rezignace vedoucí personálního odboru

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Janu znám poměrně krátce (cca 1 rok). Nebudu opakovat, co již zaznělo. Tedy stručně - Jana je skvělá a já jsem velice šťastný, že i přes její odchod z čela PO zůstává u nás na jihu coby předsedkyně našeho KF. A velice se těším na její další misi, v které jí velice rád podpořím, budu-li mít k tomu možnost.

Kdokoliv, kdo bude v pozici PO působit po Janě má velice vysoko nasazenou laťku. OFFTOPICZa mě ještě poznámka k tomu, jak tuto pozici pojmout. Vedoucí má být vedoucí (se vším, co k tomu náleží). Nikoliv supervizor. Moc bych si přál, aby PO (a i naše další odbory, které jsou dlouhodobě rozpočtově i personálně poddimenzovány), měly ve straně takovou podporu, která je pro jejich funkci nezbytná. Neumím si představit jiný odbor než PO, který by měl mít v naší straně prioritní podporu. Vždyť "lidské" zdroje jsou pro náš rozvoj esenciální. Přeji komukoliv, kdo po Janě žezlo převezme, aby se mu/jí podařilo tuto podporu vybojovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 3):
Jana.Kolarikova, Lucie.Spacilova, Helena.Buchtova
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Po dohodě s vedením strany, ostatními odbory a jednateli bych ráda požádala o převolbu, a to tak, aby jednání bylo zahájeno 7.6.
Moc děkuji za vstřícnost.
Důvodem je dostatek času pro hladké zaučení nové/ho vedoucí/ho personálního odboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Novak

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Já bych ti Jani chtěla poděkovat. Jako člen strany pohybující se napříč AO a kanceláři strany. Mám na práci PO a tvoje vedení toho odboru specifický úhel pohledu.
Spolupráci mezi těmito odbory vnímám jako velmi zásadní. Je pro ni potřeba dobrá organizovanost, kvalitní zázemí, obrovská míra tolerance, a cit pro práci s jednotlivci, prostě profesionální lidskost.
Ráda bych ti poděkovala konkrétně za následující:

Tým KoKS
Bez tebe, by v tom týmu nebyli tak skvělí lidi. Tvoje práce a osobnost se v tom jednoznačně odráží.
No a bez koordinátorů by nefungoval kraj, koordinátor zajišťuje vše okolo dobrovolníků, regp, zájemců o členství a členů samotných, registraci OVK - spolupráce s AO. Dále řeší všechny smlouvy, evidenci výdajů do hospodařícího systému - spolupráce s KAN.
A nic z toho by nemohlo dobře fungovat, kdyby si nesestavila, stabilně neřídila a nepodporovala v rozvoji celý tento tým.

Vzdělávání
To jakým způsobem se rozjel e-learning a správa stranického kalendáře, to považuji za nesmírně kvalitní práci opět s týmem, ale i s jednotlivci týmu. Projekt SAKO považuji za absolutní špičku a věc, která připraví lidi, kterým v budoucnu umožníme získat mandát, na takové úrovni, že se nebudu vůbec obávat, že nám někdo udělá špatné jméno.

Dobrovolnická činnost
Část práce PO, které si neskutečně vážím a opět naprosto cením, že ani profesionální přístup nezpůsobil, že ta podstata, na které jako strana stojíme se vůbec nezměnila, naopak stále roste a pečujeme o ni. To že umíš vdechnout týmu nadšení pro věc a sama se věnuješ práci nad základní rámec, to motivuje přirozeně i ostatní. A je to opravdu nelehký úkol.

Děkuji ti tedy, za tvoji přirozenou roli vůdce týmu, který si svojí lidskostí získal maximální důvěru a tím i součinnost ostatních členů týmů.
Protože nesmíme zapomínat na to, že našim cílem je "Dělat politiku pro lidi.". Takže naší motivací by rozhodně neměli být peníze a už vůbec ne, slepý hon za plněním cílů.
Tvůj nástupce to bude mít obrovsky těžké, bude to mít těžké protože to přebírá po Tobě. Ale bude to mít i těžké, protože pokud dojde k rozpadu jen malé části toho skvěle fungujícího mechanismu, bude to mít velký dopad na funkčnost kraje, odborů a ve finále i celé strany.

Na závěr ti přeji hodně štěstí v čemkoliv, do čeho se mimo Piráty kdy pustíš, pevné zdraví a budu ráda, když se se stejnou vervou pustíš i do čehokoliv jiného, tvoje osobnost bude vždy jen přínosem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 3):
Jana.Kolarikova, Veronika.Murzynova, Dalibor.Zahora

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 902
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Ahoj,

taky bych rád Janči poděkoval. 

Po celou dobu mého působení v RP mám PO "na starosti". Zažili jsme si teda s Jančou ledacos.

Oceňuju, co dokázala udělat pro rozvoj odboru. Jestliže strana za poslední 4 roky vyrostla, velkou roli v tom hrála právě podpora PO a jeho lidí. Přestože vždycky nebyly ideální podmínky, tak ty "dětské nemoci" odezněly vždycky rychle, učíme se dělat věci za chodu a přesto se daří držet velice slušnou úroveň.

Oceňuju její systematičnost a přehled. Na to, kolik práce se na PO i jeho vedoucí hrnule vždycky Janča ví, co se děje, proč se to děje a kdo to řeší.

Oceňuju taky její trpělivost. A to tedy zejména se mnou :D

A hlavně, oceňuju, že jí můžu věřit a že jsem nikdy nedostal důvod, abych o tom pochyboval. Důvěra totiž není o tom, že ten druhý člověk neudělá nic, co se vám nelíbí, ale že ať udělá cokoliv, víte, že k tomu má pádný důvod. A tohle jsem vždycky vůči Janě měl.

Poslední 4 roky jsou fičák, ale super-fičák!
Díky za to (a za mnoho dalšího).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 2):
Jana.Kolarikova, Lucie.Spacilova

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Yveta.Martinkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1113
Registrován: 30 čer 2017, 16:00
Profese: koordinátorka
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 770 poděkování
Dostal poděkování: 1065 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Jani, vůbec nejsem smířená s tvou rezignací, ale naprosto ji akceptuji a vlastně i chápu :(

Jsi výborný člověk a nezbývá mi nic jiného než ti poděkovat za tvé kamarádství, kolegialitu, vedení, pochopení...prostě díky moc za to, že jsem tě poznala a mohla s tebou přes tři roky pracovat. Měla bys být motivace pro nás všechny a doufám, že tomu tak i je. Naučila jsi mne hodně a já jen doufám, že budeš spokojená a zdravá...nic jiného si nezasloužíš.

Ještě jednou díky za tvou profesionalitu, lidskost a vedení...bylo mi potěšením!!!!

OFFTOPICJo a víš jak AJ LAF JUUUU :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648
Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 671
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 932 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Re: rezignace vedoucí personálního odboru

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Ahoj Jani, stejně jako ostatní, i já přicházím s poděkováním za tvou práci a především za vedení koordinátorů. Měla jsem tu čest "pod tebou" a s tebou pracovat dva roky a byla to skvělá zkušenost. Máš spoustu vlastností, které by dobrá vedoucí měla mít - byla jsi vždycky milá a chápající podpora, ale zároveň jsi na nás měla nároky, který byly splnitelné a dávaly u té práce smysl. Taky máš dar vidět v lidech potenciál a pomoct jim ho rozvíjet. No ale co je hlavní, posouvala jsi nás jako tým, takže jsme mohli sdílet svou práci a zkušenosti a nápady napříč republikou a inspirovali jsme se navzájem.
A taky jsem ti moc vděčná, že jsi mě vyslechla a pomohla mi, když jsem to potřebovala.

Krom hromady díků ti přeji úspěch v čemkoliv dalším, do čeho se pustíš, protože si to zasloužíš.

edit: ještě jsem zapomněla poděkovat za hromadu pomoci s výběrovými řízeními, které v SčK pořádáme a pravděpobobně ještě stihneme pořádat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvek:
Jana.Kolarikova

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“