41
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od milantichy »

Ahoj všem,
Předem bych se chtěl vzdát nominace do čele kandidátky pro komunální volby 2022
Jakožto nováček bych se rád seznámil a rozkoukal, jak vše funguje a časem se i více zapojil, a proto budu rád že včele budou lidé kteří vidí vice do problematiky fungovaní města a jsou ostřílenější matadoři naší strany, jmenovitě @Hana.Vondrazkova, @Pavel.Miltner, @Miroslava.Karfilatova, @Jana Hladova,

Tito uživatelé poděkovali autorovi milantichy za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova
Uživatelský avatar
Vladimir.Vlach
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 468
Registrován: 12 bře 2018, 12:31
Profese: IT technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Výše uvedené jsem zohlednil v úvodním příspěvku.

Znovu upozorňuji @Jiri.Kopica, že ještě zatím není platným kandidátem, protože nedodal profil s fotkou.

Vladimír Vlach
724 429 696
Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje
Předseda místního sdružení Žatec - Louny
Zastupitel Ústeckého kraje
Jana.Hladova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 241
Registrován: 10 led 2018, 20:39
Profese: Ekolog energetického zařízení
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 583 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Jana.Hladova »

Měla bych pár otázek na všechny kandidáty:

  1. Pokud byste byli zvolení do zastupitelstva chtěli byste si ponechat též funkce v komisích?
  2. Jaké oblasti vám přijdou v rámci toho co řešíme v zastupitelstvu jako opomíjené nebo zasluhující si větší pozornost.
  3. Změnili byste nějak prezentaci práce Pirátů směrem k občanům města? Pokud ano tak jak?
  4. Souhlasili byste s koalicí s jedinou momentální opoziční stranou (ANO), pokud bychom mohli sestavit po volbách většinu?

Díky ;)

Předseda MS Kadaň, člen několika expertních týmů (Energetika, ŽP)
"Nejmocnější je ten člověk, který vládne sám sobě"

Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 362
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1076 poděkování
Dostal poděkování: 631 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Jana.Hladova píše: 21 úno 2022, 19:54

Měla bych pár otázek na všechny kandidáty:

  1. Pokud byste byli zvolení do zastupitelstva chtěli byste si ponechat též funkce v komisích?
  2. Jaké oblasti vám přijdou v rámci toho co řešíme v zastupitelstvu jako opomíjené nebo zasluhující si větší pozornost.
  3. Změnili byste nějak prezentaci práce Pirátů směrem k občanům města? Pokud ano tak jak?
  4. Souhlasili byste s koalicí s jedinou momentální opoziční stranou (ANO), pokud bychom mohli sestavit po volbách většinu?

Díky ;)

  1. Jak už jsem uvedla v kandidátské řeči, rada bych pokračovala v BK i v dalším volebnim obdobi.
  2. Nevím, jestli jsou opomíjené konkrétní oblasti, spíš mám dojem, že se nám nedaří dostatečně "vtahovat" veřejnost do naší činnosti. Máme malou zpetnou vazbu a malo lidí se účastní jednání zastupitelstva.
  3. Byla bych ráda, kdybychom po zastupitelstvu zveřejňovali info video/podcast, tak jak to dělají v jiných městech.
  4. Tahle otázka je pro mě vcelku obtížná. Jak se říká, zajici se počítají až po honu. Proto odpověď nebudu uvádět nějak konkrétně. Všechno záleží na výsledku voleb, nabidce a ochotě vyjednávat i z druhé strany. Osobně ale v zásadě nemám problém s nikým z místní organizace ANO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miloslava.Karfilatova za příspěvky (celkem 3):
Jana.Hladova, Hana.Vodrazkova, milantichy

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Jiri.Kopica
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 18 črc 2020, 13:13
Profese: muzejník
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: MS Kadaň 3/2022 - Volba čela kandidátky pro Komunální volby 2022

Příspěvek od Jiri.Kopica »

Vladimir.Vlach píše: 20 úno 2022, 17:30
Jiri.Kopica píše: 20 úno 2022, 15:07

Ahoj,
dodávám slíbené....

Výše uvedené jsem zohlednil v úvodním příspěvku.
Prosím o doplnění informace o profilu @Jiri.Kopica, viz požadavky na profil kandidáta s fotkou

Ahoj, doplňuji zde odkaz na svůj profil s foto https://lide.pirati.cz/profil/2455/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kopica za příspěvky (celkem 2):
Hana.Vodrazkova, Jana.Hladova
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Kadaň“